Nejlepší střelec: Brandon Kozun – 16 branek.
    Poslední utkání: Čerepovec – Lokomotiv – Slovan 2:4 (1:2, 1:1, 0:1).
    Branky Lokomotivu: Kartajev, Iljenko, Korškov, Kozun.

Torpedo Nižnij Novgorod: Brust – Barancev, Orlov, Bodie, Holm, Volčenkov, Aljajev, Nazarevič – Varnakov, Miele, Calof – Galuzin, Paršin, Žafjarov – Šenfeld, D. Sjomin, Urakov – Makarenko, Stalnov, Smolin.

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Isajev) – N. Averin, Nakládal, Kronwall, Jelesin, Čerepanov, M. Osipov, Rafikov – Jurtajkin, J. Averin, Loktionov – Sannikov, Denisenko, Alexejev – Korškov, Iljenko, Kartajev – Kozun, Ivanov, Apalkov – Kajumov.

Rozhodčí: Ansons, Vasiljev – Novikov, Šadrin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:29
    Novogrod začal aktivně a hned při svém prvním střídání se nastěhoval do své útočné třetiny, ale v klíčový okamžik kotouč utekl z hole Vladimiru Galuzinovi.

01:31
    Andy Miele si kotouč nahodil do rohu hrací plochy, tam však souboj jednadvacítek vyhrál Maxim Osipov.

02:02
    Ilja Konovalov pokryl v lapačce nahození od modré čáry a vhazovat se bude po přerušení po jeho pravé ruce.

02:33
    Odvážný průnik Georgije Ivanova (Jaroslavl) zastavila obrana domácích a útočník Jaroslave tak neproskočil do šance.

03:14
    První tlak Lokomotivu měla na svědomí formace číslo jedna, ale Andrej Loktionov z dobré pozice netrefil domácí branku.

04:01
    Na druhé straně se, po střele od modré, odrážel kotouč od změti těl, ale nakonec nemusel Ilja Konovalov zasahovat.

05:04
    Hraje se hodně rychlý hokej nahoru dolů. Brandon Kozun ranou zpoza obránce však netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

5:38
    Po ofsajdu Lokomotivu se bude vhazovat ve středním pásmu.

06:15
    Anton Volčenkov (N.Novgorod) malinko zaváhal při svém obranném zákroku, ale i přesto dokázal odpálit kotouč před dotírajícím Loktionovem.

07:05
    Andrew Calof hezky posunul kotouč na hůl Vladimira Galuzina, ale ten svou ranou trefil pouze klín Konovalova. Po zásahu hostujícího brankáře následuje reklamní pauza.

07:12
    Andrew Calof (N.Novgorod) se dostal do skvělé střelecké pozice, ale jeho rána golfem z vrcholu kruhu byla zablokována vedle branky.

08:27
    Barry Brust (N.Novgorod) si v pohodě poradil se střelou přes obránce, jenž vyslal, malinko zahákovaný, Jegor Averin.

09:55
    Nahození Jelesina od modré mířilo hodně daleko od branky Barry Brusta, nicméně Lokomotiv začíná být aktivnějším a lepším týmem.

10:40
    Jegor Averin (Jaroslavl) hledal křížnou přihrávkou Andreje Loktionova (Jaroslavl), nicméně záměr hostující dvoje odhalila obrana Torpeda.

11:34
    Na druhé straně ledové plochy byl vystižen i záměr Vladimira Galuzina a do šance se nedostali ani domácí hokejisté.

12:46
    Pavel Makarenko (N.Novgorod) čekal dlouho na přihrávku mezi kruhy, nakonec se dočkal, ale přihrávka byla lehce nadzvednuta obráncem Lokomotivu, a tak ani tato akce nepřinesla šanci, či změnu skóre.

13:22
    Do útoku se vydal Ilja Nazarevič, ale byl u levého mantinelu povalen. Hlavní sudí měl situaci jako na dlani, a tak je potřeba mu věřit, že o faul se nejednalo. Stále se tak hraje bez branek a bez vyloučení.

14:16
    To chtěl změnit Vladimir Galuzin (N.Novgorod), jenž se dnes prezentuje velmi dobrým výkonem, ale jeho střelu z levého křídla si pohlídal na bližší tyči Ilja Konovalov.

15:08
    Andrej Loktionov (Jaroslavl) trefil svou ranou pouze svého spoluhráče před brankou.

15:42
    Andy Miele (N.Novgorod) měl první obrovskou šanci utkání! Vyměnili si kotouč s Damirem Žafjarovem, ale z bezprostřední blízkosti trefil svou ranou pouze Konovalova!

16:19
    Pavel Makarenko (N.Novgorod) nezpracoval na středu hrací plochy kotouč a zadarmo se k němu dostala hostuíjcí „kamanda“.

16:54
    Bývalý brankář Slovanu, Barry Brust si poctivě počkal na ránu od modré a pokryl kotouč ve svém klíně. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

17:07
    Další rutina pro Barry Brusta, vyzkoušel jej švihem Staffan Kronwall (Jaroslavl), ale lapačka kanadského brankáře byla na místě.

17:21
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Vhazování po icingu bylo pro Torpedo osudné! Vhazování vyhrál Andrej Loktionov a DANIL JURTAJKIN trefil ihned po buly přesně – 0:1! Asistence: Andrej Loktionov.
    17:21 Danil JURTAJKIN - 0:1

18:35
    Philip Holm (N.Novgorod) netrefil od modré branku Konovalova, jeho střela skončila na zadním mantinelu.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:13
    Postavení mimo hru domácího Novgorodu.

19:31
    Danil Jurtajkin (Jaroslavl) je namlsaný a málem využil chybu v rozehrávce domácích, ale Barry Brust svou hokejkou odpálil kotouč do bezpečí.

19:35
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Vladimir Galuzin – 2 min., vysoká hůl).

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Intenzivní první třetina byla, co se týče obrazu hry vyrovnaná, ale byli to hosté, kdo se trefil do černého. Po vhazování rozvlnil síť Danil Jurtajkin.

Střely na branku po 1. třetině: 5 – 10!

Další třetina začne přibližně v 17:52 .

20:01

20:01
    Lokomotiv začíná druhou třetinu v početní převaze, jenž může trvat ještě 1:25.

20:30
    Brandon Kozun (Jaroslavl) obdržel přihrávku na levé křídlo od Loktionova, ale střela nejlepšího střelec Lokomotivu byla sražena do ochranné sítě.

20:56
    Lokomotiv přesilovou hru dokázal využít a vede již o dvě branky! Denis Alexejev nabil MAXIMU OSIPOVI a ten dělovou golfem trefil horní růžek Brustovi branky – 0:2! Asistence: Denis Alexejev.
    20:56 Maxim OSIPOV - 0:2

21:55
    Andy Miele (N.Novgorod) chtěl přispěchat s odpovědí, nicméně jeho křížná přihrávka přes celé pásmo byla zablokována.

22:45
    Jakub Nakládal si udělal výlet do útočné třetiny, jeho nabídka však nenašla Denisenko, který číhal u pravé tyče.

23:14
    Hodně přísné vyloučení do konce utkání! Grigorij Denisenko (Jaroslavl) podrazil nohou soupeře zezadu a vyfasoval trest – 5 min. + osobní trest do konce utkání.

23:45
    Místo toho, aby začalo Torpedo v dlouhé přesilovce korigovat skóre, tak se do situace dvou na jednoho dostal Artur Kajumov a Andrej Loktionov. První jmenovaný zkusil ránu na bližší tyč, tu si však Barry Brust pohlídal.

24:14
    Minuta z dlouhé přesilovky Torpeda za námi a domácí se ještě nedokázali nastěhovat do útočné třetiny.

24:52
    Naopak Andrej Loktionov (Jaroslavl) opět vyvezl kotouč a dostal ho jednoruč až k Brustovi, jenž musel podržet kotouč pod svou lapačkou.

25:05
    Lokomotiv hraje zatím pětiminutové oslabení hodně zkušeně.

25:33
    Další kotouč ve středním pásmu, Torpedo je bezradné a z ochozů se ozývá pískot.

26:10
    Denis Paršin (N.Novgorod) zavezl puk do třetiny a snad se teď domácí udrží na puku.

26:50
    Příliš dlouho nebyla kombinace Torpeda úspěšná a kotouč opět opustil útočné pásmo domácích.

27:31
    Teď si vytvořili domácí dobré střelecké pozice, ale ani jedna rána se nedostala za Konovalova.

28:14
    Lokomotiv přežil pětiminutové oslabení a hraje v plném počtu.

29:03
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude před Konovalovem.

30:12
    Damir Žafjarov netrefil svým bekhendem přes tři protihráče branku Lokomotivu. Hostů se těžko dávají branky. O tom se přesvědčilo již mnoho týmů.

31:10
    Arťom Aljajev (N.Novgorod) vypálil od modré hodně ostře, nicméně Ilja Konovalov tuto střelu dokázal vyrazit pravým betonem.

31:37
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Torpedo si za svou aktivitu branku zasloužilo! Nejlepší střelec Novgorodu ANDREW CALOF si vybruslil od mantinelu a ranou na zadní tyč překonal Konovalova – 1:2 Asistence: Denis Barancev.
    31:37 Andrew CALOF - 1:2

32:35
    Domácí fanoušci si přeji vyrovnání a ženou svůj tým hlasitě dopředu.

33:04

33:26
    Opět vznikla pro Brusta nebezpečná situace hned po vhazování, tentokrát si domácí brankář poradil.

34:01
    Artur Kajumov (Jaroslavl) se z ničeho objevil sám před Brustem a těsně před ním tečoval jen těsně mimo!

34:49
    Torpedo rozhýbalo pevnou obranu Lokomotivu a Denis Paršin si vybruslil až ke střele, ale ta minula hostující svatyni.

35:40
    Jegor Korškov nahodil kotouč do zmatku před brankou, tam si však poradil a střelu vyrazil Barry Brust.

36:33
    Artur Kajumov (Jaroslavl) dostal až příliš prostoru, objel branku a mířil na zadní tyč. Ke smůle hostujícího útočníka ji minul!

37:11
    Ostrý zákrok na domácího hráče v rohu hrací plochy se trestat nebude.

37:34
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andrew Calof – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Danil Jurtajkin – 2 min., hrubost).

37:58
    Přesilovka 4 na 3 pro domácí! Vyloučen Jegor Korškov (Jaroslavl) na dvě minuty za podrážení.

38:10
    Vladimir Galuzin (N.Novgorod) dostal nabito na pravý kruhu a jeho ránu z první skvěle kryl do lapačky Ilja Konovalov!

38:30
    Lokomotiv vyhodil kotouč a na chvíli se osvobodil.

38:52
    A je po přesilovce 4 na 3! Vyloučen domácí Philip Holm na dvě minuty za držení. Pokračovat se bude ve třech na obou stranách.

39:15
    Ofsajd Lokomotivu. Hra ve třech je až podezřele klidná.

39:34
    Andrew Calof (N.Novgorod) a Danil Jurtajkin (Jaroslavl) na ledové ploše a pokračuje se ve čtyřech.

39:58
    Na ledě je i Jegor Korškov (Jaroslavl) a Lokomotiv v plném počtu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé třetině pokračovala vyrovnaná bitva a prosadily se oba týmy po jedné brance. Nejprve poslal do dvoubrankového vedení hosty v přesilovce Maxim Osipov. Za domácí snižoval jejich nejlepší střelec Andrew Calof! Stav po 2. třetině 1:2!

Střely na branku ve 2. třetině: 6 – 11.

Další třetina začne přibližně v 18:42 .

40:01

40:01
    Lokomotiv naskakuje do třetí periody v přesilové hře pěti proti čtyřem.

40:35
    Brandon Kozun (Jaroslavl) střílel z otočky, ale Brusta nepřekvapil.

40:52
    Torpedo hraje v plném počtu.

41:24
    Máme srovnáno! Damir Žafjarov našel z otočky VLADIMIRA GALUZINA, a ten svou přesnou ranou z mezikruží střílí svou desátou branku v sezoně – 2:2! Asistence: Damir Žafjarov.
    41:24 Vladimir GALUZIN - 2:2

42:41
    Torpedu nestačí remízový stav, ale jejich tlak v útočné třetině tentokrát k zakončení nevedl.

43:54
    Arťom Iljenko (Jaroslavl) střílel přes obránce, ale lapačka Barry Brusta byla tam, kde být měla. Kanadský brankář ve službách Torpeda přerušil hru před svou brankou.

44:20
    Po problémech před brankou vyhodili raději domácí hokejisté na icing.

44:45
    Rušan Rafikov (Jaroslavl) nahodil kotouč do ohně před brankou, ale jeho střela skončila nakonec pouze na zadním mantinelu. Lokomotiv chce však viditelně své vedení zpět.

45:32
    Barry Brust musel srazit betony proti střele Jelesina.

46:01
    Domácí se vymanili z tlaku a Arťom Aljajev (N.Novgorod) nahrnul kotouč do brankoviště, tam jej však přikryl a přerušil hru Ilja Konovalov.

46:56
    Rána Šenfelda z levého křídla našla pouze připraveného Konovalova. Následuje reklamní pauza.

47:14
    Ofsajdem se provinilo Torpedo.

47:45
    Tentokrát zakázané uvolnění Torpeda. Vhazovat se bude před Brustem.

48:26
    Andrew Calof (N.Novgorod) proskakoval přes Maxima Osipova (Jaroslavl), hostující obránce jej zastavil na hranici pravidel, ale u sudích mu to prošlo.

49:02
    Philip Holm (N.Novgorod) svou ranou od modré vystrašil Konovalo, jenž byl moc rád, že rána domácího obránce skončila vedle branky.

49:45
    Danil Jurtajkin (Jaroslavl) nabruslil rychle do útočné třetiny, jeho střelu však domácí obrana zablokovala. No je to teď trochu, kdo z koho.

50:10
    Denis Alexejev (Jaroslavl) měl u pravé šance dobrou možnost, ale při koncovce z první se mu kotouč namotal na hokejku a Barry Brust zasahovat nemusel.

50:32
    Zakázané uvolnění Lokomotivu.

51:08
    Kirill Urakov (N.Novgorod) svou nepřesnou přihrávkou pouze odevzdal kotouč hostům.

52:01
    Andy Miele (N.Novgorod) si musel kotouč pouze nahodit do útočné třetiny, jelikož hosté bránili ve čtyřech na své modré čáře.

52:16
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Daniil Apalkov – 2 min., hákování).

52:36
    Lokomotiv mohl klidně do tří, ale sudí nepotrestali krosček u pravého mantinelu.

53:11
    Český obránce Jakub Nakládal poslal kotouč ze třetiny Lokomotivu, tohle je důležité oslabení pro Jaroslavl.

53:48
    Mat Bodie (N.Novgorod) pokazil přihrávku a další kotouč mohl opustit pásmo hostů, ti se brání velmi dobře.

54:16
    Lokomotiv v plném počtu.

54:51
    Andrej Loktionov (Jaroslavl) při své střele zlomil hůl, nedůraznou ránu poté vyrazil hřbetem své lapačky Barry Brust.

55:22
    Damir Žafjarov (N.Novgorod) a Denis Paršin (N.Novgorod) dělali potíže obraně Lokomotivu, ale ani jednu ránu nedostali na Konovalova. Jedna branka rozhodne, to si troufnu říci.

57:38
    Vladislav Kartajev vybruslil ze své obranné třetiny, zavezl kotouč, předal jej na Arťoma Iljenka, ale s jeho lehkou střelou si poradil Barry Brust a vyrazil ji svou holí do rohu hrací plochy.

58:01
    Poslední dvě minuty třetí třetiny. Oba týmy jsou již opatrné a vidím to na prodlouženou.

58:54
    Malé zaváhání hostující obrany chtěl potrestat Andy Miele s Denisem Barancevem, nicméně druhý jmenovaný trefil svou ranou pouze obránce.

59:30
    Nejlepší střelec Lokomotivu Brandon Kozun vylekal svou ranou z pravého křídla Brusta, ten však ukryl puk ve své výstroji.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ve třetí třetině se prosadilo pouze Torpedo, jenž dokázalo nakonec smazat dvoubrankové manko v zápase, a tak nás čeká prodloužení ve třech na obou stranách.

Střely na branku ve 3. třetině: 9 – 11.

60:01

60:01
    Důležitou první buly v prodloužení vyhráli domácí.

60:36
    Andrew Calof netrefil v situaci dvou proti jednomu branku!

61:02
    Na druhé straně ujel sám na branku Vladislav Kartajev (Jaroslavl), ale rozezvučel pouze pravou tyč!

61:50
    Denis Paršin (N.Novgorod) uklidnil hru a domácí mají kotouč na svých hokejkách.

62:21
    Torpedo kombinovalo ve své útočné třetině, ale hrálo se de facto jeden na jednoho a hosté to poctivě ubránili.

63:01
    Philip Holm (N.Novgorod) ranou od modré přestřelil branku Konovalova.

63:42
    Andy Miele ubránil atak Jegora Korškova, ale u puku zůstává Lokomotiv.

64:01
    Poslední minuta prodloužení, s kotoučem krouží v útočné třetině hosté.

64:50
    Barry Brust vychytal velkou šanci Artura Kajumova!

64:58
    Dvě vteřiny před koncem prodloužení připisuje důležitý druhý bod Torpedu VLADIMIR GALUZIN, jenž využil přihrávku Alajeva a ranou z první rozvlnil síť za Konovalovem – 3:2! Asistence: Arťom Aljajev.
    64:58 Vladimir GALUZIN - 3:2

Torpedo dokonalo dvě vteřiny před koncem prodloužení obrat a vítězí nakonec 3:2! Domácí berou v boji o play off velmi důležité dva body proti těžkému Lokomotivu!

Statistiky utkání:

Střely na branku: 24 – 33.
    Vyloučení: 3:3. Navíc Denisenko (Jaroslavl) – 5+ do konce utkání.
    Využití přesilovek: 0 – 1.
    Vhazování: 18 – 37.
    Hity: 10 – 15.
    Zablokované střely: 14 – 13.

Alexander Salák (Jaroslavl) – nenastoupil.
    Jakub Nakládal (Jaroslavl) – 3 střely na branku, čas na ledě: 21:28.

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (19:30:04)

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 32. Calof (Barancev), 42. Galuzin (Žafjarov), 65. Galuzin (Aljajev) – 18. Jurtajkin (Loktionov), 21. M. Osipov (Alexejev)

Torpedo Nižnij Novgorod: Brust (Molkov) – Barancev, Orlov, Bodie, Holm, Volčenkov, Aljajev, Nazarevič – Varnakov, Miele, Calof – Galuzin, Paršin, Žafjarov – Šenfeld, D. Sjomin, Urakov – Makarenko, Stalnov, Smolin.

Rozhodčí: Ansons, Vasiljev – Novikov, Šadrin