Magnitogorsk – Ufa 1:4 (kon.) | Jaroslavl – Soči 3:0 (kon.) | Omsk – Kazaň 6:3 (kon.)
Jokerit – Dynamo Moskva 2:3 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
1:4 (0:2, 0:2, 1:0) Stav série: 1:1
Salavat Julajev Ufa
Středa 27.02.2019, 15:00 • Arena Metallurg • Play-off KHL • Osmifinále

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (18:00:48)

Střely na branku v zápase: 25-35

Je dobojováno! Ufa dnes dominovala a po zásluze srovnává stav této čtvrtfinálové série. Svěřenci trenéra Jandače byli ve všech směrech horším týmem. Hosté po druhé dvacetiminutovce vedli čtyřbrankovým náskokem a dá se říci, že bylo rozhodnuto. Závěrečná část hry nám toho totiž moc nenabídla, zápas se už spíše dohrával.

Jedinou branku domácích vstřelil Michal Bulíř, ten strávil na ledě 12:49 min.

59:41
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nick Shore – 2 min., podrážení).

58:44
    Závěr dnešního utkání se odehrává ve střední pásmu, opět jdou slyšet především hostující fanoušci, kteří děkují svému celku za dnešní výkon.

58:01
    Utkání se už jen z povinnosti dohrává, domácí na nějaký zvrat nemají síly, ohlášeny byly poslední dvě minuty třetí části.

57:06
    Magnitogorsku se nedaří přechod před modrou čáru, Metsola tak čeká na nějaký vážnější zákrok. V úmyslu přicházela varianta v šesti hráčích, Zagidulin ale zůstává v brance!

56:33
    Hosté jen chytře nahazují do střední třetiny a míří na střídačku. Nová pětka naskakuje také z domácí lavičky, závěr utkání se blíží.

55:50
    Vhazovat se bude ve středním pásmu. Tohle hraje hostům do karet, Ufa totiž drží svého protivníka daleko od vlastní svatyně.

55:01
    Zpětná přihrávka na modrou čáru, hosté teď přečetli úmysl soupeře, rozběhla se závěrečná pětiminutovka třetí třetiny.

54:22
    Rasmussen vyzkoušel pozornost Metsoly. Finský gólman podržel puk, následovat bude poslední reklamní přestávka v utkání.

53:40
    Hosté se dostávali do přečíslení, ovšem hráči už neměli dostatek sil. Kotouč tedy pouze nahodili do útočného pásma a vydali se na střídačku.
    52:55 Michal BULÍŘ - 1:4

52:55
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Shore přihrával mezi kruhy, odkud zakončoval Pakarinen. Puk se odrazil od brankové konstrukce do zad brankáře Metsoly, následně poskakoval na brankovišti. Jako první u něj byl MICHAL BULÍŘ, proti kterému přišel fantastický zákrok hostujícího gólmana jednou rukou. Video prokázalo, že Metsola to už nestihl před brankovou čarou! Asistence: Iiro Pakarinen a Nick Shore.

52:55
    Zajímavá situace před Metsolou. Rozhodčí si jde zavolat, vypadá to, že domácí sníží na rozdíl tří branek!

52:10
    Tvrdá rána obránce Antipina od modré čáry skončila na bránícím hráči, kotouč se vzápětí odrazil zpět k domácímu hokejistovi.

51:15
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Kadějkin – 2 min., krosček).

51:11
    Individuálně to zkoušel Varfolomejev, který si naváděl kotouč na střed, poté zakončoval do míst, kde byl připravený Metsola!

Štěpán Slovák

Branky a nahrávky: 53. Bulíř (Pakarinen, N. Shore) – 4. Omark (Hartikainen, Ar. Sergejev), 9. M. Majorov (Kugryšev, Chochrjakov), 34. Hartikainen (Tkačov), 38. Kemppainen (Kugryšev, Hartikainen)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (34. Zagidulin) – Vereščagin, Antipin (A), Rylov, Běreglazov, Matuškin, Dronov, J. Birjukov – N. Kuljomin (A), Ellison, Mozjakin (C) – Timkin, N. Shore, D. Platonov – Bulíř, Rasmussen, Ljubimov – Varfolomejev, Několenko, Pakarinen – Dorofejev.
    Salavat Julajev Ufa: Metsola (Karejev) – Ar. Sergejev, Panin (C), Koledov, Arzamascev, S. Garejev, A. Semjonov, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark (A) – Burdasov (A), Burmistrov, Tkačov – Soloduchin, Kadějkin, V. Žarkov – M. Majorov, Chochrjakov, Kugryšev – Skorikov.

Rozhodčí: Ravodin, Forman – Lazarev, Biljugin