Los Angeles – Vegas 5:1 (kon.) | Detroit – NY Islanders 2:3 (kon.) | Tampa – Colorado 7:1 (kon.)
Columbus – Washington 0:4 (kon.) | Florida – NY Rangers 4:5 (1:3 po s.n.) | Boston – Toronto 6:3 (kon.)
Ottawa – Pittsburgh 2:1 (po pr.) | Arizona – San Jose 3:5 (kon.) | Calgary – Nashville 5:2 (kon.)
St. Louis – Vancouver 1:6 (kon.) | Winnipeg – Philadelphia 7:1 (kon.) | Ottawa – Boston 1:2 (po pr.)
Calgary Flames
5:2 (1:1, 1:0, 3:1)
Nashville Predators
Neděle 09.12.2018, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Nashville Predators.

V zatím posledním zápase tento tým porazil Minnesotu Wild 2:0. Dvakrát se trefil Elias Lindholm. Z posledních pěti zápasů vyhráli Flames dnes čtyři. Nestačili v prodloužení na Dallas Starfs 3:4. Poradili si s Los Angeles Kings 4:1, Chicagem Blackhawks 3:2, Columbusem Blue Jackets 9:6 a Minnesotou Wild 2:0.

V posledním zápase na ledě Vancouveru nestačil na Canucks 3:5. Z posledních pěti zápasů vyhrál Nashville jen dva. V domácím prostředí porazil Chicago Blackhawks 5:2 a Buffalo Sabres 2:1. Nestačil na Colorado Avalanche 2:3, Arizonu Coyotes 0:3 a na Vancouver Canucks 5:3.

V tabulce Západní konference je hostující klub na prvním místě a Calgary na třetí pozici.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Hanifin, Hamonic, Brodie, R. Andersson, Kylington, Prout – J. Gaudreau, Monahan, E. Lindholm – Tkachuk, D. Ryan, S. Bennett – Mangiapane, Jankowski, Neal – Czarnik, Quine, Hathaway.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi, Ellis, Hamhuis, Ekholm, Bitetto, Y. Weber – Hartman, Johansen, Fiala – Järnkrok, Bonino, C. Smith – Salomäki, Sissons, Watson – Rinaldo, F. Gaudreau, Grimaldi..

00:01

00:50
    Predators rozehrávají od své branky.

01:08
    Kevin Fiala pálil z dobré pozice, jeho ránu vyrazil brankář před sebe, hra pokračuje dál.

01:12
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí celek se dostává do jednobrankového vedení. Přihrávku získal a tlak v útočném pásmu přetavil v povedenou střelu OLIVER KYLINGTON. Asistence: Elias Lindholm a Johnny Gaudreau.
    01:12 Oliver KYLINGTON - 1:0

02:53
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky a fanynky bavit.

03:04
    Hra je přerušená, vhazovat se bude ve středním pásmu, kotouč totiž vypadl z hrací plochy.

03:56
    James Neal se dostal do zakončení, jeho rána končí mimo branku, gólman zasahovat nemusel.

05:27
    Matthew Tkachuk se propracoval před branku, ovšem jeho pokus o střelu byl zblokovaný.

05:34
    Juuse Saros přerušil hru, vhazovat se tak bude před jeho brankou.

05:51
    Miika Salomäki zblokoval střelu soupeře, a tak mohl založit rychlou protiakci, ale puk nahodil jen do pásma a šel střídat.

07:00
    Hraje se zejména před brankou Predators, kteří se musí spíše bránit.

07:21
    Andrew Mangiapane se dostal do útočného pásma a hned od modré čáry zakončoval. Jeho rána byla hodně nepřesná.

07:45
    Mike Smith kontroluje hru, zasahovat nemusel, neboť puk vybojovali jeho spoluhráči.

08:29
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Nick Bonino – 2 min., hákování).

08:52
    Přesilovku tedy hraje domácí celek, který se však nemůže dostat do útočného pásma.

-82:27
    Obrana Nashvillu hraje velmi dobře, drží hru daleko od své branky.

10:01
    Derek Ryan zakončoval, s jeho ránou si poradil Juuse Saros, následná rána končí mimo.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:29

10:55
    Oba týmy střídají, převahu má domácí celek, ale do výraznější šance se zatím Flames nedostali.

11:32
    Flames rozehrává od své branky, oba týmy střídají, puk má pod kontrolou TJ Brodie.

11:51
    Ten rychle rozehrál, jenže ke kotouči se dostal Frédérick Gaudreau. Jeho rychlou ránu gólman jen vykopl betonem před sebe.

12:16
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (TJ Brodie – 2 min., sekání).

12:46
    Hostující celek má možnost přesilové hry, Predators se dostali do útočného pásma.

13:10
    Mark Jankowski dokázal vyhodit kotouč přes všechny čáry, a tak musí Nashville o útočné pásmo znovu bojovat.

13:32
    Mattias Ekholm rozehrává ve spolupráci s Fialou. Dostali se do útočného pásma. Ryan Hartman pálil a jeho ránu vyrazil domácí gólman.

14:20
    Komerční přestávka.

14:50
    Mike Smith předvedl velmi dobrý zákrok proti blafáku Ryana Johansena. Domácí gólman své spoluhráče nyní dokázal podržet.

15:11
    TJ Brodie pálil jako správný bek od modré čáry, jeho projektil kryje hostující brankář. Juuse Saros ukryl kotouč do rukavice.

16:07
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Predators.

16:18
    4:6, tak vypadá statistika střel na branku.

16:33
    Nashville se pokouší v závěru třetiny vyrovnat, ale domácí obrana podává zodpovědný výkon.

17:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině.

18:00
    Andrew Mangiapane dostal hru do útočného pásma, následná rána postrádala přesnost, brankář zasahovat vůbec nemusel.

18:43
    Vhazovalo se v útočném pásmu Predators, hosté se ale ke střele na branku nepropracovali.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:07
    Nashville právě vstřelil branku!
    Po bleskové akci hostujícího celku je vyrovnáno. Dobře to sehrál Nashville, kterému také pomohli šťastné odrazy, před brankou byl COLTON SISSONS. Ten usměrnil střílenou přihrávku do branky. Asistence: Roman Josi a Miika Salomäki.
    19:07 Colton SISSONS - 1:1

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině platí nerozhodný stav 1:1. Nejprve se dokázal prosadit Oliver Kylington, a pak v poslední minutě třetiny srovnal Colton Sissons.

20:01

20:32
    Mike Smith rozehrává od své branky, sledujeme rychlý hokej, stav zápasu je vyrovnaný.

20:57
    Colton Sissons se dostal do dobré střelecké pozice, jeho rána postrádala přesnost.

21:32
    Sledujeme aktivní hru Nashvillu v úvodu druhé třetiny.

21:50
    Jeden z domácích hráčů dostal přihrávku do předbrankového prostoru, jeho rána z bezprostřední blízkosti postrádala přesnost.

22:40
    Rasmus Andersson to zkoušel od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

23:01
    Zakázané uvolnění Predators. Domácí nyní pořádně zatopili obraně soupeře.

23:48
    Sean Monahan ani Johnny Gaudreau nedokázali proměnit své šance. Hostující gólman Juuse Saros se rozhodně nenudí.

24:14
    Roman Josi pálil od modré čáry, jeho ránu tečoval před brankou stojící Miika Salomäki. Ani on ale puk do branky nedostal.

24:51
    Sledujeme rychlý hokej, následně se však Ryan Hartman dostal do postavení mimo hru.

26:04
    Predators rozehrávají od své branky, sledujeme nyní klidnější pasáž hry, Anthony Bitetto čeká na vhodný moment pro vytvoření šance.

26:35
    Alan Quine hledal spoluhráče na druhé straně útočného pásma, přihrávku však zastavila obrana Nashvillu.

27:00
    Sedm minut hry z druhé třetiny je pryč. Stav je stále nezměněný.

Dnešní utkání sleduje 17 717 diváků.

27:20
    Noah Hanifin vede bleskovou akci, jeho nepovedenou přihrávku na spoluhráče sbíhá za brankou gólman.

28:10
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Dan Hamhuis – 2 min., držení).

28:37
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

28:50
    Domácí celek se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma, hosté hrají defenzivně zodpovědně.

29:18
    Noah Hanifin se do útoku nedostal, a tak musel ve středním pásmu akci zpomalit.

29:54
    Yannick Weber se při vlastním oslabení dostal do zajímavé střelecké pozice, Mike Smith nechal hokejku položenou na ledě, a tak se hostující hráč nedokázal prosadit.

30:30
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase.

31:10
    Ryan Johansen měl velkou šanci, byla před ním odkrytá část branky, ale nedokázal prostor trefit.

31:27
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Ryan Hartman – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Garnett Hathaway – 2 min., nesportovní chování).

31:50
    Johnny Gaudreau ani Sean Monahan nedokázali z dobrých pozic prostřelit brankáře Predators. Juuse Saros své spoluhráče nyní výrazně podržel.

32:25
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, převahu má domácí celek, který se však nemůže prosadit proti brankáři.

33:11
    hraje se rychlý hokej, nyní se bojuje zejména o převahu nad středním pásmem.

33:27
    Oba týmy hrají v plném počtu.

33:50
    Kevin Fiala se propracoval do bezprostřední blízkosti branky, jenže pokus o blafák nebyl povedený.

34:47
    James Neal měl na hokejce vedoucí branku svého celku, ale trefil prostor, kam se stačil přesunout Juuse Saros. Komerční přestávka.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, stav zápasu je i přes velké množství šancí stále 1:1.

35:30
    Rasmus Andersson přišel o útočné pásmo, nedokázal z první trefit kotouč, a tak jeho spoluhráči musí vyklidit prostor za modrou čárou.

36:00
    Oba týmy střídají, kotouč je za brankovou Flames. Dlouhou rozehrávku získal Juuse Saros za svou brankou.

36:40
    K velké radosti domácího publika se Flames dostávají do vedení. Výborně si před branku vybruslil obranou zapomenutý SEAN MONAHAN. Jeho rychlá bekhendová rána zapadla do horní části branky. Asistence: Noah Hanifin a Travis Hamonic.
    36:40 Sean MONAHAN - 2:1

38:04
    Roman Josi hledal před brankou spoluhráče, jeho pas byl nepřesný.

38:25
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu.

38:41
    12:8, tak vypadá statistika střel v této třetině.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:30
    Už se pravděpodobně nic nestane, v poklidném tempu se dohrává.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Dramatický a rychlý hokej jsme sledovali ve druhé třetině. Hra přinesla jedinou branku, dokázal se prosadit Sean Monahan, který poslal Flames do vedení.

40:01

40:54
    Velmi rychle po začátku třetí třetiny se prosazuje hostující celek a vyrovnává. Ujala se nenápadná střela CRAIGA SMITHA. Poslal puk nad beton a gólmanovi propadl. Asistence: Mattias Ekholm a Rocco Grimaldi.
    40:54 Craig SMITH - 2:2

42:13
    Do druhé třetiny vstoupil hostující celek aktivně, domácí hokejisté se musí spíše bránit.

43:00
    Mike Smith rozehrává od své branky, jeho spoluhráči se však do výraznější šance dostat nemohou. Predators hrají defenzivně dobře.

44:16
    Sledujeme rychlý hokej, hra se přenáší ze strany na stranu.

44:30
    Roman Josi rozehrává od své branky, následně ale hosté o kotouč přišli, a tak mohou hrát domácí.

44:52
    Austin Watson pálil od mantinelu z křídla, jeho rána byla nepřesná., Mike Smith zasahovat nemusel.

45:12
    Colton Sissons vybojoval kotouč v útočném pásmu, obkroužil branku a rychle zakončoval.

45:44
    Ryan Ellis pálil z dobré pozice, jeho ránu vyrazil gólman Smith, který si poradil i s dorážkou.

46:03
    Domácí celek se dostává znovu do vedení. Ránu od modré čáry před brankou výborně tečoval a změnil směr GARNETT HATHAWAY. Asistence: Matthew Tkachuk a Oliver Kylington.
    46:03 Garnett HATHAWAY - 3:2

47:06
    Po komerční přestávce pokračuje zápas dál. Domácí celek se dostal do jednobrankového vedení.

47:32
    Mike Smith rychle rozehrává od své branky, tento gólman má velmi dobrou práci s holí.

48:00
    4:8, tak vypadá statistika střel na branku v této třetině.

49:01
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, Ryan Johansen se dostal do střelecké pozice, jeho rána byla zblokovaná.

49:25
    Nashville se musel vrátit do svého obranného pásma, odkud vedl další ze svých akcí.

50:05
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině. Flames jsou nyní aktivnější.

51:05
    Elias Lindholm pálil z první, jeho rána byla zblokovaná.

52:12
    Flames navyšují své vedení. Andersson uvolnil spoluhráče, ten se dostal před branku a krásným blafákem překonal brankáře soupeře. ALAN QUINE. Asistence: Rasmus Andersson.
    52:12 Alan QUINE - 4:2

53:17
    Craig Smith to zkoušel individuálně, ale k zakončení se neprotlačil.

53:40
    Sean Monahan pálil z bezprostřední blízkosti, jeho ránu kryje Juuse Saros. Komerční přestávka.

54:10
    Nashville se propracoval do útočného pásma, vypálit na branku ale hráči ve světlých dresech nedokázali.

54:52
    Nick Bonino byl zcela volný před brankou, jenže spoluhráči na něj kotouč nedostali.

55:20
    Špatná rozehrávka Predators znamená icing.

55:45
    Garnett Hathaway se snažil protlačit před branku, ale obránce výborně zapracoval, a tak se domácí ke střele nedostali.

56:22

56:30
    Hosté hrají bez brankáře, zkouší to v šesti.

57:00
    Flames se dostali do situace dva na jednoho. Gaudreau našel ELIASE LINDHOLMA, který zpracoval kotouč a přesně trefil prázdnou branku. Asistence: Johnny Gaudreau a Sean Monahan
    57:00 Elias LINDHOLM - 5:2

57:38
    Mike Smith musel zasahovat, se střelou od modré si v pohodě poradil.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině i zápase.

58:22
    TJ Brodie to zkoušel individuálně, ale vypálit nedokázal.

58:40
    V poklidném tempu se dohrává zápas, ve kterém body zůstanou v Calgary.

59:00
    Poslední minuta hry byla oznámena.

Domácí celek díky povedené třetí třetině, kterou vyhrál 3:1, dokázal tento duel vyhrát. Fanoušci vytvořili v aréně velmi dobrou atmosféru. Flames vyhrávají 5:2, ani jedna branka nepadla v přesilovce.

1. Oliver Kylington (CGY) 1+1
    2. Sean Monahan (CGY) 1+2
    3. Alan Quine (CGY) 1+0 (06:31:02)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Kylington (E. Lindholm, J. Gaudreau), 37. Monahan (Hanifin, Hamonic), 47. Hathaway (Tkachuk, Kylington), 53. Quine (R. Andersson), 57. E. Lindholm (J. Gaudreau, Monahan) – 20. Sissons (Josi, Salomäki), 41. C. Smith (Ekholm, Grimaldi)

Rozhodčí: Peel, Lambert – Kovachik, Gawryletz

Diváci: 17 717