Magnitogorsk – Ufa 1:4 (kon.) | Jaroslavl – Soči 3:0 (kon.) | Omsk – Kazaň 6:3 (kon.)
Jokerit – Dynamo Moskva 2:3 (kon.)
Lokomotiv Jaroslavl
3:0 (1:0, 2:0, 0:0) Stav série: 2:0
HK Soči
Středa 27.02.2019, 17:00 • Arena 2000, Jaroslavl • Play-off KHL • Osmifinále

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme pozornost. (19:31:20)

Československá stopa v utkání:
    Jakub Nakládal (JAR)
    0+1, 2 střely, čas na ledě 19:41
    Martin Bakoš (SOC) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:25.

Střely na branku: 28 – 22.

Je dobojováno! Lokomotiv vyhrál i druhý domácí zápas v rámci čtvrtfinále Západní konference a má dobře nakročeno k postupu do další fáze. Rozhodnuto bylo už ve třiadvacáté minutě, ve které Apalkov navázal na góly Ivanova a Kronwalla a zvýšil na 3:0. Jaroslavl byla lepší i ve zbytku zápasu, střídajícího brankáře Šikina ale nepřekonala ani jednou a skóre se tak už nezměnilo.

59:52
    Sean Collins vyhrál vhazování a rozjel rychlou kombinaci, kterou zhatila sražená finální přihrávka skrz brankoviště.

59:39
    Maxim Osipov narazil Rykova na mantinel a dvacet vteřin před koncem ještě zavařil Jaroslavli, která bude bránit dvojnásobné oslabení.

59:02
    Kraskovskij dostal přihrávku na osu hřiště, kde byl úplně sám před gólmanem. Překonat Šikina ale nedokázal.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:46
    Konovalov se zase o něco přiblížil čistému kontu. Z nepřesné rozehrávky Soči resultuje icing a buly po pravici Šikina.

58:23
    Jokipakka si neporadil se zpracováním Pajginovy přihrávky do levého kruhu. Puk skončil u domácích a ti jej snadno vyhodili.

58:08
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Daniil Apalkov.

58:01
    Jelesinova prudká střela od modré byla hodně nepřesná. Domácí i puku ještě zůstali, jenže Apalkov po přihrávce do mezikruží minul.

57:30

57:09
    Sergej Šmeljov vyhodil a odjel střídat. Poslední akci v rámci této početní výhody rozjíždí domácí zpoza vlastní branky.

56:29
    Nepřesná přihrávka do ohně vyhnala Lokomotiv pryč z útočného pásma. Vadit mu to ale nemusí.

55:58
    Poluninovi nezbylo nic jiného, než zaútočit v oslabení. Nakládal jeho střelu zablokoval do rohu.

55:30
    Asi je rozhodnuto! Kronwall byl v obranném pásmu zahákován Damirem Rachimullinem a Jaroslavl si za stavu 3:0 zahraje další přesilovku.

54:42
    Přihrávka ze zadního mantinelu propadla na Čerepanova, který z nápřahu ještě přihrával, ale Kajumovovi se zakončení z jedničky nepovedlo.

53:46
    Další domácí přihrávka rukou a vhazování před Konovalova, kterého už nedělí moc času od čistého konta.

53:29
    Ani na několik pokusů nedokázali smysluplně přejít přes střední pásmo. Jaroslavl pro změnu vjela do ofsajdu.

52:07
    Přihrávka rukou zastavila dění v útočném pásmu Soči. Následuje reklamní přestávka.

51:02
    Až teď se Soči vysvobodilo. A dokonce může vystřídat, neboť čárový sudí odmítl zapískat zakázané uvolnění.

50:02
    Loktionov byl tvrdě atakovaný při zakončení z levého kruhu. Šikin zasáhl, ale tlak Jaroslavle ještě neukončil.

49:26

49:21
    Staffan Kronwall pálil golfákem mnohem přesněji, ale Šikin díky dobrému výhledu zkrotil puk ve své výstroji.

49:02
    Rafikovova nepřesná rána byla tak prudké, že se kotouč odrazil od zadního mantinelu až na polovinu Jaroslavle.

48:26
    Lokomotiv rozjel rychlou kombinaci na jeden dotek. Zároveň ji ale překombinoval a Šikin zasahovat nemusel.

48:06
    Alexejev to zkusil individuálně, jenže střelou z osy hřiště hostující branku vůbec netrefil.

47:40
    Nakládalovu střelu od modré čáry dorážel Grigorij Denisenko, ovšem na brankáře Šikina nevyzrál.

47:20
    Hosté vystihli přihrávku přes osu hřiště. Kozun se musel vydat za ztečovaným kotoučem do středního pásma.

46:50
    Lugin napadal Nakládala v jeho obranném pásmu. Český obránce si poradil a konstruktivně rozehrál.

46:26
    Sannikov je zpět na ledě a začíná tři minuty dlouhá přesilovka Lokomotivu.

45:37
    Nezdá se, že by se měl závěr zápasu ještě nějak zdramatizovat. Při hře čtyři na čtyři je to od Jaroslavle jenom údržba.

44:26
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Stěpan Sannikov – 2 min., hrubost). Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

44:26
    Eric O´Dell neunesl nepříznivý stav a tvrdým faulem na hlavu Ivanova si řekl o trest do konce zápasu. Zároveň odstartoval další velkou potyčku.

44:05
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Maxim Osipov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Soči (Martin Bakoš – 2 min., hrubost).

44:05

43:57
    Až v závěru přesilovky se hosté usadili v útočném pásmu, avšak Konovalov střelu z osy hřiště zastavil v lapačce.

43:04
    Nepřesná střela odstartovala domácí protiútok vedený Kartajevem, ale ani ten neměl nějaké lepší parametry.

42:35
    Soči by potřebovalo tuhle přesilovku akutně využít. Jaroslavl však začíná dvěma vyhozeními.

42:05
    Georgij Ivanov se u domácí střídačky dostal do potyčky s Kaletnikem. Dvě minuty za hrubost inkasoval jenom on.

41:27
    Nahození Čerepanova se zastavilo v mezikruží, kde bylo hodně husto, ale defenziva Soči si poradila bez pomoci Šikina.

40:49
    Rozjetý Bakoš nezpracoval přihrávku k pravému mantinelu. Místo útoku se musel zase vracet na vlastní půlku.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 22 – 17 (8:12, 14:5)

Druhá třetina byla naprosto jednostrannou záležitostí. Jaroslavl se prosadila krátce po změně stran až do sirény byla na ledové ploše jasně lepší. Dost možná klíčová branka padla ve třiadvacáté minutě, od které Lokomotiv vede už 3:0 a kráčí za druhým vítězstvím v sérii. Soči se rovněž jednou prosadilo, trefa Lugina ale neplatila pro nedovolené bránění. To hosty do zbytku třetiny negativně ovlivnilo a jen se štěstím z následného tlaku neinkasovali počtvrté.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:47
    Kraskovskij šel hodně důrazně do souboje jiných dvou hráčů. Zbourání Jurije Alexandrova se však vešlo do mezí pravidel.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:49
    Pár hráčů Soči stihlo vystřídat, ale nechalo tím odkrytou stranu naproti hráčské lavici. Kozun měl spoustu prostoru, ale nebezpečně vystřelit nedokázal.

38:33
    O´Dellova formace si svůj pobyt na ledové ploše ještě prodlouží, neboť puk vyhodila na icing. Hosté si vybírají oddechový čas.

38:08
    Nakládalovo nahození zpoza pravého kruhu propadlo až k levé tyči, kde byl Šikin připraven. Tlak Jaroslavle ale pokračuje, zatímco hostující pětka už je na ledě hodně dlouho.

37:36
    Lokomotiv zamkl svého soupeře před Šikinem. Kraskovskij spěchal k brankovišti, nicméně přihrávku z pravého křídla do sítě nepřesměroval.

36:58
    Soči se dostalo pod tlak, ze kterého se mohlo vysvobodit, jenomže ve středním pásmu nebezpečně propadlo.

36:09
    Denisenko přenášel hru z kruhu do kruhu. V tom pravém hledal Alexejeva, ale toho zradilo zpracování.

35:30
    Nepřesnost v domácí rozehrávce způsobila nevynucené zakázané uvolnění. Vhazuje se před Konovalovem.

34:39
    Jegor Averin byl úplně sám v pravém kruhu. Při pohledu na branku zkusil vystřelit švihem, ale puk nechal za sebou.

34:15
    Sudí na videu našli nedovolené bránění brankáře, a tak Luginovo snížení neplatí. Dosti přísné rozhodnutí...

34:15
    Konovalovi se čisté konto možná vrátí. Rozhodčí už nějakou dobu sledují gólovou situaci u videa.

34:15
    Hosté snižují a dostávají se zpět do zápasu! Jegor Rykov podpořil domácí útok a z krátkého mantinelu přihrál před branku na Dmitrije Lugina jenž propasíroval puk za Konovalova a snížil na 1:3.

33:01
    Obránce Čerepanov se jel podívat za Šikinovu branku, kterou s pukem na holi objel, ale propálit gólmana už nedokázal.

32:45
    Danil Jurtjajkin rozjel protiútok, který u levého kruhu zpomalil a sám vystřelil na připraveného Šikina, který nedopustil žádnou dorážku.

32:11

31:57
    Rykov roztáhl hru doprava, odkud další z hostů vystřelil. K dorážce se dostal Sean Collins a rozvlnil jen ochrannou síť.

31:22
    Stěpan Sannikov otravoval rozehrávku Soči a dokonce se dostal do menší šance. Šikin si ve spolupráci s kolegy poradil.

31:03
    Jaroslavl vyhodila kotouč ven z obranné poloviny a měla dost času na to, aby poslala na led novou čtveřici hráčů.

30:18
    Zijat Pajgin zkusil štěstí ihned po vhazování. Konovalov na nijak prudkou střelu dobře viděl a připsal si snadný zákrok.

30:11
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Danil Jurtajkin – 2 min., vysoká hůl).

29:59
    Jelesinovu střelu z osy hřiště Šikin vyrazil a měl co dělat, aby zneškodnil dorážku Danila Jurtjajkina.

29:20
    Konovalov zastavil nahozený puk a hokejkou rozehrál do středního pásma. Rychlou protiakci zakončil nepřesnou střelou Denisenko.

28:44
    Kartajev sebral puk Jokipakkovi a vyrazil do protiútoku. Střelou z ostrého úhlu však Šikina nepřekvapil.

28:12
    Podobnou akci předvedl i Daniil Apalkov, který si nabruslil do pravého kruhu, ale střelou švihem branku netrefil.

27:46
    Velmi jednoduše se Loktionov dostal před Šikina, do kterého po zákroku nabourali Kozun a Budkin. Rozhodčí raději zastavili hru.

27:21
    Kozun se rozjel po pravé straně. Centrovaný puk spoluhráče nenašel a Soči okamžitým otočením hry získalo buly v útočném pásmu.

26:24
    Jaroslavl měla trochu starosti poblíž vlastní branky. Problémy vyřešila, ale při první příležitosti kotouč odevzdala, aby se mohlo střídat.

25:39
    Polunin přepadl přes jednoho z domácích hokejistů za brankou Konovalova. Vylučovat se ale nebude.

24:51
    Lokomotiv je při chuti a opět operuje s kotoučem v útočném pásmu. Hosté ale důrazně brání a zatím mají situaci pod kontrolou.

22:57
    Střídání v týmu HK Soči: ze hřiště odchází Konstantin Barulin, přichází Dmitrij Šikin.
    22:57 Daniil APALKOV - 3:0

22:57
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácí využívají přesilovou hru a jdou do velkého trháku! DANIIL APALKOV si vzal puk ve středním pásmu, před zraky Vorobjova si nachystal střelu švihem a parádní ranou zavěsil mimo dosah Barulina. Asistence: Rušan Rafikov, Ilja Konovalov.

22:43
    Po dalším zákroku Barulina se k puku dostal Jurij Alexandrov a odpálil ho přes všechny čáry do bezpečí.

22:12
    Nakládal v domácí přesilovce přihrál do pravého kruhu na Loktionova, který mířil k bližší tyči, ale na Barulina si nepřišel.

21:48
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Nikolaj Kovalenko – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HK Soči (Jyrki Jokipakka – 2 min., krosček + 2 min., hrubost). Trest odpyká Alexandr Polunin.

21:48
    V přerušené hře se strhla poměrně velká šarvátka, ve které bylo nejméně osm hráčů. S největší pravděpodobností se budou rozdávat tresty.

21:34
    Kartajev měl prostor na levém křídle, odkud vystřelil z ostrého úhlu, ale Barulin si dokázal pokrýt prostor u bližší tyče.
    20:34 Staffan KRONWALL - 2:0

20:34
    Vynikající nástup do druhé třetiny od Lokomotivu, který odskakuje na 2:0! Jokipakka zbytečně ztratil puk v rozehrávce a nechal domácí hokejisty usadit se v útočném pásmu. Nakládal pasem podél modré čáry vybídl STAFFANA KRONWALLA a jeho prudká rána zapadla až za Barulinova záda. Asistence: Jakub Nakládal.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 8 – 12.

Je za námi první třetina, ve které se moc zajímavých situací neudálo. I tak se Lokomotiv dostal ve třetí minutě do vedení, když z první šance otevřel skóre Ivanov. Soči postupem času srovnalo hru, což bylo dáno i čtyřminutovou přesilovkou. Vyloženou gólovku ale nemělo a do kabiny tak jde s jednobranokvým mankem.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:36
    Konovalov a Kajumov byli ihned přitlačeni na mantinel a odzbrojeni. Hosté mají k dispozici ještě jednu šanci na založení útoku.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:34
    Kraskovského prudký pas z levého křídlo nikdo v červeném nezpracoval. Jaroslavl se i tak usazuje v útočném pásmu.

18:09
    Menší závar před domácí brankou, kam posouval puk Eric O´Dell. Konovalov si ho našel a raději přerušil hru.

17:47
    Stěpan Sannikov se dostal do úniku, ale zastavil ho ofsajd. Pokračovat se bude po reklamní přestávce.

17:19
    Staffan Kronwall to udělal podobně jako před prvním gólem. Protáhl se po levém křídle, jenomže před Barulinem tentokrát nikoho nenašel.

16:43
    A další rychlý konec domácí akce. Zpoza Barulinovy branky pomalu rozehrává s trojkou hrající obránce Jegor Rykov.

15:53
    Konovalov jenom vyrazil dalekonosné nahození Chlopotova a pak se musel ještě vytáhnout proti střele z pravého kruhu, kterou rovněž zneškodnil.

14:51
    Útočné snažení hostujícího týmu mělo velmi krátké trvání. Totéž platilo v případě Lokomotivu kvůli nepřesné přihrávce Kronwalla.

13:48
    Rušan Rafikov se z modré čáry neprosadil. Soči se po chvilce dostalo k puku a vyhodilo na zakázané uvolnění.

12:41
    Alexandrov nezpracoval přihrávku k modré čáře a jeho spoluhráči kvůli tomu museli vyklidit útočnou třetinu.

12:21

11:47
    Menší zámek Soči zůstal nezakončen. Po buly ve středním pásmu hosté jednoduše vyhodili přes všechny čáry.

10:56
    Alexandr Jelesin se dostal do bitky s Seanem Collinsem, které předcházel menší závar u Konovalova, který neudržel střelu Bakoše. Oba hráči dostávají 2+2 minuty za hrubost.

10:25
    Moc hezkou rychlou souhru Soči zakončoval z pravé strany Sergej Šmeljov, ovšem Konovalov znovu nemusel zasahovat.

09:46
    Jaroslavl zahrozila ve vlastním oslabení a Barulin musel řešit zakončení Pavla Kraskovského.

09:23
    Zničehonic se do tváře Konovalova díval Robert Rosén, jenže z dobře vypadající šance vůbec netrefil branku.

09:06
    Úvod oslabení Lokomotiv zvládl a dvakrát vyhodil kotouč ven z obranného pásma.

08:21
    První vyloučení a přesilovka pro Soči! Za vysokou hůl ve tváři O´Della dostal hned čtyři trestné minuty Brandon Kozun.

07:41
    Danil Jurtajkin projel po ose hřiště do útočné třetiny. Neměl ale podporu od spoluhráčů a slabým nahozením Barulina nezaměstnal.

06:56
    Kronwall byl podražený v útočném pásmu Jaroslavle, jenže rozhodčí zůstali v klidu. To samozřejmě neplatí o fanoušcích.

06:35
    Vladislav Kartajev vystřelil přes obránce do betonu Barulina, který vyrazil kotouč do strany.

05:25
    Nahození od modré čáry ke Konovalovi neprošlo. Jeden z hostů se snažil zastavený puk dorazit k brankovišti, ale nepovedlo se mu to.

04:39
    Soči zatím nestíhá a stále čeká na první kloudnější útok. Alexandrov měl klid na rozehrávku, kterou ani nadvakrát nezvládl. Hra je přerušena pro icing.

03:32
    Sannikov potáhl puk po levé straně, odkud našel u brankoviště Alexejeva. Ten v další dobré šanci tentokrát neuspěl, neboť zblízka přestřelil.
    02:24 Georgij IVANOV - 1:0

02:24
    Hned první šance Lokomotivu končí gólem! Obránce Kronwall se vydal do levého kruhu, dostal se z ideálního palebného úhlu, a tak ještě přihrál před branku na úplně volného GEORGIJE IVANOVIA, který měl před sebou naprosto prázdnou branku. Asistence: Staffan Kronwall.

00:01

Lokomotiv Jaroslavl: Konovalov (Salák) – Rafikov, Nakládal, Kronwall (C), Jelesin, Čerepanov, M. Osipov, Kutuzov – Jurtajkin (A), Loktionov, Kozun – Denisenko, Alexejev, Sannikov – J. Averin (A), Kraskovskij, Kartajev – Kajumov, Ivanov, Apalkov – Kovalenko.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Jokipakka, K. Vorobjov, Rykov, Budkin, J. Alexandrov (A), Pajgin, D. Alexandrov – Lugin, Collins (A), O'Dell (C) – Šmeljov, R. Rosén, Bakoš – Kaletnik, Rachimullin, Akmaldinov – Kapustin, Chlopotov, Polunin – Starkov.

Rozhodčí: Naumov, Beljajev – Palei, Zacharov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

1. zápas

Papírový outsider ze Soči rozhodně nevstoupil do série s rozklepanýma nohama. Tým, ve kterém jako trenéři působí i Češi Pavel Hynek a Václav Sýkora odehrál vynikající první třetinu, využil v ní dvojnásobnou přesilovku a ujal se dvougólového vedení. Od půlky druhého dějství ale bylo všechno jinak, Averin s Kronwallem překlopili vedení na domácí stranu a Soči bylo nakonec rádo, že dotáhlo zápas do prodloužení. To trvalo tři minuty a sedmnáct vteřin, než o první výhře Lokomotivu rozhodl Georgij Ivanov.

HK Soči

Hostující klub si až do závěru dlouhodobé fáze nemohl být jistý, že se počtvrté z pěti let, co v soutěži působí, do vyřazovacích bojů skutečně podívá. Koncovka základní části ale zvládlo Soči na jedničku s hvězdičkou, neboť zvítězilo pětkrát v řadě nad Viťazem, Dinamem Moskva, Minskem, Spartakem a na závěr i s beznadějně posledním Slovanem Bratislava. Na poslední chvíli se tak v tabulce Západní konference posunul před Spartak Moskva na šesté místo, přičemž v Tarasovově divizi skončil třetí za CSKA a právě Jaroslaví, se kterou aktuálně bojuje také v prvním kole play-off.

Jestli je nějaký tým, který v základní části do puntíku naplnil předsezónní prognózy a očekávání, tak je to právě Lokomotiv. Jaroslavl v Západní konferenci o parník zaostala za obry z CSKA Moskva z Petrohradu, nicméně s přehledem si došla pro konečné třetí místo s náskokem šesti bodů na čtvrtý Jokerit. Závěr základní části svěřencům Dmitrije Kvartalnova úplně nevyšel. Narazili totiž na již zmíněné CSKA, se kterým prohráli 1:2 v nájezdech. Ještě o dva dny dříve Lokomotiv hostil Petrohrad a padl 0:4.

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu prvního kola play-off Kontinentální hokejové ligy. Od sedmnácti hodin se můžeme těšit na utkání mezi Lokomotivem Jaroslavl a HK Soči!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 3. Ivanov (Kronwall), 21. Kronwall (Nakládal), 23. Apalkov (Rafikov, Konovalov)

HK Soči: Barulin (23. Šikin) – Jokipakka, K. Vorobjov, Rykov, Budkin, J. Alexandrov (A), Pajgin, D. Alexandrov – Lugin, Collins (A), O'Dell (C) – Šmeljov, R. Rosén, Bakoš – Kaletnik, Rachimullin, Akmaldinov – Kapustin, Chlopotov, Polunin – Starkov.

Rozhodčí: Naumov, Beljajev – Palei, Zacharov

Diváci: 8 500