Philadelphia – Tampa 2:5 (kon.) | Carolina – NY Rangers 1:2 (kon.) | Florida – Buffalo 4:2 (kon.)
New Jersey – Pittsburgh 3:4 (kon.) | Montreal – Columbus 3:2 (kon.) | Minnesota – Anaheim 0:4 (kon.)
St. Louis – Toronto 3:2 (po pr.) | Dallas – Nashville 3:5 (kon.) | Edmonton – Arizona 2:3 (1:2 po s.n.)
Minnesota Wild
0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Anaheim Ducks
Středa 20.02.2019, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dobré ráno, vítám všechny fanoušky zámořské NHL. Dnes se spolu podíváme na zápase mezi Minnesotou Wild a Anaheim Ducks.

Anaheimu se snad podařilo překonat těžké časy a změna trenéra prospěla, Z posledních 5ti zápasů získali Ducks 4 body. V minulém zápase se slavnostně vyvěšovala ke stropu 27ka Scotta Niedermayera a Ducks si při té příležitosti připsali důležitou výhru nad silným Washingtonem poměrem 5:2. Mezi úspěšné střelce se zapsali Henrique, Silfverberg a Perry. V tabulce Západní konference najdeme Ducks na 13. místě s 55 body.
    Nejproduktivnější hráči
    1. Getzlaf – 11 + 27
    2. Henrique – 12 + 19
    3. Rakell – 9 + 17

Ani Minnesotě se nedaří. Z posledních 5ti zápasů získal pouhé 3 body a poslední výhra přišla 9. 2 s Devils. Třetí bod Wilds vydolovali znovu s Devils,ale tentokrát na domácí půdě. V minulém zápase přišla ledová sprcha, když domácí tým nevstřelil jedinou branku a prohrál 0:4 s Blues. V tabulce Západní konference najdeme Minnesotu na 8. místě s 60 body.
    1. Parise – 22 + 26
    2. Granlund – 14 + 33
    3. Suter – 6 + 34
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter, Pateryn, Brodin, Bitetto, Seeler, Hunt – Coyle, E. Staal, Zucker – Kunin, Mikael Granlund, Parise – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Greenway – Åberg, Fehr.

Anaheim Ducks: R. Miller (K. Boyle) – H. Lindholm, Manson, Fowler, Del Zotto, Jaycob Megna, Montour – Rakell, Getzlaf, Perry – Jones, Henrique, Terry – D. Shore, D. Grant, Silfverberg – N. Ritchie, Kesler, Rowney.

Rozhodčí: Morton, Rehman – Galloway, Berg.

00:01

00:01
    Úvodní buly pro domácí tým.

01:05
    Miller si připisuje první zákrok, když zneškodnil střelu od modré čáry.

01:50
    Úvodní zákrok má za sebou i Dubnyk, kterého prověřil Rakell.

02:27
    Jason Zucker nahazoval kotouč do třetiny,ale trefil do hlavy čárového rozhodčího, který je hodně otřesený.

02:40
    Rozhodčí zamířil do útrob stadionu a zápas tak pokračuje pouze se 3 muži v pruhovaných dresech.

03:50
    Mikael Granlund se snažil najít žabičkou Coylea,ale kotouč adresáta nenašel.

04:30
    Perry se snažil najít nahrávkou do druhé vlny volného Rakella,ale Brodin dobře zasáhl.

05:20
    Nepovedená rozehrávka Anheimu končí zakázaným uvolněním.

05:58
    Jason Zucker vypálil jedovatě ze střední vzdálenosti,ale jeho pokus minul branku.

06:10
    Nick Ritchie se dostal ke kotouči před brankou a několikrát dorážel, ale Dubnyk ošemetnou situaci ustál a nakonec našel kotouč!

07:25
    Další útočnou akci domácích brzdí čárový rozhodčí pro offside.

08:20
    Devin Shore dostal dobrou nahrávku na střed,ale jeho pokus z jedničky prosvištěl kolem branky.

09:10
    Minnesota se usadila ve třetině soupeře a kombinuje podél mantinelů.

10:01
    Brodin nahazoval kotouč na branku, Miller měl zakrytý výhled,ale kotouč ho trefil.

10:50
    Michael Del Zotto se dostal k dorážce z mezikruží,ale nepropálil skrumáž těl před brankou.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:58
    Anaheim napadá rozehrávku soupeře a Minnesota soupeři odevzdává jeden kotouč za druhým.

12:58
    Devin Shore byl přišpendlen na mantinel Bilettoem a halou to jen zašumělo.

13:30
    Hraje se ve vysokém tempu, oba týmy si vytváří spoustu šancí.

14:05
    Ztečovaná nahrávka domácího hráče končí mezi diváky a následuje komerční přestávka.

14:50
    Joel Eriksson Ek nabal rychlost ve středním pásmu, ale osamocený v útočné třetině o puk přišel.

15:30
    Jaycob Megna střílel od modré, ale ani jeho pokus neprošel houštinou těl před brankou.

16:40
    Domácí teď zamkli Ducks v jejich třetině a střílí na branku ze všech pozic.

17:20
    Ryan Miller ztratil rovnováhu při jednom ze zákroků, ale hráči Minnesoty toho trestuhodně nevyužili a skóre zůstává nezměněné.

18:20
    Kesler přešel přes obránce povedenou kličkou, ale jeho následná střela nebyla příliš přesná.

18:59
    Brandon Montour vypálil dělovku od modré, ale jeho pokus minul branku Dubnyka.

19:30
    Anaheim se dostal k přečíslení 3 na 1, ale Getzlaf udělal kličku před modrou a to znamená jediné – offside.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

A je tu konec prvního dějství, V úvodní třetině jsme viděli hodně svižný hokej,ale bohužel bez branek. Oba týmy si vytvořily několik šancí, ale Miller i Dubnyk jsou zatím bezchybní. Do šaten se jde tak za stavu 0:0.
    Střely po první třetině: Domácí – 8, Hosté – 6.
    Druhá třetina začne přibližně v 3:03.

20:01

20:01
    Úvodní buly pro Minnesotu.

20:20
    Perry vjel do třetiny moc rychle a máme tu offside.

20:41
    Derek Grant zakončil přečíslení 2 na 1 střelou nad branku.

21:20
    V úvodu prostřední třetiny jsou aktivnější domácí, skoro to vypadá, že Ducks jsou stále v šatně.

22:05
    Kotouč za brankou Dubnyka a Anaheim v klidu střídá.

22:35
    Nick Ritchie tečoval kotouč před brankou a trefil tyč!

22:49
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Joel Eriksson Ek – 2 min., hákování).

23:10
    Ducks vyhráli buly a kombinují ve třetině, střely jsme se zatím nedočkali.

23:30
    Po krosové nahrávce střílel Rakell, Dubnyk předvedl skvělý zákrok!

24:22
    Anaheim právě vstřelil branku!
    A je tu první branka utkání! Minnesota potvrzuje bídné oslabení po All Star víkendu a znovu inkasuje. Po střele se kotouč odrazil před branku, kde ho našel JAKOB SILFVERBERG, který ho dokázal dostat do branky!
    Asistence: Devin Shore, Max Jones
    24:22 Jakob SILFVERBERG - 0:1

25:09
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Luke Kunin – 2 min., vysoká hůl).

26:20
    Minnesota dobře vystihla rozehrávku Joel Eriksson Ek se dostal do útočného výletu, ale jeho pokus minul branku.

26:50
    Ducks jsou již zpátky s kotoučem ve třetině.

27:10
    Pěkná sehrávka na Adama Henriquea, který netrefil odkrytou branku!

27:30
    Minnesota je v plném počtu, další oslabení bylo úspěšné.

28:20
    Ducks se usadili ve třetině soupeře,ale Shore si nerozuměl se spoluhráčem a kotouč odevzdal domácím.

29:10
    Granlund se snažil žabkou najít rozjetého Sutera,ale kotouč letěl příliš prudce.

29:50
    Charlie Coyle vypálil od mantinelu, jeho pokus Miller neviděl,ale kotouč mu skončil na hrudníku.

30:20
    Rakell vypálil od pravého mantinelu, jeho pokus Dubnyk betonem vyráží.

31:05
    Nepřesná rozehrávka Minnesoty končí icingem.

31:50
    Jason Zucker vypálil ze středu hřiště, jeho pokus Miller vyrazil před sebe a tam kotouč sebrala hostující obrana.

32:30
    Kesler se dostal k dorážce z kruhu pro vhazování, Dubnyk zasáhl na poslední chvíli!

33:20
    Hra je teď plná nepřesností, a hraje se hlavně ve středním pásmu.

34:10
    Ducks jsou s kotoučem po delší době ve třetině soupeře,

34:50
    Přečíslení 3 na 2 zakončil střelou nad branku Cam Fowler.

35:20
    Zach Parise se snažil kotouč dostat do branky odrazem o brankáře MIllera,ale puk od hostujícího hráče zamířil vedle tyče.

36:30
    Domácí ke konci třetiny přidali a vytváří si stále víc šancí.

36:50
    Minnesota má obrovský tlak, hráči Ducks jen ztěžka bruslí.

37:20
    Domácí tým už stihl vystřídat a Anaheim už pouze stojí ve vlastní třetině!

37:50
    Carter Rowney zachytil kotouč po zákroku Millera a vyvezl kotouč z pásma!

38:20
    Terry vypálil zápěstím z kruhu pro vhazování,ale jeho pokus mířil příliš vysoko.

39:05
    Ducks napadají rozehrávku domácích a těm se nedaří rozehrát.

39:30
    Kotouč stále za brankou Dubnyka, kde ho drží domácí hráči.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

A je tu konec i druhé třetiny. V této 20ti minutovce jsme se konečně dočkali gólu, když se z dorážky dokázal prosadit Jakob Silfverberg. V závěru třetiny byli domácí jasně lepším týmem,ale Miller se předvedl a puk za svá záda nepustil. Oba týmy tak míří do šaten za stavu 0:1.
    Střely po druhé třetině: Domácí – 20, Hosté – 17.
    Třetí třetina začne přibližně v 4:02.

40:01

40:01
    Úvodní buly pro hostující tým.

40:50
    Miller podržel nahození od modré a přerušil hru.

41:30
    Perry si nerozuměl se spoluhráčem a u kotouče jsou znovu domácí.

42:11
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jaycob Megna – 2 min., sekání).

42:42
    Ducks vyhazují kotouč přes všechny čáry.

43:31
    Obrovská šance pro domácí, Miller vyrazil kotouč před sebe a 3 hráči v zelených dresech se snažili kotouč dotlačit do sítě, bohužel pro domácí neúspěšně!

44:05
    Jakob Silfverberg se dostal ke kotouči ve vlastní třetině, vyvezl ho a ušetřil čas pro hosty.

44:50
    Suter nahodil kotouč backhandem od modré, ale jeho pokus odvrací obrana.

45:30
    Jaycob Megna nahodil kotouč na branku ze středního pásma, Dubnyk přerušil hru.

46:10
    Domácí se dostali do přečíslení 3 na 2,ale celá akce skončila povedeným obranným zákrokem Montoura!

46:29
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Adam Henrique – 2 min., nedovolené bránění).

46:50
    Kotouč za brankou Dubnyka.

47:10
    Jakob Silfverberg získal kotouč už ve středním pásmu a okamžitě ho odpálil pryč.

47:30
    Minnesota se dostala s kotoučem do třetiny a kombinuje.

47:50
    Pontus Åberg vypálil od levého mantinelu, jeho pokus zblokoval obránce.

48:10
    Obranná čtveřice je pod obrovským tlakem.

48:38
    Domácí si vynutili další přesilovou hru!

49:05
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., hákování).

49:20
    Jakob Silfverberg dnes hraje opravdu dobrý zápas, nyní znovu vyvezl kotouč.

49:50
    Ducks se dostali do přečíslení 2 na 1, ale díky dobré obranné práci jednoho z domácích hráčů má kotouč znovu Minnesota.

50:30
    Eric Staal se chytře otočil s kotoučem před brankou, Miller fantasticky zasáhl!

51:10
    Mikael Granlund vypálil od mantinelu, Miller s obrovskými problémy zasáhl!

51:40
    Brodin vypálil od levého mantinelu, jeho pokus Miller zneškodnil.

52:10
    Kotouč je po delší době ve třetině domácích, ale Ducks o něj prakticky ihned přišli.

52:50
    Zucker přebruslil obránce a dostal se ke střele, Miller zasáhl ramenem.

53:10
    Charlie Coyle trefuje tyč!

53:40
    Minnesota má obrovský tlak ve třetině a pálí ze všech pozic!

54:10
    Třetí třetinu ovlivnila 3 rychlá oslabení, ale Ducks se v podstatě k ničemu nedostali a pouze brání.

54:16
    Ducks z ničeho nic přidávají další branku! Ryan Getzlaf posunu kotouč na střed na COREY PERRYHO, který vypálil a jeho střelu ztečovala hokejka obránce do protipohybu Dubnyka.
    Asistence: Ryan Getzlaf.
    54:16 Corey PERRY - 0:2

55:20
    To je opravdu studená sprcha pro domácí tým, který se snažil celou třetinu dotáhnout náskok.

55:59
    Tak to je opravdu kruté pro domácí. Ducks udeřili z dalšího útoku! RYAN KESLER se dostal do přečíslení, které zakončil střelou na druhou tyč!
    Bez asistence.
    55:59 Ryan KESLER - 0:3

57:10
    Na ledě je nyní pouze hostující tým, domácí působí dost odevzdaně.

58:30
    Dubnyk je na střídačce, domácí to zkouší v 6ti.

58:47
    Oddechový čas pro domácí.

58:51
    Vítězství je definitivně zpečetěno, když se ihned po buly trefuje přes celé hřiště do prázdné branky HAMPUS LINDHOLM. Asistence: Adam Henrique.
    58:51 Hampus LINDHOLM - 0:4

59:44
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Pontus Åberg – 2 min., sekání).

S bučením domácích fanoušků končí poslední třetina. V tomto dějství jsme viděli nejprve 3 přesilové hry domácích, ale Miller se překonat nenechat. Následovala studená sprcha v podání 3 gólů, když se prosadili Perry, Kesler a Lindholm. Anaheim si připisuje druhou výhru v řadě naopak Minnesota pokračuje v mizérii dál.
    Střely po 3. třetině: Domácí – 31, Hosté – 24.

1. Ryan Miller (Anaheim) 31 zák., 0 gólů, 100,0%
    2. Jakob Silfverberg (Anaheim) 1+0
    3. Mikael Granlund (Minnesota) 0+0

To je ode mě pro dnešek vše, brzy na shledanou u dalších zápasů! (04:45:04)

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 25. Silfverberg (D. Shore, Jones), 55. Perry (Getzlaf), 56. Kesler, 59. H. Lindholm (Henrique)

Rozhodčí: Morton, Rehman – Galloway, Berg

Diváci: 18,533