Třebíč – Motor ČB 3:4 (3:4 po s.n.) | Vsetín – Benátky n/J 1:3 (kon.) | Ústí n/L – Prostějov 4:3 (kon.)
Frýdek-M. – Slavia 1:2 (kon.) | Poruba 2011 – Jihlava 1:2 (kon.)
HC Frýdek-Místek
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
HC Slavia Praha
Čtvrtek 03.01.2019, 18:00 • Hala Polárka, Frýdek-Místek • Chance liga • 41. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:23:29)

Dnešní zápas v hale Polárce tak vyhrála Slavia 2:1. Naprosto famózní formu předvedl při svém debutu brankář Jan Růžička.
    Začátek utkání patřil naprosto jasně domácím, ale ani Martynek, či Bartko nepřekonali brankáře Růžičku, který zatím prožívá úspěšný debut v dresu sešívaných. Ve druhé polovině dvacetiminutovky se hra vyrovnala a ke konci zápasu měla Slavia přesilovku, ovšem gól nepadl.
    Ve 22. minutě nepředvedl domácí brankář zrovna dobrý zákrok a Jan Veselý tak zakončoval do prázdné brány a poslal Slavii do vedení. Následně byli hosté v tlaku, ale ve 32. minutě srovnal na 1:1 Filip Haman, když dnes fantastickému Růžičkovi přepadl kotouč z lapačky do brány. Pět minut před koncem třetiny měla Slavia dlouhou přesilovku, ovšem tu nevyužila hlavně díky zákrokům Malíka.
    Ve třetí třetině byla Slavia opět o něco lepším týmem a v 53. minutě vrátil vedení na hostující stranu Procházka. Ke konci zápasu se rysi snažili něco vymyslet, ale přesilovku rysi nevyužili.

Krátce po siréně se do sebe ještě pustili Vít Christov a Jan Štibingr a byla z toho tak regulérní bitka, kterou nakonec vyhrál domácí hráč, ovšem to výsledek nezmění!

Vyloučení v týmu HC Frýdek-Místek (Vít Christov – 5 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jan Štibingr – 5 min., hrubost + osobní trest do konce utkání, hrubost).

59:57
    Martynek vystřelil od modré, ale jeho rána byla zblokována do ochranné sítě.

59:45
    Posléze si Růžička připsal další úspěšný zákrok.

59:37
    Novotný napálil z levé strany pouze pravou tyč slávistické brány!

59:08
    Domácí mají problém s rozehrávkou ve své třetině.

58:48
    Posléze bylo odpískáno postavení domácího hráče v brankovišti a následuje buly ve středním pásmu.

58:27
    Husák vypálil od modré, ale v chumlu hráčů se nakonec nedostali domácí k dorážce.

58:07
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Lukáš Krejčík – 2 min., hákování).

58:02
    Klimšova rána byla zblokována a skončila tak v ochranné síti. Frýdek-Místek se sice snaží něco vymyslet ke konci zápasu, ale Slavia předvádí dobrý výkon.

57:05
    Štibingr se nedostal kolem obránce Frýdku-Místku, ale Slavia drží kotouč.

56:14
    Rysi nevyužili přesilovou hru 5 na 3 a posléze ani 5 na 4 a následně přišlo zakázané uvolnění právě domácího týmu.

56:05

55:29
    Adámek se ocitl s pukem ve středním pásmu a následně se dopustil ofsajdu.

55:11
    Hosté hrají ve čtyřech.

55:04
    Lukáš Kovář to zkusil z levého kruhu, ale jeho pokus skončil opět jen v moci Růžičky.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 32. Haman (Martynek) – 22. J. Veselý (J. Doležal, Brož), 53. Procházka (Kverka)

HC Frýdek-Místek: Malík (Ochman) – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, Adámek, L. Kovář, D. Stránský – Kofroň, Mikulík (C), Christov – Martynek (A), Novotný, M. Kovařčík – Rudovský, Klimša (A), Kaukič – Flok, Przybyla, Motloch.
    HC Slavia Praha: J. Růžička (Šorf) – J. Novák (C), Duda, Saňa, J. Drtina (A), Štibingr, Barák, Valík – M. Ondráček, Šagát (A), L. Krejčík – Vlček, Kverka, Procházka – Brož, J. Veselý, J. Doležal – Furch, Kohút, Heldák.

Rozhodčí: Daniel Jechoutek, Pavel Obadal – Petr Maštalíř, Milan Gančarčík