Hoffenheim – Hannover 3:0 (kon.) | Schalke – Freiburg 0:0 (kon.) | Stuttgart – RB Lipsko 1:3 (kon.)
Wolfsburg – Mohuč 3:0 (kon.) | Hertha – W. Brémy 1:1 (kon.)
Hertha BSC
1:1 (1:0)
Werder Brémy
Sobota 16.02.2019, 18:30 • Olympiastadion, Berlín • Německá Bundesliga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Ve 22. kole německé Bundesligy se proti sobě utkají týmy Hertha BSC a Werder Brémy. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září minulého roku na půdě Brém, které před 39 100 diváky vyhrály 3:1. Dnes se ovšem bude hrát na Olympiastadionu v Berlíně. Tento stadion nabídne kapacitu pro 74 475 diváků. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Sören Storks a jeho asistenti Thorben Siewer a Markus Schüller. Úvodní výkop je naplánován na 18:30.

Hertha je aktuálně na osmém místě s třiceti jedna body a skóre 34:31. V posledním zápase zavítala na půdu třetího Monchengladbachu, kde ovšem před 48 232 diváky vyhrála 3:0. Nejlepším střelcem je s deseti góly Duda.
    Brémy jsou na tom v tabulce hůř, protože se momentálně nacházejí na desáté příčce s třiceti body a skóre 36:32. V posledním zápase přivítaly na své půdě před 40 138 diváky Augsburg. Ovšem už po poločase domácí vedli o tři branky a nakonec vyhrály vysoce 4:0. Nejlepším střelcem je s pěti góly Eggestein.
    Sestava Herthy graficky.

Sestava Werder Brémy graficky.

Hertha BSC: Jarstein – Lazaro, Stark, Rekik, Torunarigha – Grujić, Lustenberger – Kalou (C), Duda, Mittelstädt – Selke.
    Náhradníci: Kraft – Darida, Ibišević, Klünter, Köpke, Plattenhardt, Skjelbred.

Werder Brémy: Pavlenka – Langkamp, Bargfrede, N. Moisander – Gebre Selassie, M. Eggestein, Klaassen, Augustinsson – J. Eggestein, M. Kruse (C), Rašica.
    Náhradníci: Kapino – Friedl, Möhwald, C. Pizarro, Şahin, Sargent, Veljković.

Rozhodčí: Sören Storks – Thorben Siewer, Markus Schüller.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Werder Brémy se snažily něco vymyslet na pravé straně a nakonec Theodor Gebre Selassie získal pro hosty autové vhazování.

3
    Ondrej Duda hned dvěma hráčům nasadil housle ve středu hrací plochy, ale následně si míč předkopl o trochu víc a ten tak získaly Brémy.

4
    Začátek utkání je zatím pozvolný a u míče je především hostující celek, který se ale nemůže dostat přes polovinu hrací plochy.

5
    Trojka útočníků Herthy je hodně vysoko a napadá rozehrávku soupeře už u šestnáctky hostující svatyně.

6
    První vážnější šance zápasu, do které se dostal Milot Rašica po perfektní přihrávce, ale Valentino Lazaro předvedl excelentní obranný zákrok.

7
    Jiří Pavlenka si bez problémů poradil s centrem soupeře z levé strany a posléze rychle rozehrál na levou stranu, kde se ovšem jeho spoluhráč dopustil faulu.

8
    Maximilian Mittelstädt hledal dlouhou přihrávkou do vápna Selkeho, ale míč si ze vzduchu opět vzal český brankář Jiří Pavlenka.

10
    Zatím se na hrací ploše neděje nic zajímavého a nyní je to Hertha, která se snaží projít po levé straně.

11
    Hra je přerušena, jelikož Jordan Torunarigha poznal tvrdost těla Theodora Gebre Selassieho a nezvedá se z trávníku.

12
    Nakonec to ale vypadá, že domácí hráč bude moct pokračovat i bez ošetření.

13
    Werder Brémy jsou zatím o něco aktivnějším týmem směrem dopředu, ale nyní se do rychlého protiútoku dostali domácí, ovšem Davie Selke nedostihl míč, který skončil v moci Pavlenky.

14
    Hosté sice získali autové vhazování na polovině soupeře blízko rohového praporku, ale následně si nepohlídali ofsajdové postavení.

15
    Opět se domácí prezentovali pouze nepřesnou přihrávkou, která skončila v moci obránců Brém.

16
    Davy Klaassen se hodně rozčiluje, jelikož se dostal do dobré pozice, ale následně šel po skluzu protihráče k zemi, ovšem pravděpodobně se domácí obránce dotkl míče jako první a vše tak proběhlo podle pravidel.

17
    Balón skončil v zámezí a Sören Storks ještě komunikoval s videorozhodčím, ovšem nakonec z toho žádné důsledky nevyvodil.

18
    Marko Grujić se snažil dostat přes Klaassena, ovšem nizozemský středopolař mu ukázal záda a následně se domácí hráč dopustil faulu.

19
    Opět jsou u balónu domácí hráči, kteří si ale zatím přihrávají pouze na své polovině a nikam se neženou.

20
    Obrovská šance domácího celku, ve které se ocitl Davie Selke, který dostal excelentní přihrávku za obranu z nohy Kaloua, ale následně napálil pouze pravou tyč!
    20. Selke v obrovské šanci napálil pouze tyč.

21
    Posléze se domácí hráč provinil ve středu hřiště nedovoleným zákrokem, za který ale nakonec žlutou kartu neuviděl.

22
    Valentino Lazaro se dostal po pravé straně k centru, ale ten do vápna nakonec nedoletěl.

24
    Brémy se pěkně vykombinovali z menšího tlaku Herthy a mohou tak postupovat dopředu po levé straně.

25
    Hertha právě vstřelila branku!
    Máme tady první branku dnešního utkání, kterou dává domácí mužstvo! Hostující obránce zaspal a přerušil ofsajdovou past. Kalou se tak ocitl v obrovské šanci, ovšem místo zakončení ještě zvolil přihrávku na DAVIE SELKEHO a ten dokázal prostřelit Pavlenku. Asistence: Salomon Kalou.
    25. Davie SELKE - 1:0

27
    Karim Rekik šel do souboje ve středu hrací plochy příliš tvrdě a uviděl tak žlutou kartu.

29
    Hertha nyní převzala iniciativu na svou stranu a snaží se něco vymyslet pomalou kombinací po levé straně.

30
    Nyní se hostující útočník ocitl pouze v ofsajdovém postavení a akce Brém je tak u svého konce.

31
    Selke se snažil z první poslat míč do vápna, ovšem ten zblokoval hostující obránce a následuje tak rohový kop pro Herthu.

32
    Centr z rohu poslal do vápna Ondrej Duda, který se ale po pár chvílích ocitl v ofsajdu.

33
    Valentino Lazaro dostal přihrávku na pravou stranu, ale jeho následný pokus o centr byl rovněž zblokován a následuje další rohový kop Herthy.

34
    Ondrej Duda se uvnitř vápna snažil zakončit, ale jeho pokus byl zblokován hostujícím obráncem a Pavlenka tak nemusel zasahovat.

35
    Posléze se Marko Grujić dopustil nedovoleného zákroku ve středu hřiště a může být rád, že neuviděl kartu žluté barvy.

36
    Theodor Gebre Selassie nedokázal pod tlakem přihrát míč svému spoluhráči a Hertha tak získala autové vhazování.

37
    Domácí mužstvo nyní získalo přímý kop, který je ze střední vzdálenosti a Jiří Pavlenka bude muset být ve střehu.

38
    Fantastická rána Ondreje Dudy letěla na vzdálenější pravou tyč a trefila horní tyč! Jiří Pavlenka tak měl velké štěstí a Hertha v prvním poločase trefila tyč, břevno, ale také vstřelila gól.
    38. Dudova rána z přímého kopu skončila na horní tyči.

39
    Maximilian Mittelstädt dostal přihrávku Gebre Selassieho na bradu a je lehce otřesený.

40
    Duda si velmi elegantně poradil s protihráčem ve středu hrací plochy, ale následně jeho přihrávka do běhu na Selkeho byla příliš dlouhá.

41
    Domácí jsou zatím v prvním poločasem jasně lepším týmem a nyní budou po faulu hostů opět u míče.

43
    Opět je u míče Hertha, která se pomalou kombinací snaží něco vymyslet, ale nakonec přišla o míč ve středu hrací plochy.

44
    Jordan Torunarigha má nyní zdravotní problémy a je ošetřován na hrací ploše.

45
    Nyní už se opět hraje a Brémy se po rohovém kopu dostaly do vápna, kde ale míč vyboxoval Rune Jarstein.

45+1
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

45+2
    Milot Rašica se pokusil o centr z levé strany, ale trefil pouze obránce Herthy a následuje aut pro Brémy.

45+2

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je u konce a Hertha zatím vede na domácí půdě 1:0. Ve 20. minutě se po přihrávce Kaloua dostal do velké šance Selke, ale napálil pouze tyč. O pět minut později už to domácím vyšlo, když Kalou ve velké šanci posunul míč na Selkeho a ten propálil Pavlenku. Ve 38. minutě mohl zvýšit vedení domácích Duda, ale jeho rána z přímého kopu skončila na horní tyči.

Druhý poločas začne přibližně v 19:35.

46

47
    Milot Rašica se sice dostal do zakončení z pravé strany vápna, ale Rune Jarstein byl připraven. Jednalo se vůbec o první střelu hostů na bránu v dnešním zápase.

48
    Werder Brémy se postupným útokem po pravé straně snaží něco vymyslet, ale nemohou se dostat přes obranu Herthy.

49
    Následně se Theodorovi Gebre Selassiemu nepodařila přihrávka, která skončila jen v zámezí a následuje tak autové vhazování pro Herthu.

50
    Werder Brémy jsou stejně jako na začátku první půle, tak i nyní více u míče a snaží se něco vymyslet.

51
    Posléze hosté získali rohový kop, ovšem následný centr nic velkého nepřinesl a Rune Jarstein tak má odkop od své svatyně.

52
    Milot Rašica si skvěle pohlídal balón a získal tak pro Brémy autové vhazování, o které se postará Gebre Selassie.

53
    Max Kruse si dokázal udělat v rychlosti místo pro střelu, ale tu následně poslal tři metry nad bránu Jarsteina.

54
    Hertha Berlín se dostal z tlaku soupeře, kdy byla na míči a nyní tak může něco vymyslet po levé straně.

55
    Hra je přerušena, jelikož na trávníku opět leží Jordan Torunarigha, který se zranil už v prvním poločase a bude muset střídat.

56
    Hosté jsou aktivnější týmem a stále se snaží něco vymyslet směrem dopředu.

57
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Jordan Torunarigha, přichází Per Ciljan Skjelbred.

58
    Marko Grujić přečetl hru a získal balón ve středu hrací plochy, ovšem dlouho ho domácí neudrželi.

59
    Ondrej Duda dnes předvádí velice dobrý výkon, ale nyní se střelou ve velké šanci dlouho čekal a nakonec byl jeho pokus zblokován hostujícím obráncem! Následuje rohový kop.

60
    Po centru z rohu se sice dostal ke hlavičce Davie Selke, ale jeho zakončení bylo bez razance a Jiří Pavlenka s ní neměl žádnou práci.

61
    Sebastian Langkamp složil k zemi Selkeho a uviděl tak žlutou kartu.

61
    Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Johannes Eggestein, přichází Claudio Pizarro.

62
    Philipp Bargfrede to zkusil z dálky, ale jeho pokus byl špatný a skončil daleko vedle domácí svatyně.

64
    Werder Brémy jsou stále u balónu, ale druhý poločas nám stále nepřinesl žádnou větší šanci.

65
    Nyní se Ondrej Duda dopustil nedovoleného zákroku, ale nakonec je to pouze s upozorněním od hlavního arbitra.

66
    Následný centr si ovšem ze vzduchu vzal bezpečně do rukou brankář Rune Jarstein. Hertha tak stále vede 1:0.

67
    Hosté stále pokračují v obléhání domácího území, ale ani nyní to není nic velkého, ani atraktivního.

68
    Posléze přišel o balón Kruse a Hertha se tak může dostat do rychlého protiútoku.

69
    Duda si nedokázal zpracovat míč, ale nakonec jej ještě posunul proti noze Marko Grujiće, jenž ale vypálil pouze nad bránu Pavlenky.

70
    Momentálně nám utkání nenabízí vůbec nic a je to stále marné ze strany Brém. Doufejme, že posledních dvacet minut bude více atraktivních a padne ještě nějaký gól.

71
    Sebastian Langkamp se provinil pouze faulem a Brémy tak získaly volný kop z levé strany, který rychle rozehrály, ale s následným centrem si domácí obrana poradila.

72
    Duda se perfektně dostal před protihráče Philippa Bargfredeho, který se následně dopustil faulu a uviděl tak po právu žlutou kartu.

73
    Salomon Kalou se nyní po přihrávce Selkeho ocitl jen v ofsajdovém postavení.

75
    Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Philipp Bargfrede, přichází Kevin Möhwald.
    Střídání v týmu Werder Brémy: ze hřiště odchází Milot Rašica, přichází Josh Sargent.

77
    Valentino Lazaro nyní uviděl žlutou kartu za svůj faul na pravé straně a Brémy tak získaly volný kop.

78
    Po standardní situaci se sice hosté dostali do vápna, ale tam se jim nepodařilo zakončit.

79
    Hra je opět přerušena, jelikož se domácí hráč provinil faulem a u balónu tak budou Brémy.

81
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Salomon Kalou, přichází Lukas Klünter.

82
    Opět poslal Ludwig Augustinsson míč do vápna, kde jej ale odkopl brankář Rune Jarstein do bezpečí.

83
    Max Kruse se dostal do vápna v dobré šanci, ale nakonec se mu nepodařilo zakončit, jelikož zasáhla obrana Herthy.

84
    Lukas Klünter nedostihl přihrávku na pravou stranu a u balónu tak budou opět Brémy.

85
    Nyní se domácí provinili faulem ve středu hrací plochy a stále marně čekáme na nějaký větší nátlak ze strany hostů, kteří stále prohrávají.

86
    Brémy sice svírají soupeře, ale pouze dvacet metrů od vápna Herthy a stále se tak nemohou dostat do nějaké šance.

87
    Další nepřesná přihrávka ze strany hostů, ale následně Hertha směrem dopředu rovněž nic nevymyslela.

88
    Opět Rune Jarstein neměl žádný problém s centrem z levé strany a Brémy se tak ani nadále nemůžou dostat do nějaké šance.

89
    Duda se dopustil faulu ve středu hrací plochy.

90
    Střídání v týmu Hertha BSC: ze hřiště odchází Ondrej Duda, přichází Vladimír Darida.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty navíc.

90+1
    Davy Klaassen se nyní dopustil nedovoleného zákroku ve středu hrací plochy a u míče tak bude Hertha.

90+2
    Marko Grujić neudržel míč na hrací ploše a Brémy získaly autové vhazování.

90+3
    Nyní je hra přerušena a nervy tečou proudem. Sören Storks musel nejprve od sebe rozdělit požduchávající se hráče.

90+3
    Vedad Ibišević ani nezasáhl do hry a uviděl žlutou kartu. Dalším potrestaným hráčem je také Davy Klaassen.

90+5
    Werder Brémy nyní získaly přímý kop z naprosto fantastické pozice a tohle je obrovská šance na srovnání!

90+6
    Werder právě vstřelil branku!
    Tak tohle je naprosto neskutečné, jelikož CLAUDIO PIZARRO srovnává z přímého kopu v 96. minutě, když zvolil přízemní střelu a zeď z domácích hráčů se naprosto nepochopitelně rozdělila a po dvou tečích skončil balón u levé tyče.
    90+6. Claudio PIZARRO - 1:1

90+6
    Tři čeští reprezentanti Jiří Pavlenka, Vladimír Darida a Theodor Gebre Selassie si po zápase vyměnili pár slov.

Je konec! Hertha přišla o vedení v naprostém konci zápasu a Brémy tak odjíždějí s velmi cenným bodem.
    Ve druhém poločase byla hra velmi nudná a Brémy se stále nemohly dostat přes obranu Herthy. Nakonec ale v 96. minutě získaly poslední šanci z přímého kopu, který si vzal na starost Claudio Pizarro a nakonec vstřelil srovnávací branku.

Držení míče: 39 % : 61 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 16:11.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (20:37:18)