Novosibirsk – Petrohrad 1:0 (kon.) | Barys – Jokerit 8:2 (kon.) | Ufa – Chabarovsk 3:1 (kon.)
Jekatěrinburg – Viťaz 2:1 (3:2 po s.n.) | Čeljabinsk – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Čerepovec – CSKA Moskva 0:4 (kon.)
Minsk – Riga 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Vladivostok 0:3 (kon.) | Spartak Moskva – Kazaň 3:5 (kon.)
Barys Nur-Sultan
8:2 (1:1, 2:1, 5:0)
Jokerit Helsinky
Sobota 02.02.2019, 12:00 • Kazachstan Arena • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (14:45:19)

Domácí tým po druhé třetině vedl nejtěsnějším možným rozdílem a vypadalo to na pořádné drama. To se ale nekonalo, Barys přidal dalších pět branek a nakonec je z toho debakl pro finský celek! Nutno dodat, že Astana si ve třetí dvacetiminutovce vypracovala ještě několik šancí, které neproměnila, Jokeritu nepomohla ani změna na brankářském postu!

Střely na branku ve třetí třetině: 10-7
    Střely na branku celkem: 33-20

59:20
    Pokus Michajlise byl zblokovaný, od modré čáry pak zakončoval Dietz. S jeho ranou si poradil Zapolski, Američan přerušil hru!

59:03
    Hostující obránce Joensuu se vrátil na led, v tuto chvíli se hraje ve čtyřech na obou stranách.

58:33
    Před malou chvílí byly ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, domácí hrají přesilovku, do zakončení se ale příliš netlačí.

57:22
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper Jensen Aabo – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Roman Starčenko – 2 min., sekání).

57:03
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., hrubost).

56:34
    Po levé straně zahrozil Petersson! Ten obkroužil branku, vzápětí se snažil zasunout za záda Zapolskiho. Americký gólman byl u tyčky včas!

55:55
    Oba celky hrají v plném počtu.

54:33
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, což zatím vyhovuje spíše domácím hokejistům, kteří svému soupeři téměř nepůjčují kotouč.

53:55
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Dmitrij Ševčenko – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Brian O'Neill – 2 min., sekání).

53:55
    Přečíslení dva na jednoho. Přesnou přihrávku od Akolzina dostal Ševčenko, ten dělal kličku do bekhendu. Proti následnému zakončení přišel parádní zákrok Zapolskiho lapačkou!

52:59

52:03
    Individuálně to zkoušel Blacker. Ten sice obhodil bránícího hráče, ovšem ke kotouči už se následně dostat nedokázal.

50:59
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Henri Ikonen – 2 min., hrubost).
    50:38 Matt FRATTIN - 8:2

50:38
    Astana právě vstřelila branku!
    Celou akci si rozjel na levé straně sám MATT FRATTIN! Jeho první střelu vyrazil Zapolski pouze před sebe, ovšem Kanaďan se následně dostal i k dorážce, která skončila v síti. Pátý přesný zásah domácích ve třetí části! Asistence: Alexej Makljukov a Brandon Bochenski.

50:14
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka třetí části, nejspíše i celého utkání. Asetov se v tuto chvíli dostal do postavení mimo hru.

49:39

49:04
    Domácí se zatím nemohou usadit v útočném pásmu, Jokerit už podruhé vyhazuje přes všechny čáry, v tomto případě ještě střídá.

48:27
    K radosti domácích příznivců se na modré čáře srazili dva hostující hráči. Svedberg toho nedokázal využít, jeho přihrávka byla nepřesná.

47:39
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Viktor Lööv – 2 min., krosček).

46:27
    Obrany jakoby neexistovaly. Do samostatného úniku se dostal Manninen, který dělal kličku do bekhendu. Kotouč mu na poslední chvíli sjel z čepele!
    46:00 Jegor PETUCHOV - 7:2

46:00
    Po chybě v hostující obraně se do samostatného úniku dostal JEGOR PETUCHOV. Vypadalo to, že bude dělat kličku do bekhendu, na poslední chvíli přišlo zakončení na bližší tyčku!

44:33
    Střídání v týmu Jokerit Helsinky: ze hřiště odchází Janis Kalninš, přichází Ryan Zapolski.
    44:33 Nikita MICHAJLIS - 6:2

44:33
    To začíná zavánět debaklem! Úplně volný teď zůstal před brankou NIKITA MICHAJLIS, který z bezprostřední blízkosti zvedl puk nad rameno Kalninše! Lotyšský brankář vzápětí zamířil na střídačku. Asistence: Brandon Bochenski a Matt Frattin.

44:10
    Krátce po vhazování se k puku dostal na modré čáře Lepistö. Brankář Karlsson toho moc neviděl, přesto kotouč ukryl v lapačce!

43:55
    Závar Karlssona, poté pořádná mela před domácím brankářem. Do té se zapojil Svedberg, z hostující strany pak Nicklas Jensen.
    43:37 André PETERSSON - 5:2

43:37
    Z pravé strany pálil Blacker, který orazítkoval pouze tyčku za Kalninšem. Kotouč se odrazil přesně na hůl ANDRÉHO PETERSSONA, švédský hráč zamířil do odkryté branky a navýšil náskok Barysu! Asistence: Jesse Blacker a Kirill Polochov.

42:22
    Na rozhodčího se zlobí Michajlis, který byl podražen ve středním pásmu. Rozhodčí stejného názoru nebyl, hra pokračuje.

41:38
    Do samostatného úniku se o pár vteřin později dostal Boyd. Domácí útočník zakončoval pod horní tyčku, Kalninš puk dokázal vyrazit!
    41:06 Roman STARČENKO - 4:2

41:06
    Kazašský celek navyšuje v úvodu třetí části svůj náskok! Z pravé strany si to na střed namířil ROMAN STARČENKO, jehož skrytá a tvrdá rána se zastavila až v síti! Asistence: Darren Dietz a André Petersson.

40:33
    V úvodu třetí dvacetiminutovky vznikl závar před Karlssonem. Ten dokázal podržet kotouč, vzápětí přerušil hru.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 13:45.

Prostřední část tohoto duelu je za námi. Lépe do ní vstoupili domácí, v přesilové hře se prosadil kapitán Bochenski. Hosté v závěru druhé dvacetiminutovky srovnali, trefil se také kapitán, ovšem na trefu Regina pak o dvě minuty později odpověděl nešťastným vlastním gólem Grant. Třetí třetina tak slibuje pořádné drama, rozhodnuto ještě rozhodně není!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:52
    Ke kotouči se překvapivě dostal Petuchov, jehož následnému zakončení chyběla razance, vhazovat se bude před Kalninšem.

39:01
    Ohlášena byla poslední minuta první třetiny. Jokerit drží kotouč před Karlssonem, na ledě je první útočná formace hostů.

38:26
    Obránce Dietz nechtěl přijít o kotouč a poslal ho směrem na branku. To byla snadná práce pro Kalninše, lotyšský gólman raději přerušil hru.

37:55
    Po reklamní pauze následovalo vhazování před Karlssonem, na kterém byli úspěšnější hosté, poté rychlá střelou. S tou si brankář Astany věděl rady!
    37:32 André PETERSSON - 3:2

37:32
    Finský tým se nedokázal dostat z obranné třetiny. Kotouče se zmocnili domácí, ANDRÉ PETERSSON jej posílal před branku. Obránce Grant si poté kotouč nešťastně srazil do vlastní branky! Asistence: Patrice Cormier.

37:11
    Na ledě je první útočná trojka Astany, Bochenski teď kombinuje se svými spoluhráči, hosté jsou už dlouho na ledě a jejich pochyb není ideální.

36:29
    Výborná práce Petuchova. Domácí hráč zavezl kotouč do útočného pásma, následně ho udržel u mantinelu, poté rozehrál svým spoluhráčům.
    35:55 Peter REGIN - 2:2

35:55
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Hosté se dostali do přečíslení dva na jednoho, PETER REGIN to vzal na sebe a přesnou střelou překvapil Karlssona, který počítal spíše s přihrávkou. Po brance Bochenskiho se prosazuje kapitán také na druhé straně! Asistence: Brian O'Neill.

34:57
    Závar před Karlssonem, od modré čáry pak střílel Grant. Domácí brankář měl odkrytý výhled, kotouč vyrazil do bezpečí!

34:06
    Téměř tři minuty se hraje bez přerušení. Hokejisté v modrých dresech jsou usazeni v útočném pásmu a přihrávají si po mantinelu.

33:08
    Hra se přelévá ze strany na stranu, na vážnější příležitosti čekáme. Domácí příznivci hlasitě pískají, dožadovali se další přesilové hry.

32:20
    Po pravé straně se probíjel Sagadejev, který si poslal kotouč po mantinelu. Následně neměl proti přesile dvou protihráčů šanci.

31:46
    Domácí se dostávali do situace dva na dva. Starčenko udělal kličku, následně se dožadoval faulu, hra pokračuje.

31:17
    Ve druhé třetině se hra neustále kouskuje. Čárový rozhodčí píská další zakázané uvolnění Astany, domácí nemohou střídat.

30:58
    Dlouhé střídání hostujícího obránce Lauridsena. Ten nyní nahodil kotouč do pásma soupeře, vzápětí zamířil na střídačku.

30:28

29:34
    Polovina početní výhody Jokeritu je za námi. V oslabení se ke střele dostal Boyd, brankář Kalninš musel proti nebezpečné střele zasahovat.

28:50
    Od modré čáry střílel Grant. O dorážku se pokoušeli hned dva hostující hokejisté, domácí celek se nakonec osvobodil.

28:29
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 2 min., držení).

27:55
    Finský celek je v těchto chvílích aktivnější. Hosté drží kotouč v útočné třetině, kombinují a snaží se něco vymyslet.

27:02
    Tvrdá rána Platta od modré čáry. Brankář Karlsson puk vyrazil ramenem, následně přerušil hru. Je tady reklamní přestávka.

26:41

25:58
    V posledních minutách se hra hodně kouskuje. Kotouč se dostal mezi diváky, rozhodčí nařizují další vhazování ve střední třetině.

25:19
    Hodně krkolomný přechod domácích hokejistů do útočné třetiny, čárový rozhodčí pískal ofsajd, hra se stěhuje do středního pásma.

24:41
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Pavel Akolzin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., držení hole).

23:42

22:30
    Domácí přesilovka pokračovala, na pravé straně zůstal úplně volný Starčenko, s jehož tvrdou ranou si poradil Kalninš. Ten dokázal puk vyrazit!
    21:42 Brandon BOCHENSKI - 2:1

21:42
    Na ledě je hodně prostoru, čehož střelou z pravého kruhu využil BRANDON BOCHENSKI. Domácí kapitán vypálil přesně do růžku, Barys jde do vedení! Asistence: Darren Dietz.

20:41
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Viktor Lööv – 2+2 min, vysoká hůl).

20:41
    Rozhodčí má zdviženou ruku, opět se bude vylučovat, tentokráte pouze na straně Jokeritu. Domácí celek tak bude hrát přesilovou hru, pravděpodobně to budou čtyři minuty!

20:27
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Alexej Makljukov – 2 min., držení).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., držení).

20:01

Úvodní dvacetiminutovka je za námi. Brankáři si pouze vymění branky a můžeme pokračovat druhou částí!

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:18
    Před malou chvílí se rozeběhla poslední minuta první třetiny, hra se po dalším zakázaném uvolnění stěhuje před Kalninše.

18:30
    Kazašský celek šel do přečíslení tři na dva a vypadalo to na ohrožení branky Jokeritu. To by ale Ševčenkovi nemohl na poslední chvíli utéct puk, hostující defenziva se stihla vrátit.

18:05
    Hosté si pomohli výhozem přes všechny čáry, rozhodčí signalizuje zakázané uvolnění, hra se stěhuje opět před Kalninše.

17:42
    To byla velmi slušná šance pro Astanu! Po přihrávce Starčanka z levé strany se před Kalninšem ocitl Boyd. Ten ale nedokázal kotouč protlačit za beton hostujícího gólmana!

17:03
    Individuálně to zkoušel hostující obránce Lööv. Přes prvního soupeře přešel, vzápětí si s ním domácí obrana dokázala poradit.

16:15
    Oba týmy jsou již na ledě a hra může pokračovat!

16:15
    Všichni hráči na ledě zamířili ke střídačkám, poté do kabin. První třetina je po necelých sedmnácti minutách přerušena kvůli úpravě plexiskla! Za nějakých osmnáct minut se hráči vrátí zpět, dohrají úvodní dvacetiminutovku a ihned začnou s druhou třetinou!

16:15
    Před Kalninšem vznikl závar a o dorážku se pokoušel Akolzin, což se nelíbilo hostujícím hokejistům, před brankou tak vznikla mela.

15:29
    Rozběhla se závěrečná pětiminutovka první třetiny, Petersson zakončoval z levé strany, jeho tvrdá střela minula branku!

14:47
    Ke střele se chystal Lauridsen. Ten dělal ještě jednu kličku, která mu málem nevyšla. V opačném případě by šel soupeř do přečíslení!

14:08
    Střela Michajlise od modré čáry, kotouč končí v lapačce lotyšského brankáře. Následovat bude další kratší přestávka.

13:14
    Hosté střídali a zapomněli na Asetova. Domácí útočník pak z těžkého úhlu pouze vyzkoušel pozornost brankáře Kalninše!

12:39
    Sledujeme opravdu hodně aktivní hokej z obou stran. Nicklas Jensen si kotouč naváděl na střed a střílel, Karlsson zasáhl pravým betonem.

11:57
    Na pravé straně zůstal úplně volný Lepistö, který pálil z první. Střela hostujícího hokejisty prosvištěla kolem tyče!

11:26
    Semjonov chyboval u mantinelu a kotouč se dostal před branku. Vesalainen ho nadvakrát nedokázal dotlačit za Karlssona!
    10:59 Alichan ASETOV - 1:1

10:59
    Netrvalo to dlouho, domácí srovnávají krok a začínáme od začátku! Barys se dostal do situace dva na jednoho, Sagadejev poslal přihrávku na druhou stranu. Jensen se sice dotkl puku, ovšem ALICHAN ASETOV vzápětí překonal bezmocného Kalninše! Asistence: Anton Sagadejev a Jegor Petuchov.

10:04
    Úvodní desetiminutovka hry je za námi, domácí obránce Svedberg pouze nahodil do útočného pásma a zamířil na střídačku.

09:27
    Několik ostrých zákroků ve středním pásmu, domácí příznivci se odpískání faulu dožadovali marně, u kotouče jsou hosté.

08:41
    Finský celek se o malou chvíli později znovu nastěhoval před Karlssonem, který musel zasahovat, hra je opět přerušena.
    07:49 Sakari MANNINEN - 0:1

07:49
    Hosté jdou do vedení! Kotouče se v útočném pásmu zmocnil Lepistö, který se neunáhlil a všiml si lépe postaveného spoluhráče, kterému poslal milimetrově přesnou přihrávku. SAKARI MANNINEN poté bez problémů trefil odkrytou branku! Asistence: Sami Lepistö a Steve Moses.

07:01
    Od modré čáry střílel Jensen. Pokus hostujícího beka se zastavil pouze na bránícím hráči soupeře, Astana se poté osvobodila.

06:37
    Dietz nahodil do útočného pásma, čárový rozhodčí pískal ofsajd. Vhazovat se bude ve střední třetině, to ale až po reklamní pauze.

05:59
    Šest minut hry téměř za námi, zatím se vůbec nepřerušuje, což hře přispívá. U kotouče už zase kazašský celek.

05:03
    Za branku musel na druhé straně Kalninš. Lotyšský gólman celou situaci zvládl a dokázal rozehrát svým spoluhráčům.

04:33
    Dlouhá rozehrávka domácích hokejistů za brankou. K puku se dostali hosté, následná střela Pihlströma byla zblokovaná!

03:44
    Cormier se ocitl mezi kruhy a mohl zakončovat. Rozhodl se pro přihrávku na levou stranu, Starčenko na puk nedosáhl.

03:08
    Úvod tohoto duelu je poměrně aktivní z obou stran, zatím to není žádná vyčkávaná, hraje se ve velmi slušném tempu.

02:25
    Nahození Starčenka směrem na Kalninše. Lotyšský brankář v barvách Jokeritu si připsal snadný zákrok a přerušil hru.

01:54
    Obrovská příležitost pro hosty! Moses si nabruslil na střed a zívala na něj prázdná branka .Do jeho bekhendového zakončení na poslední chvíli skočil jeden z domácích beků!

01:09
    Domácí hokejisté do tohoto duelu vstoupili aktivněji, hraje se v obranné třetině finského týmu, Kalninš musí být na pozoru.

00:20
    Z pravé strany nebezpečně střílel Michajlis, o dorážku se pokoušel Bochenski. Domácí kapitán se ke kotouči nakonec nedostal.

00:01

Barys Astana: H. Karlsson (Malgin) – Svedberg, Makljukov, Dietz (A), Orechov, Polochov, Blacker, M. Semjonov – Michajlis, Bochenski (C), Frattin – Cormier (A), A. Petersson, R. Starčenko – Akolzin, Boyd, Ševčenko – Petuchov, Sagadejev, Asetov – Gurkov.

Jokerit Helsinky: Kalninš (Zapolski) – Lööv, Lepistö (A), O. Lauridsen, Jensen Aabo, A. Grant, Stollery, E. Räsänen – O'Neill, Joensuu, Norman (A) – Nicklas Jensen, Manninen, Moses – Vesalainen (C), Regin, H. Ikonen – Jormakka, Platt, Pihlström – Mäki.

Rozhodčí: Olenin, Gofman – Biljugin, Golovljov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vzájemné zápasy

Oba celky na sebe v dosavadním průběhu sezony narazily jednou, hrálo se na půdě finského týmu, zápas skončil nerozhodně, Astana zvítězila po samostatných nájezdech. Do utkání nenaskočí žádný český ani slovenský hráč, Dominik Hrachovina je stále zraněný.

Hosté jsou na tom podobně. Nachází se na čtvrtém místě Západní konference, mají 74 bodů a také zajištěnou účast ve vyřazovací fázi. Finský celek hraje ve slušné formě, v posledních třech duelech dokázal zvítězit, postupně porazil Novgorod, Ufu a Novosibirsk. Také Jokerit dává hodně branek a je silný směrem dopředu!

Nejproduktivnější hráči:
    Brian O'Neill – 50 bodů (11+39)
    Sakari Manninen – 45 bodů (19+26)

Barys Astana

Domácí hokejisté se momentálně v tabulce Východní konference nachází na třetí příčce, mají 75 bodů a zajištěnou účast v play-off. Co se týče útoku, Barys patří mezi vůbec nejlepší celky v celé soutěži. Poslední dva duely se domácím hokejistům ale nevyvedly, Astana prohrála s Novosibirskem i proti Petrohradu.

Darren Dietz – 48 bodů (16+32)
    Matt Frattin – 37 bodů (16+21)

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části KHL mezi týmy Barys Astana a Jokerit Helsinky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 11. Asetov (Sagadejev, Petuchov), 22. Bochenski (Dietz), 38. A. Petersson (Cormier), 42. R. Starčenko (Dietz, A. Petersson), 44. A. Petersson (Blacker, Polochov), 45. Michajlis (Bochenski, Frattin), 46. Petuchov, 51. Frattin (Makljukov, Bochenski) – 8. Manninen (Lepistö, Moses), 36. Regin (O'Neill)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Malgin) – Svedberg, Makljukov, Dietz (A), Orechov, Polochov, Blacker, M. Semjonov – Michajlis, Bochenski (C), Frattin – Cormier (A), A. Petersson, R. Starčenko – Akolzin, Boyd, Ševčenko – Petuchov, Sagadejev, Asetov – Gurkov.
    Jokerit Helsinky: Kalninš (45. Zapolski) – Lööv, Lepistö (A), O. Lauridsen, Jensen Aabo, A. Grant, Stollery, E. Räsänen – O'Neill, Joensuu, Norman (A) – Nicklas Jensen, Manninen, Moses – Vesalainen (C), Regin, H. Ikonen – Jormakka, Platt, Pihlström – Mäki.

Rozhodčí: Olenin, Gofman – Biljugin, Golovljov