Waregem – Gent 1:3 (kon.) | Lokeren – Anderlecht 1:2 (kon.) | Antverpy – Eupen 2:1 (kon.)
Sporting Lokeren
1:2 (0:1)
RSC Anderlecht
Neděle 03.03.2019, 18:00 • Daknamstadion, Lokeren • Belgická liga • 28. kolo

Hostující celek se dostal v průběhu zápasu do dvoubrankového vedení, domácí sice v závěru dokázali snížit, ale vyrovnat se jim už nepodařilo. Body z tohoto zápasu tak bere Anderlecht. (19:54:23)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 2:3. Rohy: 8:11.

90+4

90+4
    Thomas Didillon bude odkopávat od své branky.

90+4
    Začala poslední nastavená minuta,

90+3
    Domácí hráči se snaží hrát co nejlépe, ale mají problémy s finální přihrávkou.

90+2
    Žlutou kartu dostává Sven Kums (RSC Anderlecht).

90+2
    Hostující celek stále brání těsný náskok, domácí se snaží hrát co nejaktivněji.

90+1
    Čtyři minuty se budou nastavovat.

90
    Probíhá poslední minuta poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

88
    Domácí trenér nabíhá své svěřence k maximální aktivní hře a snaže co nejrychleji získat balon.

87
    Domácí celek se dopustil útočného faulu, a tak budou rozehrávat hosté.

86
    Z pohledu domácího celku nyní čas ubíhá velmi rychle. Anderlecht se musí bránit.

85
    Mehdi Terki se snaží co nejrychleji vrátit hru na útočnou polovinu, nyní se i hlasitě ozývají fanoušci Lokerenu.

83
    Mehdi Terki vedl další akci svého celku, následně hlavičkoval Anton Saroka. Jeho pokus tak tak zastavila obrana za cenu rohu.
    81. José Francísco Cevallos - 1:2

81
    Lokeren právě vstřelil branku!
    Z ničeho nic se prosazují domácí a je zaděláno na drama. Ránou z bezprostřední pozice se prosazuje JOSÉ FRANCÍSCO CEVALLOS.

81
    Peter Žulj vedl útočnou akci svého celku, domácí obrana si poradila jen za cenu rohového kopu. Yannick Bolasie bude centrovat před branku.

80
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky zápasu, sledujeme aktivní hru hostujícího celku, který vede o dvě branky a míří za výhrou.

79
    Střídání v týmu Sporting Lokeren: ze hřiště odchází Lukáš Mareček, přichází Mehdi Terki.

78
    Davino Verhulst rozehrává od své branky, jeho spoluhráči se dostali na útočnou polovinu, kde kombinují.

77
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Antonio Milić, přichází Ivan Obradović.

76
    Anderlecht hraje aktivně, snaží se navýšit své vedení, ale obrana Lokerenu je nyní pozorná.

74
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy, Ivan Santini vyslal do šance spoluhráče, ale zpracování bylo nepřesné.

71
    Žlutou kartu dostává Peter Žulj (RSC Anderlecht).

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
    67. Pieter GERKENS - 0:2

67
    Anderlecht právě vstřelil branku!
    Antonio Milić Antonio Milić výborně nacentroval před branku, míč se snesl do míst, kde byl PIETER GERKENS. Jeho hlavička byla přesná.

65
    Anderlecht vybojoval rohový kop. Centr se snesl před branku, kde byla připravená obrana.

63
    Rozehrávat budou hosté na polovině hrací plochy. Yari Verschaeren sice překonal brankáře, ale obrana byla připravená a odehrála míč.

62
    Střídání v týmu RSC Anderlecht: ze hřiště odchází Francis Amuzu, přichází Pieter Gerkens.

62
    James Lawrence výborně centroval před branku, jeho pokus byl ale nepřesný.

61
    Žlutou kartu dostává Killian Overmeire (Sporting Lokeren).

60
    Sporting kombinuje na polovině hrací plochy, kde se pokouší vymyslet recept na hostující obranu.

58
    Dennis Appiah fauloval před svou brankou domácího hráče. Následný volný kop Lokeren neproměnil.

57
    Davino Verhulst vykopává od své branky. Přenechal míč obráncům, kteří otáčí směr hry.

56
    Deset minut hry ze druhého poločasu hry je pryč, sledujeme hru spíše na polovině hrací plochy a mírnou převahu mají hosté.

54
    Davino Verhulst vykopl velmi dobře od své branky. Peter Žulj zakončoval parádní ránou. Jeho střela jen o malý kousek minula branku.

53
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry.

51
    Lukáš Mareček se marně pokoušel něco vymyslet před brankou. Míč mají domácí, kteří otáčejí směr hry.

50
    Yannick Bolasie zakončoval z velmi dobré pozice, Jeho ránu po zemi do středu branky kryje snadno Davino Verhulst.

48
    Hostující celek se pokouší něco vymyslet na útočné polovině, ale do střelecké pozice se nedostal.

47
    Zápas pokračuje druhým poločasem a ani jeden z trenérů se pro změnu v sestavě nerozhodl.

46

Ivan Santini je zatím jediným střelcem tohoto zápasu, a tak vede po prvním poločase vede hostující celek o jednu branku.

45+0

45
    Dostáváme se do poslední minuty hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44
    Další rohový kop pro hosty. Ti tak mají možnost navýšit své vedení. Gólman ale snadno vybojoval míč.

42
    Thomas Didillon dobře komunikoval s obránci, vyběhl si pro míč a povedeným výkopem založil útočnou akci. Jeho kolegové nezakončili.

40
    Lokeren vybojoval rohový kop, pátý svůj.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, hostující celek vede o jednu branku, ale nyní se musí bránit tlaku soupeře.

38
    Jeden z domácích hráčů zkoušel přenést hru vysokým centrem, ten však končí mimo.

36
    Anderlecht kontroluje hru, hraje na útočné polovině, jeho akce byla zakončená zblokovanou ránou.

35
    Vhazovat na své polovině budou hosté.

34
    José Francísco Cevallos výborně zakončoval z rychlé akce, Thomas Didillon vyrazil jen na rohový kop.

33
    Anderlecht pokračuje v aktivní hře, osmý rohový kop pro hosty. Obrana si znovu poradila.

32
    Antonio Milić pálil z velké dálky, podle toho také jeho rána vypadala, míč končí vysoko nad.

31
    Bambo Diaby skvěle odhlavičkoval centr před branku na rohový kop. Na poslední chvíli zapracovala dobře domácí obrana.

30
    Půlhodina hry je pryč, hostující celek vede o jednu branku. Mnoho zajímavých fotbalových momentů k vidění nebylo.

29
    Žlutou kartu dostává Yannick Bolasie (RSC Anderlecht).

29
    Mnoho fotbalové krásy momentálně k vidění není. Sledujeme klidnější pasáž hry bez výraznějších šancí.

28
    Jakov Filipović vybojoval pro sebe autové vhazování na útočné polovině.

27
    Anderlecht rozehrává od své branky.

27
    Domácí celek to zkoušel rychlým přenesením hry, ale byl jeden z hráčů nachytaný v postavení mimo hru.

25
    Balon končí nad brankou, dostal ho tam obránce, takže rohový kop se bude opakovat. Sven Kums zkusí své štěstí. Obrana si dokázala poradit.

25
    Rohový kop znovu pro hostující celek. Velmi účinný styl hry praktikuje hostující celek.

24
    Mnoho fotbalové krásy momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

22
    Anderlecht kombinuje na polovině hrací plochy a jakmile se mu naskytne možnost zaútočit, využije jí.

21
    Yannick Bolasie špatně centroval na druhou stranu, míč končí mimo hrací plochu, rozehrávat tak bude od své branky domácí brankář.

20
    Davino Verhulst musel hodně vyběhnout ze své branky, aby byl u míče první a překazil hostující akci.

19
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, hraje se spíše na polovině hrací plochy, kde probíhají souboje o míč.
    16. Ivan SANTINI - 0:1

16
    Hostující celek se dostává do vedení. Dennis Appiah výborně nacentroval před branku, kde byl volný IVAN SANTINI. Dobře hlavičkoval mimo dosah brankáře. Davino Verhulst nedokázal zareagovat.

14
    Další rohový kop, již čtvrtý, sedmý roh zápasu. Peter Žulj bude centrovat před branku. Obrana na první tyči byla připravená a bleskově odehrála.

13
    Anderlecht nyní vybojoval rohový kop, domácí obrana si dokázala snadno poradit.

12
    Olivier Deschacht to zkoušel dlouhou přihrávkou na spoluhráče, ale jeho pas byl nepřesný. Ari Skúlason tak mohl jen zatleskat za dobrý nápad.

10
    Domácí Lokeren hraje nyní aktivněji, hostují celek se dostal pod tlak.

8
    Rohový kop pro domácí celek. Obrana si s centrem před branku dokázala poradit. Následovat bude po zásahu Žulje další.

6
    Knowledge Musona se dopustil útočného faulu, rozehrávat budou hosté od své branky. Nikam se ale neženou.

6
    Yannick Bolasie zakončoval z velké dálky, jeho rána končí mimo. Vykopávat bude Davino Verhulst.

5
    Hosté rozehrávají rohový kop, Peter Žulj centroval před branku, centr se snesl před branku. Obrana byla připravená.

3
    Mickaël Tirpan Vhazovali na své polovině, o míč ale přišli, a tak mohou hrát hosté.

2
    Hned z kraje zápasu budou domácí rozehrávat rohový kop. Ari Skúlason centroval před branku. S jeho pokusem si obrana RSC dokázala poradit. Následně akce pokračovala dál a míč má Thomas Didillon.

1
    Hosté hrají v modrém, domácí pak v bílém.

1

Sporting Lokeren: Verhulst – Tirpan, Diaby, Filipović, Deschacht, A. Skúlason – Mareček, Overmeire, Cevallos – Saroka, Musona.
    Náhradníci: De Wolf – Ben Harush, Benchaib, Mpati Bibuangu, Jakub Řezníček, Symons, Terki.

RSC Anderlecht: Didillon – D. Appiah, Mbodji, Lawrence, Milić – Verschaeren, Žulj, Amuzu, Kums, Bolasie – Santini.
    Náhradníci: Boeckx – Bakkali, Doku, Gerkens, Kayembe, Obradović, Sanneh..

Sporting Lokeren odehrál 27 zápasů s bilancí 4-5-18 a získal 17 bodů. V tabulce je na poslední pozici . Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s Antverpami 2:1. Nestačil na Waregem 0:3, Kortrijk 1:2, St. Lutych 1:3 a na Mouscron 0:1.

RSC Anderlecht odehrál 27 zápasů s bilancí 12-6-9 a získal 42 bodů. V tabulce je na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál dva. Poradil si s Eupenem 2:1 a s Antverpami´1:0. Nestačil na St. Lutych 1:2. Remizoval s Waregemem 0:0 a Club Bruggy 2:2.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky belgické ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Sporting Lokeren a RSC Anderlecht.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.