Washington – San Jose 6:7 (po pr.) | Ottawa – Arizona 2:3 (kon.) | Chicago – NY Islanders 3:2 (2:0 po s.n.)
Edmonton – Detroit 2:3 (kon.) | Calgary – Carolina 3:2 (po pr.)
po s.n. (2:0)
Chicago Blackhawks
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
New York Islanders
Středa 23.01.2019, 02:30 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

V noci na středu bude jedním ze zápasů, které vyplní program zámořské NHL, souboj mezi Chicagem a New Yorkem Islanders.

Chicagu se podařilo na konci minulého týdne zvítězit doma 8:5 nad Washingtonem a ukončit sérii pěti porážek v řadě, ale jejich soupeř se v posledních zápasech hodně trápí. V dalším duelu na Chicago však čekají rozjetí Islanders, kteří s pěti výhrami v řadě dokonce pronikli do čela Metropolitní divize.

Oba týmy se spolu utkaly už na začátku ledna. Na ledě Islanders se domácím podařilo vyhrát 3:2 po prodloužení.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Chicago Blackhawks: C. Ward (Delia) – Seabrook, Keith, C. Murphy, Jokiharju, E. Gustafsson, Koekkoek – P. Kane, J. Toews, Caggiula – Kahun, D. Strome, DeBrincat – Krüger, Kämpf, Saad – Hayden, Anisimov, Kunitz.

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, B. Nelson, Lee – Jo. Bailey, Barzal, Beauvillier – Komarov, Filppula, Dal Colle – Clutterbuck, Cizikas, M. Martin..

00:01

00:48
    Boychuk z ostrého úhlu minul klec Chicaga. Domácí se následně dopouští zakázaného uvolnění.

01:40
    Oba týmy se v prvních desítkách sekund především oťukávají.

02:05
    Kotouč skončil v ochranné síti.

02:19
    Islanders právě vstřelili branku!
    Okamžitě po vhazování před brankářem Wardem se k puku protlačil VALTTERI FILPPULA, jemuž se podařilo nejen odražený puk trefit, ale především ho poslat za záda nepřipraveného brankáře. Bez asistence.
    02:19 Valtteri FILPPULA - 0:1

03:32
    Murphy zkoušel své štěstí na druhé straně kluziště. Po střele zpoza pravého kruhu Lehner přerušuje hru.

04:26
    Gustafsson od modré byl zblokován, útok Chicaga ale pokračuje.

04:59
    Další blok, tentokrát proti Davidu Kampfovi. Kotouč byl sražen do ochranné sítě za zády Lehnera.

05:28
    Chicago je v této části první třetiny mnohem aktivnější. Keith se ale od modré neprosadil.

05:58
    Ani Kane z ostrého úhlu příliš Lehnera neohrozil. Brankář hostů bez problémů vyráží puk.

06:28
    Obránce Devon Toews si sjel do levého kruhu a přinutil domácího brankáře přerušit hru. Komerční pauza.

06:36
    Vhazování před Wardem opět zavánělo hodně nebezpečnou situací. Tentokrát ale domácí brankář podobnou chybu jako před pár minutami neudělal a puk po klepnutí Eberleho vyrazil.

06:41
    Islanders už byli ve středním pásmu. Postavení mimo hru.

07:20
    Koekkoek na druhé straně ledu od modré vyzkoušel pozornost Lehnera. Ten pozorný byl.

07:59
    Hra se zase vrátila před branku domácích. Barzal z levého kruhu nedokázal obhodit dobře postaveného Warda.

08:31
    Islanders se znovu dostali do postavení mimo hru.

09:40
    Nebýt krátkého vyhození ze strany hostů, drželo by Chicago téměř celou minutu útočné pásmo. Ale bez střelby.

10:05
    Hostům se daří dostat puk ze své třetiny.

10:48
    Dlouhou pasáž bez přerušení ukončilo zakázané uvolnění domácích.

10:56
    Ještě jeden icing Chicaga.

11:35
    Blackhawks se podařilo vytěsnit hru ze svého pásma. Otěže ale v této části zápasu zase plně převzali Ostrované.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:14
    Postavení mimo hru Islanders. Komerční přestávka.

12:55
    Výlet Chicaga do útoku skončil ztrátou kotouče.

14:13
    Ward výborně zasáhl proti vysoké střele Eberleho, ramenem vytěsnil puk mimo branku. Rozhodčí poté přerušuje hru.

14:13
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Connor Murphy – 2 min., vysoká hůl).

14:13
    Komerční přestávka.

14:30
    Ward svým zákrokem krátce po vhazování přerušil hru. Leddy se od modré marně snažil o tečovanou ránu.

15:12
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry a osvobozují se.

15:46
    Další vyhození ze strany Chicaga.

15:54
    Pokus Islanders o rychlý návrat končí zakázaným uvolněním.

16:13

16:21
    Velká šance hostů. Beauvillier se dostal s pukem před Warda, ale nepodařilo se mu zakončit. Z druhé vlny dojel Clutterbuck a ten už vystřelit dokázal, ale Ward udržel beton na ledě.

16:54
    Pelechovu ránu od modré zablokoval Strome. Puk se odrazil až do středního pásma.

17:06
    Nahození Islanders skončilo v ochranné síti.

17:42
    Cizikas střílel z ostrého úhlu spíš na náhodu a šťastný odraz. K němu ale nedošlo.

18:55
    Tlak Islanders v závěru první třetiny stoupá.

19:19
    Po ztrátě hostů se domácím podařilo bleskově přesunout do útoku a Lehner měl obrovské štěstí, když mu střela z pravého kruhu propadla sice za záda, ale puk odskákal za branku.

19:52
    Kampf v pravém kruhu střílel zpoza obránce, Lehner kotouč zastavil a přerušil hru.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po závěrečné siréně se ještě Cizikas dostal do strkanice s Kanem, jehož poté přijeli chránit další hráči Chicaga. To už ale na skóre první třetiny nic nezmění a lépe do zápasu vstoupili hostující Islanders, který po trefě Filppuly vedou 1:0.

Další třetina začne přibližně v 03:31.

20:01

20:08
    Druhá třetina začala hodně zostra. Cizikasova střela z mezikruží byla sražena do ochranné sítě.

20:46
    Lee se z blízka nedokázal trefil na branku domácích, puk poslal na zadní mantinel.

21:29
    V obdobné pozici se zjevil na druhé straně DeBrincat. A i on minul.

21:45
    Kotouč skončil v ochranné sítě za Lehnerem.

23:15
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Filppula se dostal do šance v levém kruhu útočného pásma, Ward jeho zakončení vyrazil. Na modré se puku chopil Dal Colle, ale i jeho střela byla vyražena.

24:10
    Stále se hraje bez přerušení. Do útoku se tlačí domácí.

24:22
    Anisimov od modré na Lehnera nevyzrál.

24:46
    Islanders se dostávají do velkých problémů. Na trestné lavici končí Clutterbuck a Martin. Chicago bude hrát v pěti proti třem!

25:25
    Hostům se podařilo vyhodit puk.

25:50
    Chicago zvyšuje svou akivitu a tlačí se do branky hostů.

26:05
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Dlouhé okupování brankoviště Islanders se nakonec vyplatilo! Dvojnásobnou přesilovku využil DYLAN STROME, který si vyjel před brankáře z pravé strany a propasíroval za něho puk. Asistence: Patrick Kane, Alex DeBrincat.
    26:05 Dylan STROME - 1:1

via Gfycat

26:46

27:33
    Radost Chicaga z vyrovnání nemělo dlouhého trvání. MATHEW BARZAL se dostal za obranu ve středním pásmu, přebruslil až před brankáře Warda a po kličce do bekhendu ho překonal přizvednutou střelou kolem vyrážečky. Bez asistence.
    27:33 Mathew BARZAL - 1:2

28:09
    Střela Leeho zpoza levého kruhu byla sražena do ochranné sítě. Komerční přestávka.

28:18
    Boychuk se dostal po vhazování ke střele od modré čáry, ale puk poslal pouze na zadní mantinel.

29:12
    V akci na druhé straně ledu brankář Lehner, který zastavil zakončení Jokiharja.

29:31
    Lehner zastavil další střelu obránce Jokiharja, tentokrát od modré čáry.

30:22
    Tlak domácích dokázal Lehner vyřešit. Napřed si poradil s nebezpečnou střelou Murphyho z prostoru před brankovištěm a po několika sekundách zlikvidoval i střelu z ostrého úhlu od Koekkoeka. Komerční pauza.

31:22
    Ward nakonec proti střele Beauvilliera zasahovat nemusel. Křižný puk zamířil do rohu kluziště.

31:48
    To Lehner to měl s tečovanou střelou zpoza kruhů o dost těžší. Ale zvládl to.

32:30
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Rychlý hokej se přelévá ze strany na stranu a oba týmy se snaží využít každé chybičky soupeře.

33:10
    Zatím ale těch chyb v tomto úseku hry moc není.

33:31
    Lee a Nelson se vymotali od mantinelu a snažili se protlačit puk za Wardova záda. domácí brankář ale jejich snahy zhatil a přerušil hru.

33:55
    Lehner lapačkou zlikvidoval prudkou střelu Gustafssona od modré čáry.

34:02
    Další přerušení po zákroku Lehnera. Komerční přestávka.

34:06
    Gustafsson pálil okamžitě po vhazování, puk ale orazítkoval pouze zadní mantinel.

34:40
    Domácí jsou v tomto úseku hry aktivnější, ale jejich střely většinou ani nedoputují na Lehnera.

35:30
    Lehner se musí mít na pozoru. Střela Murphyho z mezikruží ale byla zblokována.

35:54
    Keithova dělovka od modré čáry však už prošla. Lehner vyráží.

36:24
    Těžký zákrok hostujícího brankáře, který se musel rychle sklouznout na bok, ale vykryl zakončení soupeře ze levé strany. Podařilo se mu puk udržet a přerušit hru.

36:33
    Seabrook od mantinelu vypálil na Lehnera, který vyráží puk. Chicago dál stupňuje svůj nápor.

36:59
    Islanders vyhodili na zakázané uvolnění.

37:07
    A další střela Chicaga. Lehner puk chytá a přerušuje hru, aby jeho spoluhráči mohli vystřídat. Toews se před brankovištěm nedokázal přes hostujícího brankáře prosadit.

37:30
    Islanders dostali puk ze svého pásma. Chicago se po chvíli opět kotouče zmocnilo a má ho za brankou.

38:04
    Postavení mimo hru Islanders.

38:31
    Seabrook ani nadvakrát nepropasíroval puk za Lehnerova záda! Ale vymodlil si přesilovku.

38:31
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Valtteri Filppula – 2 min., hákování).

38:55
    Domácí trpělivě kombinují.

39:12
    Strome přenesl hru šikovnou přihrávkou kolem brankoviště do levé strany. Jeho spoluhráč ale prováhal šanci ke střele.

39:38
    Chicago využívá podruhé v dnešním utkání přesilovou hru! Lehner sice vyrazil střelu z levého kruhu, ale k dorážce se natáhl JONATHAN TOEWS, jenž zaklidil puk za záda bezmocného brankáře. Asistence: Alex DeBrincat, Dylan Strome.
    39:38 Jonathan TOEWS - 2:2

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Domácím ve druhé třetině výrazně pomohly přesilové hry. Díky nim se jim podařilo hned dvakrát smazat náskok soupeře a do kabin po 40 minutách odchází za stavu 2:2.

Další třetina začne přibližně v 04:27.

40:01

40:45
    Začátek třetí třetiny je z obou stran velmi opatrný.

41:03
    DeBrincat se protlačil ke střele mezi kruhy, ale byl zblokován jedním z obránců.

41:45
    Oba celky se snaží vycházet ze zabezpečené obrany. Tuší, že v tak vyrovnaném utkání může rozhodnout každá chyba.

42:08
    Nahození Boychuka ze středního pásma Ward bez problémů vyráží.

42:26
    Seabrookova rána od modré zapadla Lehnerovi do výstroje. Brankář Islanders přerušuje hru.

43:10
    Tempo hry ve třetí třetině rozhodně není nijak strhující. Neodpovídá nasazené laťce z předchozích dvou třetin.

43:33
    Domácí byli zastaveni kvůli postavení mimo hru.

44:40
    Bailey se snažil s pukem obtočit kolem obránce, ale vůbec se mu nepodařilo na Warda vystřelit a skončil na zadním mantinelu.

45:09
    Do slušné pozice se ale dostal Barzal. Jeho střela z bekhendu však Wardovi také nenadělala příliš problémů.

46:05
    Hosté jsou u puku, dostat se do střelecké pozice se jim ale nedaří.

46:35
    Ward si po zachycení odraženého puku povyjel z branky a přerušil hru. Komerční pauza.

47:09
    Murphyho tvrdou ránu od modré Lehner vyrazil. Poradit si dokázal i s následnou dorážkou Koekkoeka.

47:31
    Další střela Murphyho od modré čáry. Lehner tentokrát přerušuje hru.

48:00
    Hra je opět přerušena, vhazovat se bude před Wardem. Jeho branka byla vysunuta ze svého postavení.

48:55
    Tlak do branky domácích, rozhodčí pečlivě kontrolovat situaci, ale hostům se nepodařilo protlačit puk do sítě. Skvěle za Warda zaskočil obránce Gustafsson, který svým tělem nadvakrát zastavil v brankovišti puk.

49:45
    Islanders se podařilo odvrátit výpad soupeře a obloučkem poslat puk do středního pásma.

50:05
    Další útok už musel vyřešit svým zákrokem Lehner. Hra pokračuje.

50:59
    DeBrincat z mezikruží těsně minul Lehnerovu klec a orazítkoval zadní mantinel!

51:45
    Hraje se dlouho bez přerušení. Islanders se snaží najít prostor k rychlému průniku do útočného pásma.

51:59
    Dal Colle byl mezi kruhy zblokován.

52:14
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Patrick Kane – 2 min., držení).

52:14

52:43
    Ward pohotovým zákrokem vyrazil ukrytou střelu soupeře zpoza clony.

52:53
    Blackhawks se daří vyhodit puk ze svého pásma.

53:20
    Lee před brankovištěm trefil jen beton brankáře, když se mu nepodařilo svou střelu přizvednout. Chicago znovu vyhazuje.

53:42
    Hosté jsou zpět v útočném pásmu.

54:01
    Ale přichází o něj a tuto přesilovku už nevyužijí.

54:14

54:21
    Pokus Chicaga o prudký pas na ujíždějícího hráče se nesetkal s úspěchem. Zakázané uvolnění.

54:42
    Rána domácího obránce zpoza kruhů jen zaduněla o mantinel.

54:59
    Ward, po zachycení nahozeného puku, rychle rozehrál.

55:18
    Až moc rychle se přesunul jeden z domácích hráčů před branku Lehnera. Přihrávka, která na něho mířila, mu šla na paty.

55:38
    Ward přerušil hru zachycením nahozeného puku. Komerční pauza.

56:15
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

56:51
    Toews se před brankou jen marně natahoval po teči. Prudká střela od modré skončila na zadním mantinelu.

57:12
    Lehner raději ukryl odražený puk pod svou lapačku.

57:50
    Kahun se před brankovištěm dostal ke dvěma střelám, obě ale Lehner dokázal vyrazit a drží svůj tým v boji o šestou výhru v řadě.

58:35
    Islanders se v útoku neprosadili, ani se nedostali ke střele.

59:27
    Nahození Pelecha na branku bylo sraženo mezi diváky. Blíží se konec normální hrací doby a o osudu střetnutí nejspíš bude muset rozhodnout prodloužení.

59:35
    Hosté přišli o útočné pásmo, ale mají puk.

59:50
    I o puk přišli, ale Chicago se dopustilo zakázaného uvolnění. Ještě jedna šance pro Islanders.

59:54
    Boychuk výborně vypálil přes obránce od modré čáry – Ward puk zachytil a přerušil hru. Důležitý zákrok.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

O vítězi utkání bude muset rozhodnout prodloužení.

60:01

60:12
    Hosté se pokusili rychle rozhodnout, ale netrefili branku.

60:40
    Islanders dlouho drží puk. Vyjeli si dokonce až do vlastního pásma.

60:56
    Cizikasovu střelu vytěsnil Ward na zadní mantinel. Islanders jsou dál u puku.

61:20
    Hosté ještě nepustili soupeře ke kotoučí. Opět se vrátili až za svou branku a trpělivě čekají s rozehrávkou.

61:50
    Chicago sice vybojovalo puk a vyrazilo do útoku, ale přihrávka do levé strany neprošla.

62:20
    U puku jsou Islanders, jejich pokus o přečíslení nevyšel.

62:47
    Toews ujel do přečíslení a rozhodl se střílet sám. Lehner vyráží puk.

63:05
    Těžký zákrok si i na druhé straně připsal Ward.

63:15
    Chicago spálilo šanci v úniku. Tempo se zrychlilo a šance střídá šanci.

63:55
    Lehner nadvakrát zlikvidoval šanci Chicaga.

64:16
    Hosté mají puk v útočném pásmu.

64:36
    Caggiula ve snaze proniknout do útočného pásma zpracoval puk vysokou holí. A Chicago je vykázáno do středního pásma.

64:59
    Poslední rána prodloužení od Toewse skončila na zadním mantinelu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

O vítězi utkání rozhodnou až samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Jonathan Toews si po najetí do pravého kruhu zpomalil a podařilo se mu položit brankáře, jehož obhodil.

1. série
    1:0
    Bailey na druhé straně naopak míjí.

2. série
    2:0
    Chicago je už blízko! I Patrick Kane proměnil svůj nájezd!

2. série
    2:0
    Barzal se pokusil vyslat z mezikruží střelu zápěstím nad lapačku, ale Ward dokázal jeho zakončení zachytit a radostně odpálil puk do vzduchu.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Chicago Blackhawks.
    Autorem vítězné branky je JONATHAN TOEWS.
    Jonathan TOEWS - 3:2

Chicagu se podařilo během souboje s Islanders dvakrát smazat jednobrankovou ztrátu a po vyrovnaném boji plném šancí nakonec dostat duel až do prodloužení a následných samostatných nájezdů. Během nich se Blackhawks podařilo soupeře pokořit a vybojovat druhé vítězství v řadě, díky němuž se odpoutá z posledního místa Západní konference.

New York naopak po pěti výhrách v řadě okusil po delší době opět hořkost porážky.

Tři hvězdy utkání
    1. Cam Ward (CHI) 34 zák., 94,4 %
    2. Jonathan Toews (CHI) 1+0
    3. Alex DeBrincat (CHI) 0+2

Česká stopa v utkání
    David Kämpf (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:36

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (05:27:11)

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 27. D. Strome (P. Kane, DeBrincat), 40. J. Toews (DeBrincat, D. Strome), rozh. náj. J. Toews – 3. Filppula, 28. Barzal