Florida – Montreal 3:5 (kon.) | NY Islanders – Ottawa 6:3 (kon.) | Columbus – Toronto 2:4 (kon.)
New Jersey – Carolina 2:0 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 1:3 (kon.) | Los Angeles – Vegas 1:4 (kon.)
Edmonton – San Jose 4:7 (kon.)
Florida Panthers
3:5 (2:2, 0:0, 1:3)
Montreal Canadiens
Sobota 29.12.2018, 01:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Dobré ráno, vítám všechny fanoušky zámořské NHL. Dnes se spolu podíváme na zápase mezi Florida Panthers a Montreal Canadiens

Montreal dokázal zlomit 2 porážky v řadě a v následujících 2 utkáních si připsal 4 body, když se mu podařilo porazit Arizonu a v prodloužení Vegas. Canadiens tak dnes pokračují v tripu, který přerušily Vánoce. Na zápas na Floridu s týmem neodcestoval brankář Carey Price, který zůstal v Montrealu a oslavil narození 2 dcerky. V brance dnes tak uvidíme Niemiho, který má výbornou šanci se ukázat, proti dobře rozjetému soupeři.V tabulce Východní konference najdeme Habs na 8. místě se 43 body.
    Nejproduktivnější hráči
    1. Domi – 14 + 21
    2. Drouin – 11 + 19
    3. Petry – 7 + 20

Florida zažívá skvělé období. Po sérii 4 porážek se Panthers podařilo vyhrát ve 4 z 5ti zápasů. Jedinou porážku si připsali proti Torontu. V posledním zápase si poradili s trápícím se Chicagem když vyhrály 6:3. V zápase se dařilo Hawrylukovi, který vstřelil hned 2 branky, V tabulce Východní konference najdeme Panthers na 11. místě s 36 body.

00:20
    Danault tečoval střelu Gallaghera a Luongo si připsal první zákrok.

00:35
    Montreal právě vstřelil branku!
    Ta k to je parádní vstup do zápasu od hostujícího celku! TOMÁŠ TATAR dobře napadal rozehrávku a dostal kotouč před brankou, nezazmatkoval a parádní střelou backhandem překonal Luonga!
    Bez asistence.
    00:35 Tomáš TATAR - 0:1

01:50
    Po další ztrátě v obranném pásmu nastřelil Kotkaniemi tyč!

02:51
    A další branka hostujícího celku! Victor Mete napřáhl ke střele od modré a trefil NICOLASE DESLAURIERSE, od jeho ramena se kotouč odrazil do druhého směru a zapadl do branky!
    Asistence: Victor Mete, Shea Weber
    02:51 Nicolas DESLAURIERS - 0:2

04:30
    Niemi má za sebou první zákrok proti střele od modré čáry.

04:40
    Hoffman se napřáhl ke střele od pravého mantinelu, jeho pokus Niemi drží v lapačce.

05:20
    Kotkaniemi vybojoval puk proti přesile a nahrál Bennovi, jeho dělovka od modré se nevešla mezi 3 tyče.

06:10
    Floridský tým zatím není vůbec v zápase, je to Montreal kdo určuje ráz hry.

06:50
    Keith Yandle nahodil od modré, Jonathan Huberdeau jeho pokus tečoval těsně mimo!

08:01
    Florida právě vstřelila branku!
    Florida střílí první svůj první gól! Shawovi se nepodařilo vyhodit kotouč ze třetiny, sebral ho Hoffman, který krásnou nahrávkou na střed hřiště vybídl ke skórování HENRIKA BORGSTRÖMA, který se prudkou střelou k tyči nemýlil!
    Asistence: Mike Hoffman
    08:01 Henrik BORGSTRÖM - 1:2

08:40
    Domácí tým vstřelená branka opravdu nakopla a je znovu na puku.

09:20
    Weber výborně zasáhl a překazil šanci Barkovovi, který se řítil sám na branku!

10:10
    Parádní kombinační akce po ose Drouin – Domi skončila střelou mimo branku.

10:50
    Habs se usadili ve třetině Panthers a kombinují.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:20
    Nepovedená rozehrávka domácích a kotouč je na střídačce. Následuje komerční přestávka.

11:40
    Kotkaniemi vybojoval kotouč u hrazení a založil protiútok Habs.

12:05
    Nehraje se zrovna v rukavičkách, nyní to u mantinelu pocítil i Chaput.

12:50
    Zblokovaná rozehrávka Tatara a kotouč je v hledišti.

13:26
    Tatar trefuje tyč po střele z ostrého úhlu!

13:53
    Florida s obrovským štěstím vyrovnává! Kotouč letěl před branku, kde do něj kopnul Byrona odrazil ho nešťastně k DENISU MALGINOVI, který do kotouče plácl a ten zaletěl za Niemiho!
    13:53 Denis MALGIN - 2:2

15:40
    Hra je teď hodně neuspořádaná šance střídá šanci!

16:30
    Obrovská šance pro Montreal, ale Luongo se skoro zázračně přemístil a zasáhl!

16:57
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Troy Brouwer – 2 min., hákování).

17:10
    Florida vyhrála vhazování a vyhazuje kotouč.

17:40
    Sehraná akce na střed na Gallaghera,ale ten nedokázal trefit branku!

18:26
    Jesperi Kotkaniemi dnes podruhé trefuje tyč!

18:40
    Další rána Kotkaniemiho byla zblokována.

19:05
    Florida je v plném počtu.

19:28
    Kotouč za brankou Floridy a ta bude mít poslední útok.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

A je tu konec bláznivé první třetiny! Oba týmy se dokázaly prosadit 2x. Montreal měl silný vstup do zápasu, když se hned v první minutě prosadil Tatar. Ve 3. minutě tečoval kotouč Deslauriers a Habs vedli o 2 branky. Florida se postupně zlepšovala 9. minutě přišlo po chybě Shawa snížení z hole Borgströma. Ve 14. minutě pak vyrovnal Malgin. Za zmínku stojí ještě výkon Kotkaniemiho, který za první třetinu trefil hned 2x tyč!
    Střely po první třetině: Domácí – 7, Hosté – 9.
    Druhá třetina začne přibližně v 02:03.

20:01

20:01
    Úvodní buly pro Floridu.

20:16
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Phillip Danault – 2 min., podrážení).

20:40
    Obrovská šance! Jonathan Huberdeau mohl uklidit kotouč do odkryté klece,ale Niemi se stihl přesunout!

20:58
    Montreal vyhazuje kotouč.

21:30
    Nepovedená nahrávka Hoffmana a kotouč je u Luonga.

21:58
    Další vyhození kotouče ze třetiny.

22:20
    Danault je na ledě, Niemi si připisuje další těžký zákrok!

22:40
    Nepovedená rozehrávka Habs končí zakázaným uvolněním.

23:08
    Obrovská šance Domiho, který se dostal do přečíslení 2 na 1,ale Luongo jeho střelu pod ruku kryje!

23:50
    Danault nahazoval backhnadem na branku, Luongo bez problému zasahuje.

24:26
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Max Domi – 2 min., podrážení).

24:40
    Artturi Lehkonen výborně zapracoval a vyhodil kotouč.

25:00
    Lehkonen znovu vyvezl kotouč a ušetřil pár sekund.

25:20
    Kotouč za brankou Luonga.

25:45
    Mike Hoffman dostal parádní nahrávku na mantinel a z jedničky střílel, Niemi si připisuje parádní zákrok!!

26:20
    MacKenzie Weegar vypálil od modré, ale netrefil branku.

26:41
    Domi zpět na ledě, Montreal zvládl i druhé oslabení.

27:10
    Hraje se v obrovském tempu, uvidíme kterému týmu dříve dojdou síly.

28:18
    Dělovka Yandela od modré minula branku!

29:28
    Nyní nesledujeme příliš líbivý hokej, ani jeden z týmů se nedokáže usadit ve třetině nebo si vytvořit větší šanci.

30:20
    Byron se ocitl v obrovské šanci,ale nedokázal poslat kotouč za záda Luonga!

30:50
    Domi tečoval kotouč před Luongem mimo branku.

31:20
    Jonathan Huberdeau čekal osamocen před brankou na kotouč,ale Danault si výborně lehl a zamezil nahrávce!

32:05
    Oba dva týmy mají ve většině zápasů střeleckou převahu, Florida je v počtu střel a zápas 3. Montreal 4. Ale v dnešním zápase to neplatí, po polovině zápasu je to na střely 12:14.

33:30
    Bogdan Kiselevič nahodil od modré, kotouč prosvištěl vedle pravé tyče.

33:50
    Nepovedená rozehrávka Montrealu, a máme tu zakázané uvolnění.

34:20
    Barkov číhal před prázdnou brankou,ale kotouč se k němu nedostal.

34:40
    Dadonov zahrál výborně dozadu, když ubránil přečíslení 2 na 1.

35:20
    Niemi pomohl hostující obraně, když vystartoval z branky a odehrál volný kotouč před dotírajícím útočníkem.

35:58
    Habs skvěle brání první útočné trio Floridy, které se ještě nedostalo ke střele!

36:30
    Montreal se dostal do přečíslení,ale Chaput upadl a odevzdal kotouč.

37:20
    Reilly nahazoval od modré, jeho tečovaný kotouč proletěl těsně vedle branky!

38:05
    Petry krásně podpořil protiútok,ale Gallagher na něj nedokázal dostat kotouč.

38:25
    Montreal se usadil ve třetině soupeře, a zvyšuje tlak.

38:40
    Bennova střela zblokována domácím hráčem.

38:50
    Barkov čekal u druhé tyče, ale kotouč k němu díky Niemimu nedoputoval!

39:18
    Hoffman a jeho další dělovka od modré, Niemi měl zakrytý výhled a zasáhl reflexivně!

39:50
    Florida je ve třetině Habs a má velký tlak!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

A je tu konec i druhé třetiny, toto dějství bylo o hodně klidnější než úvodní 20ti minutovka a žádný gól jsme neviděli. Florida měla výhodu další přesilové hry,ale ani tu nedokázala využít. Niemi i Luongo předvádí parádní zákroky a do šaten se jde tak za stavu 2:2.
    Střely po druhé třetině: Domácí – 15, Hosté – 16.
    Třetí třetina začne přibližně v 02:55.

40:01

40:01

40:40
    Nepovedená rozehrávka Montrealu a u kotouče jsou Panthers.

40:53
    Niemi a jeho první zákrok ve třetí třetině, konkrétně proti střele Ekblada.

41:10
    Domi se prohnal po levém křídle do šance, Luongo zasahuje.

41:58
    Reilly si nerozuměl s Petrym a kotouč má domácí tým.

42:17
    Obrovká šance pro Habs, Lehkonen vybruslil s kotoučem na střed a vypálil na druhou tyč! Jeho pokus Luongo vyrazil.

43:18
    Tatar krásně přenechal Danaultovi,ale ten nechal kotouč za sebou!

44:28
    Florida se usadila ve třetině, Niemi kotouč vyrazil před sebe a tam ho těsně před domácím hráčem odpálil Petry!

45:12
    Shaw se dostal do přečíslení 2 na 1, ale nahrávku skrz ležícího obránce neprocpal!

46:01
    Deslauriers přišel o kotouč za brankou soupeře a Florida se dostala povedenému přečíslení, Niemi zasáhl špičkou betonu!

46:49
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Frank Vatrano – 2 min., podrážení).

47:30
    Až nyní se hostující přesilovková formace usadila ve třetině, střely Webera i Petryho nebyly přesné.

48:08
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (MacKenzie Weegar – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

48:24
    Petry vypálil,ale jeho střela pouze vyhnala Habs ze třetiny.

48:54
    Důležitá branka pro hostující celek, který využívá přesilovou hru chvilku po té co Florida mohla hrát ve 4! TOMÁŠ TATAR dostal kotouč ze středu a rychlou střelou z jedničky upravil skóre.
    Asistence: Jonathan Drouin a Max Domi.
    48:54 Tomáš TATAR - 2:3

49:50
    Agostino vystihl rozehrávku soupeře a vyvezl kotouč.

50:50
    Niemi podržel kotouč po střele od modré a následuje komerční přestávka.

51:50
    Obrovská šance pro Habs, ale Drouin v pádu minul odkrytou klec!

52:37
    Ztečovaná střela Huberdeaua skončila v ochranné síti.

53:05
    Bennovo nahození minulo branku a Florida si bere kotouč.

53:49
    Nahozená Webera od modré nadělalo Luongovi obrovské potíže!

54:10
    Obrovská šance pro Montreal, Florida vsází všechno na útok a nechává otevřená zadní vrátka!

55:20
    Dadonov minul kotouč před Niemim!

55:40
    Montreal přidává další branku! Shaw dojel kotouč ve třetině dostal se s ním za branku a nahrávkou kolem první tyče našel volného ARTTURI LEHKONENA, který se prosadil střelou zápěstím.
    Asistence: Andrew Shaw.
    55:40 Artturi LEHKONEN - 2:4

57:20
    Luongo je na střídačce.

57:39
    A je to tady, očekávanou pomstu Ekblada za úder od Domiho v přípravě odnáší Danault. Oba si jdou sednout na trestnou lavici.

57:39
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Phillip Danault – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).

58:11
    Florida to zkouší se 6ti bruslaři.

58:44
    A máme zaděláno na drama! KEITH YANDLE se dostal ke kotouči na modré, sjel si blíž k brance a nechytatelným golfem prostřelil vše co mu stálo v cestě!
    Asistence: Mike Hoffman a Aleksander Barkov.
    58:44 Keith YANDLE - 3:4

58:50
    Luongo je znovu na střídačce, tentokrát to bude 6 na 5.

59:15
    Obrovská šance pro Floridu, kotouč se válel v brankovišti,ale nakonec ho uklidila obrana.

59:38
    Montreal zvítězí v dnešním utkání, JONATHAN DROUIN si našel kotouč ve středním pásmu, zavezl ho a trefil prázdnou branku!
    Asistnce: Jeff Petry.
    59:38 Jonathan DROUIN - 3:5

A je konec, Ve 3, části jsme viděli 4 branky a 3x se radoval Montreal. Nejprve hostující tým využil přesilovou hru zásluhou Tatara, následně navýšil skóre pěknou střelou Lehkonen. Minutu před koncem zdramatizoval utkání dělovkou Yandle,ale další problémy odmítl Drouin, který trefil odkrytou klec a přisoudil 2 body Habs.¨
    Střely po 3. třetině: Domácí – 26, Hosté – 28.

1. Artturi Lehkonen (Montreal) ) 1+0
    2. Tomáš Tatar (Montreal) 2+0
    3. Henrik Borgström (Florida) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Tatar (Montreal) 2+0, 4 střely, čas na ledě 15:40

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších zápasů. (03:44:42)

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 9. Borgström (Hoffman), 14. Malgin, 59. Yandle (Hoffman, Barkov) – 1. Tatar, 3. Deslauriers (Mete, S. Weber), 49. Tatar (Drouin, Domi), 56. Lehkonen (A. Shaw, Kulak), 60. Drouin (Petry)

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Ekblad, Yandle, Weegar, Matheson, Pysyk, Kiselevič – Dadonov, Barkov, Huberdeau – Hoffman, Borgström, Vatrano – Malgin, McCann, Brouwer – Sceviour, Lammikko, Hawryluk.
    Montreal Canadiens: Niemi (McNiven) – Mete, S. Weber, Reilly, Petry, Kulak, Jo. Benn – Drouin, Domi, Byron – Tatar, Danault, Gallagher – Lehkonen, Kotkaniemi, A. Shaw – Agostino, Chaput, Deslauriers.

Rozhodčí: Dwyer, Brenk – Racicot, Murray

Diváci: 19 512