Jekatěrinburg – N.Novgorod 6:5 (kon.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 1:3 (kon.) | Minsk – Jaroslavl 0:3 (kon.)
Petrohrad – Čerepovec 4:1 (kon.) | Soči – Viťaz 3:2 (po pr.) | Spartak Moskva – Dynamo Moskva 1:5 (kon.)
Riga – Jokerit 3:1 (kon.) | HC Slovan – CSKA Moskva 1:4 (kon.)
HC Slovan Bratislava
1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
CSKA Moskva
Pondělí 11.02.2019, 18:30 • Aréna Ondreja Nepelu • KHL

Česká stopa v utkání
    Lukáš Klok: 0+0, dvě střely na branku, 1 hit, čas na ledě činil 15:10.
    Rudolf Červený: 0+0, 0 střel na branku, 2 hity, čas na ledě činil 20:20 (20:51:58)

Střely celkem za zápas: 20:35!

Střely na branku ve třetí třetině: 3:16!

Favorit z Moskvy rozsekl dějství ve třetí třetině, kdy třemi zásahy zlomil jakýkoliv odpor soupeře. Slovan nevstoupil do třetí třetiny vůbec dobře, brzy inkasoval a jeho hra se postupně začala rozpadat. Ke konci zápasu již CSKA hráli spíše v tréninkovém tempu a utvrzují svou první příčku v Západní konferenci.

59:15
    Necelá minuta do konce a utkání se spíše dohrává. Štěpánek ještě musel čelit střele hráče CSKA.

58:17
    Po rychlém přechodu do útoku opět Štěpánek v akci, ale hráč CSKA byl v tísni obránce a jeho zakončení nebylo přesně.

58:00
    Poslední dvě minuty základní hrací doby.

56:44
    Po vyhraném buly se opět musel Štěpánek činit a nyní zalehl puk a nedovoluje soupeři další zásah.

56:37
    V dalším zakončení se ocitl Kaprizov. Štěpánek připraven.

56:12
    Po přechodu modré čáry se hosté dostali k další střelecké možnosti, ale puk minul branku Štěpánka.

55:50
    Slovan má puk za svou branou a dá se říci, že nyní kontroluje puk.

54:48

54:26
    Slovanu se v závěru oslabení daří dostat k puku a ten vyhazují přes všechny čáry.

53:59
    Polovina přesilovky je pryč a tlak ze strany CSKA se nekoná. Sice drží puk, ale hrají s ním většinou podél mantinelu. Hosté ví, že mají v zádech pohodlné tří brankové vedení, tak hrají na krásu.

52:48
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Mário Grman – 2 min., nedovolené bránění).

52:48
    Tlak přetrvává a po nepřesné střele je tu poslední komerční pauza. Po ní budou hrát hosté přesilovku a mohou tak zvýšit svůj dosavadní tlak.

52:00
    Slovanu se zcela rozpadla hra a nyní se začínají ocitat pod tlakem svého soupeře.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 37. Baranov (Chipchura) – 38. Andronov (Kaprizov, Scott), 42. Kaprizov (Grigorenko, Vey), 45. Kaprizov (Grigorenko, M. Robinson), 50. Kaprizov (Vey)

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Vojvoda) – Jánošík, Sersen, Grman, Klok, Bačik, Švarný, Boldižár – Jeglič, Sukel', Liška – Taffe, Chipchura, Červený – C. Bailey, M. Sloboda, Buc – Baranov.
    CSKA Moskva: L. Johansson (Treťjak) – Romanov, Marčenko, Naumenkov, M. Robinson, Pašnin, Nestěrov, Blažijevskij – Tolčinskij, P. Karnauchov, Mamin – Šalunov, Slepyšev, Tělegin – Scott, Kalinin, Andronov – Kaprizov, Grigorenko, Vey.

Rozhodčí: A. Kuljov, A. Vasiljev – Y. Ivanov, G. Lazarev