Ostrava – Chodov 4:8 (kon.)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
4:8 (0:2, 2:1, 2:5) Stav série: 2:4
FAT PIPE Florbal Chodov
Pátek 15.03.2019, 18:00 • ČPP Aréna Ostrava • Play-off Livesport Superligy florbalu • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Nejproduktivnější hráči
    Za Chodov je nejproduktivnějším hráčem Marek Vávra, který má na svém kontě šest bodů. Za Ostravu pak můžeme jmenovat Matyáše Šindlera, který má taktéž šest bodů ve své sbírce.

Vyrovnaná série mezi Ostravou a Chodovem vrcholí! Chodov se v případě vítězství může dočkat postupu do semifinále. Ostrava naopak bude hrát o vyrovnání stavu série.
    Ta začala vítězně pro Chodov, který vyhrál první zápas těsným rozdílem 4:3. Ve druhém zápase již vítězství nezopakovali a Ostrava zvítězila 3:2 po samostatných nájezdech. Následně se série stěhovala do Ostravy, která povzbuzena minulým vítězstvím dokázala urvat své další vítězství a opět byla šťastnějším mužstvem v nájezdové loterii (4:3pn). Ve čtvrtém klání dokázal opět Chodov zvítězit a zase to bylo po velkém boji a těsném výsledku – 6:5 po prodloužení. Za vyrovnaného stavu série se opět hrálo na palubovce Chodova a ten dokázal zvítězit 4:2. Dočkáme se i v šestém zápase série těsného boje? Ostrava má opět výhodu domácího prostředí, což jim může hodně pomoci k vyrovnání a vynucení si rozhodujícího sedmého zápasu.

VS.

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Laja (Klobučník) – Flašar, Lipový, Jiří Šebesta, Posselt, J. Bauer, Kuczera – Kaloč, Juhaňák, Zálesný – Hrabal, Šindler, Eichner – Daniš, Sládek, Mendrek – Křiva.

FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Šantora) – Pražan, Maxa, Kašovský, Sýkora, Švajný, Podhráský, Strnad – Mikeš, Koutný, Vošta – M. Vávra, Pražák, Ondrušek – Řezáč, Koutný, Matejčík – Krbec.

Rozhodčí: Martin Both a Vladimír Černín.

00:01

00:30
    Ostrava rozvážně kombinuje na vlastní polovině, kdy si vyměňuje míček Juhaňák s Bauerem.

01:00
    Chodov následně dokázal získat míček a nepříjemná teč před brankářem Lajou, míček nakonec míří nad branku.

01:51
    Začátek utkání je ve znamení hodně opatrné hry a oba celky čekají, co předvede jeden či druhý soupeř.

02:22
    Ke střele se dostal Pražák, který míří mimo branku.

02:43
    Barák si připisuje první zákrok proti střele Sládka, který střílel přes obránce z pravé strany.

03:39
    Rychlý útok Chodova, kdy se míček objevil před brankou, ale nakonec se obrana Ostravy dokázala včas ubránit a poslala míček k mantinelu.

04:00
    Ondřej Mikeš zahrál za brankou Ostravy vysokou hůl a následuje rozehrávka domácího celku.

04:28
    Tom Ondrušek vystřelil od půlící čáry, ale poslal míček mimo levou tyčku branky Lajy.

05:44
    Chodov nyní u míčku a snaží se vymyslet další útočnou akci. Stále sledujeme hodně opatrnou hru obou týmů.

06:15
    Avšak s postupem času sledujeme útočné výpady a nyní do jednoho z nich se dostal Chodov a Laja měl co dělat proti zakončení Pražáka.

07:50
    Jakub Mendrek se ocitl v šanci, ale nezamířil přesně mezi ti tyče branky Chodova.

08:30
    Na druhé straně Pražák, který nedokázal zpracovat míček a trefit se do branky!

09:00
    A opět Laja v permanenci a připisuje si další úspěšný zákrok. Chodovo nyní drží míček a vytváří si menší tlak na svého soupeře.

10:15
    Polovina první třetiny je za námi a Chodov začíná být o něco lepším týmem, který má větší snahu v útočné fázi.

11:25
    Ondřej Mikeš se dostal k míčku před brankou Lajy a ocitl se ve velké příležitosti. Bohužel netrefuje branku soupeře. První větší šance tohoto zápasu.

12:34
    Filip Hrabal se dostával do rychlého útoku, ale v rozhodující chvíli nechal míček za sebou.

14:10
    Chodov právě vstřelil branku!
    Ondrušek skvěle našel z levé strany MARKA VÁVRU a ten pohotově zavěsil pod horní tyčku. Asistence: Tom Ondrušek.
    14:10 Marek VÁVRA - 0:1

14:29
    A je tu slepená branka Chodova! Vošta posunul do náběhu na MARKA MATEJČÍKA a ten přidává další branku svého celku. Asistence: Ondřej Vošta.
    14:29 Marek MATEJČÍK - 0:2

15:30
    Jiří Juhaňák pěkně vystřelil, ale Barák si s jeho dobrou střelou dokázal poradit!

17:00
    Poslední tři minuty první třetiny. Dokážou domácí snížit stav ve skóre?

17:16
    Pražan v šanci, který vystřelil a téměř se dostal k dorážce, ale na poslední chvíli se k ní nedostal.

18:26
    Domácí celek u míčku, ale těžko se prosazuje přes bránícího soupeře, který se snaží dohrát první třetinu v dosavadním skóre.

19:00
    Poslední minuta první třetiny a Chodov se v závěru první části již jen brání a nechává hrát svého soupeře.

19:35
    Nakonec se však ještě dostal do útočné akce, která nakonec nebyla dotažena do zdárného konce a Laja jen vyrazil míček k mantinelu.

20:00

20:01

20:11
    Dva na jednoho a Sládek v šanci. Barák zasahuje!

20:35
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Velmi rychlá kontaktní branka domácích. Sládek poslal míček od mantinelu na JAKUBA MENDREKA, který se ze středu hřiště trefuje přesně k levé tyči. Asistence: Michal Sládek.
    20:35 Jakub MENDREK - 1:2

21:49
    Domácí celek hodně ožil po své kontaktní brance a nyní bojuje o každý míček.

22:44
    Chodov nyní uklidňuje hru na své vlastní polovině. Nahozená míček z jejich strany nakonec neznamená šanci pro hostující celek.

23:15
    Barák a jeho reflexivní zákrok proti střele Mendreka!

23:55
    Barák a jeho perfektní zákrok proti útočnému výpadu Daniše, který se zničehonic objevil před brankou Chodova. Ostrava ve druhé třetině výrazně přidala!

25:00
    Ostravští i nadále mají míček více pod svou kontrolou, ale nyní spíše kombinují a Barák zatím nemusel řešit nic důležitého.

26:20
    Až nyní přichází rána od Zálesného, ale Barák připraven ve své brance.

27:15
    Sládek zkoušel vystřelit, nicméně nyní nastřelil klubko hráčů před brankou Chodova.

28:18
    Skvělá přihrávka na Jana Daniše a Barák opět perfektní ve svém brankovišti a zamezil míčku, aby doputoval do jeho branky!

28:44
    Po delší době měl práci Laja, který na poslední chvíli vyrážel odražený míček.

29:00
    A vzápětí velké štěstí pro Ostravu, když Pražák trefuje tyč!

30:44
    Z voleje střílel Mendrek, ale jeho střelecký pokus mu příliš nesedl.

31:50
    Vávra se dostal ke střele, ale míček byl sražen mimo branku. Chodovu se daří v posledních minutách vyrovnat hru.

33:48
    Faul a Bauer se hodně rozčiluje na rozhodčí, že se nejedná o vyloučení. Zatím jsme v dnešním zápase neviděli ještě ani jedno vyloučení.

34:50
    Ve druhé polovině druhé třetiny sledujeme již vyrovnanou hru od obou týmů. Nyní nesledujeme větší šance.

35:25
    Velká chyba v obraně Chodova a Zálesný se dostal do úniku společně s FILIPEM HRABALEM, na kterého nakonec adresoval přihrávku a ten se trefuje do branky. Branka byla nakonec sice posunutá, ale míček šel do prostoru branky a branka je uznána. Asistence: Aleš Zálesný.
    35:25 Filip HRABAL - 2:2

36:28
    Ostrava tedy zaslouženě vyrovnala hru a nyní bude více psychicky nahoře.

36:39
    Chyba v obraně domácích, ale Laja nakonec podržel svůj tým a skóre zůstává nerozhodné.

38:00
    Nyní sledujeme vyrovnanou hru. Chodov promarnil své vedení a pustil svého soupeře zpět do zápasu.

38:57
    Hosté už vyhlíží nejspíše konec druhé třetiny, neboť spíše vyčkávají, co předvede jejich soupeř.

39:46
    Velká chyba na straně Ostravy a MAREK MATEJČÍK se lehce dostal ke střele, která nakonec končí za zády Štěpána Lajy! Bez asistence.
    39:46 Marek MATEJČÍK - 2:3

40:00

40:01

41:02
    Domácí budou ve třetí třetině odvracet hrozbu vyřazení ze série. Nyní Zálesný si nebezpečně nabíhal na branku.

43:10
    Dobrá teč Matejčíka, který již mohl zkompletovat hattrick v dnešním zápase. Ostrava nyní trestuhodně pouští svého soka k menšímu tlaku.

43:36
    Pražan v šanci a trefuje další tyčku svého celku! Opět velké štěstí na straně Ostravy.

43:54
    Hostující celek se dostává do dvou brankového vedení, kdy obrana Ostravy dovolila svému soupeři se dostat do přečíslení, které využívá MAREK VÁVRA. Asistence: Tom Ondrušek.
    43:54 Marek VÁVRA - 2:4

45:00
    Chodov nyní poctivě brání a opět nechává spíše hrát svého soupeře. Ostrava ví, že nyní musí všechny síly vrhnout do ofenzívy.

46:08
    A je tu branka domácích, kteří snižují na rozdíl jedné branky. Autorem branky je PATRIK POSSELT, který vykřesává naději pro svůj celek. Asistence: Aleš Zálesný.
    46:08 Patrik POSSELT - 3:4

48:38
    Pomalu a jistě se blíží polovina třetí třetiny a Ostravě chybí jeden gól. I v tomto zápase sledujeme vyrovnanou hru.

49:03
    Patrik Posselt vystřelil a k dorážce se mohl dostat ještě Zálesný, ale nakonec byl ubráněn.

49:13
    Autorem branky je PETR PRAŽÁK, který vrací svému celku dvou brankové vedení a nyní to bude pro domácí celek již hodně těžké. Asistence: Marek Matejčík.
    49:13 Petr PRAŽÁK - 3:5

50:31
    Barák si připisuje asistenci. Po zisku míčku vyhodil míček přesně na MARKA MATEJČÍKA, který se hladce dostal před branku a překonává Laju v jeho brance. Asistence: Jan Barák.
    50:31 Marek MATEJČÍK - 3:6

50:56
    Ostrava ve zbývajících minutách hry bude muset plně otevřít hru a pokusit se o malý florbalový zázrak.

51:39
    Autorem branky je MAREK MATEJČÍK, který svou čtvrtou brankou v dnešní zápase pravděpodobně posílá svůj celek do semifinále. Asistence: Petr Pražák.
    51:39 Marek MATEJČÍK - 3:7

51:39
    Oddechový čas pro domácí.

51:58
    Tohle utkání je zatím brankově nejbohatší a také zatím největší brankový rozdíl můžeme sledovat v dané sérii.

53:02
    Ostrava to již zkouší bez brankáře a kombinuje s míčkem. Následně získává míček jejich soupeř a je to třetí tyčka v jejich podání!

54:47
    Ostrava pokračuje ve svém obléhání branky, ale zatím zcela bez střelby na branku Baráka.

56:30
    Bauer přihrával na Hrabala, ale jeho zakončení minulo branku soupeře. Ostrava kombinuje, avšak Chodov se zatím výtečně brání.

57:05
    A je tu první vyloučení dnešního zápasu. Zálesný si půjde za hrubost sednout na trestnou lavici.

57:08
    Chodov ihned po rozehrávce využívá svou přesilovku a MAREK VÁVRA se po přihrávce Pražan z první trefuje do branky. Hattrick i pro Vávru. Asistence: Martin Pražan.
    57:08 Marek VÁVRA - 3:8

58:06
    Chodov již postupuje do semifinále a utkání se již jen spíše dohrává.

59:11
    Autorem branky je JIŘÍ BAUER, který kosmeticky upravuje stav skóre a od půlící čáry překonává Baráka v jeho brance. Bez asistence.
    59:11 Jiří BAUER - 4:8

59:11
    Oddechový čas pro hosty.

Je tu konec! Chodov nakonec zvládá tohle utkání a tuhle čtvrtfinálovou sérii vítězí 4:2 a postupuje do semifinále. Ostrava se však nemá za co stydět, neboť sehráli s Chodovem nejvyrovnanější sérii v rámci všech dvojic ve čtvrtfinále.

Nejlepší hráči utkání
    Patrik Posselt za domácí celek a Marek Matejčík pak za hostující celek! (20:00:14)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 21. Mendrek (Sládek), 36. Hrabal (Zálesný), 47. Posselt (Zálesný), 60. J. Bauer – 15. M. Vávra (Ondrušek), 15. Matejčík (Vošta), 40. Matejčík, 44. M. Vávra (Ondrušek), 50. Pražák (Matejčík), 51. Matejčík (Barák), 52. Matejčík (Pražák), 58. M. Vávra (Pražan)

Rozhodčí: Martin Both a Vladimír Černín