Čeljabinsk – Jekatěrinburg 1:2 (po pr.) | N.Novgorod – Barys 3:1 (kon.) | Spartak Moskva – Petrohrad 2:5 (kon.)
Viťaz – CSKA Moskva 1:3 (kon.)
Torpedo Nižnij Novgorod
3:1 (0:0, 2:1, 1:0) Stav série: 1:2
Barys Nur-Sultan
Sobota 02.03.2019, 15:00 • Nagorny Arena • Play-off KHL • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Krásné sobotní odpoledne. Čeká nás další zápas play off KHL. Dnes se nám představí Torpedo Nižnij Novgorod a Barys Astana. Série pokračuje za stavu 2:0 pro kazašský celek. Novgorod se tak v domácích zápasech bude chtít vrátit do hry. Třetí utkání série začíná v 15:00.

Předchozí zápasy série:
    1. zápas:
    Astana – Novgorod 4:1

Branky a nahrávky: 40. A. Petersson (Michajlis), 42. Bochenski (Boyd, Valk), 44. Frattin (Valk, Bochenski), 57. Bochenski (Valk, Frattin) – 13. Sabolič (Žafjarov)

2. zápas:
    Astana – Novgorod 5:4 v prodl.

Branky a nahrávky: 29. Sagadejev (Orechov, Asetov), 33. Ševčenko (R. Starčenko, Makljukov), 55. Dietz (A. Petersson, Bochenski), 59. Frattin (Valk, Bochenski), 62. R. Starčenko (Blacker) – 2. Volčenkov (Varnakov), 19. Varnakov, 21. Sabolič (Calof, Holm), 27. D. Iljin (Verjajev, Urakov)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Torpedo Nižnij Novgorod: Brust (Tichomirov) – Orlov, Barancev, Holm, Nazarevič, Volčenkov, Aljajev, Rodionyčev – Žafjarov, Galuzin, Paršin – Calof, Miele, Sabolič – Šenfeld, D. Sjomin, Makarenko – Verjajev, D. Iljin, Urakov – Smolin.

Barys Astana: H. Karlsson (Hrachovina) – Makljukov, Svedberg, Orechov, Dietz (A), Polochov, Blacker, M. Semjonov – Bochenski (C), Valk, Frattin – Michajlis, Cormier (A), A. Petersson – Ševčenko, Boyd, R. Starčenko – Akolzin, Sagadejev, Asetov – Grenc.

Rozhodčí: Kulakov, Morozov – Goljak, Nikolajev.

Ještě před začátkem utkání si vyslechneme hymny Kazachstánu a Ruska.

00:01

00:26
    Domácí začali poměrně aktivně. Atmosféra v Novgorodu je hned od začátku utkání vynikající.

00:48
    Kotouč opustil hrací plochu, a tak je hra přerušena. Po chvíli se bude vhazovat ve středním pásmu.

01:20
    Také hosté vystrčili růžky, ale zatím se ke střeleckému pokusu nedostali.

02:26
    Zatím se často přerušuje a hra nemá příliš velké tempo.

02:33
    Makljukov vystřelil od modré čáry a Brust musel jeho pokus vyrážečkou vyrazit. Zaregistrovali jsme první vážnější střelecký pokus.

03:01
    Opět je hra zastavena. Tentokrát kvůli ofsajdu domácího celku.

03:22
    Hostující hráči byli v problémech, ale skvěle si s pukem poradil obránce Dietz. Poté přesně rozehrál na Orechova.

04:02
    Brust se dvakrát skvěle přesunul proti střeleckým pokusům Kazachů. Nejprve od modré čáry pálil Polochov a o chvíli později střílel z levého kruhu Michajlis.

04:50
    Také Nižnij Novgorod se usadil v útočném pásmu. Zatím však pouze kombinuje.

05:34
    Starčenko nahazoval kotouč před bránu, ale domácí bek jej srazil do ochranné sítě. Za okamžik se bude vhazovat po pravici Brusta.

06:05
    Astana rozjela rychlou akci, ve které jeden z hráčů pronikl až před bránu. Ve finální fázi se snažil oslovit Cormiera, jehož zakončení přesné nebylo.

07:03
    Také Novgorod na opačné straně zahrozil. Střela Galuzina z mezikruží zůstala v náruči Karlssona.

07:11
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Patrice Cormier – 2 min., sekání).

07:44
    Paršin hledal za bránou Saboliče. Domácí se usadili v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

08:10
    Calof nepřihrál přesně. Na modré čáře hledal obránce Aljajeva. Puk však odskočil ven z pásma.

09:02
    Závěr přesilovky se už Novgorodu moc nedaří. Domácí jsou značně nervózní.

09:11

10:21
    Urakov se natlačil po pravém křídle před beka a bekhendem nahodil puk na bránu. Karlsson byl jistý a zasáhl.

10:40
    Přechod domácího celku do útočného pásma se vůbec nepovedl. Provinil se totiž dalším ofsajdem.

11:34
    Svedberg se protáhl po křídle až do útočného pásma. Následně ale nepřihrál přesně a puk je v moci Torpeda.

12:09
    Michajlis nahazoval kotouč před bránu, kde nebyl nikdo. Brust tak zasahovat nemusel.

12:43
    Astana předvedla rychlou souhru a Brust se musel vytáhnout pohotovým zákrokem pravým betonem. Bochenski to udělal velmi dobře.

13:31
    Už to vypadalo, že se hosté usadí v útočném pásmu, ale sami se dostali ven, neboť Blackerovi kotouč přeskočil na modré čáře hůl.

13:57
    Brust se opět musel činit. Tentokrát se stačil přesunout proti střele Akolzina z prvního doteku.

13:59
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Alichan Asetov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Dmitrij Sjomin – 2 min., hrubost).

14:37
    Petersson zapracoval skvěle na vlastní polovině. Sáhl do puku těsně před Mielem, který se zrovna chystal vystřelit.

15:02
    Paršin předvedl skvělý manévr v útočném pásmu a ještě hledal na pravé straně Baranceva. Domácí ale vystřelit nedokázali.

15:32
    Vyloučení v týmu Barys Astana (André Petersson – 2 min., příliš mnoho hráčů).

15:55
    Domácí celkem dlouho kombinovali a nakonec vystřelil z pravého kruhu Miele. Bránu však minul a Astana získala kotouč.

16:24
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Andrew Calof – 2 min., hákování).

16:36
    Blacker vypálil ihned po vyhraném buly. Brust jeho pokus viděl a vyrazil jej do rohu kluziště.

17:26
    Astana výborně zabojovala ve vlastní třetině a dokázala puk získat.

18:06
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2+10 min. osobní trest, naražení zazadu).

18:53
    Domácí mají k dispozici přesilovou hru, ale zatím se k žádné větší šanci nedostali.

19:25
    Barys se dobře brání a vykrývá všechny možnosti k přihrávce.

19:47
    Holm těsně před útočnou modrou čárou nahodil kotouč do pásma.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Skončila nám první třetina, ve které jsme neviděli moc šancí. Hra je celkem vyrovnaná a je často přerušovaná. Snad ve druhé třetině uvidíme lepší hokej. Střely na bránu: 6-8. Druhá třetina začne přibližně v 15:52.

20:01

20:15
    Hned na začátku třetiny skončila početní výhoda Novgorodu, ale i tak se dostali domácí ke střele. Henrik Karlsson si musel připsat sedmý zákrok v tomto zápase.

21:02
    Astana má ponechanou výhodu a za okamžik si zahraje přesilovku. Karlsson už je na střídačce.

21:10
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Vladimir Galuzin – 2 min., naražení zezadu).

21:23
    Astana předvedla rychlou souhru na konci které byl Michajlis. Pohotová střela zápěstím hostujícího křídla skončila v Brustově lapačce.

22:12
    Útočná akce Astany nevyšla. Sice hosté dostali domácí celek pod tlak, ale pořádně vystřelit nedokázali.

22:54
    Iljin ujel ve vlastním oslabení a rychle vypálil. Karlsson si připsal úspěšný zákrok.

23:10

23:38
    Akolzin zůstal po kontaktu s protihráčem na ledě a bude se vylučovat.

23:38
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Ilja Nazarevič – 2 min., krosček).

23:57
    Blackerovo nahození od modré čáry bylo lehce tečované, ale stejně nezapadlo mezi tři tyče.

24:35
    Hra je zastavena, protože hostujícímu celku byla odpískána hra v brankovišti.

24:56
    Novgorod se osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

25:20
    Přesilová hra Barysu za chvíli skončí a hosté musí zakládat protiakci z vlastní třetiny.

25:38

26:07
    Galuzin se proháčkoval po pravé straně až před bránu a tlačil kotouč po břevno. Karlsson dost možná jeho pokus vychýlil ramenem.

26:56
    Podobně jako Galuzin, tak také Sabolič se protáhl po pravém křídle. Slovinský střelec vypálil bekhendem. Karlsson byl zase úspěšnější. Následně se hra přerušila a nás čeká komerční pauza.

27:48
    Astana čeká ve vlastním pásmu na podporu spoluhráčů v útoku. Mezitím obě mužstva střídají.

28:15
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Denis Paršin – 2 min., příliš mnoho hráčů).

28:35
    Domácí dostali kotouč do středního pásma a Blacker měl co dělat, aby ujel dotěrnému Iljinovi.

28:52
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Daniil Iljin – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Jesse Blacker – 2 min., hrubost).

29:39
    Pokračuje přesilová hra Astany a hosté točí svého soupeře v obranném pásmu.

29:58
    Astana právě vstřelila branku!
    Hosté dávají první branku a využívají přesilovou hru. Bochenski dostal na kruhu hodně prostoru a vystřelil puk do betonu Brusta. MATT FRATTIN byl na brankovišti důrazný a doklepl puk do branky. 0:1. Asistence: Brandon Bochenski a Viktor Svedberg.
    29:58 Matt FRATTIN - 0:1

30:22
    Vyloučení v týmu Barys Astana (2 min. – příliš mnoho hráčů).

30:56
    Holm nahazoval puk před bránu. Možná byl kotouč ještě lehce tečován, ale Karlsson zasáhl levým betonem.

31:34
    Astana při vlastním oslabení rychle přistupuje k domácím hráčům a nepouští je do vyložených pozic.

31:57
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Viktor Svedberg – 2 min., podrážení).

31:57
    Domácí kouč si vyžádal před přesilovkou 5 na 3 oddechový čas.

32:20
    Holm dostal na modré čáře hodně prostoru, ale propálit obranný val nedokázal.

32:40
    Hosté už jsou ve čtyřech, ale Novgorod je neustále svírá ve vlastní třetině.

33:07
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Anton Šenfeld – 2 min., podrážení).

33:27
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Novgorod se prosazuje až ve hře 4 na 4. Žafjarov se krásně protáhl mezi obránci a nachystal touš DENISI BARANCEVOVI. Obránce domácích se prosadil z dorážky a uklízel puk do prázdné klece. 1:1. Bez asistence.
    33:27 Denis BARANCEV - 1:1

34:05
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Viktor Svedberg – 2 min., vysoká hůl).

34:34
    Akolzin si nahodil puk po mantinelu a rychle za ním spěchal. Obránci Novgorodu ale byli rychlejší.

35:07

35:50
    Velký závar se vytvořil před brankou Astany. Galuzin měl na hokejce šanci a snažil se uklidit touš do sítě. To se nepovedlo jemu, ani jeho spoluhráčům.

36:05

36:23

36:28
    Tvrdá rána od modré čáry z hole Blackera zamířila pouze na zadní mantinel.

37:13
    Michajlis se na chvíli uvolnil mezi kruhy, ale na poslední chvíli byl rozrušen obránci. Nakonec vystřelil po ledě těsně vedle levé tyče.

37:57
    Domácí se prosazují ve vlastním oslabení. Obránce PHILIP HOLM ujel ve dvojici se Sjominem do přečíslení a zvolil střelu zápěstím na zadní tyč. Karlsson zareagovat nedokázal. 2:1. Bez asistence.
    37:57 Philip HOLM - 2:1

38:23

39:03
    Karlsson po střele z levého kruhu zastavil kotouč ve své lapačce.

39:42
    Ještě jednu útočnou akci podnikli domácí. Nepřešli však přes útočné pásmo ideálně.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Skončila nám druhá perioda. Torpedo sice ve 30. minutě inkasovalo, ale i tak dokázalo průběh zápasu zvrátit. Také ve druhé třetině jsme viděli několik vyloučení na obou stranách a ve hře 5 na 5 se hrálo velmi málo. Střely na bránu: 15-16. Třetí třetina začne zhruba v 16:52.

40:01

40:33
    Do první útočné akce se pustili domácí. K zakončení ale nedošlo.

40:43
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Damir Žafjarov – 2 min., držení).

40:56
    Starčenko dostal celkem hodně prostoru na pravém kruhu, odkud zápěstím vystřelil. Brust byl však pozorný a situaci zachytil.

41:22
    Zatím jsou hráči Astany velmi nebezpeční v této přesilové hře.

41:39
    Opět musel Brust zasáhnout. Tentokrát si pokryl nahození od modré čáry.

42:11
    Valk číhal na pravé straně a čekal na přihrávku. Nakonec však Michajlis vystřelil sám, ale na přední tyči Brusta nenachytal.

42:43

43:27
    Cormier se jako tank vřítil před bránu Novgorodu a stihl ještě brankáře Brusta povalit na zem. Hra se přerušila a tato akce byla posouzena jako hra útočícího hráče v brankovišti.

43:53
    Calof se zjevil sám před bránou, ale Karlsson byl pohotovější. Ještě než se dostal domácí hráč k dorážce, tak přikryl puk.

44:28
    Kotouč opustil hrací plochu. Máme zde další přerušení hry.

45:09
    Baranceva pořádně prohnal na pravé straně dotírající Petersson. Ke střele se ale švédský šikula nedostal.

45:35
    Dietz se zbytečně nerozpakoval a od modré čáry nahodil puk směrem na bránu. Rána to rozhodně špatná nebyla, ale zaplavala mimo tři tyče.

46:46
    Po zakázaném uvolnění Torpeda se hosté usadili v útočném pásmu, ale pouze kroužili okolo brány. Brust zasahovat nemusel.

47:35
    Domácí brankář musel vystartovat z brány a musel vypomoct svému celku s rozehrávkou.

48:18
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Danil Verjajev – 2 min., naražení zezadu).

48:30
    Valk dostal na modré čáře hromadu prostoru a snažil se vystřelit tak, aby Brust nic neviděl. Zámořský brankář si nakonec puk našel a udržel jej v lapačce.

49:05
    Domácí se osvobodili. Astana musí zakládat útočnou akci zase z vlastního pásma.

49:47
    Brust čaroval. Přestože kotouč neviděl a neměl ho ve své moci, tak se dokázal v brankovišti natáhnout proti dorážce Frattina. Důležitý zákrok pravým betonem nám předvedl.

50:18

50:53
    Barys pokračoval v tlaku, ale střelu Dietze opět skvělý Brust zneškodnil.

51:09
    Blackerovu střelu opět Brust vyrazil. Kotouče se zmocnili domácí a zamířili vpřed.

51:27
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Maxim Semjonov – 5+20 min., nesportovní chování).

51:51
    Novgorod se ihned usadil v pásmu a čeká jej přesilová hra, která bude trvat 5 minut. Semjonov dostal totiž trest ve hře. Soupeře píchl hokejkou do rozkroku.

52:34
    Astana vyhazuje touš z pásma a rychle střídá.

53:04
    Diváci si žádají šajbu, ale zatím vyslyšeni nejsou. Astana se zatím brání velmi dobře.

53:45
    Novgorod se už dobrou minutu a půl nemůže dostat do pásma.

54:03
    Už však domácí kombinovali v útočné třetině a ke střele od modré čáry se dostal Holm. Karlsson jeho pokus viděl a kvalitně zasáhl.

54:29
    Další vyhození hostů z vlastní obranné třetiny a z hlediště je slyšet pískot.

55:13
    Stále se Novgorodu nedaří se usadit v pásmu. Domácí to zkusí s novou přesilovkovou formací na ledě.

55:50
    Šikovná přihrávka Mieleho zpoza brány úspěšná nebyla. Calof nestál tam, kde stát měl.

56:27

56:43
    Astana je už v pěti a stihla ubránit dlouhou početní výhodu soupeře. Uvidíme, jestli ji to nabudí v závěrečných minutách třetí periody.

57:25
    Vyloučení v týmu Barys Astana (André Petersson – 2 min., podrážení).

57:48
    Frattin měl ve vlastním oslabení na holi dvě obrovské šance. Nejprve tečoval ránu od modré čáry těsně vedle brány a poté se dostal ke střele z mezikruží, jelikož vystihl přihrávku domácích. Oba jeho pokusy skončily na mantinelu.

58:34
    Brust vystartoval z brány a málem to Novgorod velmi mrzelo. Kanadský brankář se však stačil mezi tři tyče vrátit na poslední chvíli a nedostal tak lacinou branku.

58:55
    Astana má kotouč na holi a chystá se k powerplay.

59:22
    Zatím k ní nedošlo. Tentokrát jsou domácí tím celkem, který puk drží.

59:25

59:44
    Karlsson je na střídačce a Astana to zkouší v šesti hráčích.

59:56
    Je rozhodnuto! DENIS BARANCEV přes celé kluziště trefil odkrytou bránu a připsal si druhou branku v zápase. Co je však pro Novgorod důležitější je fakt, že dnešní zápas zvládne vyhrát. Bez asistence.
    59:56 Denis BARANCEV - 3:1

Třetí zápas této série skončil a zatím domácí celky vítězí. Novgorod dnes porazil svého kazašského soka 3:1 a dokázal stav série snížit. Dvě branky si připsal Denis Barancev a rozdílový gól vsítil Philip Holm ve vlastním oslabení. Jedinou trefu Astany zaznamenal Matt Frattin.

Česká stopa:

Dominik Hrachovina (AST) – do utkání nezasáhl.

Z mé strany je to vše. Těším se na Vás zase příště u KHL. Na počtenou! (17:36:46)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 34. Barancev, 38. Holm, 60. Barancev – 30. Frattin (Bochenski, Svedberg)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Hrachovina) – Makljukov, Svedberg, Orechov, Dietz (A), Polochov, Blacker, M. Semjonov – Bochenski (C), Valk, Frattin – Michajlis, Cormier (A), A. Petersson – Ševčenko, Boyd, R. Starčenko – Akolzin, Sagadejev, Asetov – Grenc.

Rozhodčí: Kulakov, Morozov – Goljak, Nikolajev

Diváci: 5 500