Hoffenheim – Hannover 3:0 (kon.) | Schalke – Freiburg 0:0 (kon.) | Stuttgart – RB Lipsko 1:3 (kon.)
Wolfsburg – Mohuč 3:0 (kon.) | Hertha – W. Brémy 1:1 (kon.)
VfB Stuttgart
1:3 (1:1)
RB Lipsko
Sobota 16.02.2019, 15:30 • Mercedes-Benz Arena, Stuttgart • Německá Bundesliga • 22. kolo
    Lipsko dnes vyhrálo na půdě Stuttgartu 3:1.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (17:27:53)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 7:4. Fauly: 18:11.

Je konec! Lipsko dnes vyhrálo na půdě Stuttgartu 3:1 a odváží si tak všechny tři body.
    Do utkání vstoupilo Lipsko naprosto skvěle, jelikož se po šesti minutách prosadil Poulsen, který po přihrávce Wernera neměl moc práce uklidit míč do prázdné brány. V 16. minutě se ovšem hostující obránce dopustil ruky a po zhlédnutí videa nařídil rozhodčí pokutový kop. Ten si vzal na starost Zuber a precizní střelou k levé tyči srovnal. Následně jsme se už žádné větší šance nedočkali a ve druhé polovině poločasu byla k vidění spíše faulovaná, než fotbal.
    Začátek druhé půle dlouho nic nenabízel a hru tak rozhýbala, až rána Ascacibara v 64. minutě, kdy ale předvedl Gulácsi parádní zákrok. O čtyři minuty později si vzal exekuci přímého kopu na starost Sabitzer a parádní střelou přes zeď k tyči poslal hosty do vedení. V 74. minutě se navíc dostal Poulsen do velké šance, se kterou sis poradil, kdy míč uklidil k pravé tyči. V 84. minutě mohl Gómez zdramatizovat konec zápasu, ale jeho gól padl z ofsajdu. Lipsko tak vyhrálo 3:1.

90+3

90+3
    Hosté si ale poradili i s tímto centrem a je konec.

90+3
    Poslední šance domácích na vstřelení gólu, jelikož získali další rohový kop, ovšem tentokráte z pravé strany.

90+2
    Následně se sice domácí hráč dostal do zakončení hlavou, ale přestřelil.

90+2
    Stuttgart nyní ještě získal rohový kop z levé strany, o který se postará Borna Sosa.

90+1
    Opět se snažil Mario Gómez dostat k míči uvnitř vápna, ale obraně Lipska se ho podařilo odkopnout.

90
    Rozhodčí nastavuje tři minuty navíc.

90
    Střídání v týmu RB Lipsko: ze hřiště odchází Yussuf Poulsen, přichází Matheus Cunha.

89
    Další faul domácích na polovině soupeře.

88
    Steven Zuber se sice diví, ale rozhodnutí sudího nezmění a Lipsko tak bude po faulu domácího hráče u míče.

87
    Nyní se pro změnu ocitl v ofsajdu Anastasios Donis a Stuttgart se nedaří něco vymyslet v rámci pravidel.

86
    Střídání v týmu VfB Stuttgart: ze hřiště odchází Emiliano Insúa, přichází Borna Sosa.

85
    Hosté se nyní dostali do vápna soupeře, kde se ale dopustili pouze faulu.
    84. Gómezova branka z ofsajdu.

Michal Raška

Branky: 16. Zuber (pen.) – 6. Y. Poulsen (Werner), 68. Sabitzer, 74. Y. Poulsen (Adams)

Karty:   22. G. Castro (STU) – 24. Demme (RBL)

VfB Stuttgart: Zieler – Beck (80. Donis), Kabak, Kempf, Emiliano Insúa (86. Sosa) – Ascacibar, Pavard – Esswein, G. Castro (74. Didavi), Zuber – Mario Gómez (C).
    Náhradníci: Grahl – Badstuber, Didavi, Gentner, Donis, Sosa, Thommy.

RB Lipsko: Gulácsi – Klostermann, Konaté, Orban (C), Halstenberg – Adams, Demme – Sabitzer, Forsberg (59. Bruma) – Y. Poulsen (90. Cunha), Werner (78. Ilsanker).
    Náhradníci: Mvogo – Augustin, Cunha, Ilsanker, Mukiele, Saracchi, Bruma.

Rozhodčí: Felix Zwayer – Thorsten Schiffner, Rafael Foltyn