Cardiff – Everton 0:3 (kon.) | Huddersfield Town – Wolverhampton 1:0 (kon.) | Leicester – Brighton 2:1 (kon.)
Newcastle – Burnley 2:0 (kon.)
Cardiff City FC
0:3 (0:1)
Everton FC
Úterý 26.02.2019, 20:45 • Millennium Stadium, Cardiff • Anglická Premier League • 28. kolo

Hostující celek měl v tomto zápase více se hry, úvod zápasu sice patřil Cardiffu, ale pak už hrál lépe Everton, který se dokázal z první střely na branku prosadit. Ránou z druhé vlny se trefil Gylfi Sigurdsson, který rozjásal hostující fanoušky. Více šancí jsme v prvním poločase neviděli.

Everton pokračoval i ve druhém poločase v aktivní hře, v 67. minutě se z dorážky dokázal prosadit Gylfi Sigurdsson, který poslal odražený míč do sítě. Ve třetí minutě nastavení pak tečku za dnešním zápasem udělal Dominic Calvert-Lewin, který ránou bez přípravy elegantně prostřelil brankáře Cardiffu. Domácí celek hostujícího brankáře neohrozil ani jednou střelou na branku. (22:39:14)

Držení míče: 33 % : 67 %.
    Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 5:5. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 12:12.

90+5
    90+3. Dominic CALVERT-LEWIN - 0:3

90+3
    Everton právě vstřelil branku!
    Po rychlé akci spoluhráčů se prosazuje obranou domácích zapomenutý a nepokrytý DOMINIC CALVERT-LEWIN. Na jeho ránu byl gólman krátký. Asistence: Idrissa Gueye.

90+3
    Michael Keane rozehrává od své branky. Dostal míč bezpečně daleko.

90+3
    Domácí obrana na poslední chvíli dokázala zastavit akci soupeře.

90+2
    Cardoff vhazuje na své polovině, domácí fanoušci už odcházejí, je jasné, že body bere hostující klub.

90+1
    Vykopávat bude hostující brankář. Jordan Pickford s rozehrávkou nikam nepospíchá.

90+1
    Tři minuty se budou nastavovat.

90
    Mnoho šancí momentálně k vidění není.

90
    Probíhá poslední minuta hry v tomto zápase, uvidíme, kolik minut se bude ještě nastavovat.

88
    Everton zkouší zápas dohrát na útočné polovině.

88
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, přichází André Gomes.

86
    Michael Keane fauloval, rozehrávat tak budou na útočné polovině z dobré pozice domácí fotbalisté. Leandro Bacuna pravděpodobně uvede míč do hry.

84
    Ademola Lookman pálil z dobré pozice, ale jeho projektil byl zblokovaný obranou Cardiffu.

83
    Hostující celek se dostal do postavení mimo hru, v něm byl Séamus Coleman.

82
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Theo Walcott, přichází Ademola Lookman.

Jan Prošek

Branky: 41. G. Sigurdsson (Coleman), 67. G. Sigurdsson, 90+3. Calvert-Lewin (Gueye)

Karty:   7. Bacuna (CDF), 14. Morrison (CDF), 81. Josh Murphy (CDF) – 50. Digne (EVE)

Cardiff City FC: Etheridge – Ecuele Manga, Morrison, Bamba, J. Bennett – Mendez-Laing (69. Paterson), Bacuna, Gunnarsson, Hoilett (68. Josh Murphy) – Reid – Zohore (81. Ward).
    Náhradníci: Smithies – Arter, Harris, Josh Murphy, Paterson, Peltier, Ward.

Everton FC: Pickford – Coleman, M. Keane, Jagielka, Digne – Schneiderlin, Gueye – Walcott (82. Lookman), G. Sigurdsson (88. A. Gomes), Richarlison (61. Bernard) – Calvert-Lewin.
    Náhradníci: Stekelenburg – Bernard, A. Gomes, Kenny, Y. Mina, Lookman, Tosun.