Slavia – Ústí n/L 5:1 (kon.) | Benátky n/J – Litoměřice 2:4 (kon.) | Přerov – Havířov 4:2 (kon.)
Motor ČB – Kladno 7:3 (kon.) | Prostějov – Kadaň 11:1 (kon.) | Vsetín – Frýdek-M. 6:2 (kon.)
Jihlava – Třebíč 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Slavia Praha
5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 22.12.2018, 15:00 • Zimní stadión Eden • Chance liga • 38. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Sportu zdar a hokeji zvlášť! Vítám Vás u zápasu 38. kola Chance ligy mezi hokejisty HC Slavia Praha a HC Slovan Ústí nad Labem.

Sezónu jako na houpačce zatím prožívají hokejisté Slavie. Po méně povedeném závěru listopadu a začátku prosince, během nichž sešívaní prohráli sedm z devíti utkání, vyhráli tři nelehké zápasy v řadě mimo jiné proti Prostějovu a Kladnu. Svěřenci Miloše Říhy ovšem nestačili v posledním střetnutí na ledě Havířova, když prohráli 1:5. Momentálně se tak nacházejí s 51 body ve 34 střetnutích dva body za osmými Litoměřicemi.

Slavii se v Edenu postaví poslední tým Chance ligy z Ústí nad Labem. Slovan, který prohrál obě předchozí vzájemná utkání v letošní sezóně proti sešívaným, má s 25 body tříbodovou ztrátu na předposlední Kadaň. Severočeši prohráli osm z posledních devíti utkání, včetně posledních čtyř. Naposledy nestačili ve čtvrteční přestřelce na vedoucí Jihlavu (4:8).

Posledních 5 vzájemných zápasů
    14.11.18 Ústí nad Labem – Slavia 2:4
    26.09.18 Slavia – Ústí nad Labem 2:1
    07.02.18 Slavia – Ústí nad Labem 3:5
    27.12.17 Ústí nad Labem – Slavia 2:5
    04.11.17 Slavia – Ústí nad Labem 8:1

HC Slavia Praha: Honzík (Šorf) – Duda, J. Novák, J. Drtina, Saňa, Steinocher, Štibingr, Valík – L. Krejčík, Šagát, M. Ondráček – Kubica, J. Veselý, Šmerha – Brož, Kverka, Vlček – Heldák, Kohút, Furch.

HC Slovan Ústí nad Labem: Š. Lukeš (Groh) – Hes, Kurka, Jeřábek, Zukal, Mert, M. Zdvořáček, Muška – L. Volf, Roubík, Jánský – D. Merta, Vrdlovec, T. Jandus – Krliš, Kropáček, Chrpa – Davídek, Planý.

Rozhodčí: Barek, Pilný – Pechánek, Štofa.

Oba týmy jsou již na ledě. Ještě pozdravy kapitánů a poslední pokřiky a můžeme jít na to!

00:01

00:05
    Sešívaní vyhráli úvodní vhazování, ale Novákovu nahrávku nikdo z domácích hráčů nezachytil a rozhodčí tak pískají zakázané uvolnění.

00:18
    I na druhý pokus se kotouč dostal od Novákovy hole za brankovou čáru Ústí, ale protože jeden z obránců zablokoval Šagáta, sudí tentokrát do píšťalky nefoukli.

00:49
    Šmerha zavezl puk do útočného pásma a předal ho Kubicovi, který z rohu hledal rychlým pasem Veselého. Tomu ale nevyšlo zpracování a nakonec z dobře vypadající situace nic nebylo.

01:11
    Další icing, pro změnu na druhé straně. Mert totiž vyhodil puk do prostor, kde se žádný z jeho spoluhráčů nenacházel.

01:37
    Štibingr s Kverkou se snažili něco vymyslet z rohu, ale obrana hostů v čele s Kropáčkem dobře pokryla prostor a nakonec puk vyvezla.

01:52
    Druhý ofsajd Slavie, zatím se hra hodně kouskuje.

02:08
    Vrdlovec s Davídkem se skoro zmocnili puku proti rozehrávajícímu Honzíkovi, který měl protentokrát štěstěnu na své straně.

02:35
    A první dobré šance ke skórování. Nejprve pálili tvrdými, ale nepříliš nebezpečnými ranami Kohút a Heldák, ale k dobré příležitosti se o chvíli později nachomýtl Šmerha, jehož pokus z mezikruží ale zblokoval jeden z hostujících obránců. Nebýt jeho, zřejmě bychom viděli úvodní branku.

03:49
    Svoji část koláče si nyní ukrojili i hokejisté Slovanu, konkrétně Vrdlovec, jehož střela od modré ale Honzíka nikterak nevystrašila. Vhazování po jeho levici.

04:03
    Centrovat před branku měl v úmyslu Štibingr, ale mladý obránce domácích našel místo holí svých spoluhráčů pouze lapačku Lukeše.

04:31
    Kubica se Šmerhou posunuli puk na modrou na Štibingra, který si připisuje další střelu, ovšem Lukeš ji dobře viděl a vyrazil.

04:55
    Merta se snažil stahovačkou prosmýknout přes dva hráče domácích – u prvního uspěl, ale Šmerha ho i za cenu hraničního zákroku zastavil. Rozhodčí ale nevylučují.

05:22
    Brož hledal z pravého křídla nastavenou hůl Vlčka, ovšem obrana Ústí dobře zafungovala a puk končí bezpečně u Lukeše.

05:34
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Lukáš Zukal – 2 min., podrážení).

05:41
    Ústí vyhrává vhazování a vyhazuje puk až k Honzíkovi.

05:57
    První střelu si připisují hosté, konkrétně Davídek, ale proti početnější obraně se nejednalo o příliš nebezpečný pokus.

06:36
    Šagát našel výborným krosem na levé straně mezikruží Ondráčka, ale ten puk pořádně nezpracoval a navíc nechtěně podrazil hostujícího hráče. Tady už rozhodčí pískají.

06:40
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Ondráček – 2 min., podrážení).

07:10
    Už to vypadalo, že Drtina se bude řítit do volné obrany sešívaných, ale jeho spoluhráč na křídle byl příliš rychlý. Po ofsajdu následuje komerční přestávka.

07:28
    Planý hledal na levém křídle Vrdlovce, kterého ale tělem zastavil Steinocher a puk mu sebral.

07:40

08:07
    Volf zrychlil na levém křídle a hledal skulinku na přední tyči. Honzík byl připraven. Z přesilovky Ústí zbývá ještě zhruba půl minuta.

08:33
    Volf nabíjel na modrou Kurkovi, ale jeho tvrdá střela míjí Honzíkovu branku.

08:54

09:48
    Kubicova nabídka z levé strany Veselého nenašla a Slavia se musí znovu obrátit do defenzivy.

10:14
    Na druhé straně Krliš centroval na Davídka, ale žádná velká šance z toho opět nebyla.

10:24
    Kverka byl na konci krásné kombinace od Brože a Vlčka úplně osamocen na pravém křídle, ale tváří v tvář Lukeše nepřekonal. Zatím největší šance zápasu!

10:34
    V dresu hostů na nic nečekal Planý a po průniku do útočného pásma střílel z levého křídla do šibenice. Honzík si ovšem dal pozor a ránu vyrazil do ochranné sítě.

11:04
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Novák – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

11:18
    Kubica ušetřil po Šagátově vyhození cenné vteřinky v útočném pásmu.

11:59
    Honzík neviděl Volfovu skrytou střelu z vrcholu kruhů, ale naštěstí pro sešívané mířila mimo.

12:10
    O chvíli později se sám mezi kruhy ocitl Jánský, Honzík zasahuje.

12:25
    Tak konečně nějaké šance. Krejčík dvakrát naznačil, dvakrát změnil směr a mířil do protipohybu brankáře Lukeše. Branku minul.

13:01
    Drtina zůstal ležet na ledě a rozhodčí po pískotu domácího publika nakonec hru přerušil. Tři sekundy do konce početní výhody hostů.

13:06

13:24
    Novák se hned zapojil do hry a se vší chutí pomohl Štibingrovi vyhodit kotouč.

13:35
    Největší šance Slovanu. Jeřábek si nabruslil na levé straně útočného pásma a zamířil do pravé části branky. Honzík si výborně vyjel a lapačkou lapil puk.

13:55
    Kubicovi se Šmerhou se nepodařilo dostat puk do útočného pásma a místo toho Mert na druhé straně znovu prověřil pozornost gólmana červenobílých.

14:15
    Saňa chtěl průnikovým pasem vysunout Šagáta, jemuž ale stoprocentně nevyšlo zpracování a v souboji v rohu o kotouč navíc po hitu Kurky přišel.

14:30
    Ondráček hledal Šagáta z pravého rohu útočného pásma, ale puk byl znovu mírně tečován a nenašel slávistického centra.

15:01
    Volf se prohnal slávistickou obranou jak nůž máslem a nebezpečně střílel z mezikruží. V brance však stál připravený Honzík.

15:03
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Štibingr – 2 min., vysoká hůl).

16:03
    Že si umí nahrát, prokázali hráči Ústí během asi 45 sekundové sekvence na výbornou, ale žádnou střelu nevyprodukovali, a tak stačila jediná chyba a sešívaní puk vyhodili.

16:45
    Podobně si vedla i druhá přesilovková formace hostů. Zukal prokázal přehled přihrávkou na Vrdlovce, ale místo střely následovala další přihrávka mimo střelecké pozice.

17:10

17:40
    Chrpa najížděl na nahrávku Planého, který to však přehnal s razancí a obrana Slavie si už poradila.

18:16
    Další střela dnes agilně hrajícího Štibingra se odrazila o před brankou clonícího Furcha, ovšem mimo branku.

19:12
    Krejčík prodloužil puk do rohu na Krejčíka, jenž hledal svého spoluhráče zpoza branky. Pas byl ale nepřesný.

19:35
    To Drtina našel Krejčíka už přesně, ale puk skončil po teči z bezprostřední blízkosti těsně nad brankou.

20:00

Máme za sebou úvodních 20 minut a v Edenu se zatím hraje bez branek. Zatím není k vidění příliš ofenzivní hokej, oba týmy vyčkávají na chybu soupeře a šance člověk spočítá na prstech jedné ruky. Tu největší v dresu domácích měl v 11. minutě Jaromír Kverka, za hosty kontroval o tři minuty později Radek Jeřábek, ale brankáři Lukeš a Honzík si při obou příležitostech poradili.

20:01

20:05
    Šagát vyhrává úvodní vhazování a Krejčík už v útočném pásmu řádí s pukem.

20:19
    Sešívaní očividně chtějí hrát mnohem rychleji a agresivněji než v úvodní třetině, Šagát na nic nečekal a po Krejčíkově pasu okamžitě střílel na Lukeše.

21:00
    Drtina si najel na odražený puk a tvrdou dělovkou jen těsně minul Lukešovu branku.

21:15
    Na druhé straně dorážel Vrdlovec Davídkovu střelu jen do blokujícího obránce.

21:21
    Šmerha se řítil sám na Lukeše, ale při jeho snaze dostat se na střed ho fauloval Mert.

21:21
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jakub Mert – 2 min., držení).

22:11
    Novák přenechal puk rozjetému Kverkovi, který vjel do útočného pásma a snažil se ohrozit brankáře Lukeše. Obrana ale jeho pokus zblokovala.

22:21
    To Davídek se s ničím nepáral, vjel do útočné třetiny, najel si do střelecké pozice a tvrdou střelou donutil Honzíka přerušit hru.

23:10
    Dudovi nesedla rána od modré, Slavia se ale udržela na kotouči.

23:24

23:35
    Na nic nečekal ani Heldák, jenž hned po průniku do útočného pásma vystřelil směr brána. Puk po teči skončil mimo.

24:05
    Kombinace Merta s Mertou v šanci nerezultovala protože obrána sešívaných se rychle vrátila a druhého jmenovaného od puku odstavila.

24:52
    Opět to byl Jeřábek, který se po přihrávce Planého zjevil sám na levém kruhu, ale i když měl před sebou poměrně dost prostoru, na Honzíka nevyzrál.

25:43
    Brož výborně hitoval jednoho z obránců a skoro se dostal po Kverkově přihrávce zpoza branky ke kotouči. Bohužel pro domácí jen skoro.

25:57
    Novák už o chvíli později střelu na Lukeše po Kverkově nahrávce vyslal, ale příliš mu nesedla a ústecký brankář neměl se zákrokem žádné větší problémy.

26:02
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jaroslav Roubík – 2 min., vysoká hůl).

26:33
    Krejčíkův průnik do pásma dobře zachytil obránce Hes a vyhodil.

27:08
    Drtina hledal krosovým pasem na pravý kruh Krejčíka, jenž ještě dál přihrával na střed na Šagáta. Ten ale nezakončil a ani Krejčík z další dorážky branku netrefil.

27:26
    Drtina tentokrát hledal na zadní tyči Ondráčka, jehož dobrou šanci chytá Lukeš!

28:04

28:46
    Chrpa se ocitl úplně sám mezi kruhy, Honzík jeho střelu ale chytil a fantasticky vyrazil i následnou dorážku Krliše do odkryté branky!

29:32
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Davídek si vyjel z levého rohu útočného pásma přímo na branku a předložil kotouč k pravé tyčce DANIELU VRDLOVCOVI, který bekhendem otevírá stav zápasu. Asistence: Milan Davídek
    29:32 Daniel VRDLOVEC - 0:1

30:15
    Slavia právě vstřelila branku!
    A to je bleskové srovnání! Aleš Furch si vyjel na modrou čáru a nahodil puk na Lukeše. Kotouč se však zastavil před brankou o clonící hráče, ale DENIS HELDÁK se z nich zorientoval nejrychleji a dorazil kotouč za bezmocného brankáře. Asistence: Aleš Furch.
    30:15 Denis HELDÁK - 1:1

31:41
    Ústí mohlo znovu vést, Kurka ale kombinaci Planého s Krlišem nekorunoval a sám před Honzíkem branku přestřelil!

32:12
    Rozhodčí přerušili po souboji v rohu hru. Komerční přestávka přijde oběma týmům po divoké herní sekvenci vhod.

32:40
    Kverka, Brož a Vlček strávili v útočném pásmu nějaký čas a snažili se vytvořit si šanci, ale hostující obrana jim to nedovolila.

33:28
    Stejně dopadli na druhé straně také Davídek a spol. a hra se tak přesouvá opět do středního pásma.

33:45
    Zakázané uvolnění domácích.

34:27
    Furchovi s Heldákem tentokrát střídání nevyšlo a musí se vracet do obrany.

35:20
    Tak první polovina střídání se Heldákovi nepovedla, v té druhé ale dává gól. Štibingr výborně vystihl rozehrávku hostů, dojel si pro puk a předložil ho na střed DENISU HELDÁKOVI, který bekhendovým blafákem překonává Lukeše podruhé. Asistence: Jan Štibingr.
    35:20 Denis HELDÁK - 2:1

36:04

36:40
    Kurkovu střelu od modré se snažili dorážet Volf s Jánským, puk ale ještě při jejich kombinaci tečovali domácí obránci a šanci zamezili.

37:23
    Výborná práce sešívaných při oslabení. Vlček s Krejčíkem nejprve drželi hosty v rohu a pak každý střelou prověřili pozornost Lukeše, který měl při střele prvního jmenovaného i trochu štěstí.

38:09

38:18
    Krliš střílel osamocen s mezikruží, prostor mezi třemi tyčemi ale netrefil.

39:08
    Šagátovu střelu zblokoval hrudí Zukal, Duda už puk na Lukeše dostal, ústecký brankář byl pozorný.

39:36
    Krejčík sahal po Šagátově lobu, ale čárový usoudil, že byl v útočném pásmu dříve než kotouč a odpískal ofsajd.

40:00

Tempo se ve druhé třetině významně zlepšilo a oběma týmům se také podařilo skórovat. Skóre otevřel ve 30. minutě Daniel Vrdlovec, ale netrvalo ani 45 vteřin a Denis Heldák vyrovnal. Stejný hráč pak o pět minut později využil chyby hostů v rozehrávce a poslal Slavii do vedení 2:1.

Utkání před jeho pokračováním zdržují technické problémy rolby a přítomnost sněhu na ledové ploše. Vypadá to ale, že by za chvíli mohlo být hotovo.

Tak obě mužstva jsou připravena na ledové ploše a můžeme jít na to! Začátek 3. třetiny se zpozdí tak zhruba o 20 minut.

40:01

40:05
    Další vítězství Šagáta na úvodní vhazování, Duda nahazuje puk do útočné třetiny.

40:21
    Ústí ale rychle obrací hru, z krátké přítomnosti v útočném pásmu však nic nevytěžilo.

41:03
    Šmerha nabral rychlost na pravém křídle a prověřil Lukešovu pozornost. Ta se ani přes delší pauzu nezhoršila a následuje vhazování po jeho levici.

41:26
    Jandus vyrazil po špatné nahrávce domácích do rychlého brejku, ale Vrdlovec nezpracoval puk, jak bylo potřeba, a ze situace nic nebylo.

42:26
    Furch se výborně vrátil pro puk a snažil se ho dostat do útočného pásma, avšak kotouč skončil po teči mezi střídačkami.

43:05
    Davídkovo nahození do třetiny nakonec skončilo až u Honzíka, který neměl se zákrokem větší problémy.

43:45
    Krejčík se procpal po Drtinově nahození od modré k bekhendové střele z pádu, puk však skončil mimo.

44:15
    Merta znovu zkoušel puk procpat na bližší tyčku, Honzík opět ve střehu.

45:06
    Vrdlovec ztratil puk u levého mantinelu obranného pásma, ten si vzal po Šmerhově přistrčení FILIP VLČEK a tvrdou dělovkou na zadní tyč dává třetí gól sešívaných. Asistence: Tomáš Šmerha.
    45:06 Filip VLČEK - 3:1

45:50
    Brož uvolnil na pravém křídle Kverku, který se opět snažil najít na druhé straně Vlčka, ale tentokrát pas zblokovala obrana.

46:24
    Davídkovu střelu lapil Honzík v pohodě, v následné postrkovačce se však do sebe pustilo hned několik hráčů obou týmů. Rozhodčí budou vylučovat.

46:26
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Aleš Furch – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jakub Planý – 2+2 min, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (David Kohút – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Milan Davídek – 2 min., hrubost).

46:44
    Oba týmy hrají v pěti.

46:56
    Ze souboje u pravého mantinelu obranného pásma nakonec vyšli vítězněji hosté a Volf rychlou střelou hned prověřil Honzíkovi pozornost.

47:12
    Ke střele napřáhl o chvíli později Kurka, Honzík chytá do lapačky.

47:33
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Daniel Vrdlovec – 2 min., podrážení).

48:25
    Novák zakončoval dobrou kombinaci Kverky s Drtinou, Lukeš vyráží.

48:50
    Drtina tvrdě napálil blokujícího Zukala, Ústí poté vyhazuje.

49:33
    Šagátovu dělovku od modré zblokoval jeden z hostujících obránců.

49:34

50:19
    Šmerha vyslal do přečíslení Veselého, který ještě nechával puk do tandemu Kubicovi, jemuž ale klička do forhendového zakončení nevyšla.

50:56
    Ofsajd přerušuje hru, zatímco čtveřice vyloučených hráčů se vrátila zpět na střídačky.

51:03
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomáš Duda – 2 min., podrážení).

51:10
    Drtina si poradil i proti dotírajícímu soupeři a bekhendem vyhodil po mantinelu puk až do obranného pásma Ústeckých.

51:46
    Nebezpečná Kurkova střela od modré končí na vyrážečce Honzíka, možná i na tyčce.

52:15
    Volf hledal mezeru na přední tyči Honzíkovy branky, ale na slávistického gólmana nevyzrál.

52:51
    Přesilovka se zatím hostům příliš nevede, Krejčík teď znovu osvobodil bránící čtveřici.

53:05

53:28
    Štibingrovo nahození od modré srazil ze vzduchu jeden z hostujících obránců.

53:48
    A do střelecké listiny se zapisuje i nejlepší střelec domácích. Kubica dojel puk na pravém křídle a přenechal ho do tandemu JANU VESELÉMU, který si puk natáhl na střed a do protipohybu Lukeše k pravé tyčce zakončil. Asistence: Zdeněk Kubica.
    53:48 Jan VESELÝ - 4:1

55:03
    Hraje se hodně nahoru dolů, sešívaní už ale nebudou příliš riskovat.

55:22
    Kverka hledal nahrávkou po ledě nastavenou hůl Brože, ale slávistický junior se přes obránce ke kotouči neprocpal.

55:55
    Veselý znovu zkoušel svoji tvrdou střelu, tentokrát ale Lukeše nepřekonal.

56:28
    Tak dlouhý tlak Slavie nakonec přece jenom rezultuje v gól. Novák nahrávkou na levé křídle od modré vysunul TOMÁŠE DUDU, který našel mezírku mezi Lukešovy betony a přidává pátou branku domácích. Asistence: Jan Novák a Jan Veselý.
    56:28 Tomáš DUDA - 5:1

57:23
    Čtyři góly už je pro Ústí zřejmě příliš vysoký deficit, hosté však směrem dopředu zatím nepolevují.

57:53
    Slavia se už nikam příliš netlačí, teď vyhodili na zakázané uvolnění.

57:58
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Peter Jánský – 2 min., sekání).

58:14
    Šagátovi sjel puk z hole a Volf vyváží puk směrem k Honzíkovi.

58:39
    Kurka v souboji s Brožem rozhodně v rukavičkách nehrál, tresty už ale rozhodčí rozdávat nebudou.

Slavia v posledním předvánočním zápase poráží Ústí nad Labem 5:1. O dvě branky včetně té vítězné se postaral útočník Denis Heldák, dalšími střelci domácích byli Filip Vlček, Jan Veselýa Tomáš Duda. Za hosty kontroval jediným zásahem Daniel Vrdlovec.

Já Vám děkuji za pozornost a budu se těšit zase někdy u hokeje na počtenou. A příjemné prožití vánočních svátků! (17:43:31)

Šimon Rogner

Branky a nahrávky: 31. Heldák (Furch), 36. Heldák (Štibingr), 46. Vlček (Šmerha), 54. J. Veselý (Kubica), 57. Duda (J. Novák, J. Veselý) – 30. Vrdlovec (Davídek)

Rozhodčí: Barek, Pilný – Pechánek, Štofa