Kunlun – Viťaz 1:3 (kon.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 3:2 (kon.) | HC Slovan – Magnitogorsk 1:4 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Traktor Čeljabinsk
Neděle 23.12.2018, 13:00 • Uralec Arena • KHL

To už je z mé strany vše. Přeji Vám krásný zbytek zlaté neděle! (15:32:01)

Československá stopa

Jakub Kovář (JEK) 60 minut, 24 zákroků, 2 góly, 92,3 %

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 28:26 (13:7, 13:5, 2:14)
    Zblokované střely – 12:9
    Vyhraná vhazování – 27:24
    Trestné minuty – 2:2
    Hity – 21:18

Hokejisté Jekatěrinburgu to v závěru uhájili a vítězí nad Čeljabinskem 3:2! Dvě třetiny to vypadalo na jednoznačnou záležitost Avtomobilistu, který na ledě dominoval a po 40 minutách vedl 3:0. Ve třetí části však domácí znatelně ubrali plyn a to se jim málem vymstilo. Řádit totiž začal Christian Thomas, jenž dvěma góly dostal Traktor do kontaktu a to mu ještě mezitím jedna trefa nebyla uznána. Ve zbytku utkání se pak domácí hráči i fanoušci třásli o výsledek, ale body nakonec přeci jen zůstali na ledě favorita.

59:56
    Nikita Trjamkin už na zakázané uvolnění zahrál. Do konce zbývají 4 sekundy.

59:42
    Domácím se podařilo vyhodit, navíc to není icing!

59:31
    Jonas Enlund měl na holi vyrovnání! Jeho bekhendovou střelu z předbrankového prostoru však pokryl Kovář! Time-out hostí.

59:02
    Teď už trenér svého gólmana odvolává. Hosté to zkoušejí v šesti!

58:40
    Hosté by se potřebovali dostat zpět do pásma, aby mohli odvolat Sudnicina. Zatím se jim to ale nedaří.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části, domácí šetří čas v útočné třetině.

57:21
    Přihrávka Christiana Thomase před branku neprošla, hosté ale drží pásmo.

57:00
    Hosté mají na vyrovnání tři minuty.

56:26
    Z pravé strany se řítil na branku Traktor Dan Sexton. Vystřelil vedle vzdálenější tyčky!

55:35
    Hosté startují svůj závěrečný tlak. Momentálně bojují v útočné třetině.

54:44
    Hra je přerušena po téměř šesti minutách! Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru. Reklamní přestávka.

53:48
    Od pravého mantinelu střílel Alexandr Šarov. Kovář byl pozorný.

53:13
    Už se hraje přes čtyři minuty bez přerušení. Čas tedy rychle utíká.

52:39
    Střela nakonec přišla z hole Želdakova. Kovář ji vyrazil.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 5. Dawes (Paré, S. Da Costa), 26. Sexton (Paré, Mamkin), 29. Trjamkin (Kučerjavenko) – 43. Thomas (Enlund, Szczechura), 45. Thomas (Szczechura)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Jakub Kovář (An. Makarov) – I. Višněvskij, Gurkin, Kolcov, Ljamin, Trjamkin, D. Bodrov (A), Mamkin, Miročnikov – Dawes (C), S. Da Costa, Golyšev – Sexton, Paré, A. Garejev – Gračov, Kučerjavenko, Česalin – Chripunov, Rassejkin, Torčeňuk.
    Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (33. Sudnicin) – Bailen (A), Karpuchin, Borodkin, Rjasenskij, Šinin (C), Isajev, Želdakov – Thomas, Szczechura, Enlund – Kokujov, Rybakov (A), Jerofejev – Šolochov, Stoa, Šarov – Tertyšny, Dugin, Senťurin.

Rozhodčí: Lavrentěv, Odins – Golovljov, Ivanov