Nitra – Trenčín 4:1 (kon.) | Košice – Poprad 1:2 (po pr.)
HK Nitra
4:1 (2:0, 2:1, 0:0) Stav série: 1:1
HK DUKLA Trenčín
Úterý 12.03.2019, 18:00 • Nitra Aréna • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Je tu konec vypjatého zápasu! Nitra nakonec srovnává stav série, ale mohli jsme vidět zápas s mnoha vyloučenými, kterých bylo 25 a rozhodčí rozdali celkem 120 trestných minut! Série se nyní bude stěhovat do Trenčína a určitě nás čekají další vypjaté zápasy plné emocí. (20:47:32)

59:00
    Poslední minuta zápasu, kterou Nitra dohrává v oslabení, ale to ji nyní nemusí mrzet, neboť o vítězi je rozhodnuto.

58:15
    Krejčí vypálil a puk prošel skrze Hanuljaka. Puk se následně doklouzal k pravé tyčce, do které se dorazil a Hanuljak se velmi rychle zorientoval a přikryl puk lapačkou!

58:03
    Vyloučení v týmu HK Nitra (Scheidl – 2 min., hrubost).

58:00
    Dvě minuty do konce zápasu a doufejme, že již proběhnou v relativním klidu.

56:31
    Krejčí blokuje střelu Čaládiho. Ten záhy dostal další přihrávku, ale místo střely volil ještě přihrávku, která už však byla navíc.

55:50
    Zničehonic se Nitra dostala do útoku a Scheidl byl v dobré pozici, kterou nevyužívá!

55:16
    Nitra nikam nespěchá a spíše kombinuje ve vlastním pásmu. Trenčín se snaží napadat, ale už ví, že dnes nezvítězí.

54:26
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Ölvecký – 2 min., sekání).

54:00
    Tuto strkanici ještě rozhodčí rozhodli v rámci pravidel a vhazuje se ve středním pásmu. Vylučovat se nyní nebude.

53:37
    Nitra je velmi blízko ke svému prvnímu vítězství v sérii a k jejímu následnému vyrovnání. Po dalším přerušení, kdy přerušil hru Hanuljak, je tu další strkanice.

52:21
    Valent měl nyní co dělat. Před tímto závarem ještě vychytal Majdana, který se před ním zjevil v bezprostřední blízkosti.

52:21
    Horké chvilky před Valentem, který zastavuje puk. Ten se odrazil před branku, ale již nikdo z domácích hráčů nedokázal dorážet do branky, kdy byl Valent na ledové ploše.

51:30
    McCormack vystřelil a jeho pokus končí na tyčce.

51:15
    Starosta velmi zbytečně najel u mantinelu do Lantoše, který již neměl puk! Hodně zavrženíhodný faul od Starosty!

A je tu další šarvátka, do které se nyní zapojili čtyři hráči a přibudou další trestné minuty.

50:45
    Nitra touto další přesilovkou má velkou šanci definitivně rozhodnout druhý zápas v sérii.

50:23
    Vyloučení v týmu HK Dukla Trenčín (Pardavý – 2 min., sekání).

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 5. Blackwater (Kerbashian, Majdan), 14. Scheidl (Kerbashian), 21. Buček (Slovák, Morrison), 24. Scheidl (McCormack, Kerbashian) – 36. Mikula (Bokroš)

HK Nitra: Hanuljak (Šimboch) – Mezei, McCormack, Pupák, Morrison, Rais, Versteeg, Korím, Fominych – Blackwater, Slovák, Lantoši – Scheidl, Kerbashian, Majdan – Buček, Bortňák, B. Rapáč – Hrušík, Čaládi, Pätoprstý.
    HK DUKLA Trenčín: Valent (Hollý) – Rýgl, Starosta, Cebák, Krejči, Bokroš, Gula, Bohunický – Pardavý, Ölvecký, Sojčík – Bartovič, Sádecký, Hecl – Varga, Radjenovic, Švec – Mikula, Dlouhý, Hlinka – D. Hudec.

Rozhodčí: Babic, Snášel – Soltész, Bogdaň