Florida – Minnesota 6:2 (kon.) | Washington – New Jersey 3:0 (kon.) | Carolina – Winnipeg 1:8 (kon.)
Anaheim – Montreal 8:2 (kon.) | Colorado – Buffalo 3:0 (kon.) | San Jose – St. Louis 3:2 (po pr.)

Washington právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. LARS ELLER vystihl rozehrávku na Seversona, chopil se puku a puk doslova dovezl do opuštěné branky New Jersey – 3:0. Bez asistence.

58:18
    Blackwood navíc zůstává na střídačce, je tu power-play hostů.

58:18
    Ještě možné zdramatizování závěru třetí třetiny. Dvě minuty za podrážení dostal T. J. Oshie, je tu přesilovka pro New Jersey.

54:44
    Přesilovka pro Washington, dvě minuty za sekání dostal Kyle Palmieri.
    49:00 Carrick pomohl svému brankáři a u brankové čáry odpálil volný puk

49:00
    Pouhé centimetry scházely k tomu, aby to bylo 3:0, Blackwood totiž neudržel svižný pokus a puk se kutálel za brankovou čáru. Na poslední chvíli jej ale Carrick vyškrábl a poslal pryč.
    44:35 Nicklas BÄCKSTRÖM - 2:0

44:35
    Přesilovka je využitá, domácí vedou o dvě branky. Na modré čáře míchal s pukem Carlson, mohl sám tvrdě vystřelit, počkal si však na vhodný okamžik, nahodil na branku, kde číhal NICKLAS BÄCKSTRÖM a ten bekhendovou tečí dostal puk za Blackwooda. Asistence: John Carlson, Jevgenij Kuzněcov.

43:23
    Další vyloučení, nyní na straně New Jersey. Dvě minuty za podrážení obdržel Kenny Agostino.

40:30
    Zajac se dostával do zakončení, byl u toho ale faulován. Dvě minuty za hákování dostal domácí Jakub Vrána.

30:44
    Bude se znovu vylučovat a přesilovku si dají hosté. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Nic Dowd.

25:06
    Teď jim v tom může pomoci přesilovka, dvě minuty za držení hole dostal Matt Niskanen.

19:18
    Ještě jedno vyloučení, tentokrát na domácí straně. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Jakub Vrána.

13:58
    Platilo to ale pouze chvíli, neboť hosté hráli v šesti a je tu tak další přesilovka pro Washington. Trest odpyká Nick Lappin.

11:48
    No a hned vzápětí následuje další vyloučení na straně hostů. Za podrážení unikajícího Oshieho dostal dvě minuty Blake Coleman.

11:36
    Vylučovat se bude i na druhé straně, Kurtis Gabriel přehnal důraz u mantinelu a půjde si odsedět trest za naskočení do Orlova. Dostal dvě minuty za napadení.

08:49
    Už se pískalo a dvě minuty za podrážení dostal Michal Kempný.

03:31
    Blízko vyrovnání byl Agostiho, podařilo se mu před Holtbym zakončit, puk ale pouze zacinkal na břevno domácí branky.
    02:40 André BURAKOVSKY - 1:0

02:40
    Domácí jdou do vedení a to po dokonale provedeném brejku čtyři na dva. Po rychlé přihrávce na levou stranu měl ANDRÉ BURAKOVSKY snadnou práci, musel trefit odkrytou část Blackwoodovy branky. Ten se sice zvládl přemístit a puk zasáhnout, mimo svou branku jej ale nevytlačil. Asistence: Michal Kempný, Travis Boyd.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. Burakovsky (Kempný, Boyd), 45. Bäckström (Carlson, Kuzněcov), 60. Eller

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Carlson, Kempný, Niskanen, Orlov, Jensen, Orpik (A) – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Oshie, Bäckström (A), J. Vrána – Connolly, Eller, Hagelin – Boyd, Dowd, Burakovsky.
    New Jersey Devils: Blackwood (Schneider) – Severson, A. Greene (C), C. Carrick, Butcher, Santini, J. Jakovlev – Palmieri (A), Zajac (A), Agostino – Stafford, Coleman, Noesen – J. Anderson, M. McLeod, Lappin – Gabriel, Pietila, Quenneville.

Rozhodčí: Rank, Schlenker – Gawryletz, Nansen

Diváci: 18 506