Crazy girls FBC Liberec
7:4 (2:1, 3:2, 2:1)
FBS Olomouc
Sobota 05.01.2019, 17:30 • ZŠ Dobiášová Liberec • ČEZ Extraliga žen • 16. kolo

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme vám za pozornost a přejeme hezký zbytek večera. Na viděnou. (19:24:49)

V příštím utkání se Liberec představí za týden na palubovce Chodova, Olomouc bude hostit Střešovice.

Ačkoliv dnes Liberec vstupoval do utkání jako tabulkově hůře postavený tým, po dobrém výkonu si severočeský celek, jenž vyhrál všechny tři dvacetiminutovky, připisuje zasloužené tři body.

59:53
    Liberec právě vstřelil branku!
    MICHAELA MLEJNKOVÁ kompletuje sedm vteřin před sirénou hattrick! Asistence: Klára Leierová.

59:32
    Olomouc zkouší v závěru duelu hru bez brankářky!

59:00
    Do konce třetí dvacetiminutovky schází poslední minuta.

58:43
    Olomouc právě vstřelila branku!
    BARBORA SUCHÁNKOVÁ se obtočila kolem brány a zasunula balonek za záda překvapené Štěpánové. Asistence: Lucie Cholinská.

58:31
    Z úhlu vypálila Horáková, její pokus ale neměl příliš šancí na úspěch.

57:10
    Z pravé strany se na Štěpánovou řítila Reimerová, její přízemní pokus ale domácí brankářka chytá.

56:02
    Další výtečné zákroky Kubíčkové! Nejprve pálila z otočky Mlejnková, následně si vylámala zuby na olomoucké gólmance i Koníčková.

55:31
    Další velkou šanci měla Koníčková, stav se ale nemění ani po jejím zakončení. Liberec je v závěru duelu aktivní a neponechává nic náhodě.

54:56
    Foffová pálila na přední tyč, tam ale číhala připravená Kubíčková.

53:40
    Třetí třetina pomalu spěje ke svému konci. Liberec stále vede rozdílem tří branek a je na nejlepší cestě za plným bodovým ziskem.

52:20
    Hra se rychle přesunula na protější stranu palubovky. Zde se však pro změnu předvedla brankářka Kubíčková.

51:52
    Po šikovné přihrávce Cholinské střílela Slezáková, Štěpánová byla ale na svém místě.

51:06
    Dostalíková trefuje pouze protihráčku. Domácím to ale zatím vadit nemusí, rozhodně to nevypadá, že by měla Olomouc síly na nějaký závěrečný nápor.

49:51
    Přízemní rána Mlejnkové se neujala.

49:06
    Sedmá branka zatím není Libereckým přána. Foffová pálila nad.

47:31
    Po nepovedeném zakončení Horákové se míček dostal k Dostalíkové, Kubíčková ale ze svého repertoáru vytáhla výtečný zákrok.

46:02
    V dobré pozici se zjevila Knotková, bohužel pro Liberec ale promáchla.

44:55
    Liberec hostující tlak přečkal a momentálně už je to opět on, kdo hraje s balonkem.

44:02
    Olomouc se teď snaží o snížení, Štěpánová musela předvést další pozorný zákrok.

43:38
    Na druhé straně otestovala pozornost Štěpánové Cholinská. Ta si ale rozehrávku z rohu hrací plochy pohlídala.

41:51
    Rumlová je dnes střelecky aktivní, svou druhou dnešní branku ale nepřidává, mířila totiž nad.

41:28
    Druhá brankářka Olomouce je ale překonána GABRIELOU HORÁKOVOU již po necelé minutě a půl. Asistence: Pavla Bárková.

40:22
    Mezi olomoucké tyče se pro třetí třetinu staví Kubíčková, která nahrazuje Frankovou.

40:01

Liberec dokázal Olomouci odskočit třemi góly a v jednu chvíli vedl už 5:1, hostující hráčky ale nic nezabalily a v závěru třetiny dvěma góly duel zdramatizovaly. Před třetí periodou tak stále není nic rozhodnuto.

40:00

39:32
    No vida, Olomouc přidává krátce před druhou sirénou další branku! Oháňková vyslala dopředu LUCII CHOLINSKOU a ta trefuje šibenici! Asistence: Jitka Oháňková.

39:00
    Ohlášena poslední minuta hry druhé třetiny.

38:56
    Liberec měl k dispozici volný úder, balonek ale konči nad horní tyčí.

38:07
    Hanácký celek snižuje. Do střelecké listiny se zapsala TEREZA MOŠŤKOVÁ. Asistence: Barbora Suchánková.

37:31
    Olomouc je si vědoma, že zápas ještě není u konce. Hostující hráčky nadále bojují.

35:27
    Hostující celek si během krátké doby vyžádal už druhý oddechový čas.

35:27
    Koníčková našla přesnou přihrávkou MARKÉTU RUMLOVOU a ta trefuje horní růžek branky. Asistence: Hana Koníčková.

34:14
    Krátce po návratu Koníčkové naopak domácí florbalistky odskakují na rozdíl tří branek! Svým druhým gólem v utkání se blýskla MICHAELA MLEJNKOVÁ. Asistence: Markéta Rumlová.

33:52
    Koníčková je zpátky na palubovce, Liberec přečkal oslabení bez újmy na skóre.

33:50
    Velká skrumáž před brankou Štěpánové gólem nekončí.

32:52
    Minuta přesilové hry je pryč. Hanačky si zatím vážnější možnost ke snížení nevypracovaly.

31:52
    Olomouc může bleskově reagovat v početní výhodě. Dvouminutový trest za nedovolené vrážení vyfasovala Koníčková.

31:38
    Další liberecká akce už ale končí třetí brankou. MARTINA DOSTALÍKOVÁ obdržela z levé strany přihrávku Knotkové a dává svému týmu klid. Asistence: Barbora Knotková.

30:12
    Kombinace Foffové s Koníčkovou končí střelou první jmenované, Franková se ale blýskla výborným zákrokem.

29:07
    Akci Liberce zakončila Rumlová, míč ale letěl z její hole příliš vysoko.

27:37
    Ačkoliv je Liberec nadále aktivnějším celkem, Olomoučanky se opět dostaly do jednoho ze svých brejků. Suchánková ale na Štěpánovou nevyzrála, a tak domácí stále vedou nejtěsnějším rozdílem.

26:32
    Tentokrát střílela Leierová, její rána ale byla zblokována.

25:06
    Teď už se do balonku opřela Rumlová, její dělovka ale branku těsně minula.

24:52
    Domácí se oproti první třetině trochu trápí s rozehrávkou, a tak na úvodní branku druhé části hry stále čekáme.

23:49
    Rychlá akce Liberce končí na pozorné Frankové.

23:28
    Krátké ošetření také na druhé straně. I Suchánková ale bude moci pokračovat.

21:25
    Hra pokračuje. Domácí hráčka by měla být v pořádku.

21:24
    Dostalíková se drala do zakončení po pravé straně, končí ale na zemi a bude potřebovat ošetření. Aktuálně se tak nehraje.

20:32
    Liberec pokračuje ve své aktivitě, která ho zdobila v první části hry.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka střetnutí mezi Libercem a Olomoucí přinesla tři branky. Domácí hráčky se dostaly po trefách Dlouhé a Mlejnkové do vedení, ze kterého ukrojila po brejku Cholinská. Hanačky působily po většinu třetiny pasivním dojmem, až v jejím závěru začaly trochu vystrkovat růžky. Uvidíme, jak bude vypadat další průběh zápasu.

20:00

19:58
    Po zblokované střele mohla Olomouc přejít do protiútoku, už ale neměla dostatek času na to, aby vystřelila z lepší pozice, a tak si Štěpánová připisuje rutinní zákrok.

19:00
    Ohlášena poslední minuta úvodního dějství.

18:16
    Po pravé straně palubovky utekla po chybě v domácí rozehrávce Mošťková, Štěpánová ale její střelu kryje! Další nadějný brejk Olomouce.

17:12
    Na balonku už jsou ale zase domácí hráčky, které kombinují na olomoucké polovině.

15:40
    Už to tak vypadá! Další únik hostujícího celku zakončuje přesně mířící LUCIE CHOLINSKÁ. Bez asistence.

13:21
    Štěpánová nyní musela lapit přízemní pokus z levé strany. Že by se Hanačky trochu rozkoukaly?

12:51
    Olomouc se dostala do ojedinělého brejku, z něhož trefuje Mošťková břevno.

10:56
    Autorka předešlé branky v další velké šanci, souboj Mlejnkové s Frankovou ale tentokrát končí vítězstvím druhé jmenované.

10:16
    Tohle nemohlo dopadnout jinak. Olomouc je zatím v Liberci na kolotoči a nyní inkasuje podruhé. Trefila se MICHAELA MLEJNKOVÁ. Asistence: Hana Koníčková.

08:57
    Po křižné přihrávce pálila opět Bárková, na Frankovou ale nevyzrála ani v tomto případě.

08:25
    Mlejnková si před bránou zpracovala balonek, poslala jej ale do těla Frankové.

07:36
    V dobré pozici se zjevila Bárková, zamířila ale těsně vedle.

07:25
    Již se hraje opět před olomouckou klecí. Franková si zatím na nudu stěžovat nemůže.

06:32
    Olomouc měla k dispozici volný úder, rána ale byla zblokovaná.

05:53
    Příliš dlouho ne! Na konci šesté minuty otevírá stav střetnutí ADÉLA DLOUHÁ. Asistence: Markéta Rumlová.

05:35
    Liberecký tlak neustává. Uvidíme, jak dlouho tohle tempo hostující hráčky vydrží.

04:00
    Domácí tým na palubovce dominuje, prakticky neustále se hraje na polovině Olomouce. Franková nyní musela lapit pokus Leierové.

02:42
    Teď se liberecké florbalistky dostaly ke střele, tu ale kryje Franková.

02:03
    Liberec usilovně napadá hostující rozehrávku, což vede k zisku balonku.

01:05
    Domácí Štěpánovou poprvé prověřila Ryšavá, její rána se ale neujala.

00:01

Crazy girls FBC Liberec: Štěpánová (Lerchová) – Leierová, Koníčková, Rumlová, Dlouhá, Foffová, Ljachová – Dostalíková, Knotková, Horáková – Bárková, Tomanová, M. Mlejnková.

FBS Olomouc: Franková (Kubíčková) – Rozenbergová, Křížková, Jakubkovičová, Václavíková – Tomanová, Oháňková, Mošťková – Slezáková, Reimerová, Cholinská – Kylarová, Ryšavá, Suchánková.

Rozhodčí: David Macoun a Jan Pondělíček.

První letošní vzájemný zápas vyhrála 17. listopadu Olomouc jasně 5:0. Předtím se hned čtyřikrát v řadě radoval Liberec. Jak tomu bude tentokrát? Sledujte náš textový přenos a budete v obraze!

Olomoucký bodový zisk je oproti tomu libereckému dvojnásobný. S 18 body uzavírají hráčky hanáckého celku elitní osmičku zajišťující boje v play-off. Olomouc vyhrála z posledních pěti zápasů tři, aktuálně však táhne sérii dvou porážek v řadě.

Liberecké florbalistky zatím v patnácti zápasech okusily chuť vítězství jen ve dvou případech, přičemž jedno z nich se zrodilo v posledním kole. To uspěly Severočešky na palubovce poslední Plzně 7:3. Právě Plzeň je jediným týmem, který je na tom v tabulce hůře než Liberec, který dosud získal jen devět bodů.

Příjemný sobotní podvečer. 16. kolo ženské florbalové extraligy má dnes na programu jediné utkání. Střetnou se v něm týmy Crazy girls FBC Liberec a FBS Olomouc.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 6. Dlouhá (Rumlová), 11. M. Mlejnková (Koníčková), 32. Dostalíková (Knotková), 35. M. Mlejnková (Rumlová), 36. Rumlová (Koníčková), 42. Horáková (Bárková), 60. M. Mlejnková (Leierová) – 16. Cholinská, 39. Mošťková (Suchánková), 40. Cholinská (Oháňková), 59. Suchánková (Cholinská)

FBS Olomouc: Franková (41. Kubíčková) – Rozenbergová, Křížková, Jakubkovičová, Václavíková – Tomanová, Oháňková, Mošťková – Slezáková, Reimerová, Cholinská – Kylarová, Ryšavá, Suchánková.

Rozhodčí: David Macoun a Jan Pondělíček