Heerenveen – Willem II 4:2 (kon.) | Groningen – Venlo 3:2 (kon.) | Alkmaar – Sittard 4:2 (kon.)
Feyenoord – Emmen 4:0 (kon.)
SC Heerenveen
4:2 (3:0)
Willem II Tilburg
Neděle 03.03.2019, 14:30Nizozemská Eredivisie • 24. kolo

Přeji pěknou neděli. Vítám vás u online přenosu z utkání 24. kola nizozemské nejvyšší soutěže. Zaměříme se na zápas, který začíná ve 14:00. SC Heerenveen přivítá Willem II Tilburg. Komentářem vás provede Milan Šplíchal.

WILLEM II TILBURG
    Hosté jsou po třiadvaceti kolech na desátém místě se ziskem 28 bodů. Willem hraje v Eredivisie ve šňůrách, třikrát vyhraje, pak zase dokáže třikrát prohrát. Aktuálně drží jedno vítězství, naposledy zdolal 2:1 v domácím utkání Alkmaar.

SC HEERENVEEN
    'Domácí fotbalisté v poslední době zabrali a dokázali se tak odpoutat od sestupujících příček, přesto nejsou definitivně zachráněni. Nachází se se ziskem 27 bodů na dvanácté příčce, přičemž 16. Emmen, který by šel do baráže, ztrácí pouhé tři body.

První vzájemné utkání v tomto ročníku
    Ze zápasu vyšli vítězně fotbalisté Heerenveenu, kteří svého soupeře doslova rozstříleli, a to v poměru 5:1.

8. prosince 2018 | Willem – Heerenveen 1:5
    B:
    17. Akkaynak – 58. a 65. van Bergen, 15. Mihajlović, 41. Rienstra (pen.), 53. Vlap.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

SC Heerenveen: Hahn – Hornkamp, Höegh, Pierie, Woudenberg – B. Rienstra, Vlap, Kobajaši – van Bergen, S. Lammers, Johnsen.
    Náhradníci: Bednarek – Dresevic, R. Kongolo, Mihajlović, Thorsby, Skovgaard, van Amersfoort, Hajal.

Willem II Tilburg: Wellenreuther – Heerkens, Meißner, van den Bogert, Palacios – Dankerlui, Tapia, Llonch, Crowley – Isak, Pavlidis.
    Náhradníci: Brand, Woud – Anita, Coulibaly, Kristinsson Ingi, McGarry, Saddiki, Özbiliz.

V Heerenveenu dnes prší, což jistě bude mít vliv na hru. Uvidíme, který z týmu se dokáže s deštěm lépe poprat. Oba celky nastupují na hřiště, co nevidět začínáme.

1

1
    Rozehrání míče se ujali hosté, první nákop skončil až u brankáře domácího celku.

2
    Domácí kombinovali dlouhou dobu na vlastní polovině, následně se probojovali kupředu, ale vytěžili pouze autové vhazování.

3
    Vlap nedokázal zachytit míč na hrací ploše. Vykopávat od branky bude Wellenreuther.

4
    Heerenveen právě vstřelil branku!
    Domácí z rychlého protiútoku udeřili! Nádherně se na levé straně zbavil obránce Lammers, odcentroval před branku, kde se lobem prosadil MICHEL VLAP – 1:0!
    4. Michel VLAP - 1:0

5
    Hosté se snažili o rychlou odpověď, nicméně z centru z pravé strany nic nebylo.

6
    U míče jsou domácí, kteří kombinují okolo pokutového území svého soupeře.

7
    Johnsen si počínal v souboji důrazněji, díky čemuž mu byl odpískán útočný faul. Míč mají hosté.

8
    Další pěkná akce domácího mužstva skončila nepřesnou přihrávkou Lammerse na van Bergena.

9
    Domácí měli k dispozici rohový kop. Míč se nebezpečně kroutil na penaltový puntík, ale obrana hostů zareagovala dobře a odkopla jej.

9
    Penalta pro SC Heerenveen!

10
    Po centru z levé strany zahrál jeden z obránců Willem II rukou, jasná penalta!
    10.

10
    SAM LAMMERS proměnil penaltu střelou na pravou stranu ze svého pohledu, brankář Wellenreuther skákal na druhou, byl tak bez šance – 2:0!
    10. Sam LAMMERS - 2:0

11
    Hosté jsou v nezáviděníhodné situaci. Prohrávají na hřišti soupeře po deseti minutách o dvě branky.

12
    S krásnou lehkostí kombinují hráči Heerenveenu. Tentokrát k zakončení chyběla přesnější přihrávka, Wellenreuther skvěle pro míč vyběhl.

13
    Hosté se na chvíli dostali k míči, jenže se jim nepovedlo dlouho udržet na polovině soupeře. Balon navíc ztratili, hrají domácí.

14
    Centr z pravé strany hostům moc starostí nenadělal, Wellenreuther nemusel zasahovat.

15
    Wellenreuther chyboval v rozehrávce, Kobajaši se dostal do zakončení, ale jeho pokus byl sražen na rohový kop. Z něj domácí neudeřili, byl jim odpískán faul na brankáře soupeře.

17
    Rienstra nepřesně přihrál a míč doputoval až do zámezí. Vykopávat od branky bude Wellenreuther.

18
    Isak se mohl dostat do samostatného úniku na branku domácího týmu, jenže dlouhý míč nedokázal zachytit.

19
    Heerkens se provinil faulem na polovině hřiště, u míče zůstávají domácí hráči.

20
    S míčem na kopačkách kombinují domácí, a to na polovině hřiště.

23
    Rozhodčí přerušili akci hostů, protože byl Isak chycen v ofsajdovém postavení. U míče domácí.

24
    Centr z pravé strany nenadělal hostům žádné problémy. Wellenreuther vypomohl spoluhráčům s rozehrávkou.

25
    Hostům se vůbec nedaří dostat k dostřelu branky Heerenveenu.

26
    Van Bergen si nedokázal poradit se snadnou přihrávkou, takže míč skončil v zámezí. Vhazují hráči Willem II.

27
    Ani jim dlouho kulatý nesmysl na kopačkách nevydržel, a to kvůli nepřesné přihrávce.

28
    Další chytrá přihrávka za obranu hostů, tentokrát se Lammers do zakončení nedostal, protože Wellenreuther přečetl situaci a dobře vyběhl.

29
    Lammers kličkoval na hranici vápna, poté se pokusil o střelu, jenže ta byla sražená.

30
    Další pokus. Tentokrát z uctivé vzdálenosti pálil Rienstra, ale bohužel pro domácí zamířil vedle, Wellenreuther nezasahoval.

31
    Hosté mohli z první střely udeřit! Isak našel na levé straně Crowleye, který si navedl míč na střed a technickou ranou na zadní tyč protáhl Hahna! Bohužel pro hosty mířil vedle.

32
    To byla nádhera! Kobajaši lobem překonal obranu Willemu a Lammers v dobré pozici nedokázal trefit ideálně, šanci tak spálil!

33
    Teď už je to branka! Lammers se ve vápně dostal k míči a poslal jej okolo brankáře Wellenreuthera, jenže gól neplatí! Ofsajd!

34
    Rozhodnutí rozhodčího ještě kontroluje VAR.

35
    Tak videorozhodčí opravuje rozhodnutí pomezního. O ofsajd se nejedná, SAM LAMMERS se ve vápně dostal k míči a poslal jej podél brankáře do sítě – 3:0!
    35. Sam LAMMERS - 3:0

36
    Neuvěřitelné, co se poslední minuty děje! Tapia se dostal k hlavičce po centru z pravé strany a orazítkoval břevno!
    36.

37
    Velmi riskantně rozehrávali domácí, nakonec se jim povedlo dostat na polovinu soupeře. Přidají ještě nějaký gól do konce první půle?

38
    Hráči Heerenveenu si nyní nerozuměli a o balon přišli. Vhazuje Willem II.

40
    Pět minut před koncem prvního poločasu jsou na míči fotbalisté SC Heerenveen, kteří stále vedou o tři góly.

41
    Domácí dostali možnost rohového kopu. Míč letěl ideálně, ale nakonec jej nedokázal nikdo usměrnit do branky.

42
    Domácí za hlasitého povzbuzování diváku drží míč na útočné polovině.

43
    Lammers mohl zkompletoval hattrick. Naskočil si na centr z levé strany, jenže na míč pořádně nedosáhl, takže hlavičkoval nepřesně.

44
    Hosté se dostali do vápna soupeře, jenže přihrávka na Isaka nebyla přesná. U míče SC Heerenveen.

45
    Crowley fauloval na polovině hřiště Kobajašiho. U míče tedy zůstanou domácí fotbalisté.

45+1
    Rozhodčí nastavil dvě minuty k první pětačtyřiceti minutovce.

45+2
    Domácí fotbalisté měli v samotném závěru prvního poločasu rohový kop. Míč letěl do ideální pozice, ale hlavičku Rienstry srazila obrana hostů mimo.

45+2

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi první poločas, který nabídl opravdu skvělý fotbal. Drtivou převahu mají zatím domácí, těm se povedlo ji vyjádřit do tří gólů, zato hosté nastřelili jedno břevno. Skóre otevřel již ve 4. minutě Vlap, o šest minut později navýšil z penalty vedení Lammers. A byl to právě Lammers, kdo prozatím skóre uzavřel. Hosté budou muset zabrat, pokud nechtějí odjet s debaklem.

Držení míče: 65 % – 35 %
    Střely: 7 – 3
    Střely na branku: 3 – 1
    Rohové kopy: 4 – 1

46

47
    Hosté vstoupili do druhého poločasu mnohem aktivněji. Isak nedosáhl těsně na centr z pravé strany, následně tečoval ránu svého spoluhráče, ale zamířil vedle.

48
    I domácí dokázali zahrozit, Wellenreuther však hru přečetl a proti míči vystartoval. Následně z dálky vedle vystřelil Kobajaši.

49
    Hahn si připsal zákrok po střele Isaka z levé strany. Hosté měli následně k dispozici rohový kop, jenže Pavlidis hlavičkoval příliš vysoko nad branku.

50
    Rohový kop budou zahrávat i domácí po sraženém centru z levé strany.

51
    Roh byl rozehrán na krátko, Johnsen se s míčem dostal do vápna a tvrdou střelou ohrozil branku soupeře, jeho pokus byl sražen na další roh.

52
    Tentokrát bylo kopáno z pravé strany, ale k žádnému nebezpečí to nevedlo. Míč přeletěl všechny hráče, kteří byli ve vápně.

53
    Heerenveen zahrával v krátké řadě třetí rohový kop. Opět z toho nic nebezpečného pro branku Willem II Tilburg nebylo.

54
    Willem II právě vstřelil branku!
    Hosté snižují na rozdíl dvou gólů. Z pravé strany posílal míč před branku Dankerlui, na penaltovém puntíku stál ALEXANDER ISAK, jenž střelou na zadní tyč nedal brankáři šanci – 3:1!

55
    Hosty vstřelená branka oživila, je jich nyní plné hřiště.

56
    Domácí jsou pod tlakem a dokázali se osvobodit až odkopem míče na polovinu hřiště. Naprosto jiný výkon od hostů oproti prvnímu poločasu.

58
    Domácí se dokázali dostat k míči a kombinují s ním na polovině soupeře.
    58.

61
    Brankář Hahn vypomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou.

62
    Domácí fotbalisté se tlačí kupředu, Johnsen ale nedokázal odcentrovat. Do protiútoku míří hosté.

63
    Hosté se dostávají na dostřel! Po přihrávce od Isaka se ke střele na hranici vápna dostal EVANGELIS PAVLIDIS a brankáři Heerenveenu nedal šanci – 3:2!
    63. Evangelos PAVLIDIS - 3:2

65
    Hosté jsou nyní jednoznačně lepším týmem, znovu se tlačí kupředu. Tentokrát však Isak naprosto selhal, když přihrávku od Crowleye nevyužil, z ideální pozice přestřelil!

66
    Domácí mířili vstříc brance soupeře, ale chybnou přihrávkou jej poslali do zámezí. Aut pro hosty.

67
    Hrubý faul hostů na polovině hřiště, kontroluje se video kvůli možné červené kartě!
    67. Faul Meißnera - červená karta!

68
    Rozhodčí vykázal mimo lavičku trenéra hostů, který vehementně protestoval!

68
    Vše je potvrzené, Meißner v dnešním zápase za svůj brutální faul končí, dostává červenou kartu!

69
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Dennis Johnsen, přichází Nemanja Mihajlović.

70
    Začíná se nám poměrně přiostřovat, na hřišti leželi v jednom okamžiku dva hráči hostů. Rozhodčí odpískal faul domácím.

71
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Evangelos Pavlidis, přichází Vurnon Anita.

72
    Hosté mají zhruba dvacet minut, aby dosáhli na kýženou remízu. Bohužel pro ně hrají v oslabení. Čeká nás zajímavý závěr!

73
    Domácí se dostali k rohovému kopu. Nedokázali z něj udeřit, protože obrana hostů dostala míč do bezpečí.

74
    Nepřesnou přihrávku Vlapa nezastihl jeho nabíhající spoluhráč, nejblíže k míči měl Wellenreuther, který jej poslal zpět do hry.

75
    Na druhé straně se hosté pokusili z levé strany o centr, jenže ve vápně se nenecházel nikdo v červeném. Balon mají domácí.

76
    Na obou stranách teď můžeme sledovat mnoho nepřesností, nakonec jsou u balonu hosté.

77
    Wellenreuther vypomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou a čas kvapí.

78
    Fotbalisté Heerenveenu kombinují na polovině hřiště. Ani zdaleka nemohli tušit, že si výsledek tak pokazí.

79
    Stále si domácí nahrávají mezi sebou na polovině. Fanouškům se to nelíbí, proto pískají. Raději by viděli aktivnější hru od svých borců proti deseti.

80
    Heerenveen zahrával rohový kop. Míč z kopačky Mihajloviće byl ovšem moc dlouhý a přeletěl všechny hráče ve vápně.

81
    Domácí jsou posledních pár minut aktivnější, více na míči. K vypracování střelecké přiležitosti jsou ale zatím daleko.

82
    Obrana Willem II odvrátila centr z levé strany na polovinu hřiště. U míče stále domácí.

83
    Van Bergen si nerozuměl s Lammersem, takže první u míče byl brankář Wellenreuther. Ten pošle dlouhý výkop do pole.

84
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Pol Llonch, přichází Kristofer Kristinsson Ingi.

84
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Mitchell van Bergen, přichází Pelle van Amersfoort.

85
    Hostům čas utíká velmi rychle, nyní zbývá něco kolem pěti minut plus případné nastavení.

86
    To je neuvěřitelné! Tapia kličkoval ve vápně, přihrál pod sebe, kde střílel na bližší tyč Crowley, jenže orazítkoval konstrukci branky!

87
    Na druhé straně si obrana Willemu II. poradila s centrem z levé strany, Wellenreuther vykopává.

88
    Domácí začínají tahat čas. Ošetřovat se nechává zřejmě kvůli křečím Hornkamp.

89
    Střídání v týmu SC Heerenveen: ze hřiště odchází Jizz Hornkamp, přichází Ibrahim Dresevic.

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut!

90+1
    Aktivní Tapia se dostal ke střele z levé strany, ale Hahn byl pozorný a jeho pokus lapil.

90+2
    Žlutou kartu za svůj faul obdržel Heerkens.

90+3
    Za námi je více než polovina nastavení. Hostům moc času ke srovnání nezbývá.

90+4
    Je rozhodnuto. Na levé straně se ve vápně dostal k míči Woudenberg, předkopl si ho, čímž vylákal brankáře ven z branky, obránce Heerenveenu se ale ke kulatému nesmyslu dostal jako první a servíroval jej na hranici malého vápna, kde byl nikým neobsazený BEN RIENSTRA, jemuž se povedlo skórovat – 4:2!
    90+4. Ben RIENSTRA - 4:2

90+5

Nádherný zápas se skvělou zápletkou je za námi! Šťastnější budou domácí, kteří zvítězili 4:2, přičemž základ ke třem bodům položili již v první půli, kdy se třikrát trefili (Vlap, 2x Lammers). Do druhého poločasu vstoupili hosté s tím, že nemají co ztratit a pokusí se soupeře co nejvíce potrápit. To se jim povedlo, když skóroval Isak. Po brance, kterou dal Pavlidis to bylo již jen o jediný gól! Jenže pětadvacet minut před koncem se nechal zbytečně vyloučit obránce Meissner, takže hosté dohrávali o deseti. Přesto se tlačili kupředu a měli několik velkých šancí, nic však už nedokázali využít. A tak přišla poslední tečka za výsledkem, v nastaveném čase pojistil výhru Rienstra.

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 5:5.
    Střely mimo: 3:7.
    Rohy: 9:3.
    Ofsajdy: 2:1.
    Fauly: 11:10.

Děkuji vám za pozornost a přeji krásný zbytek víkendu! (16:29:20)

Milan Šplíchal

Branky: 4. Vlap, 10. S. Lammers (pen.), 35. S. Lammers, 90+4. B. Rienstra – 54. Isak, 63. Pavlidis

Karty:   90+2. Heerkens (WLM)   68. Meißner (WLM)

Střely na branku: 5:5. Střely mimo: 3:7. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:10.
    SC Heerenveen: Hahn – Hornkamp (89. Dresevic), Höegh, Pierie, Woudenberg – B. Rienstra, Vlap, Kobajaši – van Bergen (84. van Amersfoort), S. Lammers, Johnsen (69. Mihajlović).

Willem II Tilburg: Wellenreuther – Heerkens, Meißner, van den Bogert, Palacios – Dankerlui, Tapia, Llonch (84. Kristinsson Ingi), Crowley – Isak, Pavlidis (71. Anita).