Pelhřimov – Písek 5:0 (kon.) | Nový Jičín – Orlová 3:5 (kon.) | Val. Meziříčí – SHK Hodonín 3:6 (kon.)
Kopřivnice – Šumperk 2:1 (kon.) | Opava – Žďár n/S 4:2 (kon.)
HC ISMM Kopřivnice
2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 12.12.2018, 18:002. liga - Jih a Východ (ČR) • 25. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Zdravím a vítám všechny příznivce českého hokeje u sledování on-line přenosu utkání 2. ligy skupiny Východ mezi týmy HC Tatra Kopřivnice a Draci Šumperk. Zápas se odehraje na zimním stadionu v Kopřivnici.

HC Tatra Kopřivnice

Kopřivnice měla výborný vstup do sezóny a dokonce se na chvíli dostala i na první místo tabulky. Tyto časy už jsou ale pryč, aktuálně se Kopřivnice nachází s dvaatřiceti body na 6. místě. Na čtvrté postupové místo do play-off ztrácí dva body. Naposledy Tatra po třech prohrách v řadě dokázala vyhrát 5:1 na ledě Tábora ze skupiny Jih. Na domácím ledě Kopřivnice zatím odehrála devět utkání a sedm z nich vyhrála. Naposledy ovšem padla 2:5 s Moravskými Budějovicemi.

Draci Šumperk

Šumperk byl od začátku sezóny pasován na hlavního favorita východní části 2. ligy, a to se zatím podporuje. Draci jsou po dvaadvaceti kolech na prvním místě. Mají na kontě pětačtyřicet bodů a náskok osmi bodů na druhý Hodonín. Aktuálně Šumperk vyhrál už čtyřikrát po sobě, naposledy porazil 6:1 DS České Budějovice. Na cizích kluzištích Šumperk odehrál zatím jedenáct zápasů a šestkrát dokázal vyhrát. Třikrát vůbec nebodoval. Aktuálně vyhrál venku třikrát v řadě, naposledy porazil 3:0 Tábor.

Vzájemné zápasy

Tyto dva týmy se v této sezóně utkaly zatím dvakrát a v obou případech vyhrál Šumperk. Nejprve v Kopřivnici vysoko 9:0 a poté na domácím ledě 8:4. V minulé sezóně se Kopřivnice a Šumperk utkaly ve čtvrtfinále play-off a Draci postoupili až po sérii 3:2 na zápasy.

HC Tatra Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Imrich, Ficek, Krutil, Zuzaník, Marek, Fojtík – Hrubý, Korec, J. Mach, M. Mach, Červenka, Gebauer, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík

Draci Šumperk: O. Haloda (Polívka) – Vaněk, Gewiese, Drtil, Šíp, M. Haloda, Řezáč, Sedlák, Blecha – Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský.

00:01

02:39
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Začátek utkání byl opatrnější a dlouho se hrálo bez přerušené hry. Ta se nakonec přerušila až gólem domácích, který vstřelil po přihrávce Kofroně ADAM ČERVENKA. Asistence: Adam Kofroň.

02:55
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Petr Gewiese – 2 min., hákování).

03:07
    Vyloučení v týmu HC Tatra Kopřivnice (Dominik Suchý – 2 min., nedovolené bránění).

03:50
    Domácím se nepovedl přechod útočného pásma, píská se ofsajd.

04:20
    Šumperk vybojoval puk za sovu brankou, Patrik Gola svůj souboj prohrál.

04:45
    Dominik Ficek po přechodu modré čáry i s pukem na holi upadl a to zpomalilo akci domácích.

04:55

05:07

05:33
    Draci právě vstřelili branku!
    A je srovnáno, Kopřivnice si neudržela své vedení dlouho. Šumperk se jednoduše dostal do útočného pásma, Vorobjev předložil kotouč na vrcholek levého kruhu MARKU HALODOVI, a ten se střelou z první nemýlil. Trefil se přesně k tyči. Asistence: Dmitrij Vorobjev, Ivan Ďurač.

07:00
    Píská se přihrávka rukou domácích a hra je vykázána do středního pásma.

07:49
    Hosté čekají za svou brankou, až dostřídá celá lajny. Hráče na ledě mění také Kopřivnice.

08:19
    Hromada si pohlídal svou pravou tyč, nahození z úhlu za sebe nepustil.

09:16
    Nepřesná rozehrávka Kopřivnice končí na zakázaném uvolnění.

09:50
    Kofroň střílel z rychlé jízdy z levého kruhu, jeho střela mířila pod ruku Halodovi, ale ten dokázal kotouč chytit.

10:12
    Znovu má Haloda kotouč ve své moci, vhazovat se bude po jeho pravici.

10:18
    Gebauerovo nahození z levé strany vyrazil Haloda do rohu svou holí.

10:38
    Nahození Krutila ze středního pásma bylo přizvednuto do ochranné sítě.

11:02
    Kopřivnice je zpátky ve vedení! Gola přihrál před branku Hrubému. Ten sice ještě za Halodu nedokázal kotouč dostat, ale s dorážkou rychle přispěchal JAN KOREC a jeho rána už skončila v síti. Asistence: Daniel Hrubý, Patrik Gola.

11:29
    Po vyhraném buly tvrdě vypálil Tomáš Drtil, jeho ránu dokázal Hromada vyrazit.

12:16
    Korec mohl poslat Kopřivnici do dvoubrankového vedení. Dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, ale tentokrát Halodu nepřekonal.

13:03
    Hromada ztratil svou brankářskou hůl, ale nakonec to nevadilo, protože Kopřivnice vyhodila puk. Na vlastní střídačku ho tečoval Daniel Hrubý.

14:13
    Haloda vyrazil nahození Kopřivnice, ale ta dál pokračuje ve své aktivitě.

14:28
    Ze mezikruží tvrdě střílel Ondřej Sluštík, ale minul branku Draků z Šumperka.

15:31
    Kopřivnice byla pod tlakem hostujících hokejistů, a tak raději vyhodila přes celé kluziště na zakázané uvolnění.

15:57
    Znovu domácí nic nevymýšleli a Miroslav Marek poslal kotouč podél mantinelu na další zakázané uvolnění.

16:21
    Mach přibrzdil útočnou akci Šumperka a výsledkem je postavení mimo hru Draků.

16:27
    Ondřej Haloda byl pozorný, pokryl rychlou střelu domácích z pravé strany.

16:54
    Michal Krutil předvedl obětavý obranný zákrok, když svým tělem zabránil hostům ke střele.

17:58
    Ivan Ďurač nahazoval na teč kotouč od pravého mantinelu, žádná hokejka hráčů Šumperka ale jeho dráhu nezměnila.

18:18
    Petr Hromada podržel své mužstvo. Nejprve sice kotouč vyrazil před sebe, ale pak ho dokázal rychle zalehnout.

18:55
    Haloda už seděl na ledě, ale domácí za něj nedokázali procpat puk. Nejaktivnější byl v této snaze Jakub Mach.

19:21
    Po zakázaném uvolnění Kopřivnice se bude vhazovat před Hromadou.

19:32
    Sedlákovo nahození skončilo v rohu kluziště a tam puk získali domácí.

20:00

První třetina je za námi, Kopřivnice zatím na domácím ledě překvapivě vede nad Šumperkem 2:1. Domácí otevřeli jako první skóre, když se už ve třetí minutě prosadil po spolupráci s Kofroněm Adam Červenka. Za tři minuty už bylo vyrovnáno, když se trefil dobře mířenou ranou z první Marek Haloda. Jenže poslední slovo v první dvacetiminutovce nakonec přeci jen měli domácí, zatím vedoucí gól vstřelil z dorážky po Hrubého Šanci Jan Korec.

20:01

20:23
    Po nahození Šumperka si raději Hromada ponechal u sebe a bode se vhazovat po jeho pravé ruce.

20:56
    Vorobjev si najel mezi kruhy, ale proti dvěma bekům Kopřivnice se neprosadil ke střele.

21:53
    Šumperk ještě udržel pásmo a vyvíjí tlak na druhou formaci Kopřivnice.

22:19
    Ta se nakonec osvobodila a oba týmy střídají.

23:40
    Adam Kofroň se mezi beky Šumperka prosmýkl k zakončení z levé strany, jeho střelu z blízka ale dokázal Haloda vyrazit.

24:03
    Gebauerovo nahození Haloda jen zkontroloval a jeho spoluhráči budou rozehrávat zpoza branky.

24:29
    Tentokrát už Gebauer vypálil, ale nebyl přesný, takže Ondřej Haloda zasahovat nemusel.

25:21
    Od modré čáry vystřelil Jakub Vaněk, ale jeho prudká rána neměla přesnost.

26:26
    Zpětná přihrávka Šumperka na modrou byla nepřesná, takže hosté přišli o útočné pásmo.

26:55
    Kotouč vyletěl ze hry. Bylo to tečované, takže se nevylučuje.

27:27
    Krutilovo nahození od modré čáry nebylo moc prudké, ale Haloda ho neviděl, takže zasahoval betonem až na poslední chvíli.

27:44
    Vyloučení v týmu HC Tatra Kopřivnice (Michal Krutil – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

28:29
    Kopřivnice se zatím brání dobře, Šumperk se ještě neusadil v útočném pásmu.

28:49
    Teď už Draci kombinují v útočné třetině. Zatím je to bez střelby.

29:24
    Ránu od modré čáry měl na svědomí Tomáš Drtil. Hromada jeho dělovku chytil a navíc mu puk ani nevypadl a nedopustil tak dorážku.

29:44

30:20
    Boj o puk v rohu svého obranného pásma vyhráli domácí a mohou vyvézt kotouč.

30:50
    Bude se vylučovat, hosté mají výhodu.

31:04
    Hra je přerušena, poté co Hromada přikryl lapačkou kotouč u své pravé tyče.

31:04
    Vyloučení v týmu HC Tatra Kopřivnice (Jan Sluštík – 2 min., podrážení).

31:16
    Střelu Petra Gewieseho od modré čáry dokázal Hromada vyrazit betonem.

31:37
    Kopřivnice vyhodila puk a stihne vystřídat.

32:36
    Znovu byl Hromada pozorný. Kapitán Šumperka Petr Gewiese ho nepřekonal ani střelou zápěstím z pravého kruhu.

33:04

33:37
    I po skončení přesilovky Šumperka měli hosté velký tlak a Hromada musel předvést další dva dobré zákroky.

34:45
    Šumperk druhé polovině druhé třetině Kopřivnici přehrává, jedinou zábranou k jejich vyrovnání je momentálně skvělý Hromada.

35:28
    Další rána Draků byla přizvednuta do ochranné sítě.

36:13
    Po souboji Hrocha se Sluštíkem byla posunuta branku Šumperka.

36:44
    Po Hrubého přihrávce měl před sebou prázdnou branku Patrik Gola, ale z blízka se mu nepovedlo do ní kotouč zamést.

37:18
    Píská se ofsajd Kopřivnice.

38:05
    Krutilovo nahození ze středního pásma bylo zpomalené, Haloda ho jen ztlumil pro své spoluhráče.

39:33
    Hosté jen nahodili kotouč za branku Kopřivnice a tam ho zastavil Hromada.

40:00

Druhá třetina skončila, Tatra Kopřivnice si i nadále na domácím ledě drží nad Šumperkem náskok 2:1. Ve druhé třetině žádná branka nepadla. aktivnější byli hosté, ale Kopřivnici podržel několika skvělými zákroky Hromada. Nejvíc domácím zatrnulo při dvou přesilovkách Draků, ale i ty dokázali ustát. Jednu velkou šanci pak měla i Tatra, ale Gola z blízka nedokázal trefit prázdnou branku.

Třetí třetina začne přibližně v 19:30.

40:01

40:39
    Vachutka nahazoval kotouč před branku, ale žádného ze svých spoluhráčů tam nenašel.

41:23
    Sluštík vystihl v útočném pásmu rozehrávku Draků, ale pak se ke střele stejně nedostal.

42:22
    Po střele Michala Romančíka z levé strany má Hromada kotouč pevně ve své moci.

43:35
    Dlouho se o kotouč bojovalo za branku Šumperka, nakonec ho získali hosté a mohou ho vyvézt z obranného pásma.

44:27
    Vorobjev tečoval puk těsně před Hromadou, ale ten se touto změnou směru puku nenechal zaskočit.

45:32
    Kopřivnice pouze vyhodila kotouč tak, aby to nebylo zakázané uvolnění a hrát budou opět hosté.

46:38
    Po individuální akci střílel z pravého kruhu Daniel Hroch, ale Hromada předvedl další z velmi jistých zákroků.

46:42
    A znovu byl Hromada v akci, tentokrát chytil rychlou střelu rovnou po buly.

47:46
    Hraje se už dlouho bez přerušení a také bez střel, které by zaměstnaly některého z brankářů.

48:20
    Petr Gewiese střílel od modré, kotouč si po jeho ráně našel cestu jen do připravené Hromadovy lapačky.

49:25
    Tvrdou ránu hned za průjezdem modré čáry vyslal na Hromadu Lukáš Králík. Brankář Kopřivnice znovu dokázal zasáhnout.

49:48
    Haloda vyjel daleko ze své branky, aby rozehrál. Našel jen domácího Jakuba Macha, jeho střelu od modré naštěstí pro Šumperk zastavil obránce.

50:39
    Dominik Suchý dostal dobrou přihrávku do jízdy, ale nezakončil, místo toho skončil na ledě. Budě to nájezd nebo jen dvě minuty pro Drtila?

50:41
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Tomáš Drtin – 2 min., podrážení).

50:41
    Nakonec je to jen klasická přesilovka pro domácí.

50:59
    Ale Šumperk se zatím brání dobře, dokonce se dostal k nebezpečné střele od modré, která byla ovšem nepřesná.

51:41
    Střela Marka Halody od levého hrazení neměla dostatečnou přesnost.

52:03
    Vyloučení v týmu HC Tatra Kopřivnice (Josef Zuzaník – 2 min., sekání).

52:41

53:02
    Kopřivnice vyhodila puk, ale tlak Šumperka stoupá.

53:21
    Daniel Hroch vystřelil z otočky, ale těsně minul Hromadovu branku.

53:35
    Kopřivnice se osvobodila a následně je jí pískán ofsajd.

53:51
    Vachutkova sražená střela skončila v Hromadově lapačce.

53:53
    Domácí vyhráli vhazování a okamžitě vyhodili puk.

54:03

54:38
    Hromada si hodně povyjel a vyrazil další Vachutkovu střelu, který předtím šikovně objel dva hráče Kopřivnice.

55:41
    Znovu dokázal Hromada zasáhnout, tentokrát proti střele Ivana Ďuriče.

56:04
    A také střela zápěstím od modré z hole Jakuba Řezáče končí bezpečně v Hromadově lapačce.

56:13
    Také na Sedlákovu střelu od modré dobře viděl a znovu zasáhl lapačkou.

56:33
    Postavení mimo hru v podání Šumperka. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:13
    Tlak Šumperka pokračuje, Ondřej Haloda zatím zůstává v brance.

57:31
    Kopřivnice se osvobodila a rychle střídá.

57:41
    A znovu domácí dostali kotouč do středního pásma.

57:52
    Zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se před Halodou.

58:18
    Domácí dokázali se štěstím vyhodit do středního pásma.

59:02
    Haloda už opustil branku a Šumperk to zkouší se šesti hráči v poli.

59:08
    Kopřivnice vyhodila na zakázané uvolnění.

59:08
    Oddechový čas pro hosty.

59:12
    Domácí znovu dostali kotouč pryč ze svého pásma.

59:20
    Hostující hráči se zlobí sami na sebe, po špatné přihrávce je to jejich zakázané uvolnění.

59:26
    Pokus Šumperka o rychlé založení protiútoku končí jen dalším zakázaným uvolněním.

59:30
    Tvrdou Kofroňovu ránu po buly Haloda vyrazil a hned míří na střídačku.

59:52
    Kopřivnice minula prázdnou branku!

Zápas končí! Kopřivnice si na domácím ledě vyšlápla na lídra tabulky 2. ligy skupiny Východ a zvítězila 2:1. Všechny góly padly už v první třetině. Nejprve se trefil Adam Červenka o tři minuty později srovnal Marek Haloda a Kopřivnici pak vrátil vedení Jan Korec. Ve druhé třetině byli aktivnější hosté, ale nenašli recept na skvělého Hromadu v brance Kopřivnice. To samé se pak opakovalo i ve třetině třetí, až na to, že tlak Draků byl ještě větší.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek dne. (20:01:31)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 3. Červenka (Kofroň), 12. Korec (Hrubý, Gola) – 6. M. Haloda (Vorobjev, Ďurač)

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Imrich, Ficek, Krutil, Zuzaník, Marek (A), Fojtík – Hrubý, Korec, J. Mach (C), M. Mach, Červenka, Gebauer, Suchý, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík
    DRACI PARS ŠUMPERK: O. Haloda (Polívka) – Vaněk, Gewiese (C), Drtil, Šíp, M. Haloda, Řezáč, Sedlák (A), Blecha – Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Ďurač, Urban, Plášek (A), Králík, Antonov, Čuřík, Vorobjev, Ostřanský