Chabarovsk – Ufa 3:0 (kon.) | Kunlun – Omsk 3:6 (kon.) | Vladivostok – Novosibirsk 3:5 (kon.)
CSKA Moskva – Barys 2:5 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 1:2 (kon.) | Petrohrad – Riga 7:1 (kon.)
HC Slovan – Minsk 2:4 (kon.)
HC Slovan Bratislava
2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
HC Dinamo Minsk
Sobota 26.01.2019, 17:00 • Aréna Ondreja Nepelu • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobré odpoledne u dalšího utkání KHL. Společně se podíváme na duel mezi týmy HC Slovan Bratislava a HC Dinamo Minsk.

Domácí tým může tuto sezónu odpískat, výsledky nejsou a klub je v tuto dobu poslední v Západní konferenci s pouhými 27 body. Do dnešního utkání navíc půjde s debaklem v zádech, na ledě Lokomotivu Jaroslavl totiž Slovan padl po krutém výsledku 0:7. No, rozhodně je co napravovat, zvlášť před svými fanoušky.

Posledních pět utkání

Slovan – Viťaz 1:3
    Slovan – Jekatěrinburg 3:6
    Slovan – Čeljabinsk 0:2
    Riga – Slovan 3:2
    Jaroslavl – Slovan 7:0

Hosté jsou na tom jen o chlup lépe, na předposledním místě Západní konference mají 34 bodů, do Bratislavy ale přijíždí s tím, že poslední odehraný duel nebyl zase tak špatný. Minsk hrál v Rize a odvezl si alespoň bod za porážku 2:3 po samostatných nájezdech. Minsk vedl po trefě Bootha a i když domácí zvládli výsledek otočit, tak pouhé tři vteřiny před koncem srovnal Těreščenko a poslal zápas do nastavení. V něm gól nepadl a rozhodly tak až nájezdy, ten rozhodující si připsal domácí Maione.

Magnitogorsk – Minsk 4:3
    CSKA Moskva – Minsk 3:0
    Minsk – Viťaz 2:3 pp
    Petrohrad – Minsk 5:1
    Riga – Minsk 3:2 sn

Zápas v Aréně Ondreja Nepelu začne v 17 hodin, takže si na tento čas nic nechystejte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou na ledové ploše, máme za sebou i hymny, zápas může začít.

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Čiliak) – Jánošík, Sersen, Klok, Gelinas, Bačik, Švarný, Boldižár – Sukel', Liška, Červený – Rau, Taffe, Chipchura – Lunter, Lamper, Buc – Jeglič, C. Bailey, Baranov – M. Sloboda.

HC Dinamo Minsk: Enroth (M. Karnauchov) – Chenkel, Lisovec, Blum, Bokun, Jevenko, Wiercioch, Znacharenko – Kogaljov, A. Těreščenko, S. Kosticyn – Pulkkinen, Q. Howden, Drozdov – An. Stěpanov, Kovyršin, Parfejevec – Litvinov, A. Volkov, Kitarov.

Rozhodčí: Kuljov, Ovčinnikov – Ivanov, Černyšjov.

00:01

00:20
    Hned v úvodu tu máme přerušení, vhazuje se po Enrothově levici.

01:22
    Zleva to zkusil švihem Klok, trefil ale přesně Enrothův postoj.

02:02
    Brejk hostů na druhé straně, dostali se do brejku dvou na jednoho a po přihrávce na pravou stranu pálil Howden. Trefil přesně přemisťujícího se Štěpánka.

03:16
    Dlouhou přihrávku na útočnou modrou čáru dostal Kogaljov, puk mu ale uskočil od hokejky a skončil v rohu.

04:45
    Vhazování ve středním pásmu, zatím sledujeme poklidný zápas.

05:59
    Souboj u mantinelu poblíž modré čáry Minsku, dál se ale domácí nedostali.

06:37
    Menší závar u Štěpánka, přihrávka na brankoviště ovšem prolétla neškodně prostorem.

07:15
    Na stadionu panuje ticho, publikum pouze sleduje zatím marné snažení obou celků o nějaké vzrušení.

07:31
    Střela z pravé strany v podání hostujícího Stěpanova skončila u Štěpánka, ten přerušil hru.

07:42
    Nepovedená rozehrávka Slovanu skončila na zakázaném uvolnění. Zápas je teď hodně rozdrobený a opravdu zatím moc nebaví.

08:14
    Od modré nahazoval Bačik, puk prošel až k Enrothovi a ten jej na poslední chvíli zvládl zpacifikovat.

09:06
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Hosté jdou do vedení. Slovanu se nepovedlo dostat puk do středního pásma, zachytil jej JONATHON BLUM a jeho švih prošel až za Štěpánkova záda – 0:1. Bez asistence.
    09:06 Jonathon BLUM - 0:1

09:25
    Další pokus Minsku od modré čáry, tentokrát holí švihl Oleg Jevenko. Štěpánek si v tuto chvíli poradil a svým zákrokem přerušil hru.

10:31
    Štěpánek se rozhodně nenudí, nyní jej zleva prověřil Bokun. Český gólman měl však dobrý výhled a puk schoval v lapačce.

11:12
    Střela od modré i od hráčů Slovanu, Enroth ale zasahovat nemusel, rána byla ještě před ním zblokována.

11:39
    Po útočném výpadu posunul domácí Taffe branku, vhazuje se ve středním pásmu.

12:45
    Domácí se směrem kupředu trápí, drtivá většina akcí končí ještě před přípravou finální fáze.

13:14
    Baileymu se nikdo nenabízel, sám se tak neúspěšně snažil uvolnit u pravého mantinelu. Minsk skvěle brání.

14:32
    Dva střelecké pokus, po jednom z každého křídla, šly na Štěpánka, ten ukázal, že se umí rychle přemístit.

15:15
    Na levé straně se uvolnil domácí Rau a jakmile se k němu dostal puk, vyslal tvrdou střelu. Enroth ale jeho pokus dokonale viděl a nedělalo mu problémy zasáhnout lapačkou.

16:32
    Slovan právě vstřelil branku!
    A je srovnáno. Slovanu se vyplatil důraz před brankovištěm a i když gólman hostů první střelu vyrazil, MÁRIO LUNTER se dostal k dorážce a dostal mezi Enrothovými betony puk do branky. Asistence: Dávid Buc.
    16:32 Mário LUNTER - 1:1

17:48
    Po vyrovnávací trefě se alespoň trochu probudilo i domácí publikum a žene své hráče do dalšího útoku.

18:49
    Bokun musel velice rychle pospíchat za nahozeným pukem, jinak by hrozila šance domácího týmu.

Teď už se před Enrothem děly zajímavější věci, Rau sice postupoval proti dvěma obráncům, přesto nepříjemně vystřelil a donutil hostujícího gólmana jít do zákroku.

19:41
    Ještě jedno vhazování před Enrothem, Slovan se pokusí o poslední akci první třetiny.

19:55
    Puk skončil mimo ledovou plochu, Rau s Taffem byli zablokovaní Lisovcem.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první část utkání, která se rozjížděla v opravdu pozvolném tempu a dlouho jsme čekali na výraznou šanci. Nakonec se ale zápas rozjel a my se dočkali hned dvou branek. Jako první se prosadili hosté, v desáté minutě se k odraženému puku dostal Jonathon Blum a jeho švih prolétl až za Štěpánkova záda. Inkasovaný gól Slovan probral, domácí se začali více prosazovat u Enrotha a v 17. minutě se dočkali srovnání po důrazu Mária Luntera před brankovištěm. Do šaten se tak odešlo za stavu 1:1.

20:36
    Po levé straně si do pásma nabruslil hostující Stěpanov, svou následnou střelu ale opřel pouze o obránce Slovanu.

20:56
    Slovan jde do vedení! Nejprve šla sice prudká střela vedle Enrothovy branky, pak ale přišlo posunutí na modrou, odkud napřáhl ERIC GELINAS a prostřelil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Kyle Chipchura, Lukáš Klok.
    20:56 Eric GELINAS - 2:1

21:55
    Slovan teď hraje opravdu aktivně, Minsk pouze přihlíží.

22:37
    Bailey se snaží za hostující brankou vybojovat puk, probíhá tam souboj hned čtyř hráčů.

23:04
    Nakonec z toho byla střela z levého křídla, Enroth srazil puk k zadnímu mantinelu.

23:27
    Vyhození hostujícího celku skončilo až za Štěpánkovou brankou, o zakázané uvolnění se ale nejednalo. Hra pokračuje bez přerušení.

24:10
    Moc nescházelo a Chenkel přerušil rozehru Slovanu a dostal se do zakončení. Obrana domácích ale nakonec toto nebezpečí zažehnala.

25:25
    Jánošík čeká, až mu dostřídají spoluhráči, sám s pukem stojí za vlastní brankou.

25:31
    Rychlá rozehra na Luntera ovšem skončila zakázaným uvolněním a vše se tak vrací ke Štěpánkovi.

25:54
    Slovan je v úvodních minutách druhé třetiny o hodně aktivnější než soupeř a Enroth se má v brance co otáčet.

26:44
    Na levé straně měl hromadu prostoru pro zakončení Bailey, jeho prudký švih však prolétl těsně vedle Enrothovy branky.

27:46
    Velké šance teď pálí domácí hráči, aby se jim to nakonec nevymstilo. Branku minul z mezikruží i Sukeľ.
    27:46 Přehled šancí domácího týmu

28:58
    Po delší době se do útoku dostali i hráči Minsku, jejich snaha ovšem skončila v rohu.

29:07
    Podobně dopadl i Slovan se svým kontrem dvou na jednoho. Výsledkem bylo pouze přerušení hry a vhazování po Enrothově levici.

29:44
    Zprava pálil hostující Howden, trefil Štěpánkův postoj a ten tak má další úspěšný zákrok.

31:24
    Enroth nyní na brankovišti čaruje, letěla na něj nepříjemná střela z pravé strany, předtím měl i trochu štěstí, když domácí nebyli schopni zblízka doklepnout puk za jeho záda.

32:21
    Znacharenko se neodhodlal ke střele od modré, byť byl v dobré pozici.

32:36
    Opět nám panuje vyrovnaný stav. Štěpánek sice zvládl vyrazit Drozdovův pokus, jenže u brankoviště stál ANDREJ STĚPANOV, ten si hodil puk na forhend a zblízka překonal domácího brankáře. Asistence: Ivan Drozdov.
    32:36 Andrej STĚPANOV - 2:2

33:37
    Po vstřelené brance se vždy přelije aktivita na hole úspěšných hráčů, takže nyní je v tlaku Minsk a Štěpánek se má co otáčet. Tvrdou ránu na něj poslal třeba obránce Blom, autor první branky Dinama.

34:55
    Slovan se při svém rozjezdu do útoku zasekl kousek za vlastní modrou čárou, Minsk vyráží do protiakce.

35:26
    Až trestuhodně mnoho prostoru dostal hostující Stěpanov. Ten se kličkou uvolnil na střed a bombou se snažil překvapit Jakuba Štěpánka. Ten zasáhl bleskurychlou lapačkou.

35:47
    Přihrávka zpoza branky skončila ve středním pásmu, Bačik puk nezastihl.

36:25
    Je tu vůbec první vyloučení zápasu. Za zákrok na Lampera si jde na dvě minuty za podrážení odpočinout Alexandr Kogaljov. Přesilovka pro Slovan.

36:47
    Tak tohle se domácím vůbec nepovedlo. Sersen na modré čáře ztratil puk, do brejku se dostal ARŤOM VOLKOV a ten své sólo zakončil precizně provedeným bekhendovým blafákem – 2:3. Bez asistence.
    36:47 Arťom VOLKOV - 2:3

37:48
    Další chyba Slovanu na modré čáře, tentokrát se však domácím podařilo vše uhasit ještě v zárodku.

38:13
    Hosté vyhazují, zatím musí být s průběhem oslabení spokojení.

38:25
    Už je po přesilovce Slovanu, oba týmy hrají v plném počtu.

39:39
    Ještě jeden Štěpánkův zákrok, jeho spoluhráči v posledních minutách zcela odešli a čekají pouze na konec třetiny.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Je za námi čtyřicet minut hry a blíže k vítězství jsou hosté z Minsku. Lépe však do druhé třetiny vstoupili hráči Slovanu, ti se hned v první minutě dostali do vedení, když od modré pálil Eric Gelinas, to však bylo od bratislavských vše. Další šance pochytal Enroth, nebo šly střely domácích mimo a tak přišel trest. Nejprve srovnal na dorážku před brankovištěm číhající Andrej Stěpanov a ve 37. minutě ujel ve vlastním oslabení Arťom Volkov a upravil na současných 3:2 pro Dinamo.

40:49
    Zakázané uvolnění hostů, vše se stěhuje před Enrotha, vhazuje se po jeho levé ruce.

41:28
    Úvod třetí třetiny se nese v duchu nepřesností na obou stranách, ani Slovan, ani Dinamo nemohou založit souvislejší akci.

42:11
    Tvrdá střela od modré čáry Enrotha nepřekonala, ten zvládl pokus vytěsnit před sebe.

43:11
    Hezkou individuální akci předvedl Červený, nabruslil si do pásma a bekhendem se pokusil překvapit Enrotha. Ten sice puk nechytil, ale zvládl jej alespoň vyrazit.

43:38
    Mezi kruhy napřáhl Rau, jenže trefil přesně prostor, kde měl Enroth nachystanou lapačku a bylo po šanci.

44:35
    Slovanu nelze rozhodně upřít snaha, hráči se snaží zakončovat ze všech možných pozic, ovšem Enroth jejich touhu po srovnání zvládá kazit.

45:34
    Udeřit mohlo na druhé straně, když si na přihrávku před brankoviště sjel Lisovec, jeho sklepnutí ovšem Štěpánkovým postojem nepropadlo.

46:59
    Hraje se dlouho bez přerušení a převážně ve středním pásmu. Tohle hostům zajisté vyhovuje.

47:30
    Až teď se pískalo, a to zakázané uvolnění Dinama Minsk.

48:40
    Domácím se teď nedaří se udržet v útočném pásmu, Dinamo, pokud je potřeba, jen vyhodí tak, aby se pokračovalo ve hře bez přerušení.

49:41
    Oba týmy střídají během hry, Štěpánek zahajuje zpoza vlastní branky akci Slovanu.

50:12
    Těreščenko vybojoval na pravé straně puk a ihned jej tlačil mezi kruhy. Tam byl nachystaný Kosticyn, který však Štěpánkovu branku netrefil.

50:59
    Závar u Enrotha, jeho obránci však prostor zahustili a donutili soupeře k sérii přihrávek.

51:29
    Minsk si zahraje přesilovku, neboť dvě minuty za nedovolené bránění dostal Eric Gelinas.

52:00
    Howdenowa bomba od pravého mantinelu byla přizvednuta a skončila mimo ledovou plochu. Vhazuje se u Štěpánka.

52:33
    Lisovec už napřahoval k ráně od modré čáry, na poslední chvíli si to ale rozmyslel a raději rozehrál spoluhráči na modré.

53:09
    Nyní už pálil a opět skončil puk po teči mimo hrací plochu.

53:29
    Přesilovka Minsku je u konce, Gelinas se již vrátil na ledovou plochu.

54:30
    Hosté drží puk v útočném pásmu a byť se nedostávají do zakončení, tohle jim vyhovuje.

55:18
    Od Švarného dostal přihrávku Sukeľ, měl to sice trochu na dlouhou hůl, ale přesto vystřelil. Enroth vyrazil pravou bruslí.

55:40
    O chvíli později si z rohu vyjel právě Švarný, jeho pokus však zblokoval a poté rukou odpálil Bokun. Vypadalo to trochu na stisknutí puku, rozhodčí ovšem nechali hru dál běžet.

56:58
    Kitarov si neúspěšně vyjížděl zpoza Štěpánkovy branky, Slovan se osvobodil.

57:42
    Štěpánek je zatím v klidu, neprobíhá jeho komunikace se střídačkou, že by odjel a začala by power-play Slovanu.

58:35
    Zpoza branky dostal přihrávku Lamper a mohl zblízka zakončit. Povyjetý Enroth ale puk přikryl a zneškodnil tak slušnou šanci Slovanu na srovnání skóre.
    58:35 Lamper Enrotha nepřekonal

58:35
    Štěpánek je na střídačce, je tu power-play domácích.

58:44
    Vypadá to, že je rozhodnuto. Hned po buly se hosté zmocnili puku a ALEXEJ TĚREŠČENKO střelou přes všechny čáry bez problémů trefil opuštěnou branku Slovanu. Asistence: Sergej Kosticyn.
    58:44 Alexej TĚREŠČENKO - 2:4

59:51
    Ještě jedna střela hostů, Howdenův pokus škrtl o hokejku bránícího hráče a puk zmizel z ledové plochy.

Utkání je u konce a trápení Slovanu nebere konce. Domácí tým se ve třetí třetině snažil o vyrovnání, ale vše končilo buď na skvělém Enrothovi, či bratislavští selhali v koncovce a branku netrefili. V úplném závěru sáhl trenér Slovanu k odvolání brankáře, to však hosté bleskově potrestali střelou do prázdné branky, trefil se Alexej Těreščenko. Konečný výsledek zápasu tak zní 2:4.

Utkání sledovalo 5 289 diváků.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (19:35:58)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 17. Lunter (Buc), 21. Gelinas (Chipchura, Klok) – 10. Blum, 33. An. Stěpanov (Drozdov), 37. A. Volkov, 59. Kitarov (S. Kosticyn)

Rozhodčí: Kuljov, Ovčinnikov – Ivanov, Černyšjov

Diváci: 5 289