SHK Hodonín – Pelhřimov 6:3 (kon.) | Orlová – Písek 6:4 (kon.) | Opava – Havlíčkův Brod 4:3 (3:2 po s.n.)
Nový Jičín – Mor. Budějovice 0:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Žďár n/S 3:1 (kon.) | Šumperk – David Servis 6:1 (kon.)
Tábor – Kopřivnice 1:5 (kon.)
po s.n. (3:2)
HK Opava
4:3 (0:1, 3:2, 0:0 - 0:0)
BK Havlíčkův Brod
Sobota 08.12.2018, 17:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 24. kolo

Konec zápasu. (19:33:35)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Opava.

Rozhodující nájezd vstřelil JAKUB HENDRYCH.

58:57
    Z dobré pozice zakončoval Milfait, Daňa však kotouč chytil do své lapačky.

58:17
    Slezan v ofsajdu.

56:50
    Hendrych dorážel do prázdné branky, Novák jej teď však doslova okradl o gól!

56:03
    Milfait zamířil jen do připraveného Dani, vhazjje se v pá se mu Opavy.

54:53

54:10
    Wolf trefuje tyč!

53:00
    Brod vyhazuje.

52:53
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kulhánek – 2 min., podrážení).

52:35
    Peterkova střela končí v Novákově lapačce, bude se vhazovat.

52:02
    Hendrych se zkoušel obtočit kolem branky hostů a zakončit, jeho úmysl však Novák dobře přečetl.

51:10
    Vilinského tečovaná střela skončila těseně vedle.

48:50
    Icing Brodu.

48:06
    Vyloučení v týmu HK Opava (Herman – 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

45:58
    Kadeřávkova střela z nulového úhlu končí v Daňově a Slezan se tak dočkal přerušení hry, které už nutně potřeboval.

45:45
    Opava v plném počtu.

45:25
    Opava dlouhé oslabení zatím zvládá na jedničku a vyhazuje až k Novákovi.

45:00
    Brod nastěhován před Daňou.

44:20
    Slezan ve čtyřech.

44:00
    Hosté se sami vyhánějí z útočného pásma.

43:43
    Semrádovu střelu Daňa vyráží betonem. O pár vteřin později to Semrád zkouší znovu, tentokrát kotouč končí ve výstroji domácího brankáře a hra je přerušena.

43:03
    Šindelářův faul byl přinejmenším sporný a domácí kouč Janeček je nyní velmi rozhořčen...

43:03
    Vyloučení v týmu HK Opava (Šindelář – 2 min., napadení).

43:03
    Po odrazu od Hermana se kotouč dostal až k Daňovi a ten přerušuje hru.

42:18
    Vyloučení v týmu HK Opava (Krejčí – 2 min., držení).

42:18
    Hektická desetivteřinovka v Opavě! Sami na brankáře se řítil domácí Rousek a následně na Daňu uháněl Přidal, ani jeden však neuspěl!

41:42
    Vyloučení v týmu HK Opava (Spratek – 2 min., podrážení).

40:22
    Wolfovu tvrdou střelu z levého kruhu Novák stačil vyrazit.

40:03

40:01

40:00

39:52
    Semrád nahazoval kotouč na teč, ta ovšem nepřišla a tak kotouč končí opět v moci domácího brankáře.

39:18
    Opava se díky obětavému Chujacovi osvobozuje.

39:11
    Se Semrádovou přízemní střelou od modré si Daňa v pohodě poradil.

39:02
    Po střele jednoho z havlíčkobrodských beků kotouč končí v Daňově moci a hra je tak přerušena.

38:46
    Brod je usazen v pásmu Opavy, hostům však chybí střelba.

38:03
    Vyloučení v týmu HK Opava (Jánošík – 2 min., podrážení).

37:56
    Bruslaři v pěti.

37:26
    Slezan i nadále v tlaku.

36:55
    Šindelář a následně ani Herman své střely mezi tři tyče vměstnat nedokázali.

36:00
    Brod byl na vhazování úspěšnější a ihned vyhazuje.

35:56
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Pejchal – 2 min., podrážení).

35:26
    Jánošík to zkusil střelou na vyrážečku, na Nováka si ale nepřišel!

35:26
    Po faulu na Jánošíka pojede útočník Slezanu trestné střílení!

34:20
    Opava právě vstřelila branku!

Slezan opět srovnává krok! Hermanova první střela se sice ještě neujala, odražený kotouč se však odrazil k PETRU WOLFOVI a ten střelou švihem propálil Nováka. Asistence: Bohumil Herman, Lukáš Černý.

33:35
    Ludvíkův bekhendový pokus neuspěl.

32:25
    Peterkova lehce tečovaná střela končí v Novákově lapačce.

31:15
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!

Bruslaři si berou vedení zpět! Beran z boku nahodil kotouč na Daňu, který puk vyrazil pouze k úplně volnému MATĚJI BLINKOVI a ten už neměl problém poslat puk do sítě. Asistence: Lukáš Beran, David Kozlík.

29:46

V Opavě je srovnáno! Hendrych už z mezikruží mohl střílet, ale celou akci ještě vyšperkoval přihrávkou na TOMÁŠE ROUSKA, který kotouč nekompromisně uklidil pod víko. Asistence: Jakub Hendrych, Petr Krejčí.

29:30
    Peterka nahazuje na Nováka a ten před dojíždějícimi forvardy raději přerušuje hru.

28:35

27:40
    Brod odpaluje kotouč do bezpečí.

26:48
    Spratek z bezprostřední blízkosti Nováka překonat nedokázal.

26:35
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Milfait – 2 min., nedovolené bránění).

25:54
    Zakázané uvolnění Opavy.

23:56

Slezan snižuje na rozdíl jediné branky! Švihem od modré vystřelil PETR KREJČÍ a přes klubko clonících hráčů puk doputoval až do sítě. Novák toho nejspíše moc neviděl. Asistence: Bohumil Herman, Lukáš Černý.

23:52

23:35
    Téměř sám se na Nováka řítil Peterka, dojíždějící bek Bruslařů jej však v poslední chvíli dokázal rozhodit natolik, že domácí forvard nedokázal zakončit.

22:07

Podél mantinelu se do útočné třetiny probil FILIP BENEŠ, sjel si na střed a vymetl levý růžek Daňovy klece. Asistence: Patrik Kadeřávek.

21:48
    Kotouč byl ve středním pásmu sražen mimo hru, následovat bude vhazování ve středovém kruhu.

20:59
    Opava nezvládla přechod do útočné třetiny, ofsajd.

20:19
    Přidalovu ránu příklepem Daňa dobře viděl a neměl problém ji lapit.

20:01

20:00

19:32
    O kotouč se teď v rohu pásma Havlíčkova Brodu bojovalo tak dlouho, až byla Černému odpískána přihrávka rukou.

18:25
    Kopicovu střelu od modré Daňa sráží do ochranné sítě. Vhazovat se tak bude v pásmu Slezanu.

17:40
    Wolfova pumelice z mezikruží zamířila těsně vedle.

16:09
    Opava v pěti.

15:40
    Slavík vyhazuje a opavská čtveřice střídá.

14:55
    Spratek vyvezl kotouč ze své třetiny a dokonce vystřelil, Novákova vyrážečka ale byla na správném místě.

14:09
    Vyloučení v týmu HK Opava (Wolf – 2 min., nedovolené bránění).

13:48
    Zakázané uvolnění domácích.

12:56
    Mezi kruhy si nabruslil Tomáš Rousek a zkoušel to mezi Novákovy betony, ale neuspěl.

11:20
    Benešova rychlá střela prosvištěla těsně vedle Daňovy pravé tyče.

11:00
    Havlíčkův Brod byl nyní nachytán v ofsajdu a jeho přesilovka je minulostí.

10:40
    Třetinovu přihrávku zachytil Spratek a vyhazuje.

09:40
    Chujac dokázal zpacifikovat střelu jednoho z obránců Brodu a odpaluje kotouč do bezpečí.

09:24
    Wolf dobře vypíchl Milfaitovu křižnou přihrávku a kotouč letí mimo hru.

08:59
    Vyloučení v týmu HK Opava (Herman – 2 min., podrážení).

08:58

08:25
    Beneš dokázal zastavit rozehrávku a nyní sbírá cenné vteřinky v pásmu domácích.

07:42
    Chujacova nepřesná přihrávka končí zakázaným uvolněním. Slezan se zatím nedokáže usadit v útočné třetině.

07:30
    Bruslaři vyhazují až k Daňovi.

06:58
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Semrád – 2 min., podrážení).

05:49
    Ofsajd Brodu.

04:49
    Černý nahodil kotouč na Nováka a brankář Havlíčkova Brodu hru raději přerušuje.

03:26

Havlíčkův Brod využívá přesilovku těsně před návratem Pěluchy na led a dostává se do vedení! Od modré kotouč nahodil PATRIK KADEŘÁVEK a puk se zastavil až v síti. Asistence: Jan Milfait, David Michálek.

02:50
    Opava se díky Chujacovi osvobozuje.

01:52
    Ve vyložené šanci šanci se ocitl Semrád a zakončoval nad Daňův beton, brankář Slezanu však v pádu kotouč dokázal chytit do své lapačky!

1:32
    Slezan se hned po vhazování osvobozuje.

01:26
    Vyloučení v týmu HK Opava (Pělucha – 2 min., podrážení).

00:50
    Spratek se šikovně protáhl obranou Bruslařů, jeho zakončení ale nemělo patřičnou kvalitu.

0:30
    Hosté vstupují do utkání icingem.

00:01

HK Opava: Daňa (Lamla) – Zouhar, Krejčí, Šindelář (A), Chujac, Štindl, Slavík, Vilinskij – Pělucha, Herman, Rousek, Jánošík, Zelenkov, Bjurkland, Spratek, Wolf (A), Hartmann, Peterka, Černý (C), Malina, Hendrych

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Pejchal, Kulhánek, Kopic, Semrád, Vala, Kadeřávek – Kuchta, Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Blinka, Beran.

Dnešní soupeři se letos už spolu jednou utkali v rámci Slezského poháru města Opavy a z vítězství 2:1 se radoval Havlíčkův Brod, který následně celý turnaj vyhrál.

Z dosavadních 19 utkání dokázali havlíčkobrodští hokejisté vytěžit 39 bodů při bilanci 13 výher a 6 porážek. Zajímavostí je, že všechna utkání Bruslařů poznala vítěze už po šedesáti minutách a ani jednou se nemuselo prodlužovat.

Po nevydařených duelech na ledě Písku a Orlové se Slezan vrací domů a potřebuje zabrat. Do Slezska v sobotu přijede třetí celek skupiny Jih – Havlíčkův Brod. Podaří se Opavě celek z Vysočiny porazit?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 24. Krejčí (Herman, Černý), 30. Rousek (Hendrych, Krejčí), 35. Wolf (Herman, Černý), rozh. náj. Hendrych – 4. Kadeřávek (Milfait, Michálek), 23. Beneš (Kadeřávek), 32. Blinka (Beran, Kozlík)