Chabarovsk – Dynamo Moskva 0:2 (kon.) | Novosibirsk – Vladivostok 1:4 (kon.) | Ufa – Čerepovec 3:2 (kon.)
Jokerit – Riga 3:2 (po pr.) | Omsk – Jaroslavl 0:2 (kon.) | Petrohrad – CSKA Moskva 1:4 (kon.)
Spartak Moskva – Soči 3:2 (po pr.)
Avangard Omsk
0:2 (0:2, 0:0, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Sobota 22.12.2018, 15:00 • Balašicha Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezký den u sledování ruské KHL! V dnešním utkání se představí domácí Avangard Omsk, který vyzve Lokomotiv Jaroslavl. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Avangard Omsk se momentálně nachází na druhém místě Východní konference. V Chernyševově divizi se tyčí na první pozici. Na svém kontě mají za 41 utkání 57 bodů za dvacet výher, sedm výher v prodloužení a tři prohry v prodloužení. Skóre mají kladné 120:85. Z posledních pěti utkání získali 6 bodů za dvě výhry a výhru po prodloužení proti Jokeritu. Nejproduktivnějším hráčem je s 33 body za šestnáct branek a sedmnáct asistencí Mikhejev.

Lokomotiv Jaroslavl se momentálně nachází na čtvrtém místě Západní konference. V Tarasově divizi jsou na druhé pozici za suverénním CSKA Moskva. Na svém kontě mají za 40 utkání 51 bodů za devatenáct výher, pět výher v prodloužení a tři prohry v prodloužení. Skóre mají kladné 105:82. Mají tedy jednu z nejlepších obran z celé soutěže. Z posledních pěti utkání získali čtyři body za dvě výhry. Poslední utkání zvládli 1:2 proti Astaně a strhla tak sérii tří porážek. Nejproduktivnějším hráčem je s 31 body za patnáct branek a šestnáct asistencí Loktionov.

Posledních pět vzájemných utkání:
    02.09.18 Jaroslavl-Omsk 0 : 4
    18.02.18 Jaroslavl-Omsk 2 : 3
    30.09.17 Jaroslavl-Omsk 2 : 3
    23.09.17 Omsk-Jaroslavl 6 : 1
    07.01.17 Omsk-Jaroslavl 3 : 2

Avangard Omsk: Bobkov (Nalimov) – Pokka, Jemelin, Franson, J. Medveděv (C), Čudinov, Berezin, Pivcakin (A) – I. Michejev, Zernov, Širokov (A) – Stålberg, Desharnais, Šumakov – K. Petrov, K. Semjonov, Talbot – A. Galimov, Stas, Fisenko – Manukjan.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Salák) – Nakládal, Rafikov, Kronwall, Jelesin, M. Osipov, Afanasjev, Čerepanov, N. Averin – Kozun, Kontiola, Kudrjavcev – Sannikov, J. Korotkov, J. Averin (A) – Kartajev, Alexejev, Apalkov (C) – Beljajev, Ivanov, Fatějev.

Rozhodčí: Sergej Kulakov, Konstantin Olenin- Daniel Zakharov, Jacob Paley.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:01
    Úvodní buly první třetiny vyhrál domácí David Desharnais. Omsk oblékl červené dresy, Jaroslavl bílé.

00:16
    Jaroslavl poprvé vyhodila kotouč na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Konovalova.

00:46
    Hosté ani na třetí pokus nedokázala kvalitně založit útočnou kombinaci. Omsk brání střední pásmo pozorně.

01:36
    Ville Pokka si dokázal poradit s dotírajícím Kontiolou, který nebezpečně kroužil kolem brány Bobokova.

02:20
    Jegor Fatějev přihrál na modrou čáru na Kronwalla, jenže ten nedokázal zpracovat poskakující puk.

02:56
    Hra je hodně rozkouskovaná díky častým přerušením. Snad se brzy začne hrát atraktivní duel.

03:24
    Jaroslavl je nadále aktivnějším týmem. Omsk má velké problémy v útočném pásmu, kde není schopný vymyslet něco zajímavého.

03:40
    Jegor Averin se dostal do ofsajdového postavení. Vhazovat se bude v lavičky domácího mužstva.

04:02
    Omsk se opět ubránil dlouhému obléhání brány Bobkova, který je v mnohem větší pernamenci než hostující Konovalov.

04:38
    Velice nezáživný start utkání pokračuje v pomalém tempu.

05:26
    Michail Fisenko získal odražený puk ve svém vlastním pásmu. Sice ho vyvezl z pásma, jenže to bylo to jediné, co zvládl.

06:04
    Avangard opět nahodil puk do útočné třetiny. Zde nedokázali přemoct hostující obránce.

06:43
    Denis Alexejev hledal před brankou Jelesina, jenže jeho pokus blokuje jeden z domácích hráčů.

07:11
    Ilja Konovalov si připisuje první kvalitní zákrok po nebezpečném pokusu Galimova na os hřiště.

08:17
    Za brankou domácích se přes dvacet sekund bojovalo o kotouč. Nakonec ho získali hosté, jenže v útočném pásmu nevydrželi dlouho.

09:23
    Třetí domácí formace zatlačila svého soupeře do jejich pásma. Kýžené střela nepřišla. Dohromady oba celky vystřelily pouze čtyřikrát.

09:59
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Máme tady první branku v utkání! Autorem branky je GEORGIJ IVANOV, který dorazil pokus Beljajeva. Domácí obránci vůbec nepomohli Bobkovovi. Asistence: Michail Beljajev a Jegor Fatějev.
    09:59 Georgij IVANOV - 0:1

10:36
    Omsk se snažil o vyrovnání, nicméně jeho snahu ukončil hostující obránce Rušan Rafikov.

11:42
    Jaroslavl uklidňuje hru. Logicky, protože mají na poměry KHL slušné vedení.

12:26
    Po dalším přerušení následuje druhá komerční pauza v této periodě. To vyhovuje domácímu trenérovi, který rozdává pokyny.

13:02
    Omsku se nadále vůbec nedaří a spíš to je čekání na Godota. Lokomotiv si hlídá své jednobrankové vedení.

13:36
    Pavel Kudrjavcev zajímavě clonil před brankářem Bobkovem. Naneštěstí pokus Kozuna letí do ochranné sítě.

14:29
    Nadále se sice bojuje o každý centimetr ledu, jenže s hokejem to nemá nic společného. Jaroslavl potvrzuje, že poslední utkání nehrají zrovna ideálně. Omsk se překvapivě vydal podobnou taktikou.

15:18
    Domácí na dvakrát dokázali vyhodit kotouč z jejich vlastního pásma. Tohle čtvrtá domácí lajna zvládla.

15:57
    Igor Bobkov si připisuje zákrok lapačkou po dobré šanci Fatějova, který je hodně aktivní.

16:09
    Nádherná branka hostů! Autorem branky je DANIIL APALKOV, který si krásně najel před bránu Bobkova a pohotovou kličkou do bekhendu střílí svou sedmou branku letošní sezóně. Asistence: Denis Alexejev.
    16:09 Daniil APALKOV - 0:2

17:15
    Omsk hraje nadále žalostně. Lokomotiv toho náležitě využil a je na dobré cestě k vítězství.

17:39
    Obrovská šance Lokomotivu! Igor Bobkov předvedl obrovskou chybu v rozehrávce. Naštěstí pro něho nedokázal Vladislav Kartajev usměrnit puk do brány.

18:20
    Omsk zásluhou Desharnaise po dlouhé době vystřelil, nicméně slabý pokus kryje Konovalov.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:46
    Jaroslavl ubránila i poslední atak Omsku. Hosté tuto třetinu jednoznačně ovládli a jsou blízko vítězství.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Druhá třetina začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první třetinu mezi Omskem a Jaroslavlí, která končí výhrou hostů. Jako první se prosadil v 10.minutě Ivanov, který dorazil pokus Beljajeva.- Druhá branka padla po krásné individuální akci Apalkova v 17.minutě. Omsk hraje tragicky a musí vylepšit skoro vše. Uvdíme, co nám přinese druhá perioda.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál domácí Denis Zernov.

20:20
    Omsk v prvním střídání byl v pohybu a vytvořil si tlak v útočném pásmu. Uvidíme, na jak dlouho jim to vydrží.

20:53
    Jaroslavl se ubránila a může poprvé v druhé periodě zaútočit. Nejdřív ovšem dojde k výměně formací.

21:17
    Cody Franson se dostal do zajímavého brejku, nicméně jeho klička mu vůbec nevyšla. Příště to musí zkusit jinak a lépe.

21:42
    Igor Bobkov chytá pohotovou střelu Apalkova, který dnes již jednu branku vstřelil.

22:35
    Domácí Omsk nadále hraje ve vyhnanství v Balašicha Arena. uvidíme, jestli to bude na celou sezónu.

22:56
    Andrej Stas vybojoval vhazování v útočném pásmu. Čtvrtá formace zatím působila dobře.

23:05
    Igor Bobkov chytá další střelu Tentokrát zkusil své štěstí Stěpan Sannikov.

23:26
    Omsk získal puk a Ville Pokka ho dopravil do útočného pásma, kde domácí první lajna bude chtít vstřelit snižující branku.

24:48
    V posledních sekundách se opět hraje velice podobně jako v první třetině. Omsk není schopný nic vymyslet a hosté v pohodě brání.

25:31
    Arťom Manukjan se vydal kolem levého mantinelu. Zde ho zastavil Jakub Nakládal, který potvrdil své velké zkušenosti.

26:06
    Úvod druhé třetiny utekl hodně rychle, neboť se jen párkrát přerušila hra.

26:41
    Petri Kontiola nedokázal přejít přes domácí obranu. Následuje první komerční pauza v druhé třetině.

27:01
    První polovina utkání se nám chýlí ke konci a Jaroslavl bezpečně brání své dvoubrankové vedení.

27:14
    Pavel Kudrjavcev vypálil z otočky a tím lehce překvapil Bobkova. Naštěstí pro něho letí prudká střela těsně vedle.

28:24
    Lokomotiv bojoval o puk za brankou Bobkova. Hosté získali kotouč a kombinovali v pásmu, jenže nic kloudného nevymysleli.

29:06
    Omsku se až teď povedlo vyhodit kotouč tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Tohle utkání jim zatím hodně nevychází.

29:38
    Obrovská šance domácích! Sergej Širokov získal odražený puk, přihrál ho Zernovovi, jenže jeho kličku vytáhl betonem Konovalov.

30:00
    Po polovině utkání stále vedou hosté 0:2. Kromě posledního střídání si vše hlídají a jsou na dobré cestě ke dvěma bodům.

30:32
    Arťom Manukjan také získal na hostech kotouč při jejich rozehrávce. Lokomotiv teď hodně zmatkuje.

30:54
    Lokomotiv se s vypětím všech sil brání. Omsk konečně hraje tak, jak většinu této sezóny.

31:10
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Georgij Ivanov – 2 min., podrážení).

31:25
    Jaroslavl ihned vyhodila puk do bezpečí. Avangard to musí zkusit od Bobkova.

32:53
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Sergej Širokov – 2 min., hákování).

33:10
    Hosté v plném počtu. Lokomotivu začíná přesilová hra, která je zkrácená o sedmnáct sekund.

33:26
    I Avangard dobře brání v oslabení. Lokomotiv musí začít akci od znova.

34:00
    Opět se domácímu týmu povedlo vyhodit. Obě přesilové hry tohoto utkání byly v režii bránicího týmu.

34:53
    Domácí v plném počtu. Omsk se v pohodě ubránil a může se pokusit o srovnání. před přesilovou hrou hráli v posledních střídáních velice dobrý hokej.

35:20
    Omsk potvrzuje svou hru před přesilovou hru a drží svého soupeře od zámkem.

35:50
    Na zemi leží domácí Denis Zernov, který byl seknutý do oblasti hlavy a krku.

35:50
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikolaj Averin – 2 min., nedovolené bránění).

36:29
    Omsku se opět nedaří přesilová hra. Jaroslavl se brání bez problémů.

36:44
    Hned trojice domácích hráčů se natlačila před bránu Konovalova, jenže ani to nestačilo na vstřelení první branky v utkání.

37:02
    Kirill Semjonov vypálil z první, nicméně jeho ránu chytá hostující brankář levým betonem. Tlak domácích ovšem sílí.

37:29
    Ilja Konovalov předvedl třináctý úspěšný zákrok a drží čistý štít.

37:50
    Hosté v plném počtu. Jaroslavl ubránila i své druhé oslabení v tomto utkání.

38:08
    Sice v této třetině nepadla branka, ale i tak je to o mnohem procent zábavnější část utkání než ta první.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:17
    Lokomotiv si hlídá zbytek druhé třetiny a i přes první problémy drží dvoubrankové vedení.

39:48
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikita Čerepanov – 2 min., držení).

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Třetí třetina začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme druhou třetinu mezi Omskem a Jaroslavlí, která skončila bez branek. Celkově nadále vedou hosté 0: a jsou blízko dvěma bodům. Omsk se sice oproti první periodě herně zlepšil, nicméně kýžený efekt to nepřineslo. Lokomotiv se dál soustředí na obranu a zatím má výsledek pevně v moci. Uvidíme, co nám přinese poslední třetina.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrál domácí Denis Zernov.

40:26
    Pokus Ansela Galimova končí těsně nad brankou Konovalova. Omsk vstoupil do přesilové hry aktivně.

41:48
    Hosté v plném počtu. Jaroslavl ubránil i třetí oslabení v tomto utkání a je na nejlepší cestě k vítězství.

42:09
    Cody Franson vyslal velice dobrý pokus, nicméně Konovalov předvedl další skvělý zákrok a nadále drží čistý štít.

42:34
    Omsk nedokázal udržet kotouč v útočném pásmu. Lokomotiv se snadno ubránil.

43:02
    V tomto střídání se bojovalo o střední pásmo. Ani jeden celek nevyhrál. Rozhodčí Olenin píská vhazování ve středovém kruhu.

44:08
    Jaroslavl se vydala na útočný výlet. Spíš to ale byla taková exkurze, protože Brandon Kozun nepřesně přihrál na Kontiolu.

44:48
    Domácí hokejisté se sice snaží, nicméně jim dnes není přáno.

45:13
    Viktor Stålberg musí čekat na své spoluhráče, protože se všichni rozhodli pro střídání.

45:33
    Sergej Širokov nahodil puk na brankáře Konovalova a doufal, že mu kotouč vyskočí, jenže to se nestalo.

46:16
    Sergej Šumakov si přivodil nějaké zranění. Snad se dá do kupy a dohraje toto utkání. Následuje další komerční pauza.

46:39
    Lokomotiv opět vyhodil puk do středního pásma. Hosté se už plně soustředí na pevnou obranu.

47:30
    Domácí hráči opět nic nevymysleli. Jejich fanoušci se už pomalu začínají připravovat na porážku.

47:55
    Cody Franson v dobré pozici minul bránu Konovalova, který je již na devatenácti zákrocích.

48:26
    Jeden z hostujících hráčů fauloval Alexeje Jemelina. Ani jeden z rozhodčích si toho ovšem nevšiml.

48:58
    Kirill Semjonov vypálil z první, nicméně jeho pokus jde pouze do mantinelu.

49:14
    Jaroslavl opět vyhodila puk do středního pásma a potvrzuje, že v jejich zápasech nepadá ani pět branek.

49:50
    Jevgenij Medveděv parádním zákrokem zamezil samostatnému nájezdu Ivanova.

50:00
    Posledních deset minut základní hrací doby a hosté stále těží ze dvou branek z první třetiny.

50:29
    Jegor Averin se natlačil na osu hřiště, kde se snažil o kličku do bekhendu, jenže střelu mu blokuje Jemelin.

51:11
    Lokomotiv se po dlouhé době odhodlal k aktivnímu pojetí hry. Ani je to do nekonečna nebaví.

51:27
    Maxime Talbot jen tak nahodil kotouč na Konovalova. Lokomotiv má nadále hru pod kontrolou.

52:09
    Omsku zbytek utkání ubíhá velice rychle. Uvidíme, zda se domácí trenér Hartley nerozhodne pro brzké odvolání Bobkova.

52:57
    Dobrá individuální akce Petrova končí v náručí hostujícího brankáře.

53:30
    Již přes čtyři minuty se nám hraje bez přerušení. Díky tomu dělí Jaroslavl od vítězství pouze pár minut.

54:54
    Až teď se hra přerušuje díky zákroku Ilji Konovalova, který schovává kotouč do své lapačky. Následuje poslední komerční pauza tohoto utkání.

55:05
    Ilja Konovalov pět bezchybný. Domácí se dnes neprosadí i kdyby tu hráli do půlnoci.

55:43
    Zakázané uvolnění hostů. Po pěti minutách kdy se hrálo v kuse je teď hra hodně rozkouskovaná. Samé extrémy.

56:06
    Hostující brankář je opět výtečný! Sergej Širokov to dobře zkoušel pod horní tyč, jenže Konovalov dnes chytá vše.

56:38
    Andrej Stas se jenom směje, protože další střela domácích končí na ruském brankáři.

57:55
    Domácí to zkoušejí v šesti hráčích v poli! Uvidíme, zda to zvládnou.

58:00
    Poslední dvě minuty základní hrací doby.

58:40
    Omsku se nedaří vystřelit, protože Lokomotiv parádně napadá až k mantinelu. Sen domácích se rozplývá.

58:43
    Oddechový čas pro domácí.

59:16
    Ilja Konovalov si užívá toto utkání do poslední chvíle. Omsk sice v této třetině vypálil již sedmnáctkrát, jenže to mu vůbec nevadí.

59:48
    Je konec. Omsk nezvládne vstřelit ani branku a tak toto utkání suverénně prohrává.

Sledovali jsme utkání mezi Omskem a Jaroslaví, který končí jasnou výhrou hostů 0:2. Hosté rozhodli v první třetině. Jako prvn ís ev 10.minutě trefil Ivanov. Na 0:2 pojistil vedení Apalkov, který se trefil po krásné individuální akci. Omsk sice vyslal na Ilju Konovalova 42 střel, jenže tento ruský bohatýr měl svůj den a je jasnou hvězdou utkání. Jaroslavl zůstane na čtvrté pozici. Alespoň sníží ztrátu na třetí Jokerit Helsinki. Omsk zůstane druhý, neboť má tříbodový náskok na Barys.