Columbus – Vegas 1:0 (kon.) | Pittsburgh – Anaheim 2:4 (kon.) | Montreal – Boston 0:4 (kon.)
Ottawa – Nashville 4:3 (po pr.) | Colorado – NY Islanders 1:4 (kon.)
Ottawa Senators
4:3 (3:0, 0:1, 0:2 - 1:0)
Nashville Predators
Úterý 18.12.2018, 01:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost. (04:30:07)

Slovenská stopa v utkání
    Christian Jaroš (OTT) 0+0, 0 střel, čas na ledě 11:04

Tři hvězdy utkání
    1. Thomas Chabot (OTT) 1+0
    2. Mark Stone (OTT) 0+2
    3. Brady Tkachuk (OTT) 1+0

Hokejisté Ottawy sice nedokázali udržet vedení 3:0 po první třetině a museli jít do prodloužení, ale v něm velmi rychle rozhodl Chabot, který ukončil třízáposovou vítěznou sérii Nashvillu.

60:21 Thomas CHABOT - 4:3

60:21
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Domácí vítězí! Dzingel našel THOMASE CHABOTA, který si sjel do levého kruhu a střelou na bližší tyč kolem vyrážečky Sarose rozhoduje utkání. Asistence: Ryan Dzingel.

60:01

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:30
    Saros chytá střelu z levého kruhu a přerušil hru.

58:35

58:25
    Domácí se osvobozují.

57:38
    Anderson vyrazil střelu Smitha zpoza pravého kruhu. Následně se ke Smithovi kotouč vrátil, ale tentokrát poslal ránu do ochranné sítě.

56:58
    Domácí vyhazují puk.

56:35
    Hosté dostanou šanci v přesilové hře. Falk podrazil Grimaldiho a putuje na trestnou lavici. Komerční pauza.

56:05
    Predators se po skončení oslabení opět vrhají do útoku a snaží se zápas rozhodnout v normální hrací době.

55:24
    Hosté oslabení zvládli a hrají v plném počtu.

54:36
    Hosté vyhazují.

54:07
    Ottawa se při návratu dostala do postavení mimo hru.

53:50
    Nashville dostává puk ze svého pásma.

53:24
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Pekka Rinne – 2 min., příliš mnoho hráčů).

52:44
    Anderson zlikvidoval dvě střely hostů a přerušil hru. Komerční přestávka.

51:47
    Hamhuis prudkou ránou přinutil Andersona k zákroku, brankář Ottawy vytěsnil puk na zadní mantinel.

51:02
    Zakázané uvolnění Nashvillu.

50:37
    Johansen se tlačil před Andersona, ale byl zablokován.

49:38
    Tierney střelou od modré trefil finského brankáře.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:03
    Saros si v pokleku hlídal letící puk a kontroloval jeho směr, který mířil na zadní mantinel.

47:56
    Smith zkusil štěstí od modré, ale branku Sarose míjí.

47:40
    Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru hostů. Komerční pauza.
    46:56 Roman JOSI - 3:3

46:56
    Nashville právě vstřelil branku!
    Hrubka domácího Dzingela, který mezi kruhy protečoval prudké nahození ROMANA JOSIHO za záda vlastního brankáře! Je srovnáno. Asistence: Kevin Fiala, Ryan Hartman.

46:00
    Predators jsou dál v útoku a tlačí na své soupeře. Když přjdou o útočné pásmmo, okamžitě se ho znovu zmocní.

44:30
    Spousta střel hostujícího týmu je v posledních minutách zablokována. Ottawa je pod tlakem.

43:51
    Ellis střelou od modré minul branku Ottawy.

43:10
    Hosté se dál tlačí do útoku a cítí šanci k vyrovnání. Hartmana ale zablokoval obránce.

42:22
    Po přihrávce zpoza branky do pravého kruhu vystřelil z první Austin Watson, ale Anderson puk zachytil a přerušil hru.

41:37
    Irwin se snažil vystřelit z prostoru před brankovištěm, ale byl zblokován domácím obráncem.
    40:46 Craig SMITH - 3:2

40:46
    Hosté využívají přesilovku a střílí kontaktní gól! Z pravého kruhu se ránou do levého horního rohu prosadil CRAIG SMITH. Asistence: Roman Josi, Ryan Johansen.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:09
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Maxime Lajoie – 2 min., podrážení).

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:36.

Hokejisté Nashvillu dokázali ve druhé třetině snížit na 1:3, ale moc nechybělo, aby dál prohrávali o tři branky. Bradymu Tkachukovi byl neuznán gól kvůli teči vysokou holí.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:35
    Krátký útok Senators skončil bez střely na branku.

38:37
    Ottawa se v posledních minutách jen brání. Hra je ale nyní přerušena v obranném pásmu Predators kvůli hře vysokou holí.

37:35
    Útok Nashvillu byl odvrácen, hosté se ale drží dál u puku a před koncem druhé třetiny se snaží stupňovat tlak.

36:29
    U branky Andersona se po jeho zákroku strhla hromadná šarvátka, několik dvojic se do sebe pustilo, ale ke shození rukavic nedošlo a vylučovat se nebude.

35:46
    Josi měl na hokejce kontaktní gól, brankář Anderson ležež na zádech a část jeho branky byla odkrytá, ale jeho zakončení odvrátili obránci svými hokejkami.

Rozhodčí gól neuznávají, Tkachuk hrál vysokou holí.

34:55
    Rozhodčí mají po gólu Ottawu opět poradu a míří k videu, zda Tkachuk netečoval vysokou holí.

33:52
    Ellisova prudká střela od modré čáry byla zablokována bránícím hráčem.

33:20
    Grimaldi svou střelou přinutil Andersona přerušit hru.

32:50
    Domácí se dostali s pukem na zadní mantinel, ale nevybojovali útočné pásmo.

32:05
    Bobby Ryan se pustil do Kyla Turrise, oba hokejisté skončili na ledě, než je rozhodčí stihli roztrhnout.

31:40
    Hosté se snaží proniknout do útoku a dostat se ke kontaktnímu gólu. Ve druhé třetině jsou zatím jasně lepší.

30:42
    Bonino se dostal ke střele od levého mantinelu, na Andersona ale nevyzrál.

30:02
    Oddechový čas pro domácí.

29:20
    Senators se daří vyhodit puk.

29:09
    Hosté se vrátili do útočného pásma po předchozím vyhození soupeře a pokusili se rychle zakončit. Johansenova střela byla ale sražena do ochranné sítě.

28:02
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Ryan Dzingel – 2 min., sekání).

27:55
    Chabot nahazoval ze středního pásma, Saros bez obtíží vytěsnil mimo branku.

27:03
    Smith se obtočil okolo branky a trefil připraveného brankáře Andersona.

26:49
    Po zakončení Sissonse z bezprostřední blízkosti brankoviště se Anderson musel opět vrhnout na led a znovu přerušit hru. Komerční přestávka.

25:54
    Ekholm nahazoval od modré čáry na Andersona, jenž přerušuje hru.
    25:37 Roman JOSI - 3:1

25:37
    ROMAN JOSI se dostal na pravé straně k dorážce Ellisovy střely zpoza kruhů a snižuje na 1:3. Asistence: Ryan Ellis, Ryan Johansen.

24:31
    Josiho rána z nápřahu se stala kořistí Andersona.

24:16
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Justin Falk – 2 min., nedovolené bránění).

23:03
    Paajarvi se snažil protlačit puk přes Sarose, uspět se mu ale nepodařilo.

22:22
    Tkachuk se málem prodral k zakončení do odkryté klece, ale byl zblokován a ze šance sešlo.

21:34
    Josiho prudká rána z levého kruhu byla zblokována Harpurem a domácí následně vyhazují na zakázané uvolnění.

20:22
    Craig Smith byl vychytán brankářem soupeře.

20:01
    Střídání v týmu Nashville Predators: ze hřiště odchází Pekka Rinne, přichází Juuse Saros.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:37.

Ottawa v první třetině jasně dominovala a třemi góly v síti Rinneho se ujala jednoznačného vedení 3:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    19:48 Ryan DZINGEL - 3:0

19:48
    Domácí vyrazili do úniku, Stone našel RYANA DZINGELA, který, ač byl tísněn obráncem, tak dokázal dojet až mezi kruhy a střelou pod horní tyčku dává třetí gól. Asistence: Mark Stone.

18:54
    Ottawa sice vstřelila gól o horní tyčku, alespoň to tak vypadalo, ale rozhodčí ho po své poradě neuznali.

18:05
    Nashville se osvobozuje.

17:18
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Kevin Fiala – 2 min., příliš mnoho hráčů).

16:13
    Grimaldi se z pravého kruhu dostal ke střele zápěstím, ale Anderson puk vyráží.

16:00
    Komerční přestávka.

15:43

15:10
    Tierney ze středního pásma dokonce vystřelil na Rinneho.

15:05
    Senators se daří vyhodit kotouč ze svého pásma a osvobodit se.

14:20
    Ellis pálil zpoza levého kruhu, ale trefil jen Andersona, jemuž se podařilo zachytit puk a nepovolit soupeři dorážku.

13:43
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Stone – 2 min., držení).

12:58
    Predators se snažili rozehrát skrz střední pásmo, ale neprotečovali puk a dopustili se zakázaného uvolnění.

12:09
    Batherson už dokázal na Rinneho bekhendovou střelu, finský brankář ale puk zastavil a přerušil hru.

11:14
    Stone se mohl dostat k zakončení před brankovištěm, ale byl zablokován Josim.

09:41
    Tierney se na druhé straně ledu dostal ke střele, ale Rinne kotouč zastavil a přerušil hru.

08:35
    Irwinovu ránu od modré Anderson vyrazil mimo prostor branky.

07:50
    Hraje se delší pasáž bez přerušení, hra se přelévá ze strany na stranu.

07:06
    Ellisova střela byla zblokována Smithem, Anderson si stáhl sražený puk k sobě a zastavil hru.

06:39
    Anderson zachytil nahozený puk a přerušil hru. Komerční přestávka.
    05:22 Brady TKACHUK - 2:0

05:22
    BRADY TKACHUK si najel z pravé strany brankoviště a skrz vyznačený prostor dostal přihrávku od Stona. Puk zasunul do odkryté klece. Asistence: Mark Stone, Colin White.

04:34
    Turrisovu střelu z pravého kruhu brankář Anderson zastavil a přerušil hru.

04:01
    Smith se protlačil přes levý kruh až poblíž brankoviště, ale Anderson jeho zakončení chytil a puk vyrazil.

03:57
    Ottawa se dopustila zakázaného uvolnění, vhazovat se bude před Andersonem.

02:52
    Kotouč byl vystřelen mezi střídačky, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    02:25 Maxime LAJOIE - 1:0

02:25
    Rinne byl natlačen u své pravé tyčky, přesto mu střela MAXIMA LAJOIEHO propadla za záda za brankovou čáru. Asistence: Mikkel Boedker, Drake Batherson.

01:55
    Nashvillu se daří vyhodit puk.

01:03
    Vyloučení v týmu Nashville Predators (Roman Josi – 2 min., vysoká hůl).

00:22
    Paajarvi od modré přestřelil.

00:01

Ottawa Senators: C. Anderson (McKenna) – Harpur, Chabot, Ceci, Lajoie, Jaroš, Falk, Borowiecki – Mark Stone, White, B. Tkachuk – B. Ryan, Tierney, Bødker – Pääjärvi, Z. Smith, Dzingel – Batherson, Pyatt.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis, Josi, Ekholm, Hamhuis, Y. Weber, Irwin – Fiala, Johansen, Hartman – C. Smith, Turris, Järnkrok – Watson, Bonino, Sissons – Grimaldi, F. Gaudreau, Salomäki..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Na straně druhé bude Nashville, jenž vyhrál třikrát v řadě, ale přepustil vedení v Západní konferenci ještě rozjetějšímu Winnipegu. Do čela své části ligy se ale může po zápase s Ottawou vrátit. Pokud bude bodovat.

Ottawu s Nashvillem čeká souboj dvou týmů, jejichž forma by nemohla být rozdílnější. Domácí Senators se nachází až na 13. místě Východní konference a po solidním začátku sezony začíná stále více potvrzovat predikce, které ji před začátkem ročníku řadily do spodních pater tabulky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 3. Lajoie (Bødker, Batherson), 6. B. Tkachuk (Mark Stone, White), 20. Dzingel (Mark Stone), 61. Chabot (Dzingel) – 26. Josi (Ellis, Johansen), 41. C. Smith (Josi, Johansen), 47. Josi (Fiala, Hartman)

Nashville Predators: Rinne (21. Saros) – Ellis, Josi, Ekholm, Hamhuis, Y. Weber, Irwin – Fiala, Johansen, Hartman – C. Smith, Turris, Järnkrok – Watson, Bonino, Sissons – Grimaldi, F. Gaudreau, Salomäki.