Columbus – Vegas 1:0 (kon.) | Pittsburgh – Anaheim 2:4 (kon.) | Montreal – Boston 0:4 (kon.)
Ottawa – Nashville 4:3 (po pr.) | Colorado – NY Islanders 1:4 (kon.)
Colorado Avalanche
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
New York Islanders
Úterý 18.12.2018, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Příjemnou úterní noc všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z NHL. Spolu se zaměříme na utkání mezi týmy Colorado Avalanche vs. NY Islanders. Úvodní buly je stanoveno na 03:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

Colorado

„Laviny“ mají odehráno 33 zápasů. Avalanche se po těchto zápasech nachází na 4. místě Západní konference, když si připsalo bilanci 17-1-6-9 při skóre 121:102. V Centrální divizi je Colorado Avalanche na 3. místě. Na domácím ledě Pepsi Center si ze 13 odehraných zápasů připsali bilanci 7-0-3-3 při skóre 47:38. Na domácím ledě je po „Ostrovanech“ čekají zápasy proti Montrealu a Chicagu.

Poslední zápasy

Colorado Avalanche – Dallas Stars 6:4
    St. Louis Blues – Colorado 4:3 po prodl.
    Colorado – Edmonton Oilers 4:6
    Tampa Bay – Colorado 7:1

Absence: obránce Mark Barberio (zranění v horní části těla) a útočník Vladislav Kamenev (poranění ramene)

NY Islanders

„Ostrované“ mají odehráno 31 zápasů. Islanders se to těchto zápasech nachází na 9. místě Východní konference, když si připsalo bilanci 11-4-4-12 při skóre 89:91. V Metropolitní divizi je NY Islanders na 4. místě. Na venkovním ledě si z 15 odehraných zápasů připsali bilanci 5-2-1-7 při skóre 41:47. Na tripu čeká po zápase s „Lavinami“ New York ještě utkání s Arizonou, Vegas a Dallasem.

NY Islanders – Detroit Red Wings 4:3 po sn.
    NY Islanders – Vegas Golden Knights 2:3
    NY Islanders – Pittsburgh Penguins 1:2 po sn.
    Detroit – NY Islanders 2:3

Absence: útočník Andrew Ladd (poranění nohy)

Staňte se fanoušky NHL.cz!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – E. Johnson (A), Girard, Barrie, Cole, Zadorov, Nemeth – Rantanen, MacKinnon (A), Landeskog (C) – Andrighetto, Compher, Jost – Calvert, Söderberg, Nieto – G. Bourque, C. Wilson, Dries.

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Boychuk, Leddy, Pulock, Hickey, Mayfield, Pelech – Eberle, B. Nelson (C), Lee (A) – Jo. Bailey, Barzal, Beauvillier – Ho-Sang, Filppula, Komarov (A) – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin.

Rozhodčí: Brenk, Morton – Gibbons, Gawryletz.

Na ledě Pepsi Center právě zní státní hymna USA. Za malou chvilku bude moci zápas odstartovat.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro "Ostrovany".

00:39
    Nepřesná rozehrávka Girardiho dává puk na hole Islanders.

01:24
    Hickey napřáhl na modré čáře a jeho střela byla sražena do ochranné sítě za brankou Varlamova.

01:34
    MacKinnon si připsal první střelu svého týmu v zápase. Jeho zakončení z pravého kruhu byla pro Greisse lahůdkou.

01:58
    Výborná akce MacKinnona, ten rychle obroužil branku, ale puk za záda Greisse nedostal, ten se roztáhl na brankové čáře.

02:12
    "Laviny" jsou v úvodu velmi aktivní, ale vypadá to, že Islanders přečkali domácí úvod.

03:16
    Barzal zavezl puk do pásma, tam Baileyho nenašel a proto o puk přišel.

04:07
    První zákrok Varlamova po střele Hickeye od modré čáry.

04:15
    Calvert se do pásma nedostal, hrát tak mohou hosté.

05:29
    Před brankou operoval Andrighetto, který se otočil, jeho střela bekhendem skončila v lapačce Greisse.

05:51
    Rantanovova střela byla vyrežena Greissem betonem do rohu hřiště.

06:13
    O brusle MacKinnona se dostal puk na hostující střídačku. Následuje komerční přestávka.

06:38
    Z první to vyzkoušel z levého kruhu Söderberg, Greiss vyraží betony do rohu.

07:47
    Cizikesova formace na chvilku zaměstnala domácí v jejich pásmu. Druhý zákrok pro Varlamova z toho ovšem nebyl.

08:31
    Compher nedosáhl před brankou na přihrávku Andrighetta, přesto se domácí udrželi v útočném pásmu.

09:30
    Landeskog našel výborně mezi kruhy volného MacKinnona, jeho střela zamířila pouze do náruče připraveného Greisse.

09:56
    Další zákrok Greisse a opět to byl MacKinnon, který to tentokrát vyzkoušel od modré čáry.

10:34
    Druhý zákrok si připsal Varlamov po teči Cizikase. Následuje komerční přestávka.

10:41
    Na levém kruhu si najel na střelu Girardo, jeho pokus byl zablokován.

11:25
    Wilson to nestihl proto je pískán icing.

11:36
    Boychuk to vyzkoušel od modré čáry, jeho pokus nemohl Varlamova překvapit.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:42
    Andrighetto proti přesile tří obránců o puk v útočné třetině přišel.

13:16
    MacKinnon hledal na modré Girarda tomu puk přeskočil hůl a domácí musejí opět začínat od Varlamova.

13:58
    Ho-Sang ujel sám na Varlamova, nakonec v tísni ruského brankáře nepřekonal.

15:00
    Varlamov nyní vychytal "tutovou" šanci Eberleho z pravého kruhu.

15:21
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., krosček).

15:21
    Následuje komerční přestávka.

15:46
    Domácí se osvobozují.

16:09
    Další domácí vyhození. Hosté se nemohou usadit v útočném pásmu.

16:53
    Cole to vyzkoušel v oslabení z levého kruhu a Greiss musel být pozorný.

16:59
    Ofsajd "Ostovanů".

17:21

17:58
    Eberle to nyní zkoušel z levého kruhu bekhendem a Varlamov si musel pohlídat bližší tyčku.

18:20
    Islanders právě vstřelili branku!
    Cole se nechal obhodit Nelsonem a poté vybídl přihrávkou v mezikruží JORDANA EBERLYHO a ten posílá Islanders do překvapivého vedení. Asistence: Brock Nelson, Anders Lee.
    18:20 Jordan EBERLE - 0:1

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:45
    Domácí se snaží ještě do přestávky vyrovnat.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po první třetině vedou "Ostrované" trochu překvapivě na ledě Pepsi Center 0:1 po brance JORDANA EBERLYHO. Většinu první třetiny ovšem byly nebezpeční domácí, ale NacKinnon si několikrát vylámal zuby na Greissovi. Opět se projevuje, že když je na ledě domácí elitní formace, hosté se pouze brání, ovšem když nastoupí jiná z domácím formací hra se vyrovnává.

Uvidíme co přinese druhá třetina, jestli se "Lavinám" podaří se skóre něco udělat.

20:17
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Tyson Barrie – 2 min., držení).

20:35
    Puk je u branky Greisse.

21:05
    Barzal trefuje tyčku Varlamovovy branky.

21:40
    Pulockova dělovka od modré, Varlamov vyráží před sebe, kde jsou připraveni jeho obránci.

22:07
    "Ostrované" využívají přesilovou hru. JOHNNY BOYCHUK napálil svojí střelu z první od levého kruhu a překonává tak Varlamova. Asistence: Ryan Pulock, Josh Bailey.
    22:07 Johnny BOYCHUK - 0:2

22:45
    Islanders opět nastěhovaní v útočném pásmu, domácí jsou z průběhu utkání zaskočeni.

23:32
    Icing Islanders. Vhazování u branky Greisse.

24:15
    Barrieho tvrdá rána od modré nezamířila na branku Thomase Greisse.

25:15
    "Laviny" jsou důrazní v osobních soubojích, ale z toho branky nedají. Hosté vyhazují na icing.

25:22
    A znovu Islanders pouze na zakázané uvolnění.

25:33
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Ryan Pulock – 2 min., krosček).

25:59
    Domácí nastěhovaní v útočném pásmu, střela z toho zatím není.

26:21
    Filppula vyvezl puk, až za branku Varlamova.

26:45
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí využívají přesilovou hru. Barrieho střelu od modré ztečoval za záda Greisse GABRIEL LANDESKOG. Asistence: Tyson Barrie, Nathan MacKinnon.
    26:45 Gabriel LANDESKOG - 1:2

27:33
    Hosté se snaží po inkasované brance přidat na aktivitě a usadily se v útočném pásmu.

28:09
    Komerční přestávka.

28:31
    Greiss přidržel puk před dotírajícím Landeskogem.

28:49
    Landeskog nestihl dlouhou přihrávku proto se píská icing.

28:59
    Domácí postupovali dva na jednoho, ale NacKinnon nevymyslel dobře.

29:15
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Sven Andrighetto – 2 min., příliš mnoho hráčů).

30:04
    Domací vyhazují na Greisse.

30:55
    Islanders se třetí přesilová hra v utkání vůbec nedaří.

31:15

31:23
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Joshua Ho-Sang – 2 min., držení + 2 min., hákování).

31:31
    Hosté vyhazují.

31:46
    Islanders zatím výborrně brání.

32:19
    MacKinnon hledal z levého kruhu před brankou ještě spoluhráče, tam byly připraveni hosté, kteří vyhazují.

32:58
    Filppula zabojoval a vybojoval puk a šetří vteřinky.

33:34
    Wilsona z mezikruží v obrovské šanci vychytal špičkou betonu Greiss.

34:12
    Barrieho rána skončila na betonech Greisse, Boychuk poté vyhazuje na Varlamova.

34:37
    A znovu až za Varlamova.

35:13
    Landeskog nepřekonal levý beton Greisse.

35:23

35:45
    Cizikas se dostal sám na Varlamova ten ho dokázal vychytat a následnou dorážku nepustil do branky Barrie.

36:15

36:38
    Calvert to vyzkoušel v leže, ale trefil pouze boční síť.

37:15
    Hickeyho střela zamířila vedle branky.

37:26
    Hickey zůstává ležet a již je v péči lékaře.

37:26
    Hickey je odváděn na ošetřovnu.

37:55
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Ian Cole – 2 min., faul kolenem).

38:25
    "Ostrované" využívají druhou přesilovou hru v zápase. Leddyho střela od modré byla ještě tečována ANDERSEM LEE, který dává Islanders zpět dvoubrankového vedení. Asistence: Nick Leddy, Jordan Eberle.
    38:25 Anders LEE - 1:3

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:10
    Barrieho zastavuje ofsajd.

39:19
    Landeskog v dobré pozice z pravého kruhu přestřelil branku, byla tam teč Pulocka proto se vhazuje u branky Greisse.

39:46
    "Laviny" se snaží dát do konce třetiny branku, MacKinnon Greisse z levého kruhu nepřekonal.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po druhé třetině vede Islanders 1:3. Druhá třetina nám přinesla 3 branky. Na začátku třetiny využil dělovkou přesilovou hru JOHNNY BOYCHUK. Domácí využili také přesilovou hru a snížili na rozdíl jedné branky zásluhou teče GABRIELA LANDESKOGA. "Ostrovanům" vrátil dvoubrankové vedení druhou využitou přesilou hrou chytrou tečí ANDERS LEE.

Uvidíme jestli se "Lavinám" podaří v poslední části se skóre něco udělat a nebo si Islanders připíší důležité dva body.

41:09
    Pulock ubránil Calverta a dovezl ho na zadní mantinel.

41:51
    Girard pouze nahodil do pásma a Islanders mohou vymyslet něco směrem dopředu.

42:30
    Anders Lee dostal přihrávku na pravý kruh, ale již byl blízko Varlamovovi, proto nemohl přesně zakončit.

42:56
    Boychukova dělovka od modré končí v moci Varlamova.

43:12
    Barrieho ránu od modré zastavuje tyčka.

43:47
    Avalanche se drží v útočném pásmu, Islanders zatím dobře brání dvoubrankové vedení.

44:17
    Boychukova tvrdá rána zamířila přesně do náruče Varlamova.

44:39
    Söderberg a po něm Nieto měli dobrou šanci na kontaktní branku, Greiss dnes výborně drží hosty z New Yorku.

45:10
    MacKinnonova střela na branku neprošla.

45:49
    Wilson nedostal ideální přihrávku na levý kruh a hosté tak mohou vyvést puk.

46:24
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., držení).

46:24

46:50
    Cizikas ujel v oslabení jeden na jednoho a vyzkoušel Varlamova z levého kruhu.

47:09
    Domácí se nyní nemohou dostat do útočného pásma.

47:31
    MacKinnon z levého kruhu vůbec netrefuje branku.

48:24

48:48
    Pulockova střela od modré sražena do ochranné sítě.

49:26
    Nieto moc dlouho v útočném pásmu puk neudržel a "Ostrované" mohou opět zaútočit.

50:12
    Eberle puk protečoval do pásma a hosté mohou v klidu vystřídat.

50:39
    Rantanen se nedostal k dorážce Bariiho střely.

51:07
    Barzal v souboji se Zadorovem dokázal ohrozit Varlamova střelou pod horní tyč.

51:07

51:33
    Formace Comphera nyní drží Islanders v jejich obranném pásmu.

52:25
    Rantanen prošel se štěstím do útočného pásma, tam o něj rychle přichází a domácím se čas krátí.

53:27
    Domácí nyní sráží nepřesná kombinace, což vyhovuje Islanders.

54:03
    Eberleho střela na Varlamova neprošla. Cizikas přesto drží hosty v útočném pásmu.

55:09
    Bariie zakládá domácí akci od své branky.

55:45
    Cole našel zadovkou před brankou Landeskoga toho výborně vychytal Greiss.

55:55
    Icing Islanders.

56:18
    Girard vyhnal MacKinnona z útočného pásma, je pískán ofsajd. Na domácím útočníkovi je vidět frustrace.

56:18

56:38
    Boychuk nahodil do pásma a ven z branky šel Varlamov.

57:05
    Barrieho střela šla vedle branky.

57:22
    Domácí to zkouší v šesti.

57:36
    Vypadá to, že máme rozhodnuto. NacKinnon ztratil v útočném pásmu puk a toho využil VALTTERI FILPPULA, který poslal puk do prázdné branky. Bez asistence.
    57:36 Valtteri FILPPULA - 1:4

58:06
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Adam Pelech – 2 min., podrážení).

58:06
    Varlamov opět na střídačce.

58:40
    Barrie chytil v obranném pásmu puk mířící do prázdné branky.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:15
    Islanders vyhazují.

59:28
    Clutterbuck netrefuje ze středního pásma prádnou branku.

59:42
    A to se nepodařilo ani Pulockovi.

Máme tu konec dnešního zápasu. "Ostrované" si připisují důležitou výhru na ledě Pepsi Center. Colorado nepotvrdilo roli mírného favorita a od Islanders schytávají debakl 1:4. Jedinou branku domácích dal v druhé třetině GABRIEL LANDESKOG. Za hosty se prosadily JORDAN EBERLE, JOHNNY BOYCHUK, ANDERS LEE a do prázdné branky VALTTERI FILPPULA. Hosté mohou za výhru poděkovat výbornému Thomasu Greissovi, ten dokázal "vygumovat" elitní domácí formaci.

Československá stopa v utkání:
    Žádný Čech ani Slovák do utkání nezasáhl.

Ode mne to je pro dnešní utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek noci a u dalších textových přenosů na počtenou. (05:50:10)

Jan Přikryl

Branky a nahrávky: 27. Landeskog (Barrie, MacKinnon) – 19. Eberle (B. Nelson, Lee), 23. Boychuk (Pulock, Jo. Bailey), 39. Lee (Leddy, Eberle), 58. Filppula

Rozhodčí: Brenk, Morton – Gibbons, Gawryletz

Diváci: 15.066