Plzeň – Jičín 36:23 (kon.) | Frýdek-M. – Lovosice 36:34 (kon.) | Nové Veselí – Litovel 29:25 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
29:25 (14:14)
Tatran Litovel
Neděle 24.02.2019, 17:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • 19. kolo
    60
    Zvláště když Štěrba vyvezl míč až do prázdné a konečný stav tak bude znít 29:25! (29:25)

59
    Tkadleček na levém křídle neustál tíhu momentu a nechal vyniknout Šimovčeka v brance Veselí! (28:25)

58
    Geist mohl ještě udržet hosty ve hře, Šimovček ho ale opět vychytal a jeho nasazení bylo povedené od trenéra Hladíka! (28:25)

58
    Domácí gólman Šimovček pak mohl výhru asi pečetit, místo prázdné branky na druhé straně trefil ale prostor vedle! (28:25)
    57
    Na druhé straně se ale prosazuje Kezič a Veselí má větší klid do závěru utkání. (28:25)
    57
    Tři minuty před koncem ještě Litovel snižuje na dvě branky. Geist po zadovce od Pohlmanna podstřelil Šimovčeka. (27:25)
    54
    I na straně hostí přišla další sedmička. Tentokrát se jí ujmul opět Piwko a opět proměnil. (27:23)
    54
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Filip Bartůněk).
    (27:22)

53
    Vyloučení v týmu Tatran Litovel (Zdeněk Kuchař). (26:22)
    53
    Litovel se ale ještě nevzdává, snižuje zásluhou Pohlmanna, který se toho nyní nebojí. (26:22)
    51
    Piwko proměněnou sedmičkou otevřel poslední desetiminutovku utkání. (26:21)
    50
    Domácí si vysokou výhru začínají užívat. Melichar na pravé spojce dostal moc prostoru a současně s vypršením litovelského trestu přidává svůj sedmý gól. (26:20)
    49
    Pohlmann velice zkušeně nyní přetáhl střelu na protější roh a snižuje na pětigólový rozdíl. (25:20)
    49
    Filip Bartůněk si připisuje první extraligový gól, když prostřelil ze sedmy Fabiána mezi nohama! (25:19)

48
    Další sedmička! Živojinovič byl při zakončení z boku postrčen, Fabián následnou střelu dostal zase na solar... (24:19)

48
    Rozhodčí nyní řeší nějaké problémy s hostující lavičkou. Důvodem totiž je, že Protivánek špatně střídal a za přechod mimo vymezené území dostává hostující hráč dvě minuty. (24:19)
    45
    Výtečná střela Šmída přes obránce do protějšího rohu. Schams nic neviděl a míč mu zůstal přímo v síti, nikam se díky lepidlu nepohnul. (24:19)
    45
    Kezič otevřel 45. minutu přesným zásahem ze střední spojky. Asi už je o výsledku rozhodnuto. (24:18)
    44
    Něco podobného však předvedl i Šmíd, akorát s tím rozdílem, že Schams neměl důvod ke vzteku. (23:18)
    44
    Fabiána to přestává v hostující brance bavit, hostům se totiž vysypala obrana, Veselý prošel přes Šmída a pohodlně zakončil. (23:17)
    43
    Gól vstřelil tým Tatran Litovel (Jan Šmíd). (22:17)
    43
    Ani střídání gólmanů nepřineslo Litovli nic nového a Štěrba navyšuje na 22:16! (22:16)

42
    Pořádný výbuch vzteku nyní projevila domácí lavička po faulu Kuchaře na Melichara. Červená karta ale nevyšla, domácí se musí spokojit jenom se dvěma minutami. (21:16)
    40
    Kezič ubral na emocích z první půle a začal se soustředit více na hru. Nyní se individuálně prosadil z pravé spojky a Sokol to má rozehrané velice dobře. (21:16)
    40
    Číhal jednoduchým náznakem poslal obránce na párek do bufetu a proskočil otevřeným prostorem, Schams byl proti tomuto bezmocný. (20:16)
    39
    Luboš Bartůněk podruhé, když Litovel předvedla opět elementární chybu v rozehrávce, tentokrát prostřelil Fabiána přes ruku a domácí vedou již o pět branek. Litovel dala za devět minut jediný gól a trenér Vávra si bere oddechový čas. (20:15)
    39
    Piwko měl kroky, míč rychle odebral sudí a Luboš Bartůněk dostal míč do výborného brejku, který ve velké rychlosti proměnil, nicméně při pádu po zakončení poslal na zem Fabiána, který od něj dostal kamsi na solar. Fabián je ale po ošetřování v pořádku. (19:15)

38
    Štěrba dostává dvě minuty, sice se to vše stalo asi tak dva metry ode mne, nicméně jsem toho moc neviděl. Zřejmě nějaké zdržování rozehrávky hostí. (18:15)

37
    Tkadleček si nyní připsal špičkový obranný zákrok! Zezadu dobíhal na Živojinoviče, kterému čistě před střelbou přerušil dribling a obral ho o balon! (18:15)

36
    Štěrba na pravém křídle v náskoku selhal, Fabián si prostor na bližší tyči zavřel včas! (18:15)
    35
    Veselí se začíná pomalu dostávat do vyššího tempa. Štěrba sedmičku proměnil a máme tu historicky nejvyšší vedení v zápase – 18:15. (18:15)

34
    Šmíd nyní v rychlém brejku stáhl dolů za krk Štěrbu, který vybojoval tedy pro domácí další sedmičku. Pro Šmída čekají dvě minuty. (17:15)
    33
    Živojinovič vypíchl míč v rozehrávce Litovle, sice ho přerušil dobíhající Šmíd, jenže Fabián si vybral slabší chvíli a nezachytil balon, který tak propadl až do sítě. (17:15)
    33
    Jenže šance šla ke dnu rychleji než sudy Orlického gangu, Melichar využil postavené zdi a z úhlu zkušeně zakončil. (16:15)
    31
    Za hosty ale zase bleskově snížil Pohlmann, který se s tím na spojce nepáral. (15:15)
    31
    Kezič si oběhl obranu, na pravé spojce dostal míč a do protipohybu Fabiána zakončil. Jednoduchá akce. (15:14)
    30
    Sekulič dostal nějakých deset sekund před koncem poločasu luxusní přihrávku na pivota, dnes ale bude mít domácí pivot problém trefit i větší branku. Míč se odrazil od vnitřní strany břevna ven a Litovel šla do protiútoku, z levé spojky na protější vingl srovnal Šmíd v čase 29:58 a utišil domácí halu! (14:14)
    28
    Melichar si na deseti metrech vyskočil, Pohlmann v bloku na něj předvedl takovou vysokou skládku, míč ale zaplul do sítě. (14:13)
    28
    Sekulič dostal přihrávku od Filipa Bartůňka do otevřeného prostoru a se štěstím překonal Fabiána. Veselí končí dvouminutové oslabení. (13:13)

27
    Piwko zakončoval sám na šesti metrech po zpětně kličce, jenže v pádu již nedokázal usměrnit míč mezi tři tyče! (12:13)

26
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Josip Kezić). (12:13)
    26
    Tohle se prostě domácím nesmí stávat. Střelu Piwka z devíti metrů Studený chytil, na dva domácí hráče ale povoleně dotíral Hanák, o míč je čistě obral a zakončil. Kezič navíc za stažení dostane dvě minuty. (12:13)
    25
    Luboš Bartůněk se navíc mohl po ubránění Pohlmanna vrhnout do rychlého brejku, který z levého křídla úspěšně zakončil a hostující trenér Vávra si bere oddechový čas. (12:12)
    25
    Živojinovič ale po rozehrání bleskově odpověděl. (11:12)
    24
    Piwko podstřelem překonal úspěšně Studeného a Litovel se dostává do dvougólového polštářku. (10:12)
    23
    Šmíd však využil mezery na levé spojce a proskokem zkušeně překonal Studeného, který se nemůže zatím moc chytit. (10:11)
    23
    Štěrba se už na levém křídle dočkal úspěšného zakončení a máme zase srovnáno. (10:10)
    21
    Nedůrazná domácí obrana, Hanák si na šestce v souboji řekl o větší místo, dostal jej a překonal zkoprnělého Studeného. (9:10)
    21
    Štěrba se prosazuje v tomto utkání výlučně ze sedmiček, tentokrát opět face-to-face překonal Fabiána. (9:9)
    20
    Gól vstřelil tým Tatran Litovel (Josef Pohlmann). (8:9)
    20
    Melichar využil odbloku Keziče, otevřel se mu tak prostor na šesti metrech, kudy by projel i autobus a svým čtvrtým gólem zase dorovnává stav zápasu. (8:8)
    20
    Pivko tradičně za hosty proměnil sedmimetrový hod a Litovel přidává osmý gól zápasu. (7:8)
    19
    Melichar na začátku 19. minuty další střelou z dálky opět srovnává. Blokování střely odnesl Páleš špatným došlapem na kotník a nutným střídáním. (7:7)

17
    Na druhé straně mohl bleskově srovnat Luboš Bartůněk, jenže z úhlu přestřelil prostor pravé tyče! (6:7)
    17
    Rychlá sklepávačka do pivota k Pálešovi, který opět překonal Studeného na stojnou nohu a Litovel je zatím stále herně lepší. (6:7)
    14
    Melichar ale za domácí odpověděl, z levé spojky si stáhl míč na střed a zakončil o tyč do branky. (6:6)
    14
    Ubráněný útok domácích rezultoval v rychlý přechod do útočné fáze, kdy se Pohlmann na střední spojce natlačil až na obránce a zakončil přesně. (5:6)
    12
    Štěrba podruhé zkušeně proměnil, Fabián tipoval opět obrácenou stranu, než kam šla střela. (5:5)

12
    Sekulič nebyl opět bráněn na brankovišti. Částečně zachránil tým Fabián, Číhal ale za zákrok dostává žlutou kartu a domácí sedmičku. (4:5)
    11
    Piwko se sám na sedmičku postavil a na stojnou nohu Studeného opět dává Litovli gól náskoku. (4:5)

11
    Žlutá karta pro tým TJ Sokol Nové Veselí (Jakub Štěrba). (4:4)

10
    Domácí tým neproměnil rychlý kontr, když Skalický si balon podhodil a Litovel je v útoku. Piwko si navíc došel pro sedmimetrový hod. (4:4)
    9
    Po slabém úvodu se domácí dostali lehce do tempa. Technická chyba Litovle v útoku, rychlý kontr 2 na 1 zakončil přesně Sekulič a máme srovnáno! (4:4)
    9
    Štěrbovi to ale vyšlo jako prvnímu hráči Veselí, mířil po odpískání přesně do levého vinglu, Fabián tipoval spodek. (3:4)

8
    Dodica se na pravé spojce uvolnil ruskou kličkou, Šmíd ho musel bránit již v brankovišti a Veselí má další sedmičku! (2:4)
    8
    Gól vstřelil tým Tatran Litovel (Jan Šmíd). (2:4)

7
    Tkadleček fauloval Sekuliče na pivotu a Veselí má první sedmičku, Tkadleček pak žlutou kartu. (2:3)
    7
    Na druhé straně ale podobně odpověděl Šmíd. (2:3)
    6
    Pokračování útoku domácích ale srovnání stavu přineslo, na levé spojce měl moc prostoru Melichar, svým výskokem se skoro trefil do stropu haly a míč pustil do země. (2:2)

5
    Kezič uvolnil na pivotu Sekuliče, proti kterému ale v zakončení zasáhl skvěle Fabián! (1:2)
    5
    Technická chyba domácího týmu v útoku, z čehož vyšla rychlá rozehrávka Fabiána na Geista, pravý křídelník Litovle si sám na šestce poradil. (1:2)
    4
    Přes trojblok svých spoluhráčů se na devíti metrech rozhodl pro výskok Šmíd a svojí střelou otevírá gólový účet Litovle. (1:1)

3
    Žlutá karta pro tým Tatran Litovel (Michal Havlíček). (1:0)
    3
    Studenému při zákroku přálo štěstí, nicméně míč před čárou udržel a poslal do rychlého brejku Sekuliče, který si obešel obránce a ze země zakončil. Havlíček navíc za faul na střelce vidí kartu. (1:0)

2
    Sekuličovi propadl míč na šest metrů, z pivota se jal domácí hráč zakončit, na zemi ho ale výborně vykryl Fabián! (0:0)