Vsetín – Havířov 3:2 (kon.) | Benátky n/J – Kladno 3:1 (kon.) | Poruba 2011 – Ústí n/L 5:1 (kon.)
Přerov – Motor ČB 2:1 (kon.) | Slavia – Prostějov 4:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
5:1 (0:1, 3:0, 2:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Středa 12.12.2018, 18:00 • MFH Ostrava • Chance liga • 34. kolo

Z Ostravy je to ode mne vše, přeji příjemný zbytek večera budu se těšit na vaši přízeň při dalším utkání HC RT TORAX Poruba 2011. (20:23:31)

Utkání si Poruba do poslední minuty pohlídala a navíc přidala další dva kousky do Lukešovy brány. Ústí si šance dokázalo vytvořit, jenže už ne dokončit radostnou tečkou. Z Poruby odjíždí bez bodů, které jsou naopak pro domácí tým zásadní za cestou do play off.

59:45

59:12
    Hra je za Lukešovou brankou, tak se jeví, že se diváci dalšího gólu nedočkají.

58:00
    Asi poslední šance dát Dolejšovi puk do brány. Ale to by musel Slovan udržet útočnou třetinu a střílet z každého místa. Domácí se zdárně brání vyhazováním kotoučů přes všechny čáry.

57:45
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jan Káňa – 2 min., hákování).

57:20
    Hosté nic nevzdávají a berou poslední síly na aspoň snížení stavu.

56:00
    Zazvonila porubská tyč. Smolařem byl Chrpa.

55:36
    Po souboji u mantinelu zůstal ležet na ledě Mert. Po krátké chvíli sám odjel na střídačku, tak věříme, že bude v pořádku.
    52:59 Tomáš GUMAN - 5:1

52:59
    Poruba právě vstřelila branku!
    Lukeš odvracel co se dalo, ale dorážka TOMÁŠE GUMANA mu už propadla za brankovou čáru. Asistence: Radim Toman, Jan Káňa.

52:20
    Dlouhého trvání neměla! Poruba je na kotouči a dravá po gólu.

51:52
    Hru za Lukešovou brankou ukončuje ziskem neposedného puku Roubík. Startuje tak další útočná akce Slovanu.

Dnešní utkání sleduje 175 diváků.

51:13
    Nestalo se tak a při přechodu zpět k Dolejšovi je pískán ofsajd.

51:02
    Puk končí mimo hrací plochu. Ústí má útočné pásmo a velkou šanci z buly snížit porubský náskok.

50:30
    Nakonec dokázal hru dostat z porubské třetiny Kanko a Lukeše i prověřit v pozornosti.

50:17
    Domácí se nemohou vymanit z ústeckého tlaku.

49:37
    Dělovka z první od Hese letí těsně kolem levé porubské tyče.

48:40
    Hosté se nedostali do pásma pro odpískaný ofsajd.

47:55
    Jako teď Davídek, když z nulového úhlu zkouší štěstí. Dolejš si ale pravou tyč uchránil.

47:35
    Porubští se nikam nehrnou a vyčkávají na chyby soupeře. Slovan se postupně propracovává k bráně.

46:15
    Lukeš vychytává Jankovského a z druhé strany kryje střelu Vymazala. nakonec tlak ukončuje Jánský, když puk vyváží z třetiny.

45:44
    Střelu Zdvořáčka blokuje Pastor.

44:56

44:39
    Při třetím získání pásma nezastavil kotouč před modrou čarou Jeřábek a hra se přerušuje pro ofsajd.

43:45
    Druhý pokus okupace pásma při přesilovce se Slovanu nedaří dotáhnout do střelecké kanonády.

42:56
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Samuel Ollender – 2 min., podrážení).

42:56
    Dolejš schovává puk pod lapačku po stele Planého.
    41:42 Jan DUFEK - 4:1

41:42
    JAN DUFEK sjel na osu hřiště a z hranice kruhů vypálil na bránu. Lukeš betony sice sklapl, ale kotouč mu stejně propadl za brankovou čáru. Asistence: Jaromír Pytlík a Tomáš Pastor.

41:15

40:12
    Slovan má k dispozici ještě minutovou přesilovku, po kterou hodlá mít puk na hokejkách. Což se od úvodního buly třetí třetiny i daří. Jenže střely na Dolejše nikde!

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:38. Bude i Slovan přestávkou nabuzen a stejně jako se podařilo Porubě utkání otočit, dokáže jej také zdramatizovat?

Trpělivost a nepanikaření zúročili domácí hned ve tři gólové počiny a z nepříznivého výsledku první třetiny vybruslili parádně.
    K obratu zavelel vyrovnáním Tomáš Pastor o osm minut později převážil misky vah vedení v utkání na porubskou stranu Jan Dufek a za dalších osm minut později se do nahrávky zpoza brány pořádně opřel Ctirad Ovčačík.
    Ústí srazila asi častá vyloučení, čímž se síly ztrácí rychleji. Přesto si v závěru třetiny vypracovalo nemalé šance ke snížení náskoku Poruby. Vše ukončila siréna a týmy šly do kabin.

40:00

39:15
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Radim Toman – 2 min., držení).

39:05
    Jandus měl snížení na hokejce, ale Dolejš v pravý čas nastavil část své výstroje a puk odklonil.
    37:12 Ctirad OVČAČÍK - 3:1

37:12
    Rychlé přesunutí hry na druhou stranu zakončují domácí třetí brankou. Kapitán CTIRAD OVČAČÍK dokonává obrat po nahrávce Gumana, když si sjel blíže k bráně a z první zakončil pod horní tyč. Asistence: Tomáš Guman a Samuel Ollender.

36:36
    Střelu od modré z hole Mušky má porubský brankář v lapačce. Následné buly vyhrává Davídek a tak Porubští dál čelí tlaku.

35:53
    Kotouč získali hosté a Dolejš si připisuje další zásahy. Neuspěli Davídek, Merta a k dorážce se nedostal Chrpa.

35:31
    Ofsajd v podání domácích borců.

34:29
    Slovan vhazování vyhrává a střela Gottrfieda končí u Dolejše. Další buly před porubskou brankou.

33:59
    Vhazovat se bude u Dolejše, protože Ovčačík zahrál zakázané uvolnění. Jeho dlouhou přihrávku nedokázal Guman zachytit.

33:50
    Dlouhá přihrávka na Kanka byla zachycena Jeřábkem. Následně se Ústí provinilo ofsajdem.

33:06
    Dolejš kryje pokus Tůmy. Bude se vhazovat po pravici porubského brankáře.

32:25
    Hosté oslabení zdárně přečkali a jsou již v plném počtu.

31:48
    Další přesilovku nabídl Slovan soupeři, kterého v první třetině vyučil v produktivitě. Tentokrát se dostávají i ve čtyřech na dostřel Dolejšovi. Vhazování u své rány ovšem nedopustí a puk rychle rozehrává za branku na Pastora.

30:25
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jakub Chrpa – 2 min., podrážení).
    29:48 Jan DUFEK - 2:1

29:48
    Zrovna, když se Jeřábek vracel na led, zakončoval JAN DUFEK rozehranou akci a i když to už nebyl gól z přesilovky, byl v ní započat. Asistence: Václav Jankovský a Tomáš Černý.

29:45

29:39
    Velice dobře sehraná početní výhoda! Jen ji chybí gólová tečka.

28:20
    Kanko cloní Lukešovi při střele Slavíka. Nakonec se snaží puk i dorážet, jenže hostující gólman si pravou tyč hermeticky uzavřel a prostě tama nic nepustí.

27:45
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Radek Jeřábek – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

27:27
    Zpětná přihrávka Gumana před branku Lukeše nenašla žádného adresáta. Ústí může bezpečně kotouč vyvést, což se ale nedaří. Domácí obránci udrželi puk před modrou čarou a RT TORAX má dál čas na útočení.

25:06
    Domácí neudrželi útočné pásmo a právě včas se vrátili do obrany. Střela Jánského byla betony odražena do středu hřiště, kam najížděl Roubík i Jandus, ale hokejky měli blokované porubskými hráči.

24:05
    Dolejš raději přerušuje hru. Střela Planého skončila na zadním mantinelu a nebezpečně se odrazila před bránu, kde jej pod lapačku schovává porubský gólman.
    21:41 Tomáš PASTOR - 1:1

21:41
    Vyhrané buly bylo půl úspěchu. Lukeš nedosáhl na střelu obránce TOMÁŠE PASTORA, který tak utkání na góly vyrovnává. Asistence: Jan Dufek.

21:15
    Krenželok pálil od modré, ale bez radostného výsledku. Lukeš puk drží v lapačce.

20:33
    Ústí je na kotouči, ale k Dolejšovi se žádný útočník v černém drese nedostal.

Buly se opakovalo, neznámo z jaké příčiny.

20:01

Jednobrankové vedení bude Ústí buď bránit nebo navýšením dostat pohodu na hokejky i na střídačku.

Porubští by měli trpělivě bušit na bránu dál a věřit, že se jeden kotouč za brankovou čáru dostane. Pak bude mít utkání nový náboj.

jak to bude vypadat v následujících dvaceti minutách se dovíme cca od 18:49 hodin.

Domácí bušili na vrata, ale ta se neotevírala. Ústí se k bráně dostalo jen dvakrát a vytěžilo z toho vedoucí gól. Dolejš si v podstatě nesáhl na kotouč a ve čtvrté minutě po střele Milana Davídka z osy hřiště jej lovil z brankové sítě. Porubští byli dál střelecky aktivnějším týmem, ale bez efektu. Puky Lukeš viděl a když ne, tak zasáhli spoluhráči a porubské pokusy vytěsnili mimo brankoviště.

20:00

19:57
    Pytlíkova střela z jízdy končí odražena Lukešem do levého rohu.

19:05
    Ústecký gólman likviduje pokus Gumana. Vhazovat se bude po pravici brankáře.

18:44
    Domácí se snaží z každé pozice střílet, ale vyrovnávací gól nepřichází. Lukeš i jeho spoluhráči jsou dnes u všech důležitých věcí včas.

17:58
    Vhazuje se u Lukeše poté, co střílel Pytlík a puk skončil za sítí nad mantinelem.

17:10
    Vymazal nabral od porubské brány rychlost a měl v úmyslu probruslit celé hřiště. V tom mu zabránil Jeřábek, když jej přimáčkl na mantinel střídačky Slovanu.

16:37
    První technické přerušení hry. Ústí zahrálo zakázané uvolnění.

16:22
    Zdvořáček zkouší skórovat střelou od modré. Puk Dolejš vytěsňuje do ochranné sítě.

15:55
    Puk nahozením končí za mantinelem. Propadl přes síť za Lukešovou bránou. Vhazovat se bude ve středním pásmu blíže třetině hostí.

15:04
    Domácí v plném počtu. A Ústí na puku.

14:40
    Střela Roubíka jde vysoko a hodně mimo tři tyče.

14:05

13:57
    Domácí forčekují u Lukešovy brány a nedovolují tak soupeři v založení útoku. navíc se brzy bude vracet vyloučený Gottfried.

13:26
    Ve čtyřech to lépe funguje Slovanu. Dolejš stojí proti střele Chrpy, kterou má ve výstroji. Hra se přerušuje ani jeden tým nestřídá.

13:04
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Ctirad Ovčačík – 2 min., nedovolené bránění).

12:23
    RT TORAX se v pásmu neudržel! Musí se pokusit opět získat přesilovkové postavení. Když se tak stává, zakončuje akci Černý střelou od mantinelu, kterou Lukeš vidí a proto i s lehkostí chytá. bude se vhazovat po jeho levici.

12:05
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Pavel Gottfried – 2 min., vysoká hůl).

10:55
    Domácí zakládají útok od vlastní brány. Přechod přes střední pásmo se ale nedaří realizovat. Ústí je na kotouči a dvěma střelami zkouší jednobrankové vedení navýšit. Dolejš vychytal jak Mertu, tak Davídka. I střelu od obránce.

09:23
    Hraje se nahoru dolů a na obou stranách je nespočet šancí. Tu Roubíkovu zneškodnil Krenželok, když se natlačil na soupeře ramenem. K levé brankové tyči se bývalý extraligový hráč nedostal.

08:07

07:30
    Domácí okupují třetinu, ale Slovan má čtveřici postavenou do obrany výborně. Soupeři nedává možnost zakončit. naopak se do šance posléze dostal Davídek. Dolejš jeho střelu od kruhů zachytil ve výstroji.

06:07
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jakub Muška – 2 min., hákování).

06:05
    Před Vymazalem zírala odkrytý polovina brány, přesto do ni puk po nahrávce Tomana přes brankoviště nedopravil. Proti byl Davídek, který v poslední chvíli do střely vložil hůl a puk usměrnil na zadní mantinel.
    03:36 David MERTA - 0:1

03:36
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Rychle se prosadilo pravidlo, nedáš, dostaneš! Ústečtí rychle otočili hru po vyhraném buly ve své obranné třetině a aniž by si Dolejš sáhl na puk, už jej loví ze své brankové sítě po střele DAVID MERTA. Asistence: Jakub Chrpa a Jakub Muška.

03:03
    Poruba se usídlila před Lukešem. Střelecké hody zakončil pumelicí Káňa. Lukeš skákavý puk nakonec kryje pod lapačkou.

01:55
    Planý vybojoval v rohu útočné třetiny kotouč a snaží se objet Dolejšovu bránu. Nikdo ze spoluhráčů není ale osamocen takže nemá komu nahrát na střelu. Slovan je nakonec vytěsněn z pásma.

01:16
    Ústí se na chvíli dostalo za útočnou modrou. Ale pak musela celá pětice zpět do obrany. Akci zakončil Jankovský střelou na vyrážečku. Puk pak skončil v ochranné síti.

00:30
    Tentokrát Lukeš přerušuje hru. Pokus Gumana byl ostřejší a navíc si jel střelu dorážet. Bude se vhazovat po levici brankáře.

00:10
    První přivítací puk vyslal Ollender. Lukeš jen vyráží mimo brankoviště.

00:01

Krásný středeční podvečer z Ostravy. Konkrétně z Multifunkční haly Ostravar Arény, kde se právě hráči začínají rozbruslovat.

Pro dnešní utkání nahlásili trenéři Flašar a Mareš tyto sestavy:

HC RT TORAX Poruba 2011: Dolejš (Kůdela) – Slavík, Ovčačík (C), D. Krenželok, Matějíček, Pastor, Černý, Padrnos – Ollender, J. Káňa (A), Guman – Toman, Vymazal, Kanko (A) – Jankovský, Pytlík, Dufek – Fojtík, Häring.

HC Slovan Ústí nad Labem: Š. Lukeš (Volke) – Hes, Zukal, Muška, Jeřábek, M. Zdvořáček (A), Mert – Jánský, Roubík (C), T. Jandus – Chrpa, Davídek, D. Merta (A) – Planý, Tůma, Gottfried.

Rozhodčí: Koziol, Obadal – Gančarčík, Konvička.

Poruba doma neprohrála již čtyři utkání. Prodlouží tuto výtečnou sérii?
    Jak už bylo zmíněno, utkání se odehraje v malé hale vítkovické arény a buly bude vhozeno úderem 18 hodiny.
    Budete vítáni při sledování textového přenosu pokud nemáte možnost být na utkání osobně. Večer na počtenou.