Toronto – Washington 2:3 (kon.) | NY Rangers – Minnesota 1:4 (kon.) | Florida – Carolina 3:4 (kon.)
New Jersey – Ottawa 4:0 (kon.) | Pittsburgh – San Jose 0:4 (kon.) | Montreal – Philadelphia 5:1 (kon.)
Tampa – Buffalo 2:1 (2:0 po s.n.) | Nashville – Los Angeles 2:1 (kon.) | Dallas – St. Louis 5:2 (kon.)
Edmonton – NY Islanders 4:3 (po pr.) | Vancouver – Arizona 2:3 (po pr.)
Florida Panthers
3:4 (0:1, 3:1, 0:2)
Carolina Hurricanes
Pátek 22.02.2019, 01:08 • BB&T Center, Sunrise • NHL

59:57
    Ještě jedna střela Yandla, Mrázek vyráží!

59:34
    Problémy pro Carolinu! Martinook přesekl hokejku Trocheckovi a hosté budou hrát ve čtyřech proti šesti!

57:56
    Florida hraje v šesti.

55:06
    Huberdeau se po vhazování protlačil ke střele, ale napálil jen tyč Mrázkovy klece!
    54:25 Mrázek zachránil svůj tým dvěma výbornými zákroky

54:25
    Mrázek teď doslova zachránil vedení Caroliny! Za obranu hostů se prokličkoval Trocheck, který v pádu zakončil do vykoplého betonu hostujícího brankáře. Mnohem nebezpečnější ale byla dorážka, k níž se dostal Dadonov! Proti němu ale Mrázek vykouzlil zákrok lapačkou!

49:54
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Micheal Ferland – 2 min., krosček).

45:20
    Sedmé oslabení pro Floridu a to může být velký problém. A dokonce bude dvojnásobné! Dvě minuty za držení dostal Huberdeau, a dvě minuty za nesportovní chování schytal Vatrano. Takže Carolina hraje v pěti proti třem.

44:29
    Obrovská šance Dadonova, který se dostal k přihrávce na pravé straně brankoviště, ale puk poslal jen na zadní mantinel! Zívala na něho zčásti odkrytá branka.
    42:16 Justin WILLIAMS - 3:4

42:16
    Carolina právě vstřelila branku!
    Chyba obrany Flordy, jež nechala projet JUSTINA WILLIAMSE před brankoviště a získat přihrávku. Nikým nebráněn se kapitán Caroliny prosadil krásnou střelou pod horní tyčku! Asistence: Teuvo Teravainen, Sebastian Aho.

41:52
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Ian McCoshen – 2 min., sekání).

40:19
    Hosté využívají na začátku třetí třetiny přesilovku! Pěknou střelou z pravého kruhu se prosadil obránce JUSTIN FAULK, jenž dokázal prostřelit Reimera zpoza clony. Asistence: Teuvo Teravainen, Nino Niederreiter.
    40:19 Justin FAULK - 3:3

39:09
    Obrovská šance pro Carolinu, která si zahraje 27 vteřin proti třem hráčům! Ekblad vyfasoval dvě minuty za krosček.

37:36
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (MacKenzie Weegar – 2 min., podrážení).
    33:06 Parádní zákrok Petra Mrázka

33:06
    Bleskový útok domácích! Dadonov z pravého kruhu přihrál na levé křídlo Trocheckovi, který pálil v přečíslení z první. Mrázek se ale parádně přesunul brankovištěm a puk chytá!
    31:08 Jonathan HUBERDEAU - 3:2

31:08
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácí strhávají vedení na svou stranu! Hoffman našel mezi kruhy JONATHANA HUBERDEAUA, jenž prudkou střelou k levé tyči podstřelil Mrázkovu vyrážečku. Asistence: Mike Hoffman, Aleksander Barkov.

30:38
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Sebastian Aho – 2 min., sekání).
    29:49 Aleksander BARKOV - 2:2

29:49
    Krásná ukázka klasické hry pinballu, na což Mrázek prostě reagovat nemohl! Puk velmi rychle letěl od levého mantinelu mezi kruhy, odkud z první přihrál vzduchem Dadonov na ALEKSANDERA BARKOVA, jenž letící puk na ledem trefil hokejkou a poslal za Mrázkova záda! Asistence: Jevgenij Dadonov, Justin Huberdeau.

28:31
    Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Lucas Wallmark – 2 min., držení).
    26:53 Jevgenij DADONOV - 1:2

26:53
    Hosté trestuhodně ponechali JEVGENIJE DADONOVA osamoceného před Petrem Mrázkem, který dnes poprvé kapituluje. Dadonov před brankovištěm dostal tolik prostoru, že mu nedělalo velký problém přehodit přesouvajícího se brankáře. Asistence: Jayce Hawryluk.
    24:35 Nino NIEDERREITER - 0:2

24:35
    Aktivita hostů se vyplácí! NINO NIEDERREITER se protlačil k dorážce po střele Slavina od modré čáry, a zasunul puk za ležícího brankáře. Asistence: Jaccob Slavin, Justin Williams.

19:50
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Vincent Trocheck – 2 min., vysoká hůl).

17:26
    Obrovská šance Floridy! Přihrávkou za obranu se uvolnil Hoffman, který rychle vypálil z mezikruží, ale napálil tyč Mrázkovy klece!

12:17
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Dvě minuty za podražení vyfasoval hostující Aho.

11:46
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Mark Pysyk – 2 min., sekání).

08:46
    Trocheck se v oslabení dokázal dostat ve středním pásmu k puku a vyrazil do úniku. Nenabral ale dobrou rychlost a vracející se obránce ho začal úspěšně stíhat. Trocheck tak musel střílet z kraje mezikruží a Mrázek puk úspěšně vyrazil.

06:56
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Mark Pysyk – 2 min., podrážení).
    05:12 Justin WILLIAMS - 0:1

05:12
    Krátký tlak hostujícího týmu přináší úvodní gól zápasu! Jedná se o hodně kuriózní a zároveň šťastný, i nešťastný, gól. Pesceho vysokou ránu od modré schytal JUSTIN WILLIAMS před brankovištěm do obličeje, od kterého se puk odrazil za Reimerova záda. Williams, jehož střela srazila k ledu, neměl moc chuti slavit a rychle odbruslil do kabiny. Asistence: Brett Pesce.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 27. Dadonov (Hawryluk), 30. Barkov (Dadonov, Huberdeau), 32. Huberdeau (Hoffman, Barkov) – 6. Williams (Pesce), 25. Niederreiter (Slavin, Williams), 41. Faulk (T. Teräväinen, Niederreiter), 43. Williams (T. Teräväinen, Aho)

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Ekblad, Yandle (A), Weegar, Pysyk, Brown, McCoshen – Vatrano, Barkov (C), Huberdeau – Dadonov, Trocheck (A), Hawryluk – Hoffman, Brassard, Sheahan – Malgin, Borgström, Brouwer.
    Carolina Hurricanes: Mrázek (McElhinney) – D. Hamilton, Slavin (A), Faulk (A), Pesce, T. van Riemsdyk, de Haan – Williams (C), Aho, Niederreiter – T. Teräväinen, Wallmark, Ferland – B. McGinn, Martinook, Svečnikov – Mäenalanen, McKegg, Foegele.

Rozhodčí: Meier, MacDoufall – Driscoll, Gawryletz