Winnipeg – Anaheim 9:3 (kon.) | Ottawa – Detroit 0:2 (kon.) | Florida – Vegas 3:1 (kon.)
Columbus – St. Louis 2:4 (kon.) | NY Islanders – Los Angeles 4:2 (kon.) | Toronto – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Nashville – Dallas 1:3 (kon.) | Minnesota – Chicago 3:4 (po pr.) | NY Rangers – Tampa 2:3 (kon.)
Colorado – Vancouver 1:5 (kon.) | San Jose – Arizona 3:2 (po pr.) | Washington – Boston 0:1 (kon.)
Carolina – Calgary 3:4 (kon.) | Montreal – Edmonton 4:3 (po pr.)
Colorado Avalanche
1:5 (0:2, 1:2, 0:1)
Vancouver Canucks
Neděle 03.02.2019, 04:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Příjemnou nedělní noc všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje! Vítejte u sledování textového přenosu z NHL. Spolu se zaměříme na utkání mezi týmy Colorado Avalanche vs. Vancouver Canucks. Úvodní buly je stanoveno na 04:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Colorado

„Laviny“ mají odehráno 50 zápasů. Avalanche se po těchto zápasech nachází na 8. místě Západní konference, když si připsali bilanci 21-1-8-20 při skóre 169:162. V Centrální divizi je Colorado Avalanche na 5. místě. Na domácím ledě Pepsi Centra si z 23 odehraných zápasů připsali bilanci 10-0-5-8 při skóre 75:67. Na domácím ledě je po zápase s „Kosatkami“ čeká zápas s Columbusem.

Absence

útočník Vladislav Kamenev (poranění ramene)

Vancouver

„Kosatky“ mají odehráno 51 zápasů. Canucks se to těchto zápasech nachází na 9. místě Západní konference, když si připsali bilanci 17-6-6-22 při skóre 147:161. V Pacifické divizi je Vancouver Canucks na 4. místě. Na venkovním ledě si z 26 odehraných zápasů připsali bilanci 7-4-3-12 při skóre 70:87. Na tripu je čeká po zápase s „Lavinami“ utkání na ledě Philadelphie, Washingtonu a Chicaga.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Cole, E. Johnson (A), Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard – Kerfoot, MacKinnon (A), C. Wilson – Landeskog (C), Söderberg, Rantanen – Nieto, Compher, Calvert – Andrighetto, Dries, G. Bourque.

Vancouver Canucks: Markström (Demko) – Edler (A), Ch. Tanev (A), B. Hutton, Stecher, D. Pouliot, Gudbranson – Bärtschi, Horvat, Leivo – Goldobin, Pettersson, Boeser – Roussel, B. Sutter (A), Virtanen – Eriksson, Beagle, Motte.

Rozhodčí: Dwyer G., Chmielewski T. – MacPherson M., Gawryletz B.

Pepsi Centrem nyní zní státní hymna USA a Kanady, za malý okmažík bude moci vypuknou samotné střetnutí.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro Laviny.

00:22
    Icing Kosatek hra se přesouvá před Markströma.

00:49
    Laviny vstoupily do utkání aktivněji, je vidět, že se hraje o divokou kartu do play off.

01:32
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Kosatky udeřují z první střely v zápase. Roussel ujel po pravé straně a poté našel na levé straně brankoviště spoluhráče a byl to JAKE VIRTANEN, který prostřelil Varlamova. Asistence: Antoine Roussel, Brandon Sutter.
    01:32 Jake VIRTANEN - 0:1

02:14
    Blízko vyrovnání byl jeden z domácích, ale Markström podržel Kosatky.

03:13
    Bärtschi ujel sám na Varlamova po pravé straně, ale bekhendové zakončení domácího brankáře nepřekonalo.

04:29
    Virtanen nedosáhl na přihrávku Roussela, jinak by měl Varlamov obět problémy.

04:36
    Střela švihem od modré čáry v podání Gudbrandsona, Varlamov krotil puk na těle.

04:58
    Píská se ofsajd Canucks.

05:28
    Markström pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou za vlastní brankou.

05:48
    Beagle z levé strany prověřil Varlamova.

06:04
    Kosatky vedou již o dvě branky. Vhazování vyhrál Pettersson přesně na BROCKA BOESERA, který si potáhl ještě puk a švihem vymetl pavučinky ve Varlamovově brance. Asistence: Elias Pettersson.
    06:04 Brock BOESER - 0:2

07:07
    Z pravé strany mohl snížil Dries, Markström zatím neinkasuje.

07:55
    Canucks trochu uklidňují hru.

08:30
    Rantanen nyní neudržel puk v útočném pásmě a dopředu opět jdou Kosatky.

09:16
    Calvert bekhendem neprostřelil z mezikruží hradbu těl před sebou.

09:28
    Komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

09:38
    Rozehrávka Colorada končí pouze na zakázaném uvolnění. Domácí se nemohou dostat do tempa, je vidět, že jsou rozhození z dvoubrankového manka.

10:17
    Střela od modré skončila v lapačce Markströma.

10:42
    Domácí nahazují do útočného pásma, ale tam přicházejí o puk, je vidět, že na nich leží deka.

11:20
    Boeser z pravé strany netrefil skákavý puk, proto si mohl Varlamov oddychnout.

11:40
    Girard z levé strany našel pouze připraveného Markströma. Následuje komerční přestávka.

12:04
    Virtanen zavezl puk do pásma a Kosatky jsou nastěhovaní opět u branky Varlamova.

12:43
    Nyní nevyšla hostům rozehrávka, vhazovat se bude tedy u branky Markströma.

13:04
    Landeskog poslal puk pouze na icing.

13:17
    Rantanen měl na hokejce snižují branku, ale z pravého kruhu neprostřelil Markströma.

13:40
    Markström opět pomáhá s rozehrávkou hostům.

14:09
    Varlamov si vyjel pro puk, icing se tedy nepíská.

14:29
    Na pravou stranu dostal nabito Zadorov, ale Markström se výborně proti jeho zakončení přesunul. Následuje reklamní přestávka.

14:47
    Střela z velkého úhlu od Kerfoota, Markström musel být pozorný.

15:14
    Střední pásmo je nyní v dominanci Kosatek.

15:45
    Hutton nepustil puk k MacKinnovi.

16:26
    Pettersson dal zadovkou na Goldobina, ten trefil betony Varlamova.

16:51
    Dělovka od modré v podání Taneva nadělala Varlomovovy problémy.

17:10
    Kosatky nyní zahrály raději na icing.

17:29
    Nepřesná přihrávka Colorada, puk je u Varlamova.

17:33
    Krosček Rantatena se netrestá.

17:58
    Vancouver je zatím blíže pukům, domácím nevychází přihrávky a hrají zatím strašně monotóně.

18:12
    Bourque nyní tečoval puk na pravé straně, Markström vykopl puk betonem.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:29
    Další nepřesná kombinace na straně Lavin, u puku jsou hosté.

19:48
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., nedovolené bránění).

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Po první třetině vedou na ledě Pepsi Centra Kosatky 0:2. Úvod utkání jim vyšel na výbornou, nejprve se prosadil VIRTANEN a chvilku po něm také BOESER. Na domácí straně měl šanci na snížení Rantanen, Zadorov a také Bourque, ale ani jeden nerozsvítil červené světlo za brankou Markströma. Domácí budou muset v následujícíchc třetinách zabrat, jinak na body v dnešním utkání rozhodně nedosáhnou.

20:01
    Buly pro Laviny a ty se hnedka ženou do útočné třetiny.

20:35
    Střela Barrieho na teč skončila na zadním mantinelu.

20:48
    Střela z levé strany od MacKinnona na Markströma neprošla a Kosatky mohou vyhodit.

21:26
    MacKinnon to vzal na sebe na levé straně, ale přišel o puk.

21:48

22:06
    Domácí začínají akci od branky Varlamova.

22:30
    Zablokovaný pokus Johnsona z pravé strany do ochranné sítě.

22:36
    Střela Calverta končí na vyrážečce Markströma. Laviny vstoupily do druhé třetiny jako vyměnění.

22:57
    Calvert rychle objel branku Markströma, puk přes jeho betony do branky nedostal.

23:10
    Bo Horvat se snažil trefil místo u zadní tyčky, Varlamov nakonec zasahovat nemusel.

23:42
    Varlamov pomohl s rozehrávkou a nakonec z toho pramenila střela Andrighetta z levé strany.

24:03
    Cole dostal přihrávku do dobré pozice, ale nedokázal jí zpracoval a dopředu vyráží hosté.

24:41
    Rychlá střela Wilsona z mezikruží trefila náruč Markströma.

25:00

25:10
    Tvrdá střela Barrieho skončila na betonu Markströma.

25:49
    Eriksson ujel v oslabení sám na Varlamova, střela mezi betony ruskému brankáři neprošla do sítě.

26:10
    Kosatky vyhazují puk na Varlamova.

26:36
    Kerfoot zamířil přihrávku pouze do míst, kde stály dva protihráči.

26:54
    Ofsajd Lavin, vypadá to, že ani druhá přesilová hra domácích zůstane nevyužitá.

27:00

27:11
    MacKinnon nabral rychlost ve středním pásmu, následná jeho střela skončila na bruslích Edlera.

27:30
    Kosatky vedou již tříbrankovým rozdílem. Horvat vybídl ke střele ANTOINA ROUSSELA a ten si se zakončením poradil. Asistence: Bo Horvat, Jake Virtanen.
    27:30 Antoine ROUSSEL - 0:3

28:02

28:15
    Colorado tedy musí dohánět již tříbrankové manko, budou to mít Laviny, ale neskutečně obtížné.

28:31
    Zakázané uvolnění Avalanche.

28:40
    Na teč posílal puk Hutton, ale nikoho v bílém dresu nenašel.

29:16
    MacKinnon nedokázal stáhnout puk ze vzduchu a na druhé straně prověřil Varlamova z levé strany Motte.

29:42
    Další nahození puk od domácích a opět nepřinesl úspěch.

30:12
    Virtanen se otočil a vypálil k dorážce se dostal následně Roussel, Varlamov puk nepustil.

31:18
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Laviny se dostávají zpět do zápasu. Dělovka od modré v podání Zadorova byla ještě tečovaná MATTEM CALVERTEM puk přeskočil Markströmovi rameno a skončil v brance. Asistence: Nikita Zadorov, Matt Nieto.
    31:18 Matt CALVERT - 1:3

32:15
    Edler vypálil z mezikruží, Varlamov vyrazil puk do rohu.

32:57
    Edler posílá pas pouze do icing.

33:29
    Závar před Varlamovem po nahození od Stechera, Virtanen poté nedokázal doklepnou puk do branky. Následuje reklamní přestávka.

33:43
    Söderberg neprošel po levé straně před Gudbransona.

34:07
    Oba týmy střídají puk je za brankou Markströma.

34:38
    Dělovka od modré skončila v náručí Markströma. Následuje reklamní přestávka.

35:17
    Kosatky opět vedou o tři branky. Střela Stechera z pravé strany byla tečovaná TYLEREM MOTTEM, Varlomov neměl šanci zareagovat. Asistence: Troy Stecher.
    35:17 Tyler MOTTE - 1:4

36:20
    Pouliot vypálil od modré pouze do bruslí obránce a od nich šel puk do ochranné sítě.

36:52
    Bärtschi byl za brankou Varlamova zastaven, proto nemohl před branou najít spoluhráče.

37:19
    Pokus Johnsona skončil v moci Markströma.

37:34
    Icing Kosatek.

38:00
    Landeskog to vzal na sebe a jeho střela z mezikruží skončila na betonech Markströma. Halou to pouze zahučelo.

38:45
    Kerfoot našel na pravé straně Nemetha, ale jeho střela zamířila nad branku.

38:53
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Jake Virtanen – 2 min., držení hole).

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:20
    Landeskog si našel puk na levé straně, ale tváří tvář Markströmovi neuspěl.

39:53
    Canucks vyhazují.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po druhé třetině vedou Kosatky již 1:4. Druhá třetina nám přinesla tři branky. Hosty poslal do tříbrankového vedení ROUSSEL. Naději dal poté domácím tečí CALVERT, ale hosté odskočili opět do tříbrankového náskoku díky výborné teči MOTTA na kterou nemohl Varlamov zareagovat.

V poslední třetině tedy čeká Laviny kus práce, pokud chtějí s výsledkem ještě něco udělat

40:01
    Buly pro Laviny kteří ihne spěchají do útočné třetiny.

40:40
    MacKinnon z levé strany minul branku.

40:53

41:16
    Laviny se nemohou nyní dostat do útočné třetiny, Kosatky jsou vlátci středního pásma.

41:56
    Girard vypálil švihem z pravého kruhu, Markström vyráží puk do rohu.

42:21
    Sražený pokus Leiva z pravé strany byl zablokován do ochranné sítě.

42:30
    Bärtschi nedokázal zužitkoval špatnou přihrávku domácích byl již blízko Varlamova.

42:48
    Johnsonova střela byla pro Markströma lahůdkou.

43:07
    MacKinnon nyní nedokázal prostřelit Markströma z pravé strany, ten puk schoval v lapačce.

43:35
    Zadorov pálil, ale trefil pouze své ho kapitána Landeskoga.

43:59
    Laviny byly již v ofsajdu. Vhazování ve středním pásmu.

44:30
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Carl Söderberg – 2 min., nedovolené bránění).

44:40
    Laviny vyhazují puk na Markströma.

45:00
    Hostům se zatím nedaří dostat se do útočné třetiny.

45:20
    Další vyhození Lavin.

45:49
    Pettersson nepřesně přihrál a puk je opět u Markströma, ale hostům to nemusí příliš vadit vedou o tři branky.

46:30

46:46
    Roussel nyní nachytán v ofsajdu. Následuje reklamní přestávka.

47:00
    Kosatky jsou aktivnější a snaží se možná přidat ještě pátou branku.

47:25
    Zadorov z mezikruží vůbec netrefil branku.

47:58
    Oba týmy střídají do útoku se dostávají Laviny.

48:32
    Bekhend z pravé strany od Landeskoga rozvlnil pouze boční síť.

49:12
    Nemeth z dobré pozice vůbec netrefuje branku.

49:47
    Colorado začíná být aktivnější, ale bude to nejspíše již pozdě.

50:08
    Goldobin to vyzkoušel baseballově, Varlamov měl nyní štěstí.

50:34
    Barrie posílal puk na teč, nikdo touš netečoval a ten skončil na zadním mantinelu.

51:08
    Laviny kombinují u své branky tam ohrožení Markströma nehrozí.

51:46
    Střela Nieta z brankoviště minula branku.

52:16

52:16
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Matt Calvert – 2 min., vysoká hůl).

52:29
    Laviny vyhazují, ale potřebují nyní udeřit ve vlastním oslabení, aby měli ještě šanci na obrat.

52:47
    Bärtschi z levé strany našel náruč Varlamova.

52:58
    Nieto jako kdyby mě slyšel, přes tři bránící hráče ovšem neprošel.

53:42
    Puk je u Markströma, ale v moci Kosatek.

53:59
    A je tu pátá branka v síti Varlamova a využitá přesilová hra. Leivo výborně našel na levém kruhu NIKOLAJE GOLDOBINA, který trefil přesně místečko v brance. Asistence: Josh Leivo, Ben Hutton.
    53:59 Nikolaj GOLDOBIN - 1:5

55:06
    Colorado nyní útočí, jeho tlak je už spíše platonický.

55:15
    Icing Canucks.

55:28
    Girard mohl v poklidu projít obranou, protože ta ho nechala, ale poslední instance Markström puk do sítě nepustila.

55:28

55:45
    Beagle nyní vyvezl puk a to Canucks stačí.

56:03
    Dělovka Edlera od modré zaduněla o zadní mantinel.

56:34
    Söderberg vypálil z velkého úhlu, Markström si pohlídal jeho střelecký pokus.

57:18
    Calvert kombinuje se Söderbergem, ale je to spíš už pouze křeč Lavin.

57:50
    Kosatky posílají puk na zakázané uvolnění.

58:06
    Nahození od Barrieho na Markströma vůbec neprošlo.

58:36
    Puk je v moci Kosatek utkání již dohrávají.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:30
    Kerfoot z pravé strany na Markströma vůbec nevystřelil.

59:56
    MacKinnon ještě vyzkoušel Markströma, ale betony měl hostující brankář připraven.

Máme tu konec dnešního utkání a Kosatky v něm zvítězily zcela zaslouženě 1:5. Od začátku utkání bylo znát, že Laviny jsou nyní v obrovské krizi a nedaří se jim vítězit, ale ani střílet branky, což jasně v celé nahotě ukázalo dnešní utkání. Třetí třetina nám přinesla již pouze jednu branku to a byl přesilovkový gól GOLDOBINA z levé strany. Za domácí dal dnes jedinou branku tečí MATT CALVERT. Za hosty skórovali JAKE VIRTANEN, BROCK BOESER, ANTOINE ROUSSEL, TYLER MOTTER a NIKOLAJ GOLDOBIN. Velkou zásluhu má na vítězství také Jacob Markström, který si poradil krom teče se všemi pokusy Avalanche.

Nikdo

Ode mne to je tedy pro toto utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek nedělního rána a u dalších textových přenosů se budu těšit na počtenou. (06:47:38)

Jan Přikryl

Branky a nahrávky: 32. Calvert (Zadorov, Nieto) – 2. Virtanen (Roussel, B. Sutter), 7. Boeser (Pettersson), 28. Roussel (Horvat, Virtanen), 36. Motte (Stecher), 54. Goldobin (Leivo, B. Hutton)

Rozhodčí: Dwyer G., Chmielewski T. – MacPherson M., Gawryletz B

Diváci: 18.027