Havířov – Mladá Boleslav 3:4 (po pr.) | Jihlava – Žďár n/S 4:2 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
SKLH Žďár nad Sázavou
Středa 13.03.2019, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů • O udržení

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u prvního kola DHL extraligy juniorů v rámci skupiny o udržení. V ní se utkají čtyři týmy – Jihlava, Přerov, Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou o dvě místa, zaručující udržení v nejvyšší soutěži. V rámci tohoto soutěžního kola vyzve HC Dukla Jihlava na domácím stadionu SKLH Žďár nad Sázavou a Přerov doma hostí Havlíčkův Brod.

Situace je celkem jasná, Dukla má 62 bodů a na třetí Havlíčkův Brod má dvanáct bodů k dobru. Za jistých okolností už mohou být Jihlavští dnes zachránění – pokud vyhrají a Brod prohraje v Přerovu. Skupina o udržení se totiž hraje už klasickým tříbodovým systémem.

Dnešní zápas juniorů Dukly mezi Žďárem je odložen, stejně jako sobotní zápas Dukla – Přerov. Důvodem je rozsáhlá marodka, Jihlava má k dispozici aktuálně devět hráčů.

Novým termínem bude teprve upřesněn.

Náhradní termín pro sehrání utkání je stanoven na středu 13. března 2019 od 18 hodin.

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Javůrek) – Rašín, Vála, Smolko, Mareš, Piskač, Kratochvíl – Chlubna, Juda, Vala – Kardoš, Krajíček, Brož – Barák, Zadražil, Doležal. Trenér: Karel Nekvasil

SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta (Vít) – Mikulík, Černohorský, Budín, Nikolič, Čermák, Grauer – Puczek, Filip, Vašíček – Caha, Kadleček, Vojinovič – Jindra, Pětník, Vlk – Bačo, Kouba. Trenér: Jaromír Pytlík

Rozhodčí: Doležal – Špringl, Tasch.

00:01

00:20
    Jako první do útoku vyráží domácí celek, akce končí pouze střelou nad branku.

01:08
    Domácí se vymanili z tlaku hostů ve svém obranném pásmu.

01:50
    Před brankou se ocitl Zadražil nikým nehlídaný, na přihrávku, která k němu směřovala však nedosáhl.

02:43
    Kvůli nepřesné rozehrávce hosté ztrácí držení puku.

03:28
    Střela z pravého kruhu minula branku Radosty jen o kousek.

04:15
    Domácí celek se snaží zabydlet v útočném pásmu.

05:03
    Rána, která mířila na branku Radosty skončila jenom na horní tyčce.

06:01
    Hosté nahazují kotouč do útočného pásma a míří na střídačku.

06:40
    Rána od modré z hole Vály trefuje pouze obránce stojícího před brankou.

07:14
    Radosta drží kotouč pod lapačkou,. Vhazovat se bude po jeho levici.

07:26
    Hosté zaváží kotouč do útočné třetiny, ne však na dlouho, jelikož akce končí nepřesnou rozehrávkou.

08:04
    Kadleček zavezl kotouč do útočného pásma a hosté drží domácí v tlaku.

08:58
    Chaloupek drží puk. Bude se vhazovat z pravého kruhu.

09:19
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Barák – 2 min., faul kolenem).

09:23
    Domácí se osvobozují vyhozením puku přes všechny čáry.

10:03
    Hosté drží domácí v tlaku a v klidu si kombinují v útočné třetině.

10:54
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Pětník – 2 min., vysoká hůl).

10:54
    Uvidíme hru 4 na 4, a potom si první přesilovou hru vyzkouší i domácí celek.

11:19

11:55
    Střela z hole Chlubny, která šla z levého kruhu, míjí branku.

12:24
    Dukla právě vstřelila branku!
    Nádherná kombinace Dukly končí brankou, když se do střely opřel MIROSLAV JUDA, který prvně trefil horní tyč, od které se kotouč odrazil do branky. Asistence: Chlubna, Vála

13:10
    Rychlý protiútok vyšel domácím na jedničku. Prosazuje se JAKUB KRAJÍČEK. Bez asistence

14:11
    Domácí trošku zaskočili hosty dvěma rychlými góly a ze hry je to velice znát.

14:44
    Tvrdou ránu likviduje Radosta.

15:07
    Domácí drží kotouč v útočném pásmu.

15:47
    Domácí se střelou mimo ledovou plochu obírají o pásmo.

16:22
    Rychlý přechod do útočného pásma domácím nevyšel a o puk přícházejí.

17:12
    Střelu z mezikruží likviduje Radosta.

17:36
    Radosta je nyní obstřelován ze všech pozic.

19:01
    Před brankou se objevil úplně volný Doležal, ale zákrokem Radosty kotouč končí mimo hrací plochu.

20:00

První třetina je za námi. Mohli jsme vidět 2 branky ze strany Dukly, kdy se poprvé trefil Miroslav Juda, kterému střela vyšla náramně a odrazila se od horní tyčky do branky. Ani ne minutu po prvním gólu se prosadil také Jakub Krajíček a Dukla tak jde do kabin jako spokojenější celek. Druhá třetina začne za 13 minut.

20:01

20:01
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Bačo – 2 min., sekání).

20:55
    Dukla začíná druhou třetinu přesilovou hrou, když se na konci první třetiny provinil Bačo.

21:01
    Dukla se připravuje o puk zakázaným uvolněním.

21:30
    Domácí drží útočné pásmo.

22:00
    Tým hostů v plném počtu.

22:24
    První zákrok ze strany Chaloupka likviduje šanci Žďáru.

23:20
    Hosté nyní vytváří velký tlak v útočném pásmu.

23:46
    Chaloupek zákrokem lapačkou ruší akci.

24:13
    Domácí se rychlým přechodem dostávají do útočného pásma a zasahovat musí Radosta.

24:22
    Oba celky naskočily do druhé třetiny opravdu s velikou agresivitou.

26:32
    Tvrdá rána míjí Chaloupkovu branku o centimetry.

27:13
    Rychlý přechod domácích končí střelou ve výstroji Radosty.

28:10
    Do útoku se vydává Bačo a zaváží kotouč do útočného pásma.

29:34
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Barák – 2 min., držení).

29:40
    Domácí vyhazují přes všechny čáry.

30:12
    Střelu Černohorského likviduje Chaloupek. Vhazovat se bude z levého kruhu.

30:20
    Hostům se příliš nedaří si držet útočné pásmo.

30:59
    Zblokovaná střela končí mimo hrací plochu. Vhazovat se bude nalevo od Chaloupka.

31:26
    Až ke konci přesilové hry se hostům podařilo projít do útočného pásma a vytvořit si tak menší tlak.

32:45
    Domácí se vydávají do útoku, o útočné pásmo ale vzápětí přichází.

33:13
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Bačo – 2 min., hákování).

33:47
    Rána od modré z hole Mareše míjí branku pouze o kousek.

34:01
    Domácí drží útočné pásmo přesnými rozehrávkami.

34:43
    Střelu z levého kruhu likviduje Radosta.

34:55
    Domácí využívají přesilovou hru, kdy přesnou přihrávku obdržel TOMÁŠ CHLUBNA a z levého kruhu se trefuje přesně k pravé tyči. Asistence Matěj Vála, Patrik Rašín

36:02
    Střela z téměř nulového úhlu končí pouze v lapačce Radosty.

36:49
    Dukla se nepřesnou rozehrávkou vyhání z útočného pásma.

37:42
    Vypadalo to na samostatný únik, v něm však zabránil Piskač.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:38
    Rána z levého kruhu končí v lapačce Chaloupka.

40:00

Skončila nám druhá třetina. Druhá třetina dopadla opět lépe pro domácí Duklu, která využila přesilovou hru, v níž se prosadil Tomáš Chlubna ránou z levého kruhu a navýšil tak náskok pro svůj tým na 3:0. Třetí třetina začne za 13 minut.

40:01

40:01
    Střídání v týmu HC Dukla Jihlava: ze hřiště odchází Radosta, přichází Vít.

40:29
    Rychlý přechod do pásma Dukly ruší ofsajd.

40:44
    Puk končí mimo hrací plochu, vhazovat se však bude ve středu hřiště.

41:27
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Brož – 2 min., sekání).

41:46
    Hosté si vytváří tlak v útočném pásmu.

42:24
    Domácí vyhazují a osvobozují se tak ve vlastním oslabení.

43:20
    Rána z modré trefila pouze jednoho z obránců Dukly.

44:00
    Chlubna zavezl puk do útočné třetiny, domácí však kotouč vzápětí ztrácí a o pásmo přichází.

44:48
    Doležal se dostal do samostatného úniku, jeho pokus o navýšení skóre však likviduje Vít, a drží tak svůj tým.

46:00
    Domácí se snaží o agresivní přechod do útočného pásma.

46:26
    Střela jednoho z domácích končí mimo hrací plochu, a přenáší tak hru do středu hřiště.

48:02
    Šance domácích končí ve výstroji Víta. Vhazovat se bude po jeho pravici.

48:37
    Žďár právě vstřelil branku!
    Po akci 2 na 1 se prosazují i hosté. Před prázdnou branku obdržel přihrávku JIŘÍ PUCZEK a už to měl velice jednoduché. Asistence. Slavomír Kadleček

49:56
    Dukla nyní drží útočné pásmo a nedá hostům vydechnout.

50:52
    Hosté snižují na jednobrankový náskok. Střelou z levého kruhu mezi betony se prosazuje opět JIŘÍ PUCZEK. Asistence: Pavle Vojinovič, Slavomír Kadleček

51:58
    Dukla se nyní opatrně snaží projít do útočného pásma.

52:18
    Úmyslný ofsajd přesouvá hru před branku Víta.

52:43
    Hosté prochází do útočného pásma a vyvíjí tlak.

53:46
    Můžeme vidět opatrnou hru z obou stran. Ani jeden z celků si nesmí dovolit udělat chybu.

54:17
    Šanci 3 na 2 hosté nijak zvlášť nevyužívají a ztrácí držení útočného pásma.

55:02
    Tvrdá rána z levého kruhu končí v lapačce Víta.

55:42
    Před brankou se objevil nikým nehlídaný Doležal, který přesnou přihrávku nevyužil a trefil pouze výstroj Víta.

56:41
    Dukla jde opět do dvoubrankového vedení. Prosazuje se TOMÁŠ CHLUBNA. Asistence: Miroslav Juda, Tomáš Vala

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:52
    Hosté vyvinuli nyní veliký tlak před brankou Chaloupka.

Máme za sebou konec třetí třetiny. Hosté ukázali, že s výsledkem se dá leccos udělat. Dukla tak mohla mít v samotném závěru velké nervy, když vedla pouze o jediný gól. Zásluhou Tomáše Chlubny se však opět dostala do vedení o dvě branky a vítězí v dnešním utkání. (19:51:09)

Milan Horák

Branky a nahrávky: 13. Juda (Chlubna, Vála), 14. Krajíček, 35. Chlubna (Vála, Rašín), 57. Chlubna (Juda, Vala) – 49. Puczek (Kadleček), 51. Puczek (Vojinovič, Kadleček)

Rozhodčí: Doležal – Špringl, Tasch