Litvínov – Liberec 6:3 (kon.) | Zlín – Chomutov 2:1 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 1:2 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 3:1 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:4 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Sparta – K. Vary 4:3 (2:1 po s.n.)
HC Dynamo Pardubice
2:4 (1:2, 0:1, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Pátek 01.03.2019, 18:00 • ČSOB Pojišťovna ARENA • Tipsport extraliga • 49. kolo

Třinec splnil roli favorita a vyhrál v Pardubicích poměrem 4:2. Domácí sice vstřelili úvodní branku hned deset sekund po prvním buly, ale jinak byli Oceláři lepší. Kontrolovali hru a chvílemi působili dojmem, že ani nehrají na sto procent. Závěr si sice trošku zbytečně zkomplikovali, ale nakonec z tohoto dueu berou tři body. (22:08:28)

Nejlepší hráči zápasu
    PCE – Petr Sýkora
    TRI – Ondřej Kovařčík

59:55
    Pardubice ještě vyhrály buly ve středním pásmu.

59:50
    Ještě ofsajd Třince.

59:45
    Třinec šetří čas ve vlastním obranném pásmu.

59:27
    Růžička naskočil na led a hosté se vydávají do útoku.

59:03
    Dynamo se trápí, fanoušci pískají a Pardubice zatím ani neodvolaly brankáře.

48:45
    Stejně tak o pár sekund později.

58:25
    Mandát dostal kotouč po levé straně do útočného pásma, ale hosté se ihned osvobodili.

58:06
    Ofsajd domácích.

57:56
    Gernát vysunul Wereka na levé straně, jeho tvrdou střelu vyrazil Klouček.

58:11
    Hosté vyhodili po levé straně, Klouček je zatím v brance.

57:25
    Třinec si zbytečně komplikuje zápas dalším vyloučením ve třetí třetině. Růžička podrazil soupeře z levé strany.

56:33
    Eklundova střela z levé strany doskákala k povyjetému Kantorovi.

56:19
    Vhazuje se před brankou hostů.

56:11
    Třinec měl i nadále vést 4:1. Jasný faul Sýkory před snížením na 2:4. Dá se tak čekat trest pro rozhodčí. Sýkora měl dost minimálně dvě minuty za vysokou hůl a pokud byla nějaká krev v obličeji Matyáše, tak dokonce 2+2. Zápas by byl rozhodnutý. Takhle je ještě oč hrát.

56:11
    Timeout pro Třinec.

56:11
    Hosté přivedli Matyáše k rozhodčím, ale branka bude platit.

Vít Muzikář

Branky a nahrávky: 1. P. Sýkora (M. Kratochvíl, Ihnačák), 57. J. Kloz (Schaus) – 7. O. Kovařčík (M. Kovařčík, Chmielewski), 10. Roth (Hrňa, Werek), 23. M. Kovařčík (O. Kovařčík, Matyáš), 52. Martin Růžička (Galvinš)

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Vlk) – Holland, Eklund, Porseland, J. Zdráhal, Schaus, Budík – L. Horký, Mandát, Machala – P. Sýkora (A), Ihnačák, M. Kratochvíl – Poulíček (A), Bubela, Rolinek (C) – Machač, Pochobradský, Dušek – J. Kloz.
    HC Oceláři Třinec: Kantor (Hrubec) – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Matyáš – Svačina, Cienciala, Martin Růžička (A) – Dravecký (A), Marcinko (C), Hrňa – Werek, Polanský, Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Raška II.

Rozhodčí: Bejček, Obadal – Kis, Rampír

Diváci: 6 110