Boston – Buffalo 2:1 (kon.) | Montreal – Nashville 1:4 (kon.) | Florida – Columbus 3:4 (po pr.)
Toronto – Vancouver 5:0 (kon.) | St. Louis – NY Islanders 3:4 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 4:0 (kon.)
San Jose – Tampa 5:2 (kon.) | Ottawa – Carolina 4:5 (kon.) | Vegas – New Jersey 3:2 (kon.)
Arizona – NY Rangers 5:0 (kon.) | Winnipeg – Dallas 5:1 (kon.) | Detroit – Washington 2:3 (kon.)
Los Angeles Kings
4:0 (3:0, 0:0, 1:0)
Edmonton Oilers
Neděle 06.01.2019, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Vítejte u online přenosu hokejového utkání základní části NHL, v němž LOS ANGELES KINGS přivítá na svém ledě EDMONTON OILERS.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Králové z Los Angeles se budou chtít pokusit o napravení zpackaného dojmu z posledního utkání s Tampou. S nejlepším týmem ligy prohráli Králové v posledním domácím utkáním jasně 2:6 v utkání, v němž byli hosté jasně lepší. Pokud Králové prohrají i s Edmontonem, bude to třetí porážka v řadě, bez získaného bodu.
    Olejáři přijeli do Los Angeles posíleni výhrou 3:1 v Arizoně, čímž přerušili dlouhou šestizápasovou sérii porážek a bez získaného bodu. Na ledě Coyotes odehrál fantastické utkání hlavní hvězda Olejářů Connor McDavid, bude to i v Los Angeles jeho zápas?

Utkání povede dvojice hlavních sudích – Trevor Hanson (premiéra v NHL v roce 2013) a velezkušený Brad Watson, který v NHL debutoval v roce 1996! Na čarách budou asistovat Ryan Gibbons (premiéra v roce 2015) a další zkušený sudí – David Brisebois, který se v NHL představil poprvé v roce 2000.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Los Angeles Kings: Quick (J. Campbell) – Forbort, Doughty, Muzzin, Walker, Phaneuf, Fantenberg – Kovalčuk, Kopitar, D. Brown – Iafallo, J. Carter, Leipsic – Hagelin, Kempe, Toffoli – Wagner, N. Thompson, Clifford.

Edmonton Oilers: Koskinen (Talbot) – Nurse, A. Larsson, Jones, Petrovic, Gravel, Manning – Draisaitl, McDavid, Kassian – Rieder, Nugent-Hopkins, Chiasson – Lucic, Khaira, Puljujärvi – Spooner, Brodziak, Rattie.

Rozhodčí: Hanson, Watson – Brisebois, Gibbons.

00:01

00:42
    Dustin Brown (Los Angeles) se snažil dostat do zakončení, ale to se nepovedlo.

01:15
    Brendan Leipsic (Los Angeles) se již ke střele dostal, z pravé strany, Koskinen jeho střelu v poklidu sráží za branku.

01:51
    Kyle Clifford (Los Angeles) dostal pas na paty, o puk ve třetině Olejářů přišel.

02:10
    První zajímavá akce domácích, kdy se Toffoli dostal před Koskinena, toho ale překonat nedokázal.

03:15
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    KYLE CLIFFORD se protáhl kolem pravého mantinelu, nabruslil si před Koskinena, kterého překonal střelou nad lapačku. Asistence: Drew Doughty a Derek Forbort.
    03:15 Kyle CLIFFORD - 1:0

03:46
    Vhazování po levici Koskinena, puk získávají hosté.

04:20
    Zablokovaná střela od modré, v podání domácích, kteří mají od úvodních sekund zápasu mírnou převahu.

04:53
    Dělovka McDavida z mezikruží, puk ale končí na zadním hrazení.

05:28
    Austin Wagner (Los Angeles) to zkusil individuálně, prodral se středním pásmem, za modrou čárou ale o puk přišel.

06:05
    Hosté zatím ohrozili branku pouze jednou, naproti tomu domácí již šestkrát.

06:53
    Domácí pouze odevzdávají puk a odchází střídat.

07:40
    Hosté to zkouší po pravé straně, Zack Kassian jen nahazuje puk.

08:15
    Alex Petrovic (Edmonton) netrefuje od modré branku Kings.

08:54
    Alex Chiasson (Edmonton) se nabízel v dobré pozici u branky Kings, ale nedostal přesnou přihrávku.

09:35
    Další chyba defenzivy Olejářů, kterou trestá TYLER TOFFOLI. Ten si nabruslil před Koskinena, který šel možná zbytečně brzy na led, Toffoli udělal kličku doprava a zasunul puk do odkryté branky. Asistence: Drew Doughty.
    09:35 Tyler TOFFOLI - 2:0

10:36
    Edmonton má rozhodně o čem přemýšlet, hosté jsou zatím výrazně za soupeřem.

11:15
    Puk na chvíli opustil ledovou plochu, hra přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu.

11:15
    Vhazování ve středním pásmu, puk získávají hosté, kteří se dostávají do třetiny Kings.

12:20
    Puk sražen za branku domácích, kteří se k němu dostávají jako první a rozehrávají.

12:50
    Hraje se v komorní atmosféře, je slyšet každý pokyn ze střídaček, i hlasy samotných hráčů na ledě...
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

13:57
    Další individuální akce domácích končí gólem! Rychlá rozehrávka, kdy si JEFF CARTER přebírá puk před červenou čárou, nabírá rychlost a dostává se z pravé strany před Koskinena, kterého překonává střelou nad vyrážečku. Asistence: Brendan Leipsic a Jake Muzzin.
    13:57 Jeff CARTER - 3:0

13:57
    Střídání v týmu Edmonton Oilers: ze hřiště odchází Mikko Koskinen, přichází Cam Talbot.

14:49
    Nevýrazná střela Leona Draisitla nemohla přidělat vrásky Jonathanu Quickovi.

15:05
    Poslední pětiminutovka první třetiny, hrůzostrašné třetiny z pohledu Edmontonu, který bude muset v dalším průběhu zápasu hodně přidat.

16:15
    Ty Rattie (Edmonton) se po levé straně dostává do útočného pásma.

16:45
    Edmontonu nyní ale nejde vůbec nic, ani obyčejná přihrávka, tedy přesnější přihrávka, kdy by hosté hned o puk nepřišli.

17:13
    Po chybě McDavida se do protiútoku dostali domácí, hosté se osvobozují vyhozením puku na zakázané uvolnění.

18:02
    Souboj o puk za brankou Kings, úspěšnější Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton).

18:29
    Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) dvakrát odvedl za brankou Quicka dobrou práci, dvakrát celou akci ale zazdil jeho spoluhráč Alex Chiasson, při druhé chybě puk opustil třetinu Kings.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

19:25
    Puk končí na střídačce Los Angeles, hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Končí první třetina, která patřila jednomu mužstvu – domácím Králům. Edmonton nezačal tento zápas dobře, výkon hostů byl neskutečně matný a domácí je přehrávali od prvních vteřin zápasu. Třikrát se dokázali Králové prosadit individuálně, to nesvědčí o dobré obraně Olejářů, kterou navíc ani nepodpořil tentokrát gólman Koskinen. Ten vydržel v brance pouhých 14 minut, než ho po třech nic moc zákrocích, při třech gólových situacích, vystřídal Talbot.

Další třetina začne přibližně v 5:07.

20:01

20:34
    Alex Chiasson (Edmonton) poslal puk do útočného pásma, hrají ale domácí.

21:08
    Alex Iafallo (Los Angeles) přišel o puk u levého mantinelu, ve třetině Olejářů, Connor McDavid (Edmonton) jde do útoku.

21:35
    Pro individuální akce McDavida jako by dnes neměli jeho spoluhráči pochopení.

23:05
    Souboj o puk za brankou Kings, domácí úspěšnější.

24:05
    Edmonton v útočném pásmu, hosté mají na ledě svou elitní formaci.

24:12
    Kevin Gravel (Edmonton) střílí od modré, Jonathan Quick (Los Angeles) chytá a přerušuje hru.

24:55
    Sean Walker (Los Angeles) rozehrává, ale ve středním pásmu zachytil jeho pas Jesse Puljujärvi.

25:16
    Hosté se pukem dostávají až do vlastní třetiny a musí to zkoušet znovu.

26:47
    Utkání nemá téměř žádné tempo, bruslí se, ale to je tak všechno.

27:10
    Nějaká kombinace se v tuto chvíli nedaří ani jednomu z mužstev.

27:50
    Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) to překvapivě zkusil z ostrého úhlu, z levé strany, ale Quick jeho střelu lapil.

28:51
    Králové se nikam dopředu neženou, druhá třetina zatím výrazně zaostává za třetinou první.

29:09
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Alex Chiasson – 2 min., sekání).

29:29
    Drew Doughty (Los Angeles) netrefuje branku od modré.

30:05
    Jsme ve druhé polovině utkání, Ilja Kovalčuk (Los Angeles) se snaží zavézt puk do útočného pásma, nepovedlo se.

30:45
    Edmonton se zatím celkem v poklidu brání.

30:59
    Cam Talbot (Edmonton) nyní podržel svůj tým.

31:09

32:20
    Oba týmy zatím vystřelily v dosavadním průběhu zápasu pouze dvacetkrát...

32:52
    Dion Phaneuf (Los Angeles) si sjel od modré do levého kruhu pro vhazování, vystřelil, ale branku netrefil.

33:28
    Olejáři rozehrávají, Zack Kassian (Edmonton) nahazuje puk do útočného pásma, kde ale hrají domácí.

34:05
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Sean Walker – 2 min., nedovolené bránění).

34:24
    Domácí vyhazují puk ze třetiny, Darnell Nurse (Edmonton) ho dojíždí a bude rozehrávat.

35:03
    Přesilová hra Edmontonu jen dokresluje dnešní zmar hostů.

35:23
    Až Leon Draisaitl (Edmonton) udržel puk ve třetině Los Angeles.

35:43
    A po střele McDavida si Jonathan Quick (Los Angeles) připisuje nesmírně důležitý zákrok.

36:05

37:01
    Ryan Spooner (Edmonton) nahazuje puk, ale dnes není nikdo, kdo by se pokusil nahozené puky vybojovat zpět.

37:29
    V podání Edmontonu jsou tak nahazované puky jen v podstatě odevzdanými puky.

38:36
    Druhá třetina spěje do svého konce, vypadá to na bezbrankovou dvacetiminutovku.

38:52
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Alex Petrovic – 2 min., držení hole).

39:18
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny, Talbot vychytal Kovalčuka, který to zkusil z levé strany.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Diváci, sledující druhou třetinu, museli přemýšlet, jak se zabavit... hokejem to rozhodně nešlo. Ten totiž v této části zápasu ztratil tempo, hrál se spíš jen takový udržovací hokej, jen se bruslilo, ale to nebylo v rychlém tempu.

Další třetina začne přibližně v 06:01.

40:01

40:52

41:13
    Kevin Gravel (Edmonton) trefil brankovou konstrukci, z pravé strany, od modré.

42:05
    Edmonton opět v útočném pásmu, hosté na ledě s elitní formací.

42:52
    V úvodu třetí třetiny jsou hosté přece jenom aktivnější, pokud by se jim podařilo vstřelit gól, mohla by to být ještě zajímavá třetina.

43:41
    Anže Kopitar (Los Angeles) nedosáhl na přihrávku Browna, z levé strany, Talbot tak nemusel zasahovat.

44:43
    Leon Draisaitl (Edmonton) prověřil z levé strany Quicka, ten vyráží, hosté zůstávají v útočném pásmu.

45:23
    Alex Iafallo (Los Angeles) to zkouší individuálně, po pravé straně, ale přichází o puk.

45:38
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jeff Carter – 2 min., podrážení).

45:38
    Oddechový čas pro hosty.

46:06
    Puk míří za branku Edmontonu, domácí bleskově střídají.

46:20
    Pochopitelně Edmonton má na ledě to nejlepší, Leon Draisaitl netrefuje branku Kings.

46:53
    Connor McDavid (Edmonton) našel na pravé straně Draisaitla, který ale nedostal tak úplně přesnou přihrávku a bekhendem branku Kings netrefuje.

47:20
    Unavená přesilovková formace Olejářů odchází.

47:33
    Druhá přesilovková formace Oilers se nedokáže ani dostat do třetiny Kings.

48:03
    Zack Kassian (Edmonton) spěchá za nahozeným pukem, dobrou práci ale odvádí Quick, který rozehrál.

49:13
    Edmonton se přece jenom ještě snaží s výsledkem něco udělat, ale dnes hostům nehraje žádná jiná lajna, než ta první a to je prostě málo.

49:45
    Adam Larsson (Edmonton) obloučkem dostává puk do útočného pásma, kde ho vybojoval Ryan Nugent-Hopkins.

50:15
    ANŽE KOPITAR si na gól číslo 300 vysloveně počkal... na levé straně měl docela dost času na to, si puk na holi srovnat, sjet blíže k brance a poté ho poslat do růžku, nad pravé rameno Talbota. Krásný gól! Asistence: Dustin Brown a Ilja Kovalčuk.
    50:15 Anže KOPITAR - 4:0

51:04
    Jestliže přece jenom nějaká šance Edmontonu stále žila, nyní je to již v oblasti sci-fi... hosté těžko dotáhnou takovou ztrátu.

51:55
    Dion Phaneuf (Los Angeles) netrefuje z levé strany, od modré, branku Edmontonu.

52:32
    Carl Hagelin (Los Angeles) vybojoval puk ve vlastní třetině, domácí rozehrávají, ale na útočné modré je zastavuje odpískaný ofsajd.

52:51
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jake Muzzin – 2 min., nedovolené bránění).

53:12
    Jonathan Quick (Los Angeles) má masku v ruce, hra přerušena.

53:47
    Edmonton rozhodně nehraje přesilovou hru špatně, na ledě opět McDavid a spol.

54:10
    Darnell Nurse (Edmonton) nepřesně přihrává od modré a domácí se dostávají ze třetině.

54:51

55:08
    Na závěr přesilové hry Edmontonu srazil Jeff Carter (Los Angeles) ve středním pásmu čistě Connora McDavida, což se nelíbilo jednomu z borců Oilers, který si to jel vyřídit přímo ke střídačce LA. Nic z toho ale nakonec nebylo.
    55:08 Jeff Carter (Los Angeles) čistě sráží největší hvězdu soupeře, Connora McDavida.

55:54
    Zack Kassian (Edmonton) to zkouší z pravé strany, Quick vyráží a domácí poté dostávají puk do středního pásma.

56:17
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Brendan Leipsic – 2 min., hrubost).

56:17
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., krosček). Trest odpyká Jesse Puljujärvi.

56:17
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., sekání + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

56:43
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Tyler Toffoli – 2 min., sekání).

56:43
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., sekání).

58:16
    Ofsajd zastavuje útočnou akci domácích, vhazování ve středním pásmu.

58:44
    Los Angeles sice dokázalo vstřelit gól, ale ten nebyl posléze uznán, po předchozí postavení Dustina Browna v ofsajdu, dobrý postřeh střídačky Edmontonu.

59:16
    Probíhá poslední minuta tohoto zápasu, Králové dnes možná udrží i čisté konto!

Los Angels slaví jasné vítězství nad Edmontonem, které se zrodilo již v první třetině, v níž domácí nasázeli soupeři tři góly. Pro fanoušky Kings tak byl tento zápas pohlazením po duši, po tom předchozím, kdy na ledě Staples Center vyučovala Tampa Bay, nejlepší tým základní části.

Dnešní zápas byl ve znamení zajímavých čísel – Anže KOPITAR svým gólem zaznamenal 10. gól v této sezóně a co víc, 300. gól kariéry v NHL!
    A aby toho nebylo málo, je tu ještě jedna třístovka – gólman Jonathan QUICK dnes zaznamenal 300. vítězství v kariéře a také 51. čisté konto v NHL.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU:

Los Angeles: 23

Edmonton Oilers 16.

Československá stopa v utkání

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.

1. Jonathan QUICK (LAK) 16 zák., 0 gólŮ, 100%
    2. Drew DOUGHTY (LAK) 0 + 2
    3. Anže KOPITAR (LAK) 1 + 0

Dnešní utkání sledovalo 18 230 diváků.

To je z dnešního online přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:46:59)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 4. Clifford (Doughty, Forbort), 10. Toffoli (Doughty), 14. J. Carter (Leipsic, Muzzin), 51. Kopitar (D. Brown, Kovalčuk)

Edmonton Oilers: Koskinen (14. Talbot) – Nurse, A. Larsson, Jones, Petrovic, Gravel, Manning – Draisaitl, McDavid, Kassian – Rieder, Nugent-Hopkins, Chiasson – Lucic, Khaira, Puljujärvi – Spooner, Brodziak, Rattie.

Rozhodčí: Hanson, Watson – Brisebois, Gibbons

Diváci: 18 230