Buffalo – Chicago 3:7 (kon.) | NY Islanders – Tampa 0:1 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Ottawa 5:3 (kon.)
Washington – Calgary 4:3 (kon.) | Florida – Nashville 1:4 (kon.) | Detroit – Toronto 3:2 (po pr.)
Carolina – Vegas 5:2 (kon.) | Dallas – Minnesota 3:1 (kon.) | Philadelphia – Edmonton 5:4 (po pr.)
Montreal – New Jersey 2:3 (po pr.)
Pittsburgh Penguins
5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
Ottawa Senators
Sobota 02.02.2019, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších přenosů! (03:46:19)

Československá stopa v utkání:
    Dominik Simon (Pittsburgh) 0+0, 6 střel, čas na ledě 17:57
    Christián Jaroš (Ottawa) 0+0, 6 střel, čas na ledě 17:28

1. Jake Guentzel (Pittsburgh) 2+0
    2. Bryan Rust (Pittsburgh) 2+0
    3. Nick Bjugstad (Pittsburgh) 0+1

A je tu konec! Ve třetině třetině, jsme viděli hned 4 branky. Za domácí se ve 49. minutě prosadil Prust, který trefil přesně horní růžek. V 54. minutě se prosadil Bødker, který využil přesilovou hru a o 2 minuty později se prosadil po individuální akci Duchene, který snížil na rozdíl jedné branky! Drama netrvalo příliš dlouho, když se v 58. minutě prosadil Guentzel a přiřkl 2 body domácím.
    Střely po 3. třetině: Domácí – 40, Hosté – 40.

59:50
    Kotouč za brankou DeSmithe.

59:41
    Parádní obranný zákrok Jaroše, který skočil do střely jednoho z hostujících hráčů!

59:10
    Kotouč ve středním pásmu, Ottawa bude muset vyklidit třetinu domácích.

58:59
    Ottawa kombinuje ve třetině Pens.

58:39
    Oddechový čas pro hosty.

58:39
    Pokus přes celé hřiště minul odkrytou klec, máme tu icing.

58:15
    Ottawa to zkouší se 6ti hráči v poli!
    57:08 Jake GUENTZEL - 5:3

57:08
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tak to je parádní odpověď domácího týmu! Crosby táhl přečíslení 3 na 2, krásnou nahrávkou pod hokejkou dostal kotouč na JAKEA GUENTZELA, který se prosazuje střelou na první tyč!
    Asistence: Sidney Crosby a Brian Dumoulin.

56:50
    Wilson nabral rychlost a dostal se do slibné šance, jeho pokus ale nakonec nemířil do branky.

56:20
    Ceciho střelu od modré tečoval hráč, ale DeSmith se dobře zorientoval a zasáhl!

56:05
    Ottawa je Duchenovým gólem hodně povzbuzená a najednou je jí plný led!

55:08
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Tak pozor, Ottawa se poprvé v utkání dostává do kontaktu! MATT DUCHENE se rozjel s kotouče, projel obranou Pens jak nůž máslem a samostatný únik zakončil přesnou střelou po ledě! Asistence: Maxime Lajoie a Anders Nilsson.

54:50
    Oba týmy dnes nehrají zrovna v rukavičkách, na hity vede Ottawa 42 – 31.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 4. Blueger (Cullen), 18. Guentzel (Crosby, Letang), 32. Rust (Kessel, Bjugstad), 49. Rust (Kessel, J. Johnson), 58. Guentzel (Crosby, Dumoulin) – 35. B. Ryan (Dzingel, Duchene), 54. Bødker (Mark Stone), 56. Duchene (Lajoie, A. Nilsson)

Pittsburgh Penguins: DeSmith (M. Murray) – Letang, Dumoulin, Riikola, Määttä, J. Johnson, M. Pettersson – Simon, Crosby, Guentzel – Kessel, Malkin, Rust – Hörnqvist, Pearson, Blueger – Cullen, McCann, Bjugstad – G. Wilson.
    Ottawa Senators: A. Nilsson (C. Anderson) – Chabot, DeMelo, Lajoie, Ceci, Borowiecki, Jaroš – Dzingel, Duchene, B. Ryan – B. Tkachuk, White, Mark Stone – Z. Smith, Pageau, Pääjärvi – N. Paul, Tierney, Bødker.

Rozhodčí: Mclsaac, Sutherland – Miller, Alphonso

Diváci: 18,618