SHK Hodonín – Pelhřimov 6:3 (kon.) | Orlová – Písek 6:4 (kon.) | Opava – Havlíčkův Brod 4:3 (3:2 po s.n.)
Nový Jičín – Mor. Budějovice 0:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Žďár n/S 3:1 (kon.) | Šumperk – David Servis 6:1 (kon.)
Tábor – Kopřivnice 1:5 (kon.)
DRACI PARS ŠUMPERK
6:1 (2:0, 1:0, 3:1)
HC David Servis Č. Budějovice
Sobota 08.12.2018, 17:00 • Zimní stadion Šumperk • 2. liga - Jih a Východ (ČR) • 24. kolo

Dobrý den, vítáme Vás u online přenosu z druhé ligy skupiny Východ, kde se v rámci 24. kola proti sobě střetnou týmy Draci Šumperk a HC David Servis Č. Budějovice. Úvodní buly bude vhozeno v 17:00.

Draci Šumperk

Šumperk se ve Východní skupině drží na první příčce, na které si už dokázal vybudovat osmibodový náskok před druhým Hodonínem, nutno však podotknout, že Drtiči mají ještě zápas k dobru.
    Deset zápasů – tak přesně tolik zápasů už dokázali Draci bodovat po sobě, nyní se jim jejich šňůru pokusí utnout David Servis, který se však v tabulce skupiny Jih pohybuje až na předposledním místě.

Nejproduktivnějším hráčem Šumperka je Karel Plášek, který v doposud odehraných dvaceti jedna zápasech dokázal nasbírat dvacet tři bodů za sedm branek a šestnáct asistencí. Nejlepším střelcem týmu se pak může pyšnit Dominik Pokorný, který dokázal sítě soupeřů rozvlnit již desetkrát.

David Servis obklopuje v tabulce Jih předposlední pozici, v případě dnešní výhry nad Šumperkem by se však mohl posunout v tabulce vpřed v případě bodového půstu Tábora, který doma hostí Kopřivnici.
    České Budějovice dokázaly z posledních deseti zápasů vytěžit tři výhry, tu poslední si připsaly proti poslednímu celku tabulky Pelhřimovu, který na svém ledě porazily poměrem 7:2.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Roman Šulčík, který v dosavadním průběhu sezóny nasbíral na své konto dvacet pět bodů za třináct branek a dvanáct asistencí.

Draci Šumperk: Haloda O. (Venouš) – Haloda M., Vaněk, Gewiese, Drtil, Šíp, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Blecha, Čuřík, Vorobjev, Romančík, Ostřanský

HC David Servis Č. Budějovice: Němec (Klestil) – Procházka, Dudáček, Doktor, Radoš, Škopek, Kříž – Rolínek, Bárta Jan, Šulčík, Ferebauer, Tejko, Kronus, Bárta Jiří, Sumerauer

Rozhodčí: Šudoma – Novotný, Šimčík.

00:01

00:01
    Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali domácí hráči.

00:35
    Draci se ihned po zisku kotouče pustili do první útočné akce, Čuřík posílal kotouč před bránu na Pláška, jehož následnou střelu zablokoval jeden z hostujících hráčů.

00:43
    Ondřej Haloda si připisuje první zákrok, po střele Dudáčka drží kotouč ve své lapačce.

01:04
    Draci právě vstřelili branku!
    Tak to byl rychlý nástup Draků do utkání. Marek Haloda vletěl s pukem do útočného pásma jako uragán, následně s kotoučem ještě dokázal objet bránu, aby ho pak poslal přímo na hůl DOMINIKA POKORNÉHO, který střelou z první dokázal překonat Davida Němce. Asistence: Marek Haloda.
    01:04 Pokorný - 1:0

02:59
    Máme tu první trest dnešního utkání. Jakub Řezáč (SUM) si jede odsedět dvě minuty za hákování.

03:10
    Draci vyhazují kotouč přes všechny čáry.

03:40
    David Servisu se nepodařil přechod přes modrou čáru, Draci znovu vyhazují.

04:38
    Draci znovu vyhazují.

05:04
    Draci hrají v plném počtu, hostům se přesilová hra vůbec nepodařila.

06:22
    Útočnou akci Šumperka zastavuje odpískaný ofsajd.

06:50
    Řezáč z vlastní poloviny kluziště nahodil kotouč na Němce, ten ho raději podržel ve své výstroji, neboť se k němu už rychle sjížděli další domácí hráči.

07:30
    Vorobjev vystihl rozehrávku hostů a následně se dostal i do velké šance, Němcovi totiž jeho pokus propadl pod lapačkou, ale hostující gólman včas zareagoval a kotouč ještě dokázal zachytit před brankovou čárou.

08:12
    Jiří Bárta se dostal k odraženému kotouči, jeho následný pokus byl ale zblokovaný prvním bránícím hráčem.

08:49
    Plášek viděl volného Daniela Hrocha, ten ve velké šanci nedokázal ideálně trefit kotouč.

08:59
    Hosté vyhazují kotouč na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Němce.

09:07
    Z ostrého úhlu zkusil pozornost Němce Vorobjev, hostující gólman byl připraven a kotouč schoval do lapačky.

09:15
    Po buly se kotouč dostal k Petru Gewiesemu, jeho střelu vyráží David Němec do ochranné sítě.

10:19
    Králík se s pukem dostal až na útočnou modrou, odtud se pak napřáhl ke střele, která skončila na vyrážečce hostujícího gólmana.

10:43
    Radek Rolínek dostal nabito do prostoru mezi kruhy, jeho dělovka pak skončila nad domácí bránou.

11:31
    Domácí už se chystali ke střídání, jenže si to rychle museli rozmyslet, k puku se totiž dostal Jan Bárta, který se chvíli ocitl v dobré střelecké pozici. Celou situaci pak vyřešil Haloda, který Bártův pokus vyrazil svými betony.

12:26
    Daniel Hroch se snažil prokličkovat mezi třemi hostujícími hráči, to se mu však nepovedlo a ke kotouči se tak dostávají České Budějovice.

12:59
    Vaněk neměl komu přihrát a tak se s kotoučem vrátil až do vlastní třetiny, odkud se pokusí rozjet novou útočnou akci.

13:12
    Odpískán ofsajd Šumperka.

13:51
    Karel Plášek dokázal obejít hostující obranu, následně pak poslal kotouč na Hrocha, který z velkého úhlu trefuje tyč.

14:16
    Drtil drží kotouč za vlastní bránou, obě mužstva zatím střídají.

14:55
    Řezáčovo nahození srazil Němec do rohu kluziště, puku se následně zmocnili hosté.

16:10
    Radoš se dokázal prokličkovat mezi domácí obranou, následnou střelou pak oprášil betony Ondřeje Halody.

16:22
    Tejko nabil puk Ferebauerovi, jeho tvrdou střelu pak schoval Haloda do své výstroje.

16:46
    Hosté chvíli sevřeli Draky v útočném pásmu, ke střele je však domácí obrana nepustila.

17:45
    Pokorný zpoza brány poslal kotouč před Němce, tam ale nestál nikdo z jeho spoluhráčů, který by dokázal ohrozit bránu.

17:58
    Jan Bárta se dostal až před Ondřeje Halodu, jeho bekhendový pokus pak skončil těsně vedle levé tyče.

18:22
    Zakázané uvolnění Draků, vhazovat se bude po pravici Halody.

18:45
    Jiří Bárta se napřáhl ke střele, ta pak skončila na bránícím Tomáši Drtilovi.

19:38
    Draci těsně před první sirénou navyšují svůj náskok o dvě branky. První střela KARLA PLÁŠKA se ještě do branky nedostala, jenže David Němec vyrazil kotouč přímo na hůl Michala Romančíka, který jej rychle vrátil zpět Karlovi Pláškovi, který už napodruhé mířil přesně. Asistence: Michal Romančík, Tomáš Sedlák.
    19:38 PLÁŠEK - 2:0

20:00

Je za námi první třetina ve které si vedli lépe domácí hráči jenž do šaten odchází s dvoubrankovým náskokem. Již ve druhé minutě se totiž dokázal prosadit po přihrávce Pokorného Marek Haloda, který tak otevřel skóre dnešního utkání. Poté jsme si na další branku museli počkat až do poslední minuty první třetiny, to se dokázal prosadit Karel Plášek, který posílal kotouče za bezmocného Davida Němce.

Další třetina začne přibližně v 17:45.

20:01

20:36
    První akci druhé třetiny založil Šumperk, ke střele se však domácí nedostali, celá akce skončila za bránou Němce, de byl Plášek obrán o puk.

21:54
    Začátek druhé třetiny se zatím odehrává v klidnějším tempu, ani jeden z týmů zatím nedokázal ohrozit branku.

22:24
    Až nyní si připisuje úspěšný zákrok Ondřej Haloda, který dokázal střelu Šulčíka vyrazit betony.

23:28
    Draci si zahrají první přesilovou hru. Jan Radoš dostává dvě minuty za podrážení.

23:58
    Střela Tomáše Drtila končí těsně vedle levé tyče.

24:16
    Sedlákova střela modré mířila nad bránu.

24:37
    Hosté vhazují kotouč a rychle odjíždí střídat.

25:10
    Draci kombinují v útočném pásmu...

25:28

25:57
    Radek Rolínek dostal nabito mezi kruhy, jeho tvrdá střela pak skončila těsně vedle pravé tyče Halodovy brány.

26:15
    Odpískán ofsajd Českým Budějovicím.

26:26
    Haloda drží kotouč v lapačce po střele jednoho z hostujících hráčů.

26:35
    Sedlákovo nahození ze středního pásma podržel Němec ve své výstroji.

27:01
    Pláškovi nevyšla klička na modré a hosté se tak dostali do rychlého protiútoku, který zakončoval Ferebauer střelou k levé tyči, Haloda nakonec zasahovat ale nemusel.

27:44
    Ferebauer posunul kotouč na Tejka k pravému kruhu, jeho tvrdá střela pak těsně minula brankovou konstrukci.

28:18
    Zakázané uvolnění David Servisu, hra se stěhuje před Němce.

28:43
    Vyloučení v týmu HC David Servis Č. Budějovice (Radoš – 2 min., podrážení).

29:06
    Králík nabil kotouč na modrou Halodovi, jeho dělovku dokázal Němec vyrazit.

29:24
    Nyní dostal nabito na modrou Vaněk, jeho pokus končí nad bránou.

29:30
    Hosté se vysvobozují vyhozením kotouče přes všechny čáry.

30:15
    Nepřesnou přihrávku Draků vystihl Šulčík, který následně vyhazuje kotouč do bezpečí.

30:40
    Čuřík dostal kotouč do jízdy, v dobré pozici pak těsně minul hostující bránu.

30:45

31:12
    Odpískán ofsajd David Servisu, obě mužstva využily toto přerušení hry ke střídání.

32:10
    Jan Bárta našel dlouhou přihrávkou Jiřího Ferebauera, ten pak s ničím neotálel a svou střelu poslal do výstroje Ondřeje Halody.

32:42
    Nyní se krásným zákrokem lapačkou blýskl David Němec, kterého se snažil překonat Lukáš Králík.

33:34
    Krásná souhra první domácí útočné formace, na jejím konci pak stál Karel Plášek, jenž ale nedokázal svým pokusem trefit prostor mezi třemi tyčemi.

34:01
    Hroch se s pukem dokázal dostat až před hostující bránu, tam si s jeho pokusem dokázal poradit Němec, který schoval kotouč pod svou lapačku.

34:56
    Ďurač dokázal obejít dva hostující hráče, aby pak následně dokázal přihrát puk Danielu Hrochovi, který svou střelu poslal do betonů Davida Němce.

35:41
    Miroslav Tejko vyslal střelu zpoza obránce, Ondřej Haloda byl připravený a kotouč schoval do své výstroje.

36:02
    Zakázané uvolnění Českých Budějovic, vhazovat se bude po levici Němce.

36:07
    Čuřík vyhrál buly na Hrocha, ten svou střelu tahem poslal do lapačky Davida Němce.

36:54
    Lukáš Kříž dostal puk na modrou a měl dostatek času ke střele, tu nakonec nasměřoval do betonů Ondřeje Halody.

37:21
    Vorobjev se s pukem natlačil až před bránu, tam se potom snažil kotouč protlačit kolem pravé tyče, tam měl ale včas svůj beton David Němec.

38:25
    Hosté si ke konci druhé třetiny zahrají přesilovou hru a dostávají tak šanci snížit stav utkání. Dvě minuty za podrážení dostává Vorobjev (SUM).

39:05
    Haloda vyhazuje kotouč až za hostující bránu, domácí odjíždí rychle střídat.

39:45
    Draci skórují ve vlastním oslabení. Rozehrávku hostů dokázal vystihnout JAKUB ČUŘÍK, který pak nic nevymýšlel a tvrdou střelou poslal kotouč k levé tyči Němcovy brány. Bez asistence.
    39:45 ČUŘÍK - 3:0

40:00

Draci byli ve druhé třetině aktivnějším mužstvem na ledě, hosty ale svými zákroky držel David Němec a tak jsme dlouho neviděli žádnou branku. V samém závěru druhé třetiny však hosté chybovali ve vlastní přesilové hře, tuto chybu dokázal potrestat Jakub Čuřík, který tak poslal Draky do tříbrankového vedení.

Další třetina začne přibližně v 18:28.

40:01

40:01
    Draci vyhráli úvodní buly třetí třetiny, hosté ještě dohrávají přesilovou hru z druhé třetiny.

40:11
    Čuříkův pokus drží Němec ve své lapačce.

40:25

40:38
    David Servis právě vstřelil branku!
    Neuběhla ani minuta hry z třetí třetiny a hosté snižují stav utkání na 3:1. Ondřej Haloda neudržel Křížovu střelu ve své výstroji, ta mu vypadla přímo před sebe, kde byl připravený JIŘÍ FEREBAUER, který pak dokázal pohotově zakončit za Halodova záda. Asistence: Lukáš Kříž, Jonáš Kronus.
    40:38 FEREBAUER - 3:1

43:33

43:59
    Hráči svádí boj o puk u mantinelu, z tohoto souboje nakonec vyšli vítězně hosté, kteří tak mohou založit útočnou akci.

44:26
    Puk se od zadního mantinelu odrazil před bránu, tam byl připravený Němec, který kotouč schoval pod svou lapačku.

45:15
    Romančík chtěl přenechat kotouč Halodovi, jeho záměr však vystihl jeden z hostujících hráčů, u kotouče jsou tak nyní hosté.

45:23
    Jan Bárta to zkusil bekhendem, jeho lehká střela pak skončila v lapačce Ondřeje Halody.

45:55
    Další střelecký pokus Jana Bárty, tentokrát jeho střela z otočky skončila na betonech domácího gólmana.

46:43
    Hosté se dokázali rychle přesunout z vlastní třetiny do té útočné, následná střela Petra Procházky pak skončila na betonech Halody.

47:03
    Tejkova střela z velkého úhlu končí na boční síti domácí svatyně.

47:18
    Na druhé straně se ke střele dostal Pokorný, jeho pokus orazítkoval betony Davida Němce.

47:52
    Hosté ujížděli do přečíslení dva na jednoho. Dudáček přihrával kotouč na Jana Bártu, kterého dokázal vychytat Ondřej Haloda svou holí.

47:52
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Sedlák – 2 min., podrážení).

47:55
    Draci ihned po buly vyhazují kotouč až za bránu Němce.

48:39
    Tak se zdá že pro hosty jsou dnešní přesilové hry jako noční můra. Ivan Ďurač nejdříve dokázal získat kotouč na svou hůl, aby ho pak následně dokázal poslat na najíždějícího si JAKUBA ČUŘÍKA, který se tak dnes dokázal již podruhé prosadit ve vlastním oslabení. Asistence: Ivan Ďurač.
    48:39 ČUŘÍK - 4:1

49:46
    Puk se ocitl na domácí střídačce, hra přerušena, vhazovat se bude před Ondřejem Halodou.

49:56

50:14
    Vyloučení v týmu HC David Servis Č. Budějovice (Sumerauer – 2 min., podrážení).

50:28
    Vaňkův pokus z modré se k Němcovi nedostal.

50:40
    Jeden z hostujících hráčů drží puk na své holi a šetří tak čas.

51:06
    Sedlákova střela končí ve výstroji Němce.

51:51
    Čuřík se sice dokázal s pukem dostat do útočného pásma, tam však neměl komu přihrát a hosté tak následně vyhazují.

52:11
    Sedlák nahazoval kotouč z modré, Němec měl dobrý výhled a tak mu nedělalo problém schovat kotouč do své výstroje.

52:14

52:36
    PETR GEWIESE si dlouho hrál s kotoučem na své holi až se u pravého kruhu rozhodl že svou střelou překvapí v brance Davida Němce. Šumperk se tak dostává do vedení 5.1. Asistence: Ivan Ďurač, Dmitry Vorobjev.
    52:36 GEWIESE - 5:1

52:55
    A už je to 6:1! Pokorný poslal kotouč na hůl LUKÁŠE KRÁLÍKA, který svou následnou střelou z prostoru mezi kruhy prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Dominik Pokorný, Jakub Vaněk.
    52:55 KRÁLÍK - 6:1

55:10
    Ondřej Haloda předvedl perfektní zákrok po střele Daniela Dudáčka, když dokázal kotouč vytěsnit špičkou své lapačky.

57:38
    Draci předvedli v útočném pásmu krásnou kombinaci, na jejímž konci stál Jakub Čuřík, který svou střelou nedokázal trefit prostor mezi třemi tyčemi.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:15
    Domácí trenér poslal na led i čtvrtou mladou lajnu, která nyní bojuje o kotouč ve středním pásmu.

59:12
    Draci drží kotouč na svých holích a už se nejspíše nikam nepoženou.

59:36
    Ondřej Haloda si připisuje ještě jeden zákrok lapačkou po střele jednoho z hostujících hráčů.

59:55
    Ke konci zápasu tu máme ještě jedno vyloučení, to už však nebude mít žádný vliv na výsledek zápasu. Tomáš Drtil (SUM) dostává dvě minuty za držení.

České Budějovice dokázali v úvodu třetí třetiny snížit stav utkání na 3:1, to však bylo vše co jsme z hostující strany mohli vidět, poté už skórovali pouze domácí hráči a konečný výsledek se zastavil na stavu 6:1. Tři body tak zůstávají v Šumperku, který má nyní na první pozici náskok osmi bodů na druhý Hodonín.

To je ode mne pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a přeji Vám krásný zbytek sobotního večera. (19:07:33)

Kateřina Glogarová

Branky a nahrávky: 2. Pokorný (Haloda M.), 20. Plášek (Romančík, Sedlák), 40. Čuřík, 49. Čuřík (Ďurač), 53. Gewiese (Ďurač, Vorobjev), 53. Králík (Pokorný, Vaněk) – 41. Ferebauer (Kříž, Kronus)

DRACI PARS ŠUMPERK: Haloda O. (Venouš) – Haloda M., Vaněk, Gewiese, Drtil, Šíp, Řezáč, Sedlák – Pokorný, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Blecha, Čuřík, Vorobjev, Romančík, Ostřanský

Rozhodčí: Šudoma – Novotný, Šimčík