Litoměřice – Kladno 2:5 (kon.) | Benátky n/J – Přerov 0:1 (kon.) | Třebíč – Havířov 5:2 (kon.)
Vsetín – Motor ČB 3:2 (kon.) | Jihlava – Slavia 3:0 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
3:2 (1:0, 0:2, 2:0)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 12.01.2019, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Chance liga • 45. kolo

Vsetínský Lapač slaví, domácí tým poprvé v sezoně poráží českobudějovický Motor, když dokázal ve třetí třetině otočit nepříznivý stav ve svůj prospěch. Můžeme konstatovat, že vítězství Vsetína je zcela zasloužené. Motor v závěrečné fázi hry působil až příliš pasivně a nechal se dostat pod tlak domácího týmu. Já se s vámi pro dnešek loučím, děkuji vám za pozornost při sledování dnešního přenosu a ze Vsetína vám přeji příjemný zbytek dnešního večera. (19:47:49)

59:50
    Lapačem se nese vysoký jalovec, Motor jde do hry znovu v šesti.

59:50
    Oba hříšníky čeká minimálně desetivteřinový pobyt na trestné lavici, tresty jsou dvouminutové za hrubost.

59:50
    Karabáček dostal nabito mezi kruhy, jeho střelu ovšem krotí ve své moci Gába a po jeho zákroku se před vsetínskou brankou strhla mela, ve které úřadovali Mikuš s dorážejícím Karabáčkem.

59:23
    Vsetínu se nyní podařilo chytře vyhodit, zakázané uvolnění se nepíská a čas běží.

59:10
    Motor hraje v šesti!

58:53
    Přikryl prověřil Gábu střelou od mantinelu, vsetínský brankář bez problému vyrazil.

58:22
    Vsetín sbírá cenné vteřinky v útočném pásmu, Motoru se nedaří zelenožluté borce odzbrojit.

57:52
    Po přihrávce od Ráce pálil Vávra, Strmeň vyrazil a jeho spoluhráči vyrážejí do útoku.

57:32
    Nyní už se však puk nachází v obranném pásmu Motoru, kde operují Vsetínští.

57:11
    Motoru se nyní daří držet kotouč v útočné třetině, Valaši se snaží bránit, ale nedaří se jim dostat kotouč do středního pásma.

56:30
    Doležal nyní vyvezl kotouč do vsetínské třetiny, najel si do střelecké pozice mezi kruhy, Gába po delší době musel zasahovat.

56:11
    Vsetín hraje to, co potřebuje, ve středním pásmu eliminuje snahu soupeře o rychlé protiútoky a okamžitě vrací kotouče do útočné třetiny, kde je nucen brankář Strmeň přerušovat hru.

55:45
    Valaši nepovolují Jihočechům delší pobyt před Gábou, Kucharczyk nyní podporování Frolem vyvezl kotouč a po nahození na hostující branku se opět vhazuje před Strmeněm.

55:21
    Hosté ustáli krušné chvíle a nyní se znovu v plném počtu mohou soustředit na svou snahu o srovnání stavu utkání.

55:20
    Až nyní se Motoru podařilo osvobodit.

55:01
    Bránící čtveřice Motoru je evidentně unavená, nyní defenzíva Jihočechů odolala střeleckému pokusu v podání Pechance.

54:28
    Slováček vypálil od modré čáry, jeho ránu tečoval Teper těsně nad, Vsetín ždímá Motor v jeho obranném pásmu.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 14. Vávra (Mikuš, Rác), 49. Rob (Pechanec), 50. Kucharczyk (Frolo) – 24. Doktor (Vydarený, M. Novák), 37. Plášil (Z. Doležal, Heřman)

VHK ROBE Vsetín: Gába (Šelepněv) – Mikuš, Hryciow, Slováček (A), Teper, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Vávra, Kucharczyk (A), Rác – Jonák (C), Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Hořanský, Šilhavý, Vítek.
    Banes Motor České Budějovice: Strmeň (Dvořák) – Vydarený (C), Fillman, Plášil, M. Jandus, Pýcha, Pavlin – Beránek, Gilbert, Karabáček – Šimánek, Dančišin, Babka – M. Novák, R. Přikryl, Z. Doležal – Čermák (A), Doktor, Heřman.

Rozhodčí: Doležal, Barek – Votrubec, Ševic