Poprad – MAC Budapešť 3:2 (po pr.) | Banská Bystrica – Trenčín 2:1 (po pr.) | Detva – Košice 4:2 (kon.)
Miskolc – Žilina 6:4 (kon.) | Nové Zámky – Nitra 2:1 (kon.)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
6:4 (1:2, 3:1, 2:1)
MsHK Žilina
Pátek 25.01.2019, 18:30 • Ice Rink, Miškovec • Tipos Extraliga (SR) • 46. kolo

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:55:58)

V zápase bohatém na góly napokon vítězí domácí Miškovec. Je ale nutné uznat, že kromě zhruba úvodních 15 minut byli domácí aktivnější, nebezpečnější a šli za vítězstvím. Ve třetí třetině se opět dostali do dvojgólového náskoku, Dubeň ale ještě svým gólem vrátil hosty do hry. Konec se Žilinčanům vůbec nepovedl, když se ani nedostali v podstatě do útočné třetiny a při power-play inkasovali šestý gól. Hosté tak nadále zůstanou na poslední příčce a opět se přiblížili baráži. Domácí si naopak upevnili osmé místo v tabulce.

59:50 Ryan Harrison (MIS) - 6:4

59:50
    Miskolc právě vstřelil branku!

Hostům se power-play vůbec nepovedla a dostávají gól. RYAN HARRISON zachytil rozehrávku Žiliny a sám následně trefil bez problémů prázdnou branku Žiliny. Bez asistence.

59:31
    Až těsně před koncem třetí třetiny odvolali hosté brankáře, nejsou ale v útočném pásmu.

59:01
    Domácí je ale o puk připravili a zaútočili. Hosté tak nemůžou odvolat brankáře.

58:16
    Nádherná kombinace trojice hráčů hostů skončila po zásahu obránce Kissa, který puk odpálil pryč z prostoru před vlastní brankou. Hosté jsou usazeni v útočném pásmu.

57:21
    Domácí vyhodili puk z vlastní třetiny a okamžitě za ním vystartoval Kulmala, který donutil brankáře Žiliny Fučíka podržet puk. Miškovec získal další cenné vteřiny.

56:58
    Hosté už nemají na výběr a snaží se útočit, přitom ale nechávají otevřenou obranu, kam se dostávají po zisku puku bez větších problémů domácí.

56:07
    Pance obral o puk Kučného a vystřelil na Fučíka. Žilinský brankář puk vyrazil jen ke Kulmalovi, který také okamžitě pálil a svou střelou orazítkoval pravou tyčku!

55:10
    Magosi se po přihrávce od mantinelu objevil úplně sám před Fučíkem, brankáře ale pokusem o blafák nepřekonal.

54:51

54:16
    Vas připravil dobrou křížnou přihrávkou střelu Kulmalovi, Fučík se však přemístil včas a střelu vyrazil. Následně Fučík chytil i ránu Vase.

53:45
    Dnešní utkání sleduje 1 045 diváků.

53:27
    Hosté hned na začátku přesilovky vyhodili puk za branku Vaye. Domácí s rozehrávkou nijak nepospíchají.

52:51
    Vyloučení v týmu MsHK Žilina (Matejka – 2 min., podrážení).

52:51
    Spomalený záběr odhalil, že Kulmalu podrazil Matejka. Domácí budou mít opět k dispozici přesilovou hru.

52:51
    Kulmala to během střídání domácích zkusil sám. Objel si branku, pak ale nezvládl bruslařský obrat a posunul branku.

Michal Sadlek

Branky a nahrávky: 17. Pance (Kulmala, Vas), 21. Magosi (Vas, Kulmala), 32. Somogyi (Crawford, Pance), 37. Pance (Láda), 44. Loiseau (Magosi, Harrison), 60. Harrison – 3. Milý (Surovka, Balej), 9. Hvila (Bagin, Beránek), 37. Jenčík (Huna, Húževka), 49. Dubeň (Surovka, Hvila)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Vay – Crawford, Kiss, Szirányi, Láda, Göz, Milam – Pance, Vas, Kulmala – Harrison, Loiseau, Magosi – Miskolczi, Galanisz, Somogyi – Vojtkó
    MsHK Žilina: Fučík – Kučný, Matejka, Bagin, Jankovič, Piegl, Dubeň, Mendrej, Dlugoš – Jenčík, Húževka, Huna – Hvila, Podešva, Beránek – Balej, Surovka, Milý – Rehák, Ondruš, Hrazdíra

Rozhodčí: Kalina, Korba – Gajan st., Smrek

Diváci: 1 045