Florida – Detroit 6:1 (kon.) | Washington – Winnipeg 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Boston 4:2 (kon.)
Calgary – Vegas 6:3 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 2:3 (kon.)

Jaroslav Halák (BOS); (0+0), 91.67% (33/36), 56:26
    Peter Cehlárik (BOS); (0+0), 4 střely, 14:09 (03:15:13)

Divoký závěr dokázal domácí Pittsburgh nakonec ustát. Branka Johna Mooreho přinesla jen chvilkové drama, které rozehnal uklidňující brankou do odkryté branky Jared McCann.

59:40 Jared MCCANN - 4:2

59:40
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    JARED MCCANN bekhendem trefuje odkrytou branku a pečetí vítězství Pens!

59:30
    Vyražený puk mohl trefit Marchand. ale kotouč mu přeskočil čepel hole!
    58:59 John MOORE - 3:2

58:59
    Bruins právě vstřelili branku!
    Místo dvou pokusů o skórování do odkryté branky domácí inkasují a je tu drama! Po vytažení hry na modrou se trefil přesnou střelou JOHN MOORE. Asistence: Charlie Coyle a Danton Heinen.

58:16
    Ani Cullen netrefuje prázdnou branku. Do útoku přecházejí Bruins.

57:33
    Krugovi sjel puk z čepele hole, ale Crosby ze střední třetiny prázdnou branku minul!

56:40
    Nezvykle brzo hosté odvolali brankáře! Boston to zkouší se šesti hráči.
    56:13 Nastřelená tyč Crosbym po chybné rozehrávce Bostonu.

56:13
    Crosby tvrdou dělovkou orazítkoval tyč, která se rozezněla po celé PPG Paints Aréně! Celá akce pramenila opět z fatální rozehrávky, která byla zachycena v obranné třetině Bruins.

55:08
    Cehlárikův pokus na pravou tyč Murray pokryl. Bostonu už příliš mnoho času nezbývá.

53:29
    Pravé křídlo se otevřelo rozjetému Guentzelovi, který ze středu pravého kruhu mířil na bližší tyč. Jeho pokus srazil Halák na led, kde si následně poradil i s jeho dorážkou.
    51:41 Malkin zůstává bez bodu i po této parádičce, odnesla to pouze jeho hůl.

51:41
    Seriózní průchod Malkina, který prošel přes obranu jakoby tam ani nebyla! Jeho prudkou ránu z mezikruží vytěsnil Halák nad branku.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:19
    Malkin se zpoza branky snažil najít před Halákem postaveného Bluegera, ale toho si obrana Bruins pohlídala.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 2. Bjugstad (Hörnqvist, Simon), 14. McCann (Blueger), 37. Guentzel (Crosby, M. Pettersson), 60. McCann – 25. Krejčí (Heinen, Marchand), 59. J. Moore (Coyle, Heinen)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Dumoulin, Trotman, J. Johnson, J. Schultz, M. Pettersson, Gudbranson – Guentzel, Crosby, Simon – Aston-Reese, Malkin, Kessel – McCann, Bjugstad, Hörnqvist – Blueger, Cullen, G. Wilson.
    Boston Bruins: Halák (T. Rask) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, J. Moore, Grzelcyk – Marchand, Bergeron, Heinen – Nordström, Krejčí, Stempniak – Cehlárik, Coyle, Backes – Kuraly, Acciari, Wagner.