Toronto – Buffalo 5:3 (kon.) | New Jersey – Montreal 2:1 (kon.) | Tampa – Los Angeles 4:3 (3:2 po s.n.)
Nashville – Edmonton 3:2 (2:1 po s.n.) | Colorado – Florida 3:4 (po pr.) | Vancouver – Anaheim 4:0 (kon.)

3. Derick Brassard (COL) 1+0 (06:04:11)

Statistiky: Střely na bránu: 39-38; Zablokované střely: 22-12; Vhazování: 51%-49%; Hity: 23-28; Přesilové hry: 0/2-1/2; Trestné minuty: 4-4.

Roberto Luongo zaznamenal 485. vítězství v kariéře NHL a v počtu vítězství mezi brankáři překonal v historické tabulce Eda Belfoura. Brankář Floridy se osamostatnil na třetím místě zásluhou gólu Aarona Ekblada, který v Pepsi Center rozhodl prodloužení. Výsledek. Colorado Avalanche 3 Florida Panthers 4.

60:26 Aaron EKBLAD - 3:4

60:26
    Florida právě vstřelila branku!
    Mike Hoffman předvedl v levém kruhu parádní brzdu a bekhendovou přihrávkou z otočky přenesl hru doprava, kde na bodu kruhu pro vhazování vystřelil AARON EKBLAD a mezi betony Semjona Varlamova procedil puk do sítě! Je rozhodnuto – 3:4! Asistence: Mike Hoffman.

60:17
    Samuel Girard mířil střelou z levého kruhu pro vhazování do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Roberto Luongo ale předvedl úžasný semafor!

60:01
    Gabriel Landeskog vyhrál vhazování a Colorado se jako první může vydat směrem k rozhodnutí zápasu.

60:01

Panthers dvakrát dokázali smazat náskok domácích Avalanche a o osudu utkání tak rozhodne prodloužení nebo případně samostatné nájezdy. Skóre po třetí třetině. Colorado Avalanche 3 Florida Panthers 3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:14
    Nathan MacKinnon se málem postaral o úžasnou hokejovou akci, když si z levého kruhu sjel do mezikruží a parádní zadovkou připravoval palebnou pozici pro jednoho ze spoluhráčů, který mohl skórovat do prázdné brány, jenže kotouč mu mířil na paty.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

58:19
    Tyson Jost v pravém kruhu vystřelil bekhendem a Roberto Luongo puk vyrazil mimo svou bránu.

57:09
    Jonathan Huberdeau na chvíli ukradl puk Avalanche na levém křídle, hned vzápětí ho ale ztratil.

56:19
    Carl Söderberg v pravém kruhu pro vhazování předvedl nádhernou stahovačku, protáhl se před bránu a chtěl zvednout puk pod horní tyč, jenže Roberto Luongo ho vytáhl do ochranné sítě! Obrovská šance Avs. Komerční přestávka.

55:06
    Hra je nyní hodně kouskována. Panthers třikrát v řadě vyhodili puk na zakázané uvolnění. Kdo dnes vyhraje?

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 23. Jost (Nemeth, Compher), 35. Rantanen (Barrie), 48. Brassard (Graves, Barrie) – 39. Brouwer (Yandle, Weegar), 40. Dadonov (Barkov, Hoffman), 52. Hoffman (Yandle, Weegar), 61. Ekblad (Hoffman)

Colorado Avalanche: Varlamov (Grubauer) – Girard, E. Johnson (A), Nemeth, Barrie, Graves, Zadorov – Kerfoot, MacKinnon (A), Andrighetto – Compher, Söderberg, Rantanen – Landeskog (C), Jost, Dries – G. Bourque, Brassard, Calvert. Hlavní trenér: Jared Bednar.
    Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Yandle, Ekblad (A), Pysyk, Weegar, McCoshen, Brown – Huberdeau (A), Barkov (C), Vatrano – Dadonov, Trocheck, Hawryluk – Hoffman, Sheahan, Hunt – J. McGinn, Borgström, Brouwer. Hlavní trenér: Bob Boughner.

Rozhodčí: Garrett Rank, Kyle Rehman. Čároví: Libor Suchánek, Andrew Smith

Diváci: 14338