Dynamo Moskva – Čerepovec 1:2 (po pr.) | Jokerit – Nižněkamsk 1:2 (kon.) | Spartak Moskva – N.Novgorod 6:1 (kon.)
Dynamo Moskva
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
Severstal Čerepovec
Pondělí 21.01.2019, 17:30 • Megasport Arena • KHL

Československá stopa

Do utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hráč. (20:01:59)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 29:27 (2:10, 16:8, 9:7 – 2:2)
    Zblokované střely – 10:10
    Vyhraná vhazování – 19:32
    Trestné minuty – 12:10
    Hity – 24:18

Hokejisté Čerepovce potvrdili, že chytili výbornou formu a z ledu Dynama Moskva si odvážejí už sedmou výhru v řadě! Dynamo se sice ujalo ve 37. minutě vedení gólem Vitalije Menšikova, ale to bylo z jeho strany všechno. Krátce na to vyrovnal Bogdan Jakimov. Ve třetí třetině už gól nepadl a na rozhodnutí se tak čekalo až do prodloužení. V něm se nakonec prosadil obránce Severstalu Geoffrey Kinrade.

63:26 Geoffrey KINRADE - 1:2

63:26
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Ty nakonec neuvidíme! Dmitrij Markovin totiž na pravém křídle zavezl puk do útočného pásma, kde našel GEOFFREYHO KINRADA. Ten se vyhnul padajícímu protihráči a z mezikruží překonal Jerjomenka střelou na lapačku. Asistence: Vladislav Kodola a Dmitrij Markovin.

62:59
    Prodloužení nadále ubíhá spíše v poklidném duchu. Vypadá to jako čekání na nájezdy.

61:57
    Domácí dlouho kroužili s pukem v útočném pásmu. Nakonec to zkusil z levé strany Patrik Zackrisson a také Korobov byl pozorný.

60:49
    Do střelecké pozice si vykroužil hostující Ilja Chochlov. Jeho střelu ale Jerjomenko pokryl a přerušil hru.

60:01

60 minut hry o vítězi nerozhodlo a tak se bude prodlužovat. Ve třetí třetině žádný gól nepadl, skóre 1:1 určila druhá dvacetiminutovka.

Střely na branku – 27:25 (2:10, 16:8, 9:7)

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:28
    Na druhé straně to zkoušel Jegor Babenko. Ten Jerjomenka nezaskočil rychlým výjezdem zpoza branky.

59:00
    Rozhodnout mohl Ivan Igumnov! Domácí útočník se natlačil až před branku, ovšem po forhendové kličce nestačil zasunout puk za brankovou čáru!

58:36
    Zahrozili hosté. Ostrou střelu od modré čáry vyrazil Jerjomenko.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:09
    Domácí rozjíždějí další akci zpoza své branky.

56:37
    Hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění. Situace ale byla hodně těsná. Tohle se klidně dalo pustit.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 37. Menšikov (Volkov, Brjukvin) – 38. Jakimov (Sizov, Kinrade), 64. Kinrade (Kodola, Markovin)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – Volkov, I. Nikulin (C), Menšikov, Hietanen, Mironov, Pepeljajev, Miňejev – I. Makarov, Šipačov (A), Kagarlickij – Brjukvin, Igumnov, Pankratov – Mojsejev, Mozer, V. Kuljomin (A) – Indrašis, Zackrisson, Rajsov – Michajlov.
    Severstal Čerepovec: Korobov (Artamkin) – Sizov, Kinrade, Lekomcev (A), Glazkov, Chochlov, Chabarov, Kudako, A. Kulda (A) – Monachov, Jakimov, Lapenkov – Vovčenko, Trubačjov (C), Geraskin – Michnov, Kodola, Markovin – Ashton, Nikolišin, Babenko.

Rozhodčí: Bukin, Cyplakov – Antonov, Šadrin