Č. Budějovice – Vítkovice 4:8 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 3:4 (kon.) | Olomouc – Přerov 2:1 (kon.)
Chomutov – Kladno 4:3 (kon.) | Vsetín – Pardubice 2:6 (kon.) | Žďár n/S – Mountfield HK 3:4 (po pr.)
Havířov – Zlín 2:4 (kon.) | Salzburg – Třinec 3:4 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 3:4 (po pr.)
K. Vary – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
HC Olomouc
2:1 (2:0, 0:0, 0:1 - N 0:0 - 0:1)
HC ZUBR Přerov
Sobota 08.12.2018, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

64:32
    Jeden z hostujících přišel o hokejku, ani početní výhoda ale domácím k brance nepomohla.

63:50
    Nakonec to zkusil z těsné blízkosti Adam Rutar, ani bek domácích si však na Šimonů nepřišel.

63:15
    Přerovští napadají rozehrávku Olomouce, ta se tak teď dlouho nemohla dostat z vlastního pásma.

62:06
    Z pravého kruhu to zkoušel Matiaško, olomoucký útočník však trefil jen chrániče Šimonů.

61:53
    Ministr se protáhl po levé straně do útoku, mířil ale trochu moc vysoko.

61:02
    Cestu do útoku hledal po pravé straně Kořenek, mířil ale trochu mimo přerovskou branku.

60:40
    Prodloužení začaly oba týmy poměrně opatrně, ani jeden nechce chybovat.

60:01

Z tříbodového zisku se po zásluze radují Olomoučtí, kteří i přes předchozí sérii porážek předvedli výborný výkon. Ještě v závěru utkání však Přerov snížil náskok domácích na jedinou branku a v posledních vteřinách Zubrům chybělo opravdu málo k brance. Kohouti ale zvládli svůj těsný náskok uhájit.

59:50
    Poslední vteřiny se dohrávají před brankou Přerova.

59:42
    Zubři to zkusili hned po buly před Mokrým, ten ale na střelu z pravého kruhu dobře viděl.

59:20
    Přerov je v šesti. Olomoučtí se je ale snaží aspoň chvíli držet mimo svou třetinu.

59:14
    Přerov zariskoval a zkouší to bez brankáře.

58:30
    Aktivní Zmeškal znovu hledal cestu do útoku, přes bránící Olomouc se ale dostal jen k pravému kruhu.

57:41
    Přerov právě vstřelil branku!
    Borot nabral rychlost a přebruslil s kotoučem většinu hřiště. Z levého kruhu pak poslal přesnou nahrávku najíždějícímu LUKÁŠI ZMEŠKALOVI, který mířil ke vzdálenější tyči. Asistence: Martin Borot.

57:05
    Ještě chvíli před koncem základní části si Kohouti zahrají další početní výhodu. Patrik Mašín (PRE) se totiž provinil sekáním, a tak je poslán na dvě minuty na trestnou lavici.

55:37
    Hra se teď v rychlém tempu přelévá od branky k brance, ani jeden z brankářů ale moc práce nemá.

54:14
    Teď jsou to Přerovští, kteří svému soupeři pořádně zatápí a drží se v útočném pásmu. Mokrý ale zasahovat nemusel.

52:59
    Štefka se znovu hnal za vyhozeným kotoučem, těsně před brankou Zubrů jej ale z ideální pozice vytlačil jeden z vracejících se hráčů.

52:26
    Dvířka na trestnou lavici Olomouce se znovu otevírají. Vítězslav Klesla (OLO) si odsedí menší trest za podrážení.

51:37
    Olomouc drží hru co nejdál od své branky, ani jeden z týmů se teď však nikam nežene.

50:34
    V pásmu Olomouce se strhla menší strkanice, která se nelíbila rozhodčím, a tak padaly tresty. Lukáš Pírek (OLO) a Patrik Mašín (PRE) si odsedí dvě minuty za hrubost.

50:27
    Přerov přepnul na vyšší rychlost a stále častěji se snaží dorážet před olomouckou brankou. Mokrý je ale zatím ve střehu.

49:18
    Zmeškal sám ujel olomoucké obraně a z mezikruží zkoušel své štěstí. Mokrý ale se štěstím vyrazil kotouč mimo branku.

48:20
    Mašín to zkoušel znovu zblízka, na přerovského útočníka se ale pověsili domácí a nenechali ho z hranice brankoviště zakončit.

47:46
    Zubři znovu zahrozili, ke střele se ale v útočném pásmu přes dobře bránící Olomouc nedostali.

47:19
    Mašín se znovu důrazně cpal do branky, místo puku tam ale skončil přerovský útočník i s domácím brankářem.

46:10
    Kohouti teď mají viditelně navrch a Přerovu pořádně zatápí. Ten se tak stěží dostává ze své třetiny.

45:10
    Olomoučtí se znovu drží před brankou Šimonů a kombinují. Zubři tak mají znovu plné ruce práce hlavně s obranou.

43:50
    Borot nabral ve středním pásmu rychlost a spěchal po levé straně do útoku. U kruhu jej ale stihli zastavit vracející se hráči.

43:03
    Hanáci zahrozili z rychlého protiútoku. Útočná trojice domácích si kotouč párkrát prohodila před přerovskou brankou, k zakončení se však Kohouti nedostali.

41:52
    Hra se viditelně vyrovnala a Přerov se opakovaně snaží najít cestu až před olomouckou branku.

41:00
    Teď už jsou to Kohouti, kteří opakovaně nahazují kotouč do útočného pásma.

40:26
    Přerov se hned na začátku třetiny prohnal do útočného pásma, ke střele na branku se však nedostal.

40:01

40:00

39:40
    A další trest pro Olomouc. Josef Podlaha (OLO) srazil u mantinelu jednoho z přerovských hráčů a putuje na dvě minuty na lavici hanby.

38:36
    Tomajko to zkusil podél pravého mantinelu, z hranice kruhu ale mířil těsně vedle.

37:20
    Borot to zkusil z pravé strany, po jeho střele ale puk prošel těsně kolem hranice brankoviště.

36:14
    Síly na ledě se na chvíli srovnají. Matyáš Gréč (PRE) si odpyká menší trest za hákování.

35:05
    Kopeček se dostal téměř sám před olomouckou branku, Mokrého se snažil ještě rozhýbat, kotouč za jeho záda ale nedostal.

34:24
    Olomouc trápí nedisciplinovanost. Petr Mader (OLO) tak putuje na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost.

32:52
    Kořenek se dostal v útočném pásmu ke kotouči a hledal najíždějícího Handla, tomu ale puk přeskočil hokejku.

32:16
    Zubři po delší době vyhodili puk až k olomoucké brance a spěchají střídat.

31:08
    Hanáci si navíc zahrají další početní výhodu. Jan Moučka (PRE) míří na trestnou lavici za podražení.

31:04
    Olomouc se dál drží v útočném pásmu a Přerov se tak soustředí především na obranu.

29:50
    Kohouti ještě chvíli před koncem kombinují před přerovskou brankou, ke střele se ale dostávají jen těžko.

28:49
    Mašín to zkusil z mezikruží, skákavý puk ale Mokrý se štěstím vyrazil. Napodruhé už musela zasáhnout olomoucká obrana.

28:31
    Tentokrát se budou muset bránit Zubři. Jan Már (PRE) si odpyká menší trest za sekání.

27:38
    Přerovští po chybě domácích vyrazili do útoku ve dvou. Těsně před olomouckou brankou si prohodili puk a jeden z nich zakončoval. Domácí brankář ale se štěstím zasáhl.

26:47
    Kořenek po návratu z trestné lavice hned vyrazil před branku, těsně před Šimonů ale bekhendem trefil jen chrániče hostujícího brankáře.

25:29
    Mašín se protáhl sám až před olomouckou branku, z těsné blízkosti se mu ale nepovedlo zakončit tak, jak chtěl.

24:37
    A další trest pro domácí. Na dvě minuty za podrážení míří na trestnou lavici Matěj Kořenek (OLO).

24:00
    Kohouti přestáli oslabení a sami vyrazili do útoku, ke střele na branku Šimonů se ale ne a ne dostat.

23:00
    Přerov zabral a stále častěji se drží v útočném pásmu. Hanáci tak teď mají plné ruce práce se obranou.

22:05
    Kohouti se budou muset znovu bránit ve čtyřech. Na dvě minuty za držení putuje na trestnou lavici Lukáš Pírek (OLO).

21:58
    Mašín to zkusil téměř od modré čáry, trefil ale jen připraveného brankáře Kohoutů.

21:11
    Přerov se nastěhoval před olomouckou branku a zkouší to ze všech stran, Zubry ale trochu trápí přesnost.

20:19
    Štefka se dostal sám až před přerovskou branku, z těsné blízkosti ale puk za jeho záda nedostal. Vyražený puk pak zkoušel nadvakrát dorazit za záda přerovského brankáře Podlaha, ani on ale nebyl úspěšný.

20:01

20:00

19:04
    Olomouc se dál drží v útočném pásmu a aktivně kombinuje.

18:15
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomoučtí uskakují Zubrům už o dvě branky. Handl vypíchl ve středním pásmu hostům puk, přidal do kroku a prohnal se až do útočného pásma, kde poslal kotouč na levou stranu. DANIEL MINISTR pak neměl problém nasměrovat kotouč za záda Šimonů. Asistence: Matěj Tomajko, Tobiáš Handl.

17:36
    Za vyhozeným pukem se za olomouckou branku hnal Zmeškal, domácí ale byli o krok rychlejší.

16:40
    Z levé strany to zkoušel ještě Pírek, proti jeho střele ale Šimonů vytáhl dobrý zákrok lapačkou.

15:32
    Olomoučtí znovu kombinují v útočném pásmu, ke střele na branku se ale nemohou dostat.

14:07
    Kohouti si zahrají další přesilovku. Jan Moučka (PRE) u mantinelu srazil k zemi Máchu, a tak si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

12:55
    Kalač se hned po návratu z trestné zapojil do útoku a před brankou Šimonů se natahoval po puku. K přihrávce se ale nedostal.

11:40
    Kohouti vyhazují puk až do útočného pásma a drží hru hlavně před brankou Přerova.

10:44
    Olomoučtí se musí znovu bránit. David Kalač (OLO) byl potrestán dvěma minutami za podrážení a míří na trestnou lavici.

10:27
    Kořenek se spolu se dvěma spoluhráči hnal do útočného pásma, těsně před brankou mu ale vracející se hráči sklepli puk z hole.

10:04
    Krátký dostal před olomouckou brankou dost prostoru a zkusil to z pravé strany, trefil ale jen Hasalovy betony.

08:55
    Štefka se znovu snažil najít cestu do útoku, a to podél levého mantinelu, přes střední pásmo se ale přes dobrou obranu hostů nedostal.

08:26
    Olomoučtí se dál drží v útočném pásmu a před svatyní Šimonů neúnavně kombinují.

07:30
    Mácha s Adamem Rutarem si v útočném pásmu párkrát prohodili kotouč a Mácha zakončoval, trefil ale jen připraveného brankáře.

06:15
    Tentokrát si přesilovku zahrají domácí. Martin Pěcha v obranném pásmu poslal k zemi zakončujícího Štefku a odpyká si menší trest za hákování.

05:33
    Přerov zabral a snaží se dostat do útočného pásma, Kohouti si ale v obraně vedou velmi dobře a Zubry před svou branku téměř nepouští.

04:35
    Napodruhé už se to ale aktivnímu útočníkovi povedlo. MICHAL MATIAŠKO pláchl hostující obraně a ve vlastním oslabení poslal Kohouty do vedení. Asistence: Josef Podlaha.

04:16
    Matiaško prokličkoval ve vlastním oslabení podél levého hrazení až do útočného pásma, těsně před brankou ale minul svůj cíl.

03:33
    Kohouti opakovaně vyhazují puk až do útočného pásma a drží hru dál od své branky.

03:05
    Přerov si ale zahraje první přesilovku zápasu. Za krosček musel na dvě minuty na trestnou lavici David Štefka (OLO).

02:26
    Olomoučtí se dál ženou do útoku a Přerov se musí v obraně pořádně činit.

01:44
    První zásah si připsal už i olomoucký brankář, na střelu z levé strany ale dobře viděl.

01:05
    I druhá lajjna Kohoutů se drží v útočném pásmu a Přerovu hodně zatápí, hostující gólman ale zatím domácím gól nedovolil.

00:38
    Elitní formace Hanáků se dál drží v útočném pásmu a kombinuje před přerovskou svatyní, Šimonů si ale dokázal poradit.

00:12
    První buly utkání vyhráli domácí a Štefka spěchal do útoku, z levé strany ale minul branku Přerova.

00:01

HC Olomouc: Hasala (Mokrý) – Bahounek, Mader, Klesla, Hlaváč, Vosátko, Rutar A., Pírek – Kalač (C), Handl, Matiaško, Štefka, Tomajko, Mácha, Horký, Kořenek, Podlaha, Rosecký, Ministr.

HC ZUBR Přerov: Šimonů (Postava) – Kopeček, Tischer, Takáč, Gréč, Moučka, Már, Dobša, Ryšavý, Hradil, Borot (C), Krátký, Zmeškal, Šimanský, Tarnoczy, Mašín, Pěcha.

Rozhodčí: Dufka – Bryška, Kučera.

Přerov je na tom o něco lépe. V posledních pěti kolech Zubři tři utkání vyhráli, když nejprve porazili Havířov 2:0, poté ale podlehli Zlínu 2:4 a Havlíčkovu Brodu těsně 1:2 po samostatných nájezdech. Proti silnému Hradci Králové však Přerovští vybojovali výhru 3:2 v prodloužení. V dosud posledních utkáních si však vyšlápli na silný Hradec Králové a slavili výhru 3:2 v prodloužení. V dosud posledním utkání pak Přerov porazil Havířov 4:3.

Kohoutům se na přelomu listopadu a prosince vůbec nedaří. Nejprve bez vstřelené branky podlehli Kometě a Jihlavě 0:4 a 0:3. V prvním kole druhé části narazili na Mladou Boleslav, které podlehli těsně 2:3 v prodloužení. Stejně si vedli i proti Kladnu. V dosud posledním utkání však olomoucké obránce a útočníky znovu zradila koncovka a Zlínu podlehli 0:5.

Druhá část juniorské extraligy je v plném proudu a Olomouc čeká už čtvrté kolo. V něm na svém ledě přivítají v rámci derby nedaleký Přerov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 5. Matiaško (Podlaha), 19. Ministr (Tomajko, Handl) – 58. Zmeškal (Borot)