Nové Zámky – Detva 3:4 (po pr.) | Miskolc – MAC Budapešť 2:3 (po pr.)
HC MIKRON Nové Zámky
3:4 (1:3, 1:0, 1:0 - 0:1) Stav série: 1:1
HK Detva
Sobota 02.03.2019, 18:00 • Zimný štadión Nové Zámky • Tipsport Liga (SR) play-off • Předkolo

Já se s vámi pro dnešek loučím, přeji hezký zbytek večera a radostnou neděli! (20:59:17)

Do Detvy se série přesouvá za vyrovnaného stavu 1:1. Další utkání jsou na programu v pondělí a v úterý, případně ještě ve čtvrtek, pokaždé od 18:00.

V dnešním zápase byla jednoznačně lepším týmem hostující HC 07 Detva, která sebejistě kráčela za těsným vítězstvím. To jim ale v poslední minutě třetí třetiny chtěli odepřít rozhodčí, když neodpískali jasný faul, po němž Nové Zámky vyrovnaly. Spravedlnost se však nakonec přece ukázala, když na konci prodloužení bekhendovým blafákem rozhodl Kanaďan Kurtis McLean.

Utkání na Zimném štadiónu Nové Zámky sledovalo 661 diváků.

68:25
    Tým Detva právě vstřelil branku! Velmi ledabylé vyhození Kudly přebral v útočném pásmu Betker, který posunul na KURTISE MCLEANA a ten kličkou do bekhendu rozhoduje dnešní utkání ve prospěch Detvy! Asistence: Ben Betker.

67:02
    Po pravé straně ujel Šimun, jeho pokus na vzdálenější tyč Petrík jen tak tak vytěsnil.

66:24
    Dobrá střela zápěstím krátce po přechodu do útočného pásma trefuje levý Petríkův beton.

65:30
    Konečně se v útoku osmělili hosté, střelu od modré ale Košarišťan dobře viděl a podle toho také zasáhl.

64:36
    McLean projel podél levého mantinelu a z rohu poslal jednoduchý oblouček Košarišťanovi do náručí, což ale domácího gólmana viditelně překvapilo.

64:20
    Kudla zachytil vyhozený kotouč na modré a ideálně našel Hrušku, toho však skvělým zákrokem lapačkou vychytal Petrík.

63:46
    Nové Zámky jsou v prodloužení zatím aktivnější, mnoho střel na bránu jsme ale neviděli.

62:49
    Bajtkova střela od modré se odrazila od zadního mantinelu na druhou stranu k Urbanovi, který měl kus prázdné brány u sebe, ale v obtížné situaci nedokázal přesně zasunout.

62:17
    Na druhé straně tlačil na Košarišťana kotouč Ladislav Ščurko, obrana Mikronu si s ním poradila.

61:18
    Hruška se zkoušel prosadit bekhendem, z pravého kruhu mířil nad Petríkovu svatyni.

60:30
    Domácí útočník se dral před Petríka, kde byl hákován, ale rozhodčí zřejmě kompenzují předchozí situaci a nepískají ani tentokrát. Detva následně vyhazuje na zakázané uvolnění.

60:01

Celý zápas byla hostující Detva lepším týmem, o třetí třetině to platí neméně. V poslední minutě ale po zkratu sudích Nové Zámky přece jen vyrovnaly, takže uvidíme desetiminutové prodloužení ve čtyřech.

60:00

59:47
    Nové Zámky právě vstřelily branku!
    Detvané už skoro vyhodili do středního pásma, nechali se tím ale příliš strhnout, a tak se do přečíslení dostal Kadla, jenž předložil FILIPU BAJTKOVI a ten zavěsil do pravé šibenice. Chvíli před touto situací ale jeden z domácích hráčů jednoznačně podrazil svého soupeře, což rozhodčí nepochopitelně neodpískali. Velmi sporný gól ale platí. Asistence: Patrick Anthony Kudla, Tomáš Urban.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 3. Urban (Bajtek, Andersons), 21. Štrauch (Urban), 60. Bajtek (Kudla, Urban) – 1. Puliš (Ščurko), 5. Gachulinec (Török), 11. Tibenský (Fekiač F., McLean), 69. McLean (Betker)

HC MIKRON Nové Zámky: Kristín (od 11. Košarišťan) – Andersons, Kudla, Hain, Zaťko, Ordzovenský, Hatala, Dundáček, Novák – Bajtek, Urban, Štrauch – Ručkay, Zbořil, Jakúbek – Pospíšil, Hruška, Šimun – Ondrušek, Fábry, Rogoň.
    HK Detva: Petrík (Zalivin) – Betker, Chovan Mar., Sládok, Golian, Kuklev, Fekiač F., Jendrol', Gachulinec – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, Fekač V., Hodgson – Tibenský, McLean, Král – Török, Chovan Mat., Ďaloga.

Rozhodčí: Štefik, Baluška – Tvrdoň, Synek – Macko (videorozhodčí).