Dánsko – Česko 0:4 (kon.) | Švédsko – Kazachstán 4:1 (kon.) | Rusko – Kanada 2:1 (kon.)
USA – Finsko 4:1 (kon.)
Rusko
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Kanada
Úterý 01.01.2019, 02:00 • Rogers Arena • Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

To je z mé strany vše, já vám přeji hezký zbytek novoročního dne a těším se na vás u další fáze turnaje. (04:30:33)

Skupina A je u konce, o pořadí už je rozhodnuto. Vítězem se stalo Rusko, druhá je Kanada, třetí příčka patří Čechům. Švýcaři jdou do čtvrtfinále z poslední příčky a na Dány čeká boj o záchranu.

Nejlepší hráči utkání: Pavel Šen (Rusko) – Michael DiPietro (Kanada)

Střely na branku (ve třetí třetině): 31:31 (13:8)

Je konec a překvapivým vítězem skupiny A se stávají Rusové! Ve třetí třetině měly navrch javorové listy, ovšem díky krásné individuální akci Pavla Šena mohou slavit Rusové.

Situace se nemění, vhazuje se v pásmu Ruska a zbývá do konce třetí třetiny pět vteřin.

Sudí jdou přezkoumat video, uvidíme, jaký verdikt přinesou.

59:55
    Šen na buly zalehl kotouč a dostává dvě minuty.

59:45
    Obránce Smith neudržel kotouč v pásmu a puk doletěl až na icing. Poslední šance pro Kanadu.

59:30
    Kotouč končí po střele v ochranné síti, další buly v pásmu Ruska.

59:00
    Celá hala povstala a hlasitě povzbuzuje svůj tým! Vyrovnání měl na holi Tippett, ale kotouč netrefil!

Kanadský trenér Hunter bere svému týmu oddechový čas.

58:42
    Přihrávka přes osu byla sražena do publika, vhazovat se bude před Kočetkovem.

58:02
    Kanada odvolala brankáře a hraje v šesti!

57:21
    Po vyhození kotouče z obranné třetiny jel sám na brankáře Slepec, zkusil kličku do forhendu, ale DiPietro udržel svůj tým ve hře!

56:53
    Až teď musel Kočetkov zasahovat, když byli u brankoviště hned dva protihráči. Poradil si a přerušil hru.

56:24
    Zámořskému vývěru se nedaří si vytvořit souvislý tlak, Rusové dobře brání.

55:38
    Ruský gólman sice přišel o hokejku, jenže Kanaďané toho nedokázali využít a přišli o útočné pásmo.

Filip Kortus

Branky a nahrávky: 6. Denisenko (Kravcov, Samorukov), 51. Šen (Romanov) – 3. Glass (Tippett)

Rusko: Kočetkov (Tarasov) – Žuravljov, Ilja Morozov, Samorukov, Romanov, Alexejev, Olšanskij, Rubinčik – Muranov, Galimov, Slepec – Denisenko, Kravcov, K. Kostin – Šaškov, Šen, Starkov – Marčenko, Ivan Morozov, Podkolzin – Kovalenko.
    Kanada: DiPietro (Scott) – Bouchard, Phillips, Brook, Mitchell, Dobson, Smith – Tippett, Glass, Comtois – Suzuki, Bowers, Anderson-Dolan – Hayton, Frost, Leason – Veleno, Studnicka, Entwistle – Lafreniere.

Rozhodčí: Bruggemann (USA), Sjoqvist (SWE) – Kovacs (SUI), Yletyinen (SWE)