Barys – N.Novgorod 5:4 (po pr.) | Jekatěrinburg – Čeljabinsk 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – Viťaz 6:2 (kon.)

Michal Řepík (VTZ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 13:40
    Vojtěch Mozík (VTZ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:44 (20:00:05)

Statistiky utkání:

Střely na branku – 37:14.
    Zblokované střely – 8:13.
    Vyloučení – 1:5.
    Využití přesilovek 3/5 – 0/1.
    Vhazování – 35:24.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí přesvědčivým vítězstvím CSKA Moskva, které svého soupeře porazilo poměrem 6:2. Viťaz se sice po první třetině ujal vedení o jednu branku, avšak ve druhé periodě inkasoval hned čtyřikrát, čímž bylo téměř rozhodnuto o vítězi tohoto zápasu. V poslední třetině jsme viděli ještě další tři branky, přičemž se o dvě z nich postaralo CSKA, které mělo výraznou územní převahu. Favorit celé série tak zvládl i druhý domácí zápas, ani tentokráte nedal soupeři moc šancí na vítězství.

59:22
    Poslední minuty nám nabízejí celkem ofenzivní podívanou, o vítězi zápasu je ale rozhodnuto. Nyní má touš na hokejce Rendulić, který kolem sebe má smečku hladových protihráčů.

58:10
    Také hosté zkoušeli štěstí z velké vzdálenosti, tvrdou ránu ale dokázal srazit jeden z protihráčů. Posléze si ještě před branku sjížděl Aaltonen, který ale promáchl.

56:42
    Od modré čáry nebezpečně nahazoval na teč domácí Romanov, jehož pokus nakonec zřejmě skončil na betonu Samonova. Domácí i nadále obléhají branku soupeře.

55:06
    Na opačné straně se o to samé pokoušel domácí Popov, který sice tečoval puk k zadnímu hrazení, avšak teč proběhla ještě před červenou čárou – zakázané uvolnění.

54:05
    Obránce Jevsejenkov celkem dlouho váhal s rozjetím útočné akce. Nakonec si u středového kruhu vybral kolegu Švece-Rogovoje, který na dlouhou hůl protečoval do útočného pásma.

53:01
    Na druhé straně se Makejevovi nepodařilo načasovat najetí do pásma, mnohem dřív tam byl jeden z jeho spoluhráčů, který tak svojí formaci vystavil do ofsajdového postavení.

52:14
    Hostující obrana nyní má velké starosti s aktivitou soupeře, který je téměř v každém souboji mnohem rychlejší. To se nepotvrdilo u Šalunova, který přišel o kotouč.

51:20
    Záhy se mezi kruhy probíjel velice aktivní Grigorenko, který si poté vyměnil kotouč s Kaprizovem, jenž ale nedokázal přehodit ležícího Samonova, který ukryl puk do lapačky.
    50:17 Alexej MARČENKO - 6:2

50:17
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Domácí se dostávají už k šesté brance! Moskevský celek rozjel klasickou přesilovkou kombinaci, přičemž z levé strany napřáhl ALEXEJ MARČENKO, jehož dělovka skončila až v síti. Samonov zřejmě opět nic neviděl, jeho spoluhráči mu tentokráte moc nepomohli.
    Asistence: Konstantin Okulov, Nikita Nestěrov.

49:44
    Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Miro Aaltonen – 2 min., pozdní dohrání).

48:05
    CSKA se opět usadilo v útočné třetině, což vedlo k dalším střeleckým pokusům. Samonov tentokráte dokázal zasáhnout na jedničku, čímž podržel svůj celek.

47:21
    Před malým momentem se k pravému kruhu dostával hostující Mojsejev, kterému se ale nepovedlo kloudně zakončit. Následně se k puku dostal domácí celek.
    46:00 Borna RENDULIĆ - 5:2

46:00
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Hosté přeci jenom korigují výsledek! Před brankářem se hned ke dvěma střeleckým pokusům dostal Švec-Rogovoj, přičemž ten druhý pokus vyrážel domácí brankář přímo na volného BORNU RENDULIĆE, který bez větších problémů zasunul kotouč za bezmocného brankáře Sorokina.
    Asistence: Arťom Švec-Rogovoj, Alexej Makejev.

David Suchý

Branky a nahrávky: 25. Grigorenko (Nestěrov, Kaprizov), 30. Okulov (Hansen, Šalunov), 33. Nestěrov, 37. Naumenkov (Grigorenko), 44. Grigorenko (Nestěrov), 51. Marčenko (Okulov, Nestěrov) – 19. P. Černov (Kokarev, Stoljarov), 46. Rendulić (Švec-Rogovoj, Makejev)

CSKA Moskva: I. Sorokin (L. Johansson) – Blažijevskij, Nestěrov (A), M. Robinson, Dahlbeck, Marčenko, Naumenkov, A. Romanov – Grigorenko, Al. Popov, Kaprizov – Scott (A), Andronov (C), Okulov – Šalunov, Hansen, Tělegin – Světlakov, Slepyšev.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (41. Samonov) – Mozík, Katičev, Stasenko, Jevsejenkov, Voronkov, Golovkov, Jepišin – A. Sjomin (A), M. Aaltonen (A), Řepík – Rendulić, Švec-Rogovoj, Makejev – Stoljarov, P. Černov, Kokarev (C) – Mojsejev, A. Nikulin, Vyglazov.

Rozhodčí: Birin, Morozov – Kučava, Novikov