Chabarovsk – Ufa 3:0 (kon.) | Kunlun – Omsk 3:6 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 3:5 (kon.)
CSKA Moskva – Barys 2:5 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Petrohrad – Riga 7:1 (kon.)
HC Slovan – Minsk 2:4 (kon.)
Amur Chabarovsk
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Salavat Julajev Ufa
Sobota 26.01.2019, 08:00 • Platinum Arena, Chabarovsk • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezkou sobotu a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (10:35:55)

Trestné minuty: 4:8

Je dobojováno a Amur Chabarovsk se po měsíci dočkal výhry! Ve třetí třetině se Ufa snažila o tlak, předváděla rozhodně nejlepší hokej z celého zápasu, jenže vše bylo marné. Langhamer byl dnes k nepřekonání a obrovskou měrou přispěl k výhře. Jeho spoluhráči mohli vyrážet k brejkům a jeden takový proměnil ve 45. minutě Igor Ruděnkov. V úplném závěru pak ještě Tomáš Zohorna při power-play hostů svým dnes druhým gólem upravil na konečných 3:0 a odstartoval radost hráčů i publika v Chabarovsku.

59:37
    Amur dohrává zápas v útočném pásmu, publikum už oslavuje výhru.

58:39
    Domácí jsou už v plném počtu.
    58:23 Tomáš ZOHORNA - 3:0

58:23
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    A je rozhodnuto. Hostům nevyšel tlak v útočném pásmu a tak mohl Ruděnkov beztrestně vyhodit. Puk si dojel TOMÁŠ ZOHORNA a z úhlu pak zamířil přesně do prázdné branky. Asistence: Igor Ruděnkov.

57:17
    Hosté jsou v šesti, Metsola je na střídačce. Je tu tak power-play Ufy.

57:15
    Omark posílal přihrávku na modrou čáru, Burdasovovi ale puk přeskočil hokejku a utekl mu do středního pásma.

56:39
    Bude se vylučovat, hosté si dají přesilovku. Dvě minuty za držení dostal Vjačeslav Ušenin.

56:13
    Je to tak, je tu další zakázané uvolnění.

56:02
    Zakázané uvolnění Chabarovsku, podobné momenty při pokusech o osvobození se teď asi bude vídat častěji.

55:07
    Omark se nadechl k individuální akci, projel od vlastního gólmana až do útočného pásma, jenže při kličce před zakončením přišel o puk.

54:23
    Ufa rozjíždí forčekink, snaží se napadat rozehrávku domácích hráčů. Zatím bez většího úspěchu.

53:24
    Omark střelou do chumlu trefil bránícího hráče, puk se pak odrazil do rohu.

53:16
    Burdasov to zkusil prudkým švihem přes obránce, ale i tuto střelu si Langhamer našel a předvedl úspěšný zákrok.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 21. T. Zohorna (Pjanov, Kamalov), 45. Ruděnkov (Pjanov, Jordán), 59. T. Zohorna (Ruděnkov)

Amur Chabarovsk: Langhamer (Alikin) – Kamalov, Jordán, Aťušov, J. Kolář, Hrbas, Kondratěv, Korjagin – Ruděnkov, Pjanov, T. Zohorna – A. Lazarev, Vj. Ušenin, Gorškov – Veličkin, Železkov, Dědunov – Popugajev, A. Kuzněcov, Kacuba.
    Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Panin, Larsen, S. Těreščenko, Ar. Sergejev, S. Garejev, Koledov, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Kugryšev, Burmistrov, Tkačov – Burdasov, Chochrjakov, M. Majorov – Soloduchin, Kadějkin, Rybin.

Rozhodčí: Birin, Romaško – Bersenjov, Judin

Diváci: 6 505