Litvínov – Liberec 6:3 (kon.) | Zlín – Chomutov 2:1 (kon.) | Mountfield HK – Plzeň 1:2 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 3:1 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:4 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 3:1 (kon.)
Sparta – K. Vary 4:3 (2:1 po s.n.)
VHK ROBE Vsetín
3:0 (1:0, 1:0, 1:0) Stav série: 1:0
LHK Jestřábi Prostějov
Pátek 01.03.2019, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

První bitva končí, vítězství slaví zcela zaslouženě domácí Vsetín. Prostějov se ve třetí třetině nezmohl na větší odpor, místo zdramatizování utkání mířili jeho hráči na trestnou lavici jak na běžícím pásu. Vsetín potvrdil trend z předchozích třetin a i v té třetí přidal jednu trefu. Domácí fanoušci tak mohou slavit první vítězství, ale jen do půlnoci, zítra čtvrtfinálová série pokračuje druhým měřením sil. Já se s vámi pro dnešek loučím a zítra se budu znovu těšit u druhého čtvrtfinálového utkání mezi Valachy a Hanáky.

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni:

Jan Šelepněv (VSE)

Tomáš Nouza (PRO) (20:00:52)

59:52
    Vsetínský Lapač ve stoje doprovází domácí borce k prvnímu vítězství ve čtvrtfinálové sérii.

59:52
    Po přihrávce Jeřábka pálil z první Vítek, Neužil už ovšem dnes inkasovat nechce.

59:24
    Karafiát nabil Drtinový, vsetínský zadák se pořádně napřáhl, ovšem jeho projektil krotí ve své moci brankáře Neužil.

59:14
    Havlík nyní úplně zbytečně krosčekoval Pechance, ten se s bolestivou grimasou odebírá ke vsetínské střídačce. Počínání prostějovského hříšníka ovšem nezůstalo bez povšimnutí hlavního rozhodčího, který posílá prostějovského obránce na trestnou lavici.

58:37
    Prostějov ve čtyrech.

58:20
    Pechanec nyní naservíroval Robovi na hattrick, ten si před Neužilem dovolil i zakličkovat ovšem jeho bekhend byl prostějovským brankářem zastaven na brankové čáře!

58:00
    Vsetín znovu v přesilovce 5 na 3, dvě minuty za sekání obdržel Zdeněk Čáp.

57:46
    Povedená souhra Vsetína, Theoret dokázal na sebe natáhnout dva bránící hráče Prostějova a připravil vyloženou pozici Pitulemu, ten měl dostatek času zamířit, ovšem jeho plán překonat Neužila střelou nad vyrážečku se mu nezdařil.

57:07
    Havlík ve vlastním oslabení kotouč vyvezl po levém křídle a stačil i vypálit, Šelepněv ovšem bez problému vyrazil.

56:37
    Prostějovu se závěr utkání vůbec nedaří, další oslabení způsobil Tomáš Nouza, když zahrál nebezpečně vysokou holí.
    56:10 Mitchell THEORET - 3:0

56:10
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vsetín využívá přesilovou hru a přibližuje se k prvnímu vítězství v sérii! Nahození od modré čáry v podání Slováčka dokázal za záda brankáře Neužila usměrnit MITCHELL THEORET. Asistence: Ondřej Slováček, Vít Jonák.

55:52

55:17
    A na ledě už se to mele, Husa se nyní pustil do vsetínského Roba, i přes značné rozdíly ve fyzických parametrech se však vsetínský útočník nedal a šarvátku s urostlým bekem Prostějova ustál. Oba borci si však za tuhle vložku půjdou posedět na trestnou lavici. Vsetínský Rob fasuje dvě minuty za hrubost, prostějovský Husa totéž, ovšem za své počínání obdržel ještě bonusové dvě minuty navíc. Vsetín si tak po dobu pětatřiceti vteřin zahraje přesilovou hru 5 na 3.

54:53
    Prostějov se zásluhou Žovince osvobozuje.

54:23
    Nyní se zajímavé situace odehrály na obou stranách! Nejprve zahrozil ve vlastním oslabení Starý, když rozezvonil tyč Šelepněvovy brány! Na druhé straně se po individuální akci dostal před Neužila Theoret, úmysl zakončit mezi betony prostějovského brankáře mu však nevyšel!

53:52
    Vsetín bude hrát přesilovou hru. Zcela zbytečným zákrokem se ve středním pásmu prezentoval Ladislav Havlík.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 9. Rob, 38. Rob (Pechanec, Mikuš), 57. Theoret (Slováček, Jonák)

VHK ROBE Vsetín: Šelepněv (Gába) – Mikuš, J. Drtina, Slováček (A), Teper, Frolo, Jeřábek, Hryciow – Březina, Kucharczyk (A), Rác – Jonák (C), Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Karafiát, Šilhavý, Vítek.
    LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Huf) – Žovinec, D. Kolář, Husa, Čáp, Havlík, Mikliš, D. Krejčí – Žálčík, Račuk, Starý – Dvořáček, Hanták, L. Luňák – Nouza (A), Divíšek (A), L. Volf – Prokeš, V. Meidl, Venkrbec (C).

Rozhodčí: Doležal, Sýkora – Tvrdík, Šimán