Buffalo – Chicago 3:7 (kon.) | NY Islanders – Tampa 0:1 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Ottawa 5:3 (kon.)
Washington – Calgary 4:3 (kon.) | Florida – Nashville 1:4 (kon.) | Detroit – Toronto 3:2 (po pr.)
Carolina – Vegas 5:2 (kon.) | Dallas – Minnesota 3:1 (kon.) | Philadelphia – Edmonton 5:4 (po pr.)

Radek Faksa (DAL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:58
    Roman Polák (DAL) 0+1, 1 střela, čas na ledě 20:09 (05:10:04)

1. Tyler Seguin (DAL) 2+0
    2. Devan Dubnyk (MIN) 29 zák., 2 góly, 93,5%
    3. Miro Heiskanen (DAL) 0+1

Statistiky: Střely na bránu: 32-22; Zablokované střely: 13-17; Vhazování: 52%-48%; Hity: 15-18; Přesilové hry: 0/1-1/2; Trestné minuty: 4-2.

Tyler Seguin vstřelil během závěrečné třetí třetiny dva góly a rozhodl o vítězství Dallasu proti Minnesotě. Andrew Cogliano a Brad Hunt vstřelili v dresech svých týmu první gól, první jmenovaný muž k němu ale ještě připsal asistenci. Konečný výsledek zápasu v American Airlines zní. Dallas Stars 3 Minnesota Wild 1.

59:36 Tyler SEGUIN - 3:1

59:36
    Dallas právě vstřelil branku!
    TYLER SEGUIN zachytil na ose hřiště vyhození Wild a po zkrocení poskakujícího kotouče střelou z bodu pravého kruhu zamířil přes jednoho z hostujících hráčů do prázdné brány! Je rozhodnuto! Asistence: Andrew Cogliano.

59:00
    Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:09
    Stars se sice museli bránit, kotouč byl ale v rohu ledové plochy přizvednut do ochranné sítě. Čas na oddech.

57:29
    Teď ale Wild určitě brankáře neodvolají, protože se na pravém křídle ocitli v postavení mimo hru.

57:22
    Dallas stále drží těsné jednobrankové vedení a Wild to určitě za chvíli zkusí při hře bez brankáře.

54:26
    Hra byla přerušena a za jednobrankového vedení Dallasu 2:1 dostává prostor reklamní přestávka.
    52:38 Tyler SEGUIN - 2:1

52:38
    TYLER SEGUIN na pravém křídle práskl do puku a tvrdou ranou od hrazení na přední tyči propálil Devana Dubnyka mezi betony! Dallas podruhé vede! Asistence: Mattias Janmark a Esa Lindell.

51:45
    Ben Bishop si v bráně Stars připsal snadný zákrok a ukryl puk ve své lapačce. Následuje komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:25
    Wild na levém křídle vystřelili z ostrého úhlu, jenže jejich pokus byl na přední tyči domácími zablokován.

49:35
    Devan Dubnyk se vydal za svou bránu, aby po nahození Stars pod tlakem bleskově rozehrál podél hrazení.

48:52
    Wild vyhodili puk z obranného pásma přes ochranné sklo, byla tam ale teč, a tak rozhodčí nevylučovali.

47:17
    Kotouč byl sražen mezi střídačky a po přerušení hry se vhazovalo ve středovém kruhu hrací plochy.

46:33
    Dallas vede na střely na bránu 29:17, jenže skóre utkání nadále zůstává nerozhodné 1:1.

46:14
    Greg Pateryn na pravém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Ben Bishop puk do sítě nepustil. Komerční přestávka.

44:48
    Ben Bishop odvedl v bráně Stars dobrou práci, když střelu hostí vyrazil pravým betonem mimo.

43:39
    John Klingberg na pravém křídle vystřelil ihned po vhazování a puk zamířil do ochranné sítě.

43:33
    Jamie Benn v blízkosti pravé tyče vystřelil bekhendem a Devan Dubnyk puk podržel snadno v náručí.

42:51
    Ben Bishop se vydal za svou bránu, aby po nahození Wild a zastavení puku přesně a rychle rozehrál.

42:05
    Andrew Cogliano na vrcholu pravého kruhu zamíchal s pukem a vystřelil, jeho pokus byl ale zablokován.

41:11
    Wild ihned po vhazování vystřelili od modré čáry a těsně minuli vzdálenější pravou tyč. Stars se ale ubránili a vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

40:51
    Ryan Suter na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a Ben Bishop kotouč vyrazil do ochranné sítě.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:39
    Eric Staal se snažil u pravé tyče prosadit z blízkosti, zároveň ale z ostrého úhlu, takže klečící Ben Bishop ho dokázal na přední tyči úspěšně vychytat.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 25-12; Zablokované střely: 8-12; Vhazování: 58%-42%; Hity: 10-9; Přesilové hry: 0/1-1/2; Trestné min.: 4-2.

Třetí třetina začne přibližně v 3:56.

Andrew Cogliano krátce po přestávce krásně tečoval nahození Romana Poláka a poslal domácí Stars do vedení, jenže na straně hostů odpověděl Brad Hunt, kterého našel přihrávkou zpoza brány Eric Staal. Po druhé části. Dallas Stars 1 Minnesota Wild 1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

37:39
    John Klingberg vypálil před pravým kruhem s příklepem a těsně před bránou trefil možná spoluhráče.

36:20
    Hra byla přerušena a v prostřední části utkání bychom si měli odbýt poslední reklamní přestávku.

34:29
    Stars dobře vystřelili na vrcholu levého kruhu a puk mířil do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, jenže Devan Dubnyk předvedl semafor!

34:07
    Miro Heiskanen vypálil na ose útočného pásma od modré čáry a před bránou Wild bylo pořádné horko, Devan Dubnyk ale dokázal puk najít a zmrazit ho.

33:53
    Tyler Seguin vyjel zpoza brány, u pravé tyče ale našel bekhendovou střelou pouze Devana Dubnyka.

32:02
    Vyloučený Eric Staal je zpět na ledě a stav utkání zůstává v Dallasu nerozhodný 1:1.

31:12
    Tyler Seguin se na levém křídle dostal k odraženému puku po střele z pravého křídla a z ostrého úhlu těsně nad ledem orazítkoval tyč!

30:02
    Eric Staal byl vyloučen na dvě minuty poté, co dostal menší trest za sekání. Přesilová hra pro Dallas, která přijde na řadu po krátké reklamní přestávce.

29:32
    Stars nemohli na levém křídle pokračovat v útočném snažení kvůli signalizovanému postavení mimo hru.
    28:48 Brad HUNT - 1:1

28:48
    Minnesota právě vstřelila branku!
    BRAD HUNT si najel u pravé tyče na přihrávku Erica Staala zpoza brány a z blízkosti nad lapačkou Bena Bishopa vymetl přední pravý horní roh brány! Wild využili přesilovou hru a je to 1:1. Asistence: Eric Staal a Mikael Granlund.

28:13
    Jason Zucker chtěl krásnou střelou z vrcholu mezikruží vymést pravý horní roh brány, jenže Ben Bishop předvedl v bráně domácího týmu krásný semafor.

26:31
    Wild se nepodařilo rozehrát a podél trestných lavic poslali puk dokonce na zakázané uvolnění.

26:08
    Stars mohli udeřit během oslabení, jenže v blízkosti levé tyče zakončovali těsně mimo. Puk skončil za bránou.

25:12
    Andrew Cogliano za vlastní bránou zasáhl holí do obličeje Zacha Parise a dostal čtyři minuty za vysokou hůl.

24:55
    Taylor Fedun na pravém křídle vypálil od modré čáry a Devan Dubnyk po dobrém zákroku přerušil hru.

24:13
    Jason Zucker dobře vystřelil na bodu pravého kruhu, jenže střelou zápěstím zamířil těsně nad.

23:43
    Radek Faksa na levém křídle vystřelil z ostrého úhlu a připravený Devan Dubnyk kotouč vkleče zastavil.
    23:12 Andrew COGLIANO - 1:0

23:12
    Roman Polák před vrcholem pravého kruhu napřáhl k táhlé střele zápěstím, kterou na přední tyči ve vzduchu parádně tečoval ANDREW COGLIANO a sklepl puk pod lapačkou Devana Dubnyka do sítě! 160. gól Cogliana v kariéře NHL. Asistence: Roman Polák a Miro Heiskanen.

22:13
    Wild na pravém křídle vystřelili od modré čáry a Ben Bishop na přední tyči úspěšně puk vyrazil mimo.

21:45
    Stars nepřesně rozehráli podél střídaček a proti domácímu týmu se pískalo zakázané uvolnění.

20:44
    Mikko Koivu se na levém křídle jen bezmocně ohlédl za pukem, který skončil v ochranné síti.

20:08
    Stars vyhráli úvodní vhazování druhé třetiny a okamžitě nahodili puk do útočného pásma. Nahození Radka Faksy ale žádné z jeho spoluhráčů nedojel.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 11-5; Zablokované střely: 3-5; Vhazování: 61%-39%; Hity: 5-6; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 0-0.

Druhá třetina začne přibližně v 3:01.

Alexandr Radulov se málem řítil sám na bránu, jenže Devan Dunbyk rychle vyjel ze své brány, aby se mu vrhl pod nohy, a tak úvodní část utkání žádný gól nepřinesla. Zatím se ani jednou nevylučovalo. Skóre po první třetině. Dallas Stars 0 Minnesota Wild 0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:00
    Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:51
    Jason Zucker si najel na vzdálenější levé tyči na krásnou přihrávku z pravého kruhu pro vhazování, z ostrého úhlu ovšem Bena Bishopa překonat nedokázal.

17:15
    Stars mají velkou střeleckou převahu, když v domácím prostředí vedou na střely na bránu již 10:4.

16:13
    Wild se dostali na bodu levého kruhu ke střele, která se stala snadnou kořistí brankáře Bena Bishopa.

15:44
    Ben Bishop opět nedokázal dobře rozehrát bekhendem zpoza vlastní brány a poté čelil přihrávce, kterou dokázal přitisknutou rukavicí k ledu vyrazit mimo nebezpečí.

15:07
    Hra byla přerušena a za bezbrankového stavu utkání v Dallasu následuje další komerční přestávka.

14:42
    Jason Spezza na levém křídle dvakrát v rychlém sledu vypálil s příklepem, jenže Devan Dubnyk oba jeho pokusy na přední tyči vyrazil a drží čisté konto.

13:57
    Alexandr Radulov se málem řítil sám na bránu, jenže Devan Dubnyk rychle vyjel ze své brány, aby se mu vrhl pod nohy a holí mu kotouč vypíchl! Skvělé čtení hry v podání brankáře Wild.

12:12
    Stars se na levém křídle dostali k slabému nahození, které skončilo pod lapačkou Devana Dubnyka.

12:00
    Jeden z hráčů Stars byl sražen na bodu pravého kruhu k ledu, rozhodčí se ovšem vylučovat nerozhodli.

10:41
    Roope Hintz si z levého křídla krásně sjel před bránu, na vzdálenější pravé tyči ale bekhendem z úhlu Devana Dubnyka nepřekonal. Následuje komerční přestávka.

10:07
    Tyler Seguin tvrdě vypálil na vrcholu levého kruhu, Devan Dubnyk byl ale připraven a hrudí kotouč vyrazil.

09:57
    Stars předvedli na pravém křídle nádhernou kombinační akci a Tyler Seguin posílal před bránu z ostrého úhlu nebezpečnou přihrávku, k teči ovšem nedošlo.

08:50
    Brad Hunt dobře rozehrál o hrazení za vlastní bránou, následnou akci Wild ale zastavilo postavení mimo hru.

07:34
    John Klingberg vypálil ihned po vhazování, jeho rána s příklepem ale minula pravou tyč brány.

07:28
    Puk krátce na to skončil mezi střídačkami a na řadu přichází první krátká reklamní přestávka.

07:21
    Alexandr Radulov předvedl na bodu levého kruhu krásnou stahovačku, jenže jeho střela zápěstím těsně nad ledem minula přední levou tyč brány.

06:42
    Wild sice uspěli na vhazování, jenže opět podél boxu časoměřičů vyhodili puk na zakázané uvolnění.

06:36
    Hokejistům Minnesoty se nepodařilo rozehrát podél trestných lavic a hra byla po zakázaném uvolnění přerušena.

06:27
    Minnesota vede na střely na bránu těsně 3:2 a zatím jsme nebyli svědky žádné velké příležitosti.

05:15
    Miro Heiskanen vypálil od modré čáry a Devan Dubnyk u levé tyče nadvakrát zmrazil puk pod lapačkou.

04:44
    Ben Bishop vyjel ze své brány, aby u pravé tyče bekhendem rozehrál za svou bránu, což se mu dvakrát nepodařilo. Wild ale z následného forčekingu nic nevytěžili.

04:16
    Tyler Seguin na levém křídle tvrdě vypálil z ostrého úhlu a klečící Devan Dubnyk puk úspěšně vyrazil.

03:25
    Před bránou Dallasu vznikl větší závar, a tak raději brankář Ben Bishop zmrazil puk pod svou lapačkou.

02:43
    Matt Hendricks napálil puk na bránu Stars ze středového kruhu a také Ben Bishop si připsal první zákrok.

02:07
    Stars dobře vystřelili na vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Devan Dubnyk ale puk vyrazil za svou bránu.

01:41
    Valerij Ničuškin se nedokázal na levém křídle prosadit a puk byl jedním z hráčů přizvednut do ochranné sítě.

01:09
    Tyler Seguin zkusil na levém křídle vystřelit z ostrého úhlu, jeho pokus ale zablokoval obránce Ryan Suter.

00:01

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg (A), Heiskanen, R. Polák, Oleksiak, Fedun – Ja. Benn (C), Faksa, Comeau – Janmark, Seguin (A), Radulov – Cogliano, Spezza, Ničuškin – Gurjanov, Hintz, B. Ritchie. Hlavní trenér: Jim Montgomery.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Hunt – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Greenway, E. Staal, Coyle – Parise (A), V. Rask, Åberg – M. Foligno, Fehr, Hendricks. Hlavní trenér: Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Graham Skilliter, Kendrick Nicholson. Čároví: Lonnie Cameron, Brandon Gawryletz.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Předpokládané úvodní sestavy:

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – Lindell, J. Klingberg, Heiskanen, R. Polák, Oleksiak, Fedun – Ja. Benn, Faksa, Comeau – Janmark, Seguin, Radulov – Cogliano, Spezza, Ničuškin – Gurjanov, Hintz, B. Ritchie.

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Hunt – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Greenway, E. Staal, Coyle – Parise, V. Rask, Åberg – M. Foligno, Fehr, J.T. Brown.

MINNESOTA WILD

Wild se vrací zpět do akce po pětidenní přestávce kvůli NHL All-Star víkendu poté, co 24. ledna vyhráli 5:2 nad Coloradem a vytvořili sérii tří výher, což je jejich delší vítězná šňůra od října, během něhož dokázali vyhrát pětkrát v řadě. Porazí nyní i Dallas?

DALLAS STARS

Stars proti Minnesotě zakončí sérii šesti domácích zápasů v řadě, přičemž během úvodních pěti utkání před svými fanoušky třikrát v řadě prohráli a poté dvakrát za sebou vyhráli, ve čtyřech z posledních pěti zápasů ovšem nedokázali vstřelit více než jeden gól.

Minnesota zavítá v sobotu v noci do American Airlines Center, kde bude proti domácímu Dallasu usilovat o čtvrté vítězství v řadě. Oba rivalové se letos potkají již potřetí, přičemž během úvodních dvou vzájemných zápasů jednou zvítězili Wild a jednou také hráči Stars.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 24. Cogliano (R. Polák, Heiskanen), 53. Seguin (Janmark, Lindell), 60. Seguin (Cogliano) – 29. Hunt (E. Staal, Mikael Granlund)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Hunt – Zucker, M. Koivu (C), Mikael Granlund – Greenway, E. Staal, Coyle – Parise (A), V. Rask, Åberg – M. Foligno, Fehr, Hendricks. Hlavní trenér: Bruce Boudreau.

Diváci: 18124