Č. Budějovice – Vítkovice 4:8 (kon.) | Jihlava – Havlíčkův Brod 3:4 (kon.) | Olomouc – Přerov 2:1 (kon.)
Chomutov – Kladno 4:3 (kon.) | Vsetín – Pardubice 2:6 (kon.) | Žďár n/S – Mountfield HK 3:4 (po pr.)
Havířov – Zlín 2:4 (kon.) | Salzburg – Třinec 3:4 (kon.) | Liberec – HC Litvínov 3:4 (po pr.)
K. Vary – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
HC Olomouc
2:1 (2:0, 0:0, 0:1 - N 0:0 - 0:1)
HC ZUBR Přerov
Sobota 08.12.2018, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • Skupina o 13. - 24. místo

59:14
    Přerov zariskoval a zkouší to bez brankáře.

57:41
    Přerov právě vstřelil branku!
    Borot nabral rychlost a přebruslil s kotoučem většinu hřiště. Z levého kruhu pak poslal přesnou nahrávku najíždějícímu LUKÁŠI ZMEŠKALOVI, který mířil ke vzdálenější tyči. Asistence: Martin Borot.

57:05
    Ještě chvíli před koncem základní části si Kohouti zahrají další početní výhodu. Patrik Mašín (PRE) se totiž provinil sekáním, a tak je poslán na dvě minuty na trestnou lavici.

52:26
    Dvířka na trestnou lavici Olomouce se znovu otevírají. Vítězslav Klesla (OLO) si odsedí menší trest za podrážení.

50:34
    V pásmu Olomouce se strhla menší strkanice, která se nelíbila rozhodčím, a tak padaly tresty. Lukáš Pírek (OLO) a Patrik Mašín (PRE) si odsedí dvě minuty za hrubost.

49:18
    Zmeškal sám ujel olomoucké obraně a z mezikruží zkoušel své štěstí. Mokrý ale se štěstím vyrazil kotouč mimo branku.

48:20
    Mašín to zkoušel znovu zblízka, na přerovského útočníka se ale pověsili domácí a nenechali ho z hranice brankoviště zakončit.

39:40
    A další trest pro Olomouc. Josef Podlaha (OLO) srazil u mantinelu jednoho z přerovských hráčů a putuje na dvě minuty na lavici hanby.

36:14
    Síly na ledě se na chvíli srovnají. Matyáš Gréč (PRE) si odpyká menší trest za hákování.

35:05
    Kopeček se dostal téměř sám před olomouckou branku, Mokrého se snažil ještě rozhýbat, kotouč za jeho záda ale nedostal.

34:24
    Olomouc trápí nedisciplinovanost. Petr Mader (OLO) tak putuje na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost.

31:08
    Hanáci si navíc zahrají další početní výhodu. Jan Moučka (PRE) míří na trestnou lavici za podražení.

28:49
    Mašín to zkusil z mezikruží, skákavý puk ale Mokrý se štěstím vyrazil. Napodruhé už musela zasáhnout olomoucká obrana.

28:31
    Tentokrát se budou muset bránit Zubři. Jan Már (PRE) si odpyká menší trest za sekání.

27:38
    Přerovští po chybě domácích vyrazili do útoku ve dvou. Těsně před olomouckou brankou si prohodili puk a jeden z nich zakončoval. Domácí brankář ale se štěstím zasáhl.

25:29
    Mašín se protáhl sám až před olomouckou branku, z těsné blízkosti se mu ale nepovedlo zakončit tak, jak chtěl.

24:37
    A další trest pro domácí. Na dvě minuty za podrážení míří na trestnou lavici Matěj Kořenek (OLO).

22:05
    Kohouti se budou muset znovu bránit ve čtyřech. Na dvě minuty za držení putuje na trestnou lavici Lukáš Pírek (OLO).

20:19
    Štefka se dostal sám až před přerovskou branku, z těsné blízkosti ale puk za jeho záda nedostal. Vyražený puk pak zkoušel nadvakrát dorazit za záda přerovského brankáře Podlaha, ani on ale nebyl úspěšný.

18:15
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Olomoučtí uskakují Zubrům už o dvě branky. Handl vypíchl ve středním pásmu hostům puk, přidal do kroku a prohnal se až do útočného pásma, kde poslal kotouč na levou stranu. DANIEL MINISTR pak neměl problém nasměrovat kotouč za záda Šimonů. Asistence: Matěj Tomajko, Tobiáš Handl.

16:40
    Z levé strany to zkoušel ještě Pírek, proti jeho střele ale Šimonů vytáhl dobrý zákrok lapačkou.

14:07
    Kohouti si zahrají další přesilovku. Jan Moučka (PRE) u mantinelu srazil k zemi Máchu, a tak si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

10:44
    Olomoučtí se musí znovu bránit. David Kalač (OLO) byl potrestán dvěma minutami za podrážení a míří na trestnou lavici.

10:27
    Kořenek se spolu se dvěma spoluhráči hnal do útočného pásma, těsně před brankou mu ale vracející se hráči sklepli puk z hole.

10:04
    Krátký dostal před olomouckou brankou dost prostoru a zkusil to z pravé strany, trefil ale jen Hasalovy betony.

07:30
    Mácha s Adamem Rutarem si v útočném pásmu párkrát prohodili kotouč a Mácha zakončoval, trefil ale jen připraveného brankáře.

06:15
    Tentokrát si přesilovku zahrají domácí. Martin Pěcha v obranném pásmu poslal k zemi zakončujícího Štefku a odpyká si menší trest za hákování.

04:35
    Napodruhé už se to ale aktivnímu útočníkovi povedlo. MICHAL MATIAŠKO pláchl hostující obraně a ve vlastním oslabení poslal Kohouty do vedení. Asistence: Josef Podlaha.

04:16
    Matiaško prokličkoval ve vlastním oslabení podél levého hrazení až do útočného pásma, těsně před brankou ale minul svůj cíl.

03:05
    Přerov si ale zahraje první přesilovku zápasu. Za krosček musel na dvě minuty na trestnou lavici David Štefka (OLO).

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 5. Matiaško (Podlaha), 19. Ministr (Tomajko, Handl) – 58. Zmeškal (Borot)